Barrage - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Novověk
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Cranio Creations
Autoři: Simone Luciani
Tommaso Battista
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je

podělte se o postřehy.
9.9.2019 08:06:57

Cardinalle
No 7 divov nie je moc dobry priklad na nieco nove to je pravda, ale napr. tam mozes zvitazit na body, na vojenstvo ci ekonomiku. Takze hned 3 cesty k víťazstvu. Brass B. je vzdy ina hra, ovplivnuju to karty ake mas na ruke a ake si potiahnes a vzdy sa nim musis prisposobit, nehovoriac ze tahy superov ta ovplivnuju asi v maximalnej moznej miere. V GWT tam je x strategii ako vyhrat hru, bud hras na kravy, bud na stanice, alebo na budovy, pripadne od vsetkeho trochu, alebo sa zamerias na nebezpecenstva a ukoly. Netreba zas tie kravy extra nakupovat, staci ti jedna zlta, modra cervena, tri zakladne o hodnote 2 + nejake trvale certifikaty alebo docasne a nemas problem dovazat do New Yorku/San Franciska. Gwt urcite nie je linearny, ano nejaky zaklad potrebujes od kazdeho elementu, ALE ten zaklad je velmi maly, ktory ti staci. Ostatne uz je na tebe, ktorou cestou sa vydas. Poslednu hru GWT som si balik zuzil len na 6 kariet krav (biela, cierna, zelena, cervena, modra a zlta)+ 3 certifikaty. Dovazal som kam som chcel, lebo vzdy som mal hodnotu 18. Zato lokomotivou som dva krat dosiahol konecnu stanicu. V GWT sa dá hrat ako len chces, preto je ta hra jedna z najlesich ake poznam. Lorenzo il magnifico, kazda hra je ina, lebo sa inak vyzrebuju karty, super ti berie karty, ktore si mozno chcel, poradie hracov, atd. atd., nejak takto som to myslel. Ale dakujem za info.

9.1.2020 16:47:09 | Upraveno autorem (porovnej)

;-)
V Barrage buduješ sústavu vodných diel ktorú budeš mať postavenú vždy inak, v každej hre sa bude meniť prítok vody, navyše hru musíš prispôsobiť vlastnostiam národa a schopnostiam výkonných riaditeľov plus technológie v patdntovom úrade a dostupné zmluvy v ponuke. Nikdy neodohráš dve rovnaké hry.

9.1.2020 16:56:45

springb
Takto som to potreboval pocut a opisat :) dakujem, samozrejme aj Cardinallovi, inak tvoj video navod na Barrage som videl asi 3x, tak ako si pozriem kazde tvoje video. Aj pravidla som cital.

9.1.2020 16:59:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Best off

V základe jednoduché princípy, všetko prehľadné. Vieš čo máš robiť. Naplánuješ si bez nutnosti byť šachovým majstrom, pár ťahov dopredu. Tŕpneš nad tým, či ti to žiadny hráč neprekazí. Alebo si vybuduješ úžasne funkčný komplex, ktorý ti generuje energiu a body. V iných hrách, keď niekto získa väčší počet bodov, nemáš ho ako moc ovplyvniť. Tu ti stačí málo, a všetko je úplne inak. Geniálna interakcia medzi hráčmi a práca s materiálom čo máš. Toto na hrách milujem. Agricola bola moja prvá hra, ktorú som si zamiloval. GWT hneď druhá. No táto hra Barrage si ma svojím úžasným vtiahnutím všetkých hráčov do hry dokonale získala. Nie je tu X variant možností, ako hru vyhrať, ide o čo najefektívnejšie využitie toho, čo hra ponúka a idú za tím všetci. Takže s hôr, kopcov a nížin sa stáva také malé bojisko. Tu si nikdo nemôže dovoliť pokľudne si pestovať obilie či zeleninu a keď ti vyfúknu pečenie tak poraziť dobytok. Tu si nebeháš dokoliečka po svojich budovách s balíčkom pár kravičiek a maximálne niekomu prihodíš mincu ako mýtny poplatok. Tu zaváhaš a si na suchu. Táto hra dáva neskutočnú atmosféru a jedinečné mierne napätie. Tak akorát. A to nehovorím, aké geniálne je to v troch či štyroch hráčoch. Čo je možné si pozrieť v parádnom hraní od Braňa a Tomášov z klubu Nithrania. Video krásne ukazuje to napätie, ten boj, tú zábavu i tú frustráciu so série nevydarených rozhodnutí. O to viac to človeka láka, ísť do toho znovu a zahrať to lepšie.

13.12.2020 22:38:30

Barrage
- dokonalé propojení herních mechanik s tématem
- originální prvek, kde se použité zdroje nespotřebují, ale jsou k dispozici dalším hráčům v podobě vody tekoucí krajinou
- principem triviálně jednoduchý workerplacement
- parádní interakce mezi hráči
- asymetrický start díky různým schopnostem postav
- jedna z nej euroher poslední doby

Ivo
:: rodinné deskovky - 2 bratři:
https://www.youtube.com/channel/UCf5oSub5HOXdDdLvPBiIZqg

14.12.2020 06:26:46

IN

Re
Jeste jeden dotaz hrajete s rozsirenim nebo bez? Mame za sebou doma par her zakladu a spokojenost velka. Rozsireni jsme zatim nezapojili...
----------------------
Majitel liščí krabice

14.12.2020 07:40:20

Rozšíření
Mám stejný dotaz jako IN. Barrage se dostala do mého hledáčku. Slyším hodně názorů, že rozšíření je "nutnost". Ovlivňuje rozšíření hru pro jakýkoli počet hráčů? Jaká je Barrage bez rozšíření? Díky za postřehy a podněty ..

14.12.2020 10:51:42

já hrál
cca 3-4 hry základu a líbila se mi i tak

14.12.2020 10:58:07

S
Mi to hráme od začiatku len s rozšírením. Takže porovnať neviem, ale čo písal Brano z Nitrania, tak komunikoval s autorom a hra bola koncipovaná aj s rozšírením, ktoré sa potom od základu "odtrhlo" a urobila sa expanzia.

14.12.2020 11:15:58 | Upraveno autorem (porovnej)

2 hráči
Jestli chápu pravidla, tak ve dvou hráčích se deska Soukromé stavby vůbec nepoužije. Z rozšíření se pro hru ve dvou použije "pouze" externí zakázky. Aniž bych Barrage hrál, vnímám, že rozšíření bude dávat větší smysl až v počtu 3+.

Kdyby to šlo nejdřív zahrát, hned by to rozhodování bylo někde jinde ..

14.12.2020 11:29:39

2 hráči
Súkromné stavby sa používajú aj v hre pre 2 hráčov, voľné stavebné miesta sa iba znížia. Pri príprave hry sa treba riadiť pravidlami:
"Ak hráte hru pre dvoch hráčov, musíte umiestniť súkromné stavby spoločností, ktoré sa nepoužívajú, na všetky stavebné miesta so symbolmi „3+“ a „4“."

14.12.2020 11:58:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Rukavička

Pri hre dvoch hráčov sa u súkromných stavieb len zakryjú polia s označením 3+ a 4. Je to preto, aby vždy ten druhý musel platiť 3 mince poplatok navyše. S manželkou sme to hrali vo dvojke viac ako 10 partií. Začali sme najskôr "výučbovú" hru, potom plnú a nakoniec s rozšírením LP. A musím povedať, že to rozšírenie LP, je presne to, čo tam chýbalo. Mal si pracantov a hľadal si, kam ich položiť. A presne tieto nové polia, ti dajú nové možnosti. A nijako to tú hru nepredlžuje. A na tomto obrázku ( https://cf.geekdo-images.com/tXt_8UfN5mdgdBS4fR1fHQ__original/img/NXQHzTAKNp8btm03gA0l5LzMTJU=/0x0/pic4227185.jpg ), krásne vidieť ako vyzeral prototyp hry. A to je to jediné, čo ma na tom celom neskutočne točí, že rozširujúci pásik dosky hráča pre súkromné stavby nie je sú súčasťou hlavnej dosky a už vôbec nie sú dvojvrstvé.

14.12.2020 11:59:02

Holandsko

Podľa oficiálnych vyjadrení autorov, je drobná chyba na doske hráča za národ Holandsko z rozšírenia LP. Na štvrtej pozícii trubky/rúry/turbíny, nech už to voláte akokoľvek, má byť číslo dva, miesto súčasnej 1tky pri príjme strojov. Tieto údaje vyzistili na stránkach boardgamegeek.com. Dokonca sa dá stiahnuť aj obrázok na prelepenie.
https://boardgamegeek.com/thread/2376675/article/34137625

14.12.2020 12:05:47

Rukavička
Tak to si to trošku zle pochopil z pravidiel. Rozšírenie dáva zmysel aj pri hraní vo dvoch hráčov. Používa sa všetko.

14.12.2020 13:29:09

djpeter1
Presne na tom obrazku vidno, že expanzia je vlastne sučast základu :) a umelo ju odobrali.

14.12.2020 13:31:32

Barrage + The Leeghwater Project
Díky za postřehy. Když Barrage, tak s rozšířením...

Doplněno: Proto už asi to rozšíření nejde sehnat :D

14.12.2020 14:24:05 | Upraveno autorem (porovnej)

DC

Vsem
Nevite nekdo jestli se da hra i s rozsirenim nekde v CR sehnat?? Shanim ji jako darek. Dekuji predem za pomoc.

15.12.2020 12:34:37

DC

Hm, tak tady tě moc nepotěším, v ČR a ani SK nikde není. Všude je vyprodaná. V nejbližším okolí je pak jenom německý amazon a polské eshopy.

16.12.2020 22:50:29

DC

Vsem
To jsem se bal. A nevite nekdo jestli se chysta nejaky dotisk??

17.12.2020 05:56:26

DC
Rozšíření se určitě objeví, ale letos už to nebude. Vzal jsem základní hru a budeme to hrát zatím bez rozšíření.

18.12.2020 15:51:37

Tlama mi dnes potvrdila, že v červnu půjde Barrage opět do prodeje. Lze již předobjednat.

16.4.2021 10:46:43

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Starý Svět - KOVOVÉ MINCE + vrecko
Zaklínač Starý Svět - KOVOVÉ MINCE + vrecko
Akt. cena: 20 €
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas