Bílý hrad - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Israel Cendrero
Sheila Santos
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaký máte skóre?

.

14.10.2023 23:45:35

Máme za sebou s manželkou 3 hry ve dvou.

První hra: 34:29 výhra já (učící)

Druhá hra: 61:41 výhra manželka

Třetí hra:  80:39 výhra manželka

Jde vidět, že mi dělá problém něco naplánovat dopředu.

15.10.2023 21:14:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Ještě na hru čekám, ale předpokládám podobný vývoj :-)

16.10.2023 16:57:16

Ja zatial len solo, tri hry (dve vyhry, jedna prehra), tretia hra uz odsypala paradne, podarilo sa mi slusne skore 93 : 67 (stale vsak najlahsia uroven). 

5.11.2023 23:33:54

Po šesti hrách ve dvou jsem si skoro jistý, že řešit výši dosaženého skóre u téhle hry úplně nedává smysl. Jako stěžejní vidím kombinaci setupu - bonusových žetonů cvičišť, karet hradu, žetonů kostek a hody kostek. Zkrátka to co přijde na začátku a během hry ti při maximálně optimálním hraní umožní např. udělat 60 bodů a jiné nastavení třeba bodů 100. Při devíti tazích není moc prostoru hrát “plonkové” akce. Mám hru zatím max. za 76 bodů, kdy jsem třikrát pěkně zakombil a zbavil se až na dva všech meeplů a v jiné hře díky nastavení hry a dostupným akcím to prostě nešlo. Tedy nevěřím, že každou hru lze při maximálně  efektním hraní hrát přes 80 bodů.

6.11.2023 00:21:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Souhlasím s Cimm. Po cca 10 hrách je to o tom jaký je setup.

Někdy lze nahrát 90 bodů někdy jen 60.

6.11.2023 09:31:23

Mě teda fascinuje, jak tady lidi dávají na pohodu 60-90 bodů. 😮 Já mám po sedmi hrách průměr 45 a maximum 60 bodů.

6.11.2023 18:08:16

Hraj a uvidis. Taky jsem mel furt kolem 60. Pak padla 70-satka. A jednou 90. Ale nejcasteji je to nekde 60-70b. 

7.11.2023 06:46:14

@Ereboro Urcite zavisi aj od toho, ci hras solo, alebo proti cloveku/ludom. Vcera v noci som mal napriklad jedno z doposial najhorsich rozlozeni (cviciska, kocky, zahrady), ale aj to stacilo na 70+ na solo. Cize, ako pisali aj ini v tomto vlakne, body nie su az take smerodatne, ked hras proti niekomu. V solo sa da jednoduchsie replikovat vyssi pocet. To su vsak len moje doterajsie skusenosti, mozno neskor pozmenim svoj nazor. Zakladom pre vyhru su samozrejme komba v spravnom poradi, ale o to sa urcite snazis. Tato hra je velmi prijemny matematicko-logicky rebus, ale vie byt frustrujuca, ked si naplanujes krasne stvorkombo, rozbehnes ho a na konci druheho kroku zistis, ze si zabudol, ze musis napriklad pouzit aj pecat a chyba Ti teda jedna minca na dalsie dva kroky :)

7.11.2023 07:20:21

Tak to jste machři. Já hráno 5x ve dvou a ve třech hráčích a nikdo se nedostal přes 50 bodů, spíše lehce přes 40.

7.11.2023 08:36:17

Mám za sebou 9 her ve všech počtech hráčů a maximální skóre je 71. Hodně to závisí na kombinaci zahrad a cvičišť. Obecně mi ale přijdou zahrady výhodné. Jsou to jistý body a akce jsou někdy velmi silné.

7.11.2023 08:49:39

Mám za sebou dvě hry a vždy jsem byl druhý: 78 ve třech a 63 ve čtyřech, vždy s lidma, kteří to hráli víceméně poprvé. V obou případech jsem měl pocit, že hraji strašně blbě, protože mi chybí zdroje pro plán B. 

Můj první dojem je, že když člověk zvládá řetězit akce, tak se tam ty body vyloupnou. Akorát je třeba hlídat, aby nebyl na mizině a nebyl nucen hrát nouzová místa.

7.11.2023 16:16:43

Jak píší i ostatní, dost záleží na setupu. Jaký ti přijdou akce na kostky a jaký jsou u toho akce na kartách. Já to hrál jen jednou ve 3 hráčích a první hra byla 97 bodů. Meeply jsem měl na plánu všecky. Za jeden tah jsem umístil dokonce 3, protože se právě dobře potkaly akce. Určitě jde dát i přes 100 :)

7.11.2023 16:43:35

Jen tak pro zajímavost. Včera proti automě 98:74

8.11.2023 13:43:46

Je to extremne o tom aky je setup a ake vezmes prve karty - ak mas 3x jedlo mozes ist rush zahradnika, ktory ti da zase nejake zdroje, ak taku moznost nemas, musis niekde nahrat zdroje kym mozes zacat kombit. Ale uvodna karta prakticky udava udava cele prve kolo.

Ono ideal je spravit aspon na 2. tah 1. kola samuraia cez ktoreho ulozis aj zahradnika (napr. 3kovy samurai ma powerup kocku ktora ti poskytne zahradnika za daymio). Ak nemas moznost ako rozmiestnovat zahradnikov ci spravit kombo cez samuraiov kvoli kartam na hrade, vysoke skore nedas. Napr raz sme mali setup, ze na samuraiovi za 3 bola moznost nakombit cez abilitu kocky na umiestnenie dalsieho samuraia, a potom za samuraia zahradnika ak mas daymoio cize 1 tah: samurai-samurai-zahradnik).

A potom dostanes hru kde samuraia ulozis len za 5 vpravo dole kym niekto neotoci karty cez postupujucich ritolezov :D

Osobne som mal maximum nejak 73b ked som to hral za 2 postavy a skusal hrat optimalne za oboch pre maximalny zisk bodov (nie co najviac uskodit superovi), neriesil som az tak ci necham na stole silnu kocku - tiez som koncil nejak s poslednymi 2-3 postavickami na mojej doske.

 

 

9.1.2024 16:28:32

Vybíráme z Bazaru

Great Western Trail: Cesta na západ + rozšíření
Great Western Trail: Cesta na západ + rozšíření
Akt. cena: 1325 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas