Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 180x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Revised Core Set

Nemá někdo tucha jestli se u nás bude prodávat, Tlama má akorát předobjednávku za 1600,- zbytek obchodů má původní základ.

9.10.2021 10:14:42

A nezapomeňte že Revised má další nové karty navíc. Pro každé povolání dvě playsety a zrovna ty nejlepší kousky. No a samozřejmě chaos bag.

4.11.2021 12:17:59

A ty hráčské karty které zmiňujete jsou úplně zbrusu nové? Myslím, že se říkalo, že žádný nový obsah kromě pytle a nových artworků tam nebude. Takže očekávám, že je jen přisypali z některého z pozdějších cyklů. Čili se k nim nováčci stejně dříve nebo později dostanou. Píšu z pozice člověka, který hru hraje docela hodně a má jí v podstatě komplet. A občas s ní migruje. Vůbec neuvažuju varianta, že by dnešní noví hráči na tom za rok nebyli jako já :-) Jako fakt, jestli se tomu nechcete odvezdat tělem i duší, tak si to ani nekupujte. LCGčka nejsou hry, ale životní styl.

4.11.2021 12:54:54

Nové nejsou ale jsou dost důležité pro ty vyšetřovatelé co jsou v základu. Třeba Lockpick lvl.1, .45 automatic lvl 2, Charisma, Relic hunter, Eucatastrophe. Co jsem četl tak ty karty měli být původně v základu ale pak je vyhodily a rozházely různě po cyklech.

4.11.2021 13:20:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Hmm, tak to je pak asi na každém, aby si vybral způsob jak se k tomu postaví, jestli to chce brát vážně, nebo to jen tak zkusit. Každopádně se asi shodneme, že jeden původní core set je chyba? Ono těch karet, které jsou tam jen v jediné instanci není tolik, ale když si to zkusíte zahrát, rychle zjistíte, že FFG zatraceně dobře vědělo, proč vyloučilo zrovna tyhle.

4.11.2021 14:44:31

Každopádně asi mi všichni potvrdíte, že když má člověk dva staré core sety, tak nemá smysl kupovat nový revidovaný (a staré prodat), ale měl by své finance zaměřit na nákup nových cyklů.

Honza Mamut
*Problém v Katalogu her? Napište mi.*

12.11.2021 12:15:09

@2vkjmch Ano, tak nějak, pokud tedy nechceš mít některé karty v různých grafických provedeních.

12.11.2021 14:08:51

A kdyby někdo chtěl nakupovat, tak z českých obchodů asi nejlevnější v:

https://www.svet-deskovych-her.cz/produkty/9716/arkham-horror-the-card-game-revised-core-set

12.11.2021 14:46:27 | Upraveno autorem (porovnej)

louza: já si rozhodně nemyslím, že jeden core set je chyba. Za mne osobně má člověk ve dvou core setech tolik zdvojeného materiálu, že je naopak chybou kupovat si dva. Osobně to v Pánovi prstenů i Arkhamu řeším hezky vypadajícími proxy kartami. Vzhledem k tomu, že mám jinak kompletní Arkham i LotR v angličtině (tedy kromě posledního cyklu od obou, který se nikdy nedal sehnat), což jsou hezké desítky tisíc za obě hry, tak nemám černé svědomí vůči ffg za pirátství. Vysolit ale tolik peněz za pár karet, které už navíc mám, to je mírně řečeno neekonomické :)

12.11.2021 17:14:41

@libor No jo. I to je řešení. Já osobně karty neproxuji, protože...prostě nejsem při své fixaci na materiál sto unést hru s neoriginály i když v obalech bych to patrně nepoznal. Radši si to zaplatím. Ale chápu, když to někdo dělá a určitě bych to neoznačil za pirátství. FFG si začalo když úmyslně dodává přikriplený produkt, aby no tom vydělalo. Není divu, že se hráči snaží bránit. Spíš než proxování bych už celé ty nákupy rovnou odpískal a šel rovnou praktičtější cestou oktagonu.

12.11.2021 17:58:19

Je to tak, každý to řeší jinak. OCTGN pro mě není řešení, nerad hraji cokoliv přes počítač. Tu jednu dvě karty v balíčku snesu :) 

Ale v souvislosti s core sety od FFG prostě nemá rád jako radu pro nového hráče, když se zeptá, kolik core setů potřebuje, a přijde odpověď, že bezpodmínečně dva (Arkham) nebo tři (LotR, AGoT). Přijde mi to silně zavádějící a odrazující od koupě jinak bezvadné hry, proto se snažím “propagovat” jeden coreset s dopomocí. :)

13.11.2021 21:07:21

To chápu. Taky hraju deskovky proto, že na počítač už mám po těch propařených letech trochu averzi, ale rád hraju. Na druhou stranu musím uznat, že právě to hraní LCGček v octagonu je navýsost efektivní a vůbec se nedivím tomu, že to část profíků valí právě v tomhle. Stačí se s tím jen naučit. Je to rychle na stole, nezabírá to místo, nemá to časový prodlevy na míchání karet, nebo manipulaci s nimi, máš všechno na jedný hromadě hned po ruce. Nahrávky z toho se dají dobře publikovat. Podle mě je to super. Skvělej nástroj minimálně na sportovní hraní.

14.11.2021 11:38:04

Nutnost více Coreset? Nikoliv, ale je výhodou.

Arkham LCG hrajeme ve dvou kampaň Dunwich a máme 2 coresety. Každý hrajeme jinou sféru = stačil by i jeden.

Pán prstenů máme také 2. S jedním, se člověk musí trochu snažit. Tady je to znát, že některých silnějších karet je méně. U Arkhamu LCG to není vůbec nutné.

Při ceně coresetů na bazaru to nemá cenu vůbec řešit.

15.11.2021 10:05:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Neví někdo, jestli se u této reedice plánuje CZ překlad?

4.12.2021 11:19:26

však karty jsou stejný a ty co jsou navíc mají taky překlad jen je musíš najít v příslušném rozšíření

4.12.2021 12:09:03

Právě proto se ptám, jestli je na stole oficiální print CZ verze tohoto coru, protože je to docela dobrá příležitost. Vyplňovat si prakticky všechny karty papírem s překladem, tak to si rovnou můžu udělat home-made celou hru..

4.12.2021 13:23:19

Není v plánu oficiální překlad, psal to Michal na FB. Prý mají rozjeto moc LCG her.

4.12.2021 14:23:52

Ji

Škoda a jak píše Sněhurec, teď by byla příležitost vydat v CZ verzi. Hra s výborným hodnocením, klasika, reálná šance na prodejní úspěch … a nic. Škoda. Kdyby si vydavatel přečetl příspěvky, třeba by změnil názor.

4.12.2021 19:03:56

Já si naopak myslím, že by to byla investiční sebevražda. Ten kdo hru chce, už jí dávno má a naházel do ní tolik peněz, že do české verze by už nešel a ani ji vlastně už nepotřebuje.. V češtině by stejně nebyla šance vydat to komplet, což se Bohužel vidí u LotRa i GoTu..

4.12.2021 22:06:42

No tady je výhoda že nemusíš mít komplet, stačilo by překládat ten nový formát vydávání, jak vyšel Edge of the Earth nebo Dunwich

 

4.12.2021 22:11:39

Vybíráme z Bazaru

Bloodborne Katakomby Kalicha rozšírenie CZ
Bloodborne Katakomby Kalicha rozšírenie CZ
Akt. cena: 58 €
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas