Conflict of Heroes: Bouře oceli – Kursk 1943 (3. edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 46x (Seznam vlastníků)

Conflict of Heroes: Bouře oceli – Kursk 1943 (3. edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Fox in the Box
Academy Games
Banana Games
Ediciones MasQueOca
Autoři: Gunter Eickert
Uwe Eickert
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Cz edice FitB

Fox in the Box oznámili dokončování lokalizace.
Otázka na Davida : budou se zveřejňovat pravidla a pokud ano,kdy to tak vidí?
8.12.2020 22:53:55

IN

Pravidla
Jakmile budou ve finální podobě a pošleme je do výroby. Takže asi cca leden.
----------------------
Majitel liščí krabice

9.12.2020 08:25:42

Datum vydání

Ahoj, bylo i oznámeno kdy by měla přibližně hra vyjít? Děkuji za odpověď

8.1.2021 01:23:27

IN

re
Ještě ne, akorát finalizujeme podklady pro výrobu, takže by to mohlo být do pololetí.
----------------------
Majitel liščí krabice

8.1.2021 10:44:32

Pravidla v CZ
Bude možné si kúpiť preložené pravidlá a scenáre samostatne?

8.1.2021 10:47:37

Rozšíření
Plánujete lokalizovat i rozšíření pro jednoho hráče?

8.1.2021 14:20:41

IN

re
Solo rozšíření pro Bouře oceli ještě nevyšlo ani v angličtině. Jakmile vyjde, budeme o něj mít zájem.

Zda budou k prodeji dostupná pravidla a scénáře nevím. Osobně si myslím, že to moc nemá smysl, protože jsme poměrně předělali a sjednotili názvy jednotek.
----------------------
Majitel liščí krabice

8.1.2021 14:44:35

IN
"protože jsme poměrně předělali a sjednotili názvy jednotek."
Mám mít obavy?

8.1.2021 16:55:26

Bastacka
Překládal voják, tak snad ne ;)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

8.1.2021 17:31:09

re: IN

Paráda, budu se těšit na pravidla a předobjednávku.

9.1.2021 21:34:28

názvy jednotek
Názvy jednotek byly oproti originálu mírně upraveny. Změny byly provedeny ve čtyřech oblastech.

1. Sjednocení názvů - originál nebyl jednotný v jazyce názvů některé techniky. Ve hře se tak objevoval mix anglicko-německo-ruských variant. Často ale šlo o detaily, kterých si člověk třeba ani nevšimne.

2. Srozumitelnost - Původní názvy mnoha jednotek ve hře byly až příliš zkratkovité a pro hráče, jež nejsou zrovna znalci historické vojenské techniky by mohly být nesrozumitelné. Takže například namísto tanku “PzIIIn” hráč v české verzi narazí na “Panzer III N”. Je to srozumitelnější a pro oko příjemnější. Větší změny doznaly různé varianty polopásového vozidla SdKfz 251. Originál vždy na žetonu jednotky uvádí variantu vozidla, my jsme se rozhodli klást důraz raději na zbraň, kterou nese, a která je pro hru samotnou důležitá. Tudíž “SdKfz 251/2 8cm Mortar” je v české verzi hry “samohybný 8cm minomet GrW 34” s tím, že na jakém vozidle se ten minomet nachází hráči jednak vidí na obrázku žetonu a větší podrobnosti se dočtou v popisu jednotek v pravidlech. Tudíž o informaci ohledně názvu vozidla ochuzeni nebudou. Pro hru samotnou krkolomné SdKfz 251/x není důležité a lépe se mluví o samohybném minometu.

3. Důraz na detail - V mnoha případech je originál až příliš obecný a o daném kusu techniky či zbraně neříká název jednotky vůbec nic. Proto bylo například “AA” (anti-aircraft) zaměněno za “2cm Flak 38”, “AT Rifle” za “protitanková puška PTRD-41” apod.

4. Kategorizace - Tento bod úzce souvisí s předchozími dvěma a opět bral v potaz zejména hráče, kteří nejsou znalí historické vojenské techniky. U mnoha jednotek tak do názvu přibyla i kategorie (protitankový kanón, obrněný transportér, kulomet, atd.), přičemž na žetonu je na horním řádku uvedena kategorie zbraně a pod ní je vlastní název jednotky/typ zbraně nebo vozidla.

Věříme, že hráči, zejména znalci 2. světové války, budou tyto kosmetické úpravy názvů jednotek považovat za přínosné.
.....................
liščí překladatel

11.1.2021 08:26:40

Wopat
1.Všeobecný problém,který už asi zůstane.
2.a-Panzer - Ok to se dá pochopit i když Pz ii,iii nebo iv jsou dostatečně známé. A v tom případě Panther se bude jmenovat Panzer V Panther nebo Tiger-Panzer VI Tiger ?
2.b- SdKfz 251-Tady nevidím žádný problém. Každého především budou zajímat útočné čísla vlevo dole.Možná pro vás, tam bylo výhodnější nechat ty origo kratší názvy.
3.Myslím ,že toto spíše lidi ocení.
4.Zase nevidím žádný problém z pohledu člověka co se o druhou válku zajímá.


11.1.2021 09:03:48

Bastacka
1. Ano, Pz III je pro zasvěcené lidi známá věc. Ale 1) ne všichni hráči, kteří se k tomu dostanou, jsou zasvěcení. A 2) v originálu je to bez mezer a dalších typografických záležitostí, tudíž doslova “PzIIIn”, což není příjemné čtení ani pro znalce. Zejména pokud se ve hře podobných tanků vyskytuje osm, vzniká ne příliš přehledná změť písmen. Jinak dotazovaný Panther se v české edici v plném znění jmenuje “Panzer V Panther D”.

2. Ano, pro samotnou hru každého budou zajímat především čísla na žetonu. Ale pokud už bude chtít hru komentovat, nebo když si o jednotce bude číst v pravidlech apod., tak krokolomná zkratka plná čísel a dalších znaků, jako např. “SdKfz251/9 7,5cm L24” není příliš vhodná, kdežto “samohybný kanón” je pro tento účel daleko lepší, přičemž název zbraně samotné je na žetonu zachován.

4. Pro tebe to možná problém není, když to znáš. Ale hru nebudou hrát pouze fanoušci vojenské historie. Některé deskové hry (přičemž od Foxe jsou to všechny :) mají kromě zábavy poskytnout také vzdělání a rozšíření obzorů. CoH není výjimkou. A proto je nutné dané téma podat nejen fakticky správně, ale také srozumitelně a přístupně, aby lidé, kteří se o něj nezajímají, zbytečně nezastrašilo a neodradilo.
.....................
liščí překladatel

11.1.2021 10:50:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Wopat
Mám pocit,že mé posty vyznívají jinak než je myslím.
Nebo ty je vidíš jinak (kriticky) než jsou.
U bodu 4 jsem to myslel,že to není absolutně žádný problém,z pohledu člověka který se zajímá o druhou světovou.
To co jsi tu napsal nemůže nikomu vadit,právě naopak.

11.1.2021 11:06:38

IN

re
Wopat nad terminologií trávil opravdu hodně času, aby vše mělo smysl, zapadalo do sebe a zároveň aby vyhověl jak veteránům, tak nováčkům. Proto má asi potřebu vše rovnou nejen vysvětlit, ale i obhájit...

Snad se shodneme na tom, že jsme ke změně názvosloví přistoupili citlivě a nic nepokazili..:)
----------------------
Majitel liščí krabice

11.1.2021 11:15:23

IN
Právě, že je to super. Myslím, že hru si užije každý.
Osobně nepřeji nikomu diskuse ohledně názlosloví mezi sběrateli a fanoušky wwii, kde se dokážou hádat o jedno písmenko :+).
A když se někde vynoří originální dokumenty a různé věci se přejmenují ze zažitých názvů, to je mazec.


11.1.2021 11:31:10

IN

re
Já jsem právě Wopatovi ukázal diskusi o pátračích a možná ho to vyděsilo..:)
----------------------
Majitel liščí krabice

11.1.2021 11:39:53

IN
Zrovna mě pátrači až tak nevadili, jak jsem psal.
A taky Odhodlaní není simulace wwii, ale super deckbuilding strategická hra.



11.1.2021 11:48:21

re
Bastacka: Jo, možná jsem tvé příspěvky četl trochu jinak, než jsi je myslel. Ale spíše než obhajobu jsem to psal jako vysvětlení, aby člověk věděl co a jak, když už si to tu přečte. Každopádně jsme se shodli a to je důležité :)

IN: Jsem rád, že jsem se diskuze o pátračích neúčastnil :D :D :D A doufám, že u CoH nic podobného nevznikne. Konstruktivní kritika je hodnotná a vítaná, ale příliš moc hnidopišství k ničemu dobrému nevede :) Člověk se nikdy nezavděčí všem.
.....................
liščí překladatel

11.1.2021 11:52:17

OT
Wopat: ono stačí dát do wiki SA58 a vyskočí:
Samopal vzor 58 je československá útočná puška .

Kolik jsem zažil diskusi kvuli samopalu a útočné pušce :+).

11.1.2021 12:13:54

Sa58
Jo jo, klasika. Samopal, puška, útočná puška (na obranu už není???) nebo i karabina... Kdo tomu rozumí, tak při drobné odchylce přimhouří oko a mlčí, protože to chápe. Kdo tomu nerozumí, dělá chytrého. Prostě sapík :D :D :D a máš to.
.....................
liščí překladatel

11.1.2021 12:24:31

Zdroj informací
Já se hlásím jakožto nováček, který WWI a WWII úspěšně přehlížel, ale postupem času bych si chtěl rozšířit znalostní obzory i v této oblasti.

Hry od Lišky jsou pro mě tak z poloviny zdroj informací a jakási "škola hrou"

11.1.2021 12:26:36

Korenar
Tak musíme na Davida tlačit, ať se toho nebojí a po CoH vydá další hry z wwi nebo wwii.
Stále věřím, že Tank Duel je jistý i když ještě nepotvrzený. Ono jak CoH tak Tank Duel jsou hry přístupné prakticky všem.
No a na ASL se raději nedívám :+) na PC v poslední době vyšlo hodně dobrých tahovek z wwii tak hraji raději tam.

12.1.2021 08:51:51

Bastacka
Však já na Davida tlačím přes SZ neustále :-) a pokud se CoH bude dobře prodávat, chtěl by pokračovat s celou sérií.

Takže je to z velké části na hráčích, aby pustili chlup :)

12.1.2021 11:38:39

Conflict of Heroes: Bouře oceli
Předobjednávky spuštěny...

3.2.2021 09:54:24

samohybný kanon
Divám se na žetony na staránkách FitB.
První věc co se asi nepovedla "samohybný kanon SU-152".
Vidím tam ještě Su-76 a německý Marder.
Použití kanonu není moc ok. Samohybné dělo je správně.
Přímo SU-152 veze houfnici,kde název kanon nějak nejde dohromady.

3.2.2021 17:59:08

Vybíráme z Bazaru

Isofarian Guard - pouze osobní předání Praha
Isofarian Guard - pouze osobní předání Praha
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 6 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas