Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 180x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nový cyklus, nový formát vydávání

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2021/6/3/to-edge-of-the-earth/

Přátelé AH LCG, výborné zprávy! 

Nejenže víme, co bude příští cyklus (to jsme asi tušili už nějakou dobu), ale hlavně je oznámen nový systém vydávání obsahu. Někdejší “deluxe expanze” budou nově vydávány v podobě dvou krabic za 40, resp. 60 dolarů s tím, že první bude obsahovat jen nové vyšetřovatele a hráčské karty a druhá pouze scénáře a - wait for it - to na CELOU kampaň = 1) pokud chcete jen příběh nebo jen hráčské karty, můžete každé koupit samostatně a 2) už žádné zběsilé a frustrující shánění nesehnatelných mythos packů!!

PS: Unikl nějaký obrázek z něčeho, o čem se mluví jako o novém core setu, dá se tam všimnout nového artu pro Daisy Walker a Rolanda Bankse, ale nic moc víc se zatím neví.

3.6.2021 18:34:11 | Upraveno autorem (porovnej)

tak svěr-her už má nové vyšetřovatele skladem

10.9.2021 12:45:49

Tak bohužel už nemá… Většinu dodaných kopií pokryly předobjednávky a 2 volné kusy zmizely do 20 minut, já reagoval na hlídacího psa až za 30 minut.. :-)

Ale měli by znova doobjednat v rámci 14-ti dní.. 

10.9.2021 13:36:22

Anaxien:

nevím, zda je dtto, ale alza nabízí 3.edici, v cz verzi.

oprava: na alze se nejedná o karetku, tak beru zpět.

10.9.2021 13:54:41 | Upraveno autorem (porovnej)

koukám že jsem měl štěstí když jsem to předobjednal

10.9.2021 14:17:17

Jestli chcete Edge, sledujte SDH. SH má stále Devil reef z předchozího cyklu a docela dost krabic ságy z Lotra.

@VitekS My jeden stihli. No hele, asi si možná až o tak moc nepřišel. Podle mě je na těch dvou standalone scénářích dost znát, že to bylo navržené pro Arkham Night event a počítá to defakto na pevno se čtyřmi hráči. Ve dvou jsme měli problém už s Rougarou, kde byl občas problém se proházet Treachery balíkem a přimět čokla k pohybu. Tohle je podobný, jen pořád běháš dokolečka kolem benátek a sbíráš alíky. Dva to dají s odřenýma ušima, tři normál, čtyři v pohodě, pro jednoho je to nehratelné. Úplně mě to neuhranulo. Arkham má mraky lepších scénářů, tohle je fakt jen pro sběratele. 

10.9.2021 14:26:22

@louza : tak to zůstanu u Hotelu, ten mi přišel nejlepší.

10.9.2021 15:27:47

Pokud někdo shání nějaký hůře dostupný pack z Innsmouthu (399,- Kč), případně return to Circle Undone (750,- Kč) nebo teď ty nový vyšetřovatele (1000,- Kč) , případně něco jiného z AHLCG, tak napište. Doplňuju si sbírku a vždycky se vyplatí toho objednat víc, cenově to vychází jako u nás, něco dokonce i líp…

10.9.2021 18:15:11

@VitekS Hotel je asi top. Ale líbil se mi i nepříliš často zmiňovaný Guardians of the Abyss, což je taková deluxka bez mythos packů. Nechápu proč z toho neudělali celý pyramidový cyklus.

10.9.2021 19:54:27

@assad A odkud objednáváš? Možná bych něco vzal, ale protože s AH LCG teprve začínám, tak mi toho chybí docela dost a spíše bych dal přednost tomu objednat si vše samostatně.

10.9.2021 20:02:32

První dojem. Prošel jsem všechny karty z nového cyklu a je to rozhodně dost zajímavé. Ale jak pro koho. Permanent karty připomínající kontrakty z Lotra. Investigatoři vypadají papírově na první pohled hodně mocně, Jack skoro božsky. S tímhle by musel každý začátečník přejet první cykly hry jak buldozerem. Chvíli jsem přemýšlel co v tom smrdí, protože Arkham nedává nikdy nic zadarmo. A ano. Je tam háček. Classy vyšetřovatelů totiž nejsou jako to co se zdají a mají navzájem křížený deckbuilding. Tzn. že pro všechny můžete použít pouze level 0 jejich domovské třídy, ale pro level 1-5 používají třídu úplně jinou. To je velkej, VELKEJ mindfuck na jehož zdolání potřebujete opravdu dobře znát karty a styl hry minimálně dvou class na vyšetřovatele a mít velký (ideálně plný) cardpool, abyste postavili funkční balíky (ale ty budou, pokud se zadaří!!). Většina dodaných karet totiž taky není levelu 0, ale různě vyspělé pokračování předchozích karet vyžadujících expy. A hromada multiclass karet dává celému tomu patternu až bizarní rozměr. Deckbuilding na kvadrát. Chápu sice, že to láká, za litřík komplet hráčský set, ale začátečníkům bych ho pouze s novým corem nedoporučil. Arkham takhle nikdy nefungoval a Edge není výjimka. Kdyby bylo přece jen nutkání, zaměřte se ze začátku na kombinaci Sled Dogů a Rod of Animalism. Velmi jednoduché a silné kombo. Pro buildery a developery Arkhamu bude ovšem nová krabice nekonečný building labůžo.

10.9.2021 21:43:01 | Upraveno autorem (porovnej)

@louza K tomu křížení deckbuilding options: no já třeba v Carcose hrál Normana (byl už dřív jako exclusive investigator v jedné knížce) a osobně mi to přišlo super tématické a fakt mě to hodně bavilo hrát. Seeker, který se díky postupnému pronikání do mythosu mění v mystika a v balíku se mu dramaticky snižuje počet žlutých karet ve prospěch fialových … :)

10.9.2021 23:20:26

@TomL Neříkám, že je to špatně. Ten nápad se mi líbí. Ostatně nějaké karty z ostatních tříd levelu 0 umělo používat i v minulosti hodně vyšetřovatelů. Jen tady je to dotažené na hranu. Ale je potřeba počítat s tím, že potřebuješ nějaké znalosti a karty. Hodně lidí se teď, když se Arkham zjednodušil a zlevnil, rozhodlo naskočit do nového coru a startovat na Edge. To podle mě nebude moc dobře fungovat. Platí zdá se stále klasika. Nový core, Dunwitch, Carcosa nebo Circle...a pak libovolný cyklus dle chuti.

11.9.2021 07:52:29

Zas tak moc bych to nehrotil, on v revidovaném core setu má být přes 300 hráčských karet, plus ty nejlepší karty z ostatních deluxe edic(charisma atd) problém je že nikdo neviděl žádné další info.

Já osobně jsem z karet nadšen, zejména Lily a pak Old Shotgun+Sledgehammer v balíku u Wendy

11.9.2021 08:25:57

@louza podľa mňa si to trochu prehnal. To, že maju offclass 1-5, neni vobec to najzložitejšie, čo sme doteraz videli v Arkhame. Je spusta ďalších vyšetrovateľu z predchádzajúcich cyklov, ktorí určite viac potrápia stavanie balíku. Nebál by som sa toho komba: nový core + edge of the earth (obe krabice). Na arkhamdb sa určite objavia nejaké balíky pre začínajúcich hráčov. Ak sa chystáte naskočiť do tohto lcg a páči sa Vám táto “zimná” témna, tak smelo do toho.

11.9.2021 10:12:49 | Upraveno autorem (porovnej)

@louza Hele, úplně si to nemyslím, že by se muselo jet od začátku, notabene pořádně nevíme, jak to bude s dotiskama starších cyklů (já bych si třeba pro dobro všech nových hráčů přál aby to vydali všechno znovu v tomhle novém formátu, ale hádám, že tohle by se Asmodee nemuselo vyplatit, tak kdoví).

Podle mě nový core set (pokud se nepletu, slibuje navíc, že minimálně ty základní karty už budou klasicky po dvou kusech) + Edge of the Earth Investigator pack s tou spoustou player karet + eventuálně za pár korun lze koupit i starter investigatora … podle mě to půjde.

11.9.2021 12:25:05

Když myslíte...možná se na mém postoji podepisuje haterství přístupu ke hráčským karetaám circle a výš. Tohle porušování základních rozdělovacích pravidel enginu hry se mi moc nelíbí v podstatě už od zavedení multiclass (což byla pravda ještě formalita), protože to vytváří místy dost podivné singularity. Připadá mi, že tvůrci už neví jak zaujmout, tak dělají s hráčskými kartami psí kusy. Přitom ta hra byla v počátcích tak krystalicky čistá. Třeba ten postupný přerod z vědátora do mystika v Edge. Krásný, ale zkus si se takhle přerodit v Innsmouth cyklu, možná budeš překvapenej fakt divnou dynamikou toho přechodu. Nebo třeba přidání tokenů pro manipulaci s doom bagem, v Innsmouth cyklu. Proč přidávat rysy vyhrazené mystikům i jiným třídám? Ne tohle zbytečně dělá ve hře bordel. Lidi pak dělaj ve hře divný věci, kterým nerozumím, takže jen zírám a jsem za vocasa :-)

Ukázka, jak by to mělo podle mě vypadat, je příběhová část Innsmouthu (Matůš nepotvrdí), který je v podstatě vytuněný Dunwitch. Nekomplikovaný, jasný s tahem na branku, všechno se hraje kartama, nedělám rozhodnutí ve scénářích, ani ty který nemůžu předjímat, jako ve Forgotten, ani nekončím cyklus v půlce jen proto že se mi daří volit správnější odpovědi. I přesto že jde z větší části o flashbacky, stále vím co se děje. Každý scénář má právě jeden, ale výborný nápad, takže to nepůsobí přeplácaně a když už není nový, tak je přepoužité to nejlepší co se ve hře objevilo. Je to přiměřeně obtížný i pro základní balíky, žádný vocasoviny a podrazy. Čistý průstřel. Takhle to mám rád. Když koukám kolik hráčských karet z nových cyklů aktivně používám (jednotky), vážně zvažuji, že rukavici FFG zvednu a příští investigatory už nekoupím a pojedu jen kampaně.

12.9.2021 09:42:49

Ahoj, jelikož jsem někdo, kdo chce naskočit do AH LCG, nemáte někdo nějaké aktuální zprávy, jaká je budoucnost té nové reedice, resp. těch kompletů rozšíření?

Vím, že vyšlo jako komplety Dunwich legacy a Edge of the Earth. Co ostatní doposud vyšlá rozšíření? 

Zvažuju, jestli rovnou koupit všechny ty jednotlivé součásti, anebo počkat na deluxe reedice, ale zároveň tím riskovat, že některá rozšíření jako deluxe nevyjdou a mezitím se stanou nesehnatelnými.. 

6.6.2022 18:00:54 | Upraveno autorem (porovnej)

@Tomcat Řekl bych, že vyjde vše, už se takto chystá i Carcosa.

6.6.2022 19:19:30

Vybíráme z Bazaru

Kmotr: Impérium Corleonů CZ
Kmotr: Impérium Corleonů CZ
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas