Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 179x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nový cyklus, nový formát vydávání

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2021/6/3/to-edge-of-the-earth/

Přátelé AH LCG, výborné zprávy! 

Nejenže víme, co bude příští cyklus (to jsme asi tušili už nějakou dobu), ale hlavně je oznámen nový systém vydávání obsahu. Někdejší “deluxe expanze” budou nově vydávány v podobě dvou krabic za 40, resp. 60 dolarů s tím, že první bude obsahovat jen nové vyšetřovatele a hráčské karty a druhá pouze scénáře a - wait for it - to na CELOU kampaň = 1) pokud chcete jen příběh nebo jen hráčské karty, můžete každé koupit samostatně a 2) už žádné zběsilé a frustrující shánění nesehnatelných mythos packů!!

PS: Unikl nějaký obrázek z něčeho, o čem se mluví jako o novém core setu, dá se tam všimnout nového artu pro Daisy Walker a Rolanda Bankse, ale nic moc víc se zatím neví.

3.6.2021 18:34:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Konečně!!! Sice to trvalo deset let než se FFG chytitlo do pasti vlastní nenažranosti, když už nebyli schopní udržet na trhu desítky mythos a adventure packů, ale radost samozřejmě obrovská.

3.6.2021 18:46:00

Přesně, pecka to je. Navíc mi přijde, pokud dobře počítám, že to vychází i levněji. 100 dolarů, pokud můžeme vycházet z těch cen, co jsou aktuálně vidět na FFG stránce je cca 2400 Kč, zatímco doposud byly náklady na jeden celý cyklus přes trojku … 

3.6.2021 18:48:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Ano, vychází to pohodlněji na kompletaci a levněji co do financí. Což zní až podezřele dobře. Rozhodně v kontextu Asmodee, potažmo FFG, kteří se peněz zrovna neštítí. Vždycky když se tady někdo tohoto formátu dožadoval, tak mi to přišlo úplně absurdní. Otázka je co se stane, jestli tenhle formát nesplní korporátní finanční očekávání. FFG mi v současnosti nepřijde zrovna ve své životní formě. 

3.6.2021 19:09:51

Ono se to náhodou hodně diskutovalo na zahraničních fórech (já třeba chodím na Discord Great Old Ones, kde je hodně těch předních AH LCG youtuberů a občas to prý čte i MJ.

Taky se navrhoval třeba přístup, že by se tiskly jen hráčské karty a scénáře by byly elektronické někde na tabletu ala Mansions of Madness. Jsem rád, že to nakonec vzali pořád cestou fyzických karet.

Samozřejmě jestli to je sázka na jistotu nebo hazard, to ukáže čas, ale potenciál vnést do toho nové hráče, navíc když koluje netem nějaký leak údajně nového core boxu, to imho má.

3.6.2021 19:15:26

Z tabletu bych to nehrál. Je teda ještě otázka jaká bude periodicita, jestli jeden cyklus ročně jako dosud, nebo přitlačí. Docela mě překvapilo, když jsem zjistil že třeba Marvel dostane další deluxku sotva půl roku po té poslední. Z toho pak plyne další otázka, jestli když zvýší "výtoč", tak Matt udrží kvalitu...ale to už hodně předbíhám. Uvidíme. Zatím to pro hráče vypadá dobře. Revize coru asi dává smysl. Mohli by tam dát všechny karty dvakrát a vyhodit tu otravnou mačetu ;-)

3.6.2021 19:59:27

No hlavně mě překvapila Lily Chen, jsem zvědav jestli bude mít stejný deckbuilding jako pan Astronom.

3.6.2021 20:15:23

@louza  Tak mačeta tam asi zůstane je myslím i na tom obrázku leaku, spíš bude už se zakomponovaným taboo. Jinak úpravy se má dočkat i LOTR kde podle leaku bude reprint cyklu asivv jedné krabici. S tou intenzitou vydávání si nemyslím že by to zrychlil, Arkham je díky tomu kampaňovému systému náročnější na design, navíc už je tu docela dlouho,to vždy ta LCG zpomalují.

3.6.2021 20:22:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak už došlo i na upřesnění, kdy se expanzí dočkáme. Investigatory můžeme čekat ve třetím kvartálu a kampaň ve čtvrtém. na vengefulgames.dk mají dostupné k pre-order. Poštovné vyjde na cca 300 Kč

11.6.2021 11:50:07

Jak se vám líbí nový core a artworky?

25.6.2021 13:01:45

Noví investigátoři se mně osobně nelíbí vůbec, vypadají hrozně, působí to na mě jak laciná 3D grafika naplácnutá na kresbu.

 

ahc60_investigator_cardfan.png
Vyšetřovatelé

25.6.2021 13:15:02

Pro nás co už Arkham máme to zajímavé není, ale určitě fajn krok pro lidi, co chtějí naskočit. Grafika vyšetřovatelů, se mi taky moc nelíbí.

25.6.2021 13:22:30

Já doufám, že tenhle styl nebudou tlačit i na nové expanze. Ty postavy působí naprosto bezvýrazně a ještě čumí někam mimo, jak tenhle strejda. :( 


https://ibb.co/ysQ1t5f

 

25.6.2021 13:32:35

Bohužel to vidím stejně jako vy, proto jsem se ptal. Trochu divné mi artworky přišly už u nově připravovaného cyklu a vlastně ani ten Innsmouth není lepší než podle mého soudu krásnej cyklus Dream Eaters. Ale když jsem viděl tohle, šel jsem okamžitě doobjednat všechny chybějící packy z Lotra, protože se zdá, že umělecký vklad do nových remasterovaných LCG edic naprosto koreluje s růžovou patkou ústředního autora/ky arkhamu. Tohle fakt nehodlám riskovat. FFG vždycky dělali tak úžasně vypadající hry...co to s nima hergot je?

25.6.2021 13:50:52

Mě se naopak libí obrázek Wendy, konečně tam vypadá jak má a ne jak v tom původním core setu. Zbytek mě netrápí. Jinak jsem zvědav jaký karty tam mají reprint mimo core set.

25.6.2021 15:31:16

Jako by mě chtělo FFG vyplatit za opovážlivá slova. Otevřel jsem Return to Circle a totálně mě uzemnily velkoformátové tarotové karty Lenky Šimečkové, které jsou jednou z nejhezčích propriet, jaké jsem v deskovkách viděl. Na větší ploše ty ilustrace dostaly obrovsku sílu. Takhle si představuji kvalitní artwork. Úplný protipól těch nových vyšetřovatelů. 

26.6.2021 08:10:44

@louza: jak budou vypadat ty tarrot karty už bylo známo hodně dlouho dopředu. Proto očekávám že tenhle Return bude mizet jak rohlíky v kauflandu.

26.6.2021 11:52:45

Safra tak to jsem nestihnul a ARKHAM HORROR LCG: RETURN TO THE CIRCLE UNDONE už nikde k dostání nevidím. :(

30.6.2021 16:53:37

No mě přijde že ho měl jenom svět her, tam jsem ho bral i já.

30.6.2021 17:05:29

No … já koupil ze Světa her taky, právě dnes mi to dorazilo. Asi poslední kus prozatím. Sorryjako.

30.6.2021 20:00:04

Arkham horror - Edge of the Earth by mohl být 13.9. na Svět-her

7.9.2021 13:16:32

dnes předobjednáno u svět-her.

Koukal jsem na spoilery a karty vyšetřovatelů vypadají luxusně, teď jsem zvědav až v řijnu vyjde tam kampaň.

7.9.2021 14:03:18

Chápu správně, že se jedná o reprint všech karet vyšetřovatelů ze základní krabice? Možná trapný dotaz, ale nerad bych kvůli “holé hubě” byl nešťastný :-)

7.9.2021 19:50:10

@Svobi To si asi pleteš s tím novým core setem.

7.9.2021 20:38:29

@VitekS  To už je za měsíc? To bych měl pomalu dotáhnout ty ryby. Mám to tu rozložený od půlky prázdnin, kdy konečně v čr naskladnili Dagona, ale nějak se k tomu nemůžu dokopat. Traumata při shánění způsobily, že se mi to už ani nechce hrát :-( Stihls ten karneval? 

7.9.2021 22:26:29

@louza: naposledy tvrdily že kampaň vyjde měsíc po vyšetřovatelých a ty vyjdou 13.9.

edit: Carnival jsem nestihl, než jsem se dohrabal z práce tak byl pryč.

8.9.2021 13:43:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Atlantica
Atlantica
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas