Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 180x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nová kampaň - The Scarlet Keys

https://twitter.com/i/status/1522618269080952833

Noví vyšetřovatelé by asi měli být: Charlie Kane (neutral), Vincent Lee (guardian), Carson Sinclair (survivor), Darrell Simmons (seeker) + 2 neznámí (mystic, rogue)

A tady jsou spekulace týkající se toho, o čem kampaň zřejmě bude: https://docs.google.com/document/d/1qHvdLFqPETe4Z0W_IZO9E4CZ6hnBBqrxFGyh91soXlo/edit

 

6.5.2022 19:55:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Má tedy smysl hrát to bez investigator packu nebo je k této kampani potřeba??

24.9.2022 22:00:58

Tak samozřejmě půjde tu kampaň hrát i s již existujicími vyšetřovateli a kartami. Postačí koupit si jen krabici s kampaní (která vyjde asi až před vánoci), ale člověk se tím ochudí o větší možnosti při stavění balíčků vyšetřovatelů.

24.9.2022 22:48:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Card pool mám asi dostatečný (vše kromě investigator Edge). Jde mi o to, abych nepotřeboval silnější karty k projetí kampaně, které jsou jen v novém rozšíření pro vyšetřovatele..

26.9.2022 19:30:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Pak tu otázku kladeš poněkud brzy. Jak náročná ta nová kampaň je, bude známo, až poté, co vyjde. :-)

26.9.2022 19:48:28

Odeslal Vám někomu svět her Arkham Horror: The Card Game - The Scarlet Keys: Investigator Expansion ? Měl jsem předobjednávku a mělo to dorazit v pátek a už mají, že není skladem.

29.9.2022 15:09:53

Mě ne, pořád tam je status čekající.

30.9.2022 08:09:43

Já jsem včera odpoledne psal a řekli mě, že jim kurýr nic nedovezl. Tak snad dneska 

30.9.2022 09:24:34

Nové karty vypadají super. Hlavně je paráda že tam jsou lepší verze karet co neměly žádný upgrade.

30.9.2022 11:02:14

Nové karty se zdají po přečtení (zatím jsem nehrál) opravdu dost slibné. Jak mi předchozí Investigatorská expanze nesedla, tak tady jsem dost spokojený. Je tu tak polovina karet nultého levelu a polovina vyšších levelů. A žádné bordeliózní multiclassy. Ty nové základní karty tvoří pěknou synergii s tím co už bylo. Například mačetáři dostávají kartu, kde po meele zranění utrží nepřítel zranění, které na konci dále krvácí a postupně ho zabíjí. Žluťasové zase další variantu na Hawkeye Camera. Pitvací nástroje které vylepšují staty a vyhodnocují se po přemožení nepřítele v jejich lokaci. Jestli ho přemůže on, nebo kolega není podstatné. Hodně novinek je levných, dostupných okamžitě a při správné volbě párových karet dobře hratelných i bez většího cardpoolu. Customizované karty jsou zajímavý nápad, který takhle od pasu nedohlédnu a mám trochu obavu, jestli autoři ano. Vsadit vše na jednu kartu je zajímavý nápad, ale aby to hru moc nerozbíjelo...jinak proč, ne? Vyzkoušíme uvidíme. Noví investigatoři se zdají taky fajn. Mají své jasné silné stránky a slabiny bez přehnaného násilí proti pravidlům. Líbí se mi doktor s pilou ze seekerů a zaujal i survivor fotograf. Po delší době zase opráším červené karty, které trestuhodně hraju málo i když je to nejzábavnější classa. Prvním pohledem se zdá, že je to rozhodně expanze (alespoň pro můj styl hraní AH) jdoucím správným směrem

4.10.2022 08:50:00

Naprosto super vypadají fialové karty kdy máš démona co nemůže zemrít jako spojence co chodí po mapě sbírá stopy a bojuje s potvorama a k tomu si uděláš z potvor poskoky a rozkazama je používáš na co tě napadne. Pecka. 

6.10.2022 00:02:04

Je to tak. Je to dobrý. Po opravdu dlouhé době snad od Circle mám pocit, že bych chtěl trochu přerovnat prověřené decky a zkusit zase classy, za které jsem dlouho nehrál. Motivační expanze.

6.10.2022 12:26:34

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2022/10/27/introduketion-and-innicktiation/

 

No, panečku. To jsou newsy. Sedat na židli po MJ bych nechtěl. Hoši to nebudou mít lehký. Zajímalo by mě co je to ten druhý projekt. Hrozně bych chtěl spojit investigaci Arkhamu a bojovku Marvelu do karetního Batmana, ale obávám se, že FFG už by dneska ani nezaplatili licenci. Rád bych se mýlil, ale nevidím to dobře. Pozastavený Return to boxy, odchod MJ. Samý lepší. Dávám bolševikovi cyklus. Maximálně dva.

27.10.2022 19:54:30

Jo MJ to oznamovala ted v poslednim streamu, taky se trosku bojim jak to bude s kvalitou pribehu, ale herne bych se nebal. Nick Kory designoval jako stazista Murder at the Excelsior Hotel, ktery je porad asi nejlepsi ze standalone scenaru, a Duke Harrist byl jako stazista autorem Light in the Fog a MJ se zasadila o to aby, byl prijaty jako plnohodnotny zamestnanec, takze oba jsou sikovni a verim ze prinesou fajn napady.

27.10.2022 21:43:59

Uvidíme. Těžko předjímat. V zásadě nemám nic proti výměně autorů, třeba to bude dobrý. Ale asi bych měl nadšenější očekávání, kdybych viděl, že FFG je zdravou firmou se spoustou nadějných produktů, fungujícími akvizicemi a značkovými designéry na palubě, byť třeba ne v AH. Jenže aktivity té firmy ve mně už dlouho nadšení nebudí. Deset let staré karty vydávané v reedicích a kromě AH a Marvelu nic jiného, takřka žádné ohlášené produkty, diskutabilní úspěch posledního Descentu, rušení některých produktů. V takovém kontextu mě veletoče v posledním z vlajkových produktů znervózňují.

27.10.2022 23:17:06

Dohrál/i jsem SK, která už hodně naznačila takže můžu navázat na naši debatu. Jako autoři už jsou tu uvedení Duke a Haltom s příspěvkem MJ a jeremyho nejspíš jako devsů. Co se týče omáčky, tak ten gamebook v pozadí, variabilita a eldritchovský feeling vracející oproti Edge všechno na ruby je zase něco jiného, je to zajímavě konstruovaný. Tenhle aspekt hry je velmi dobrý. Tam bych tipoval, že to psala MJ. Ale co se herního obsahu týče..ufff. Mám pocit jako bych se vrátil do dob dunwitche, nebo circle. Jediné co mi po pár dnech vytane je úvodní amosférický vstup v londýně, debilní lov na ženskou v červeným kabátě, která spawnuje shadow karty jak vzteklá a finální docela fajn scénář s bossem jak vystřižený z finále Carcosy. Až na to že jsem ani na konci nepochopil, proti kterému prastarému, že jsme to vlastně celou dobu bojovali. Jinak naprosto ploché fádní investigovatě mlátící (jasně, jasně...jenže tohle nevíš) scénáře čpící průměrností, které se mi slily v jeden podivně monotónní zážitek. Historicky první cyklus, který jsem dohrál true solo, i přesto, že jsme začínali ve dvou, protože mi spoluhráč po dvou hrách řekl, že už ho to nebaví. Rarita. Tolik tedy k očekávání do budoucna.

21.12.2022 11:11:10

@louza 
Ouuu… to čtu moc nerad. Celkem jsem se na ten novej mapovej formát těšil :/

6.1.2023 08:13:25

@subwooofer Formát je super. Spíš ta náplň trochu hapruje. Ale zase bych tě nerad odradil. Kdybych měl hodnotit teď po dvou štacích, tak dám 4* což není zase takový propadák a třeba Circle je u mě na tom stále hůř. Pokud bys se hrou začínal (což by tady mimochodem nebyl až zase takový problém, obtížnost je tu spíš průměrná), tak asi ani nepochopíš co mám na mysli. Ale v porovnání se třemi předchozími perfektními kampaněmi to trochu kulhá. Byly prostě až moc dobrý.

6.1.2023 08:49:30

@louza 
Díky. 
Kromě základu jsem hrál Dunwich, Carcosu, Rougaru, Carnevale… 
Circle Undone hraju teď, ale jelikož true solo, tak je to chvílema trochu utrpení a řekl bych že zatím nejslabší kampaň. Před Scarlet Keys asi ještě koupím Dream-Eaters, jinak mám prakticky komplet ;)

16.1.2023 07:33:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Hodnocení kampaně je vždycky ošidné, protože to je hodně subjektivní. Stačí se podívat na hodnocení The Forgotten Age. Za mne Scarlet Keys s tím cestováním po světě a příběhem byly zatím jednou z absolutně TOP kampaní. Zhruba na úrovni Innsmouth a Circle Undone, které považuji za dosud nejlepší. A třeba to, že poslední kampaně nasadily laťku moc vysoko, se mi nezdá, protože třeba Mountains of Madness byly za mne mimořádně slabá. Takže je to fakt hodně individuální, očividně to máme naopak. Já teď dojel Scarlet Keys poprvé, dal jsem jí za tři dny a už se těším, až se malej vrátí z prázdnin a dáme ji ve dvou.

17.2.2023 11:23:43

Vybíráme z Bazaru

Ascension Year Two Collector's Edition
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas