Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 180x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Revised Core Set

Nemá někdo tucha jestli se u nás bude prodávat, Tlama má akorát předobjednávku za 1600,- zbytek obchodů má původní základ.

9.10.2021 10:14:42

Tucha nemám, ale můj tip je že se prodávat musí. Není to nic speciálního, ale normální produkt který navíc nahrazuje základ, takže pokud Arkham pojede ještě aspoň pár let, jinou možnost nevidím.

9.10.2021 13:24:51

@VitekS @Borghal Rantipole ten Core set obsahuje i nejaky hratelny scenar, nebo pokud si chce clovek zahrat, tak vyplazne 1600 a jeste k tomu si scenar musi dokoupit?

9.10.2021 19:09:17

@p_lichnovsky : je to předělaný původní core set včetně základní kampaně Night of Zealot. Akorát tam jsou všechny hráčské karty dvakrát+přidáno asi 26 karet z ostatních kampaní. Některé karty mají nový art a je tam chaos bag(symbol má svítit ve tmě).

 

9.10.2021 20:12:09

Obsahuje úplně stejný scénář jako dosavadní core. Obsahuje i stejné karty pro vyšetřovatele, každou z nich však alespoň 2x. Oproti dosavadnímu core obsahuje i několik karet navíc (vylepšené verze s nenulovou zkušeností), některé karty mají novou grafiku a navíc se dá krabice dobře použít i pro uskladnění karet. A nové core taky navíc obsahuje i pytlík na žetony chaosu. :-)

Tady je uboxing video: https://youtu.be/7sRHteIsR4M

A tady ještě jedno hodně podrobnější: https://youtu.be/OS6STUBFv-o

9.10.2021 20:12:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Svět her už ho nabízí skladem, cena je sice trochu vyšší, než jsem myslel, ale koupit se dá bez problémů.

12.10.2021 11:18:26

Jo taky jsem koukal. Cena mě krapet zaskočila.

12.10.2021 11:46:22

@VitekS Cena je vcelku očekávatelná, když uvážíme, že to má být defaultně už pro 4 hráče (dříve jsi na to potřeboval 2 core sety, které stály ještě o něco víc)

12.10.2021 13:16:14

@TomL Já čekal tak okolo 1600, ale je jasné, že tu cenu ovlivní i cenová politika toho kterého obchodu.. a výhledově asi i cena papíru, plastu a dopravy atd.

12.10.2021 13:25:23

Ještě k porovnání karet ve starém (resp. ve dvou starých) a novém core. Pěkné a názorné srovnání počtu karet je na BGG: https://boardgamegeek.com/thread/2738821/2-old-cores-vs-revised-core-player-cards-compariso

12.10.2021 13:35:08

@TomL: tak jasné i když jsem čekal kolem 1600,-. Tak zas na druhou stranu jsou tu náklady za dopravu.

Akorát by mě zajímalo kolik bude stát nová kampaň Edge of the Earth.

12.10.2021 14:05:38

@VitekS No kolik by měla stát … jak to už dřív deklarovalo FFG: 40 USD investigator/player cards box a 60 dolarů kampaňovej box.

Tipuju v českých obchodech tak zas na těch 15-16 stovek.

Ale i tak vyjdou obě ty krabice levněji než když jsi dříve kupoval starter kampaně a 6x Mythos pack (to bylo v součtu cca 3200 Kč) a to je to podstatné.

12.10.2021 16:07:15

Tak vyšetřovatele už mám doma a musím říct že tenhle model vydávání je hodně super. Jenom doufám že kampaň nebude mít takové zpoždění jako má v Americe.

12.10.2021 17:29:35

@VitekS no ja nevim, ja bych ocekaval, ze tam ty scenare budou 2 - kdyz porovnam produkcni naklady na AH3 a na AH LCG (tim mam na mysli obsah krabic), tak mam pocit, ze FFG to poradne doji - az tak, ze me presla chut. Trochu mi to pripomina Time Stories - v zakladnim boxu 1 scenar a zbytek si clovek musel dokupovat.

12.10.2021 19:39:55

@p_lichnovsky Nerozumím, proč by v té core krabici měly být 2 scénáře, to jako jeden stejný scénář 2x, protože je to ekvivalent dvou starých core? K čemu by to bylo? Je tam úplně stejný “scénář”, resp. úvodní kampaň, která se sestává ze tří částí a která byla i v původním core setu. Kdyby tam dal výrobce další kampaň navíc, hráči, co už mají původní core set, by si stěžovali, že je výrobce nutí koupit si ten core set podruhé (a s ním i spoustu karet, co už mají doma), aby měli i tu druhou kampaň …

Osobně si myslím, že je ten nový core set super. Cenově to vyjde levněji než 2 původní sety a je v něm pro začínající hráče i dost karet navíc. Kromě toho jsou balíčky pro jednotlivé vyšetřovatele už předpřipraveny, stačí si rozbalit balíček vybraného vyšetřovatele, zamíchat a člověk může hned hrát. To je myslím pro nové hráče úplně super. Navíc tu úvodní kampaň s jedním core setem může hrát až 5 hráčů, i když to asi takto využije málokdo.

12.10.2021 20:11:30

Jinými slovy: K rozumnému hraní si dříve člověk musel koupit původní core set 2x, tj. celkem za cca 2000,- Kč. Teď mu k témuž postačí jeden set za 1700-1800 Kč (a možná půjde sehnat i levněji) s řadou vylepšení. Když navíc vezmeme do úvahy inflaci za 5 let od vydání původního core a všeobecně vyšší náklady na cokoliv způsobené covidem, tak ta cena je dobrá. :-)

12.10.2021 20:27:06

@p_lichnovsky Trefils to úplně přesně a dokonale mi nemluvíš z duše. Time Stories jsme hráli tak cca třikrát, ale pokaždé jsme si to neskutečně užili a zážitky z té hry kolují mezi mými spoluhráči jako urban legendy. A srovnávat karetku arkhamu s velkou deskovkou...uff. Na těch třech karetních scénářích mám najeto mraky hodiny. Deskovku jsem hrál jednou a po půl hodině to znechuceně sklidil. Kvalita zážitku ze hry fakt není daná její potenciální délkou a velikostí. A že Arkham trojka skrze nekonečné pojíždění hráčů má fakt velký na náhodu navztekaný dlouhodobý potenciál. Pro toho kdo zná karetku je to velký eklhaft. Děkuji nechci.

Nový core je samozřejmě super. Je levnější, má větší krabici, která se hodí a pytel zkázy nádavkem. Karty tam nejsou ty tabuizovaný, ale originální z původního core, takže s tím můžou hrát i začátečníci. Co chtít víc...

12.10.2021 21:08:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Pokud mohu věřit tomu přehledu z BGG, co tu byl postován níže, tak jsou tam i nějaké celkem esenciální věci navíc - např. permanent Charisma, vylepšený Scrying, Lockpicky pro Rogua a další. Což je imho super.

12.10.2021 23:22:35

Každá klasa má dvě karty na víc. Plus je tam Charisma a Relic Hunter.

13.10.2021 09:40:51

Achjo. Chci to z Tlamy (kvůli obalům) a stále nic. A na Ludopolis už to skladem je.

18.10.2021 22:06:52

jeste by to mohly hodit do CZ a bylo by to super :)

3.11.2021 21:34:24

Pro solo hraní je lepší stará nebo nová edice? Přeci jen se dá stará koupit za 799,-

4.11.2021 10:33:00

@MrHaa7 Nová, zcela jednoznačně. Navíc je i levnější, protože ty staré by si měl člověk pro dobré hraní koupit dvě.

4.11.2021 10:55:29

Jsem zvědav, jestli se v Revised expanzích bude měnit art vyšetřovatelů. Nejprve mi to trochu vadilo, protože jsem byl zvyklý na ty staré, ale nakonec si docela zvykám. A teď jsem zvědav na ostatní.

4.11.2021 11:09:14

@MrHaa7 Teoreticky jsou pro jakékoli hraní (tedy i sólo) obě edice rovnocenné a za cenu 800 za původní základ jsou rovnocenné i finančně, protože budeš potřebovat původní základy dva. Jeden původní core je vlastně jen teaser hry a ne hra samotná. Čili 1600 to bude v každém případě.

Tady bych mohl skončit. Ale budu za ichtila a Matůš se na mě zase vrhne, ale moje doporučení zní, pokud to s AH card myslíte vážně, kupte dva původní cory dokud to jde. V novém core jsou sice všechny karty ve správných počtech, ale musíte si uvědomit, že pouze hráčské! Když se totiž do hry zakousne víc, zjistíte, že pro VŠECHNY cykly hry potřebujete encounter karty ze základu, které jsou tak suveréně nejhranější karty ve hře. A je více než praktické mít je ve dvou sadách. Pokud máte Arkham rozložený doma na stole a zároveň ho potřebujete vzít někam na akci, nebo třeba na chalupu, nemusíte bořit rozehranou partii ale prostě vezmete druhou sadu a jedete. Stejně tak je opruz prohledávat encountery a scénáře ve dvou krabicích, pokud je stoříte v return boxech. Každý má nějaký svůj favorite cyklus, takže do toho vyvoleného můžete druhou náhradní sadu nacpat, což hodně zlepší fluentnost přípravy. Dá se sice argumentovat, že je nová krabice krásná a velká a celá hra se do ní krásně vejde. Takové nápady bych rád utnul přímo v zárodku a odkázal na úložné řešení prezentované na BGG. Tam se nebavíme o krabicích, ale o kufrech.

4.11.2021 11:12:29

@louza Osobně si myslím, že pro nové hráče je jednoznačně lepší revidovaná základní hra, už jen pro hráčské karty navíc (oproti dvěma původním krabicím) a pro předpřipravené balíčky vyšetřovatelů. Možnost mít 2x karty setkání ze základu využije asi opravdu jen hodně vášnivý hráč hry, který takto může mít rozehrané dva různé scénáře najednou. Nemyslím si, že takových lidí je hodně. A pokud bych si AH LCG chtěl vzít někam na víkend, asi bych sáhl po 1-2 samostatných scénářích, které mají svůj vlastní set karet setkání s mythosem.

Ale každému, co jeho jest, plně chápu, že pro někoho může být fajn mít těch encounter setů více. :-)

4.11.2021 11:43:26

Vybíráme z Bazaru

Rise of Tribes + 3 rozšíření
Rise of Tribes + 3 rozšíření
Akt. cena: 1999 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas