Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 179x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nová kampaň - The Scarlet Keys

https://twitter.com/i/status/1522618269080952833

Noví vyšetřovatelé by asi měli být: Charlie Kane (neutral), Vincent Lee (guardian), Carson Sinclair (survivor), Darrell Simmons (seeker) + 2 neznámí (mystic, rogue)

A tady jsou spekulace týkající se toho, o čem kampaň zřejmě bude: https://docs.google.com/document/d/1qHvdLFqPETe4Z0W_IZO9E4CZ6hnBBqrxFGyh91soXlo/edit

 

6.5.2022 19:55:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak na to som zvedavý :)

6.5.2022 21:48:08

Na ty zbývající jsem zvědav, jestli to bude někdo nový.

7.5.2022 09:29:54

Ti poslední dva vyšetřovatelé by měli být úplně noví, tj. doposud se nevyskytli v jiných hrách s AH tématikou. A o jednom z nich bylo řečeno, že bude mít nebinární pohlaví. :-) Hmm, česky bychom asi řekli obojetné pohlaví. :-)

7.5.2022 10:37:45

No tak doufám že to nebude ta dáma, nic proti samozřejmě.

7.5.2022 10:43:30

Tohle je samozřejmě super, ale to bylo tak nějak jasný, že to vyjde. Spíš začínám být trochu nervózní, že se nějak nemluví o dalším return to boxu. Zrovna na Dream Eaters jsem se neskutečně těšil. Že už by to nebylo jak vylepšovat?

8.5.2022 08:47:07

@louza A jsou ty “return to” boxy opravdu takový hit? Vždycky mi přišlo, že za tu cenu to vážně nepotřebuju a původní kampaně mi přišly těžké až dost… 

8.5.2022 10:40:54

Kde jsou return to,hraju už jen s nimi, není to o tom, že by zvyšovaly obtížnost, spíš uhlazují scénáře,aby byly lépe balancováné nebo se nedala nějak zneužít určitá mechanika což se u původních stávalo, také je o něco zpestřují, ne všude je to nějak zásadní,ale třeba Forgotten Age je znatelně lepší.

8.5.2022 11:22:50

A Circle Undone přináší do kampaně Tarot karty, hodně dobrá mechanika. Teď s tím hraji EotE a spokojenost.

8.5.2022 11:55:38

Pravda, taroty od té doby používám taky všude.

8.5.2022 12:05:41

Hmmm, tak já o tom pouvažuju. Až si budu chtít mermomocí něco koupit a nebudu vědět co :-).

Ale mnohem víc bych chtěl kampaně v podobě knížek s kroužkovou vazbou, jako je začali dělat v novém formátu vydávání jednotlivých cyklů, ale kupovat kvůli tomu vše znovu, to opravdu nehodlám. Myslíte si, že je nějaká šance, že by FFG nabídlo ke koupi pouze tyto sešitové scénáře?

 

8.5.2022 13:11:55

@Olney Je to tak jak bylo řečeno. Znatelně zpestřují a sem tam opravují chyby a balanc. Není to až tak zásadní a pokud hraješ ten cyklus dvakrát ročně, tak to asi nutně nepotřebuješ, ale pokud se té hře trochu věnuješ, tak to oceníš. Určitě je to znatelný upgrade.

Scénáře bych řekl, že budou součást těch nově revidovaných edic o samostatném prodeji jsem nic neslyšel. Jinak máš ale levnější, když si to stáhneš z webu (buď české verze tady, nebo eng přímo u FFG) a necháš si to vytisknout a svázat v copy centru. Já to tak dělám. Termo vazba stojí nula nula prd a třicet oboustranných barevných stran se taky dá. 

8.5.2022 23:29:44 | Upraveno autorem (porovnej)

@louza Jo, díky, to je taky řešení, ale já jsem zmlsaný, líbí se mi ten nový formát a mám dojem, že je tam díky tomu i trochu větší font písma. V každém případě si myslím, že by FFG nic neudělalo, kdyby to vyvěsilo ke stažení zdarma, stejně jako to, co už tam teď má. Ale u těhle velkých firem člověk nikdy neví. Jejich logika se občas zdá být trochu nelogická, takže bych s tím moc nepočítal…

 

9.5.2022 11:48:19

Já asi taky ne. O FFG teď hodně přemýšlím. Pokaždé když kliknu na upcoming a vidím tam ty ohlášené "novinky", 5 - 7 let staré přebalené karty do jiné krabice a jinak kromě stabilního AH a Marvelu, který teda chrlí srdnatě v podstatě čistá novinková nula. Tak si říkám, jestli ta firma už náhodou není tak trochu v kreativním komatu, který jim jen občas naruší dva tři zákeřní snaživci z karetní divize. Loni Descent, letos expanze k Outer Rim. Bída.

Jako MJ, Caleb a ti různí Boggsové a Jeremy Zwirnové pěkný. Ale docela by mě zajímalo co dělá třeba takový Nate French. Jestli tam ještě vůbec dělá. Už jsou to tři roky od vydání Marvelu, což se blíží k periodě pro oznámení nějakého nového LCG. Mě by se třeba hodně líbilo, kdyby spojili scénářovitost a vyšetřovací engine karetky Arkhamu s použitím bojového systému z Marvelu a udělali komplexní karetní svět DCčkového Batmana. Ale nevím jestli je na něco takového u FFG vůbec ještě vůle. Zatím spíš trnu, aby vůbec vydali všechny krabice co mají rozjeté.

9.5.2022 13:16:02

Mám z FFG úplně stejný pocit. Před pár lety jsem chodil na jejich stránku pravidelně a těšil se, co se tam zase objeví nového, ale teď tam nekouknu jak je rok dlouhý a když, tak zjistím, že je tam vše při starém…

 

9.5.2022 14:54:14

Byly odhaleny všechny karty jednoho z nových vyšetřovatelů, politika Charlieho Kanea: https://www.reddit.com/r/arkhamhorrorlcg/comments/uv2g04/maxine_and_duke_joined_us_for_a_show_and/

Kdo tedy chce, může si už karty naproxovat a začít s ním hrát. :-)

22.5.2022 14:13:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Nový update od FFG:

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2022/6/30/scarlet-keys/

Vypadá to moc hezky!!!!

1.7.2022 12:04:52

Tak mystic je Amina Zidane a Rogue Kymani Jones. Ani jednoho neznám, takže to budou ty nový.

1.7.2022 15:26:41

Hele ještě lehce ot k těm return boxům - jsou ty karty rozměrem a ideálně i grafikou kompatibilní s revised edicí? Totiž pokud v té nové verzi to zatím úplně nevypadá na vydání revised returns to ..., tak by možná stálo zato k tomu pořídit ty původní returny?

2.8.2022 21:02:38

@Tomcat jedina zmena Revised edice je rozdeleni stejnych karet do iných boxu. nič iné sa nemení. Všetko (revised, nie revised) je spolu kompatibilné.

2.8.2022 21:23:52 | Upraveno autorem (porovnej)

@sedlak87 No trochu mě zmátlo, že olney kousek níže psal o jiném formátu, fontu písma a rozložení. 

Pokud tam ale rozdíl není, tak pak asi nemá smysl na ty returny v revised verzi čekat a vezmu je hned.

2.8.2022 22:23:43

@Tomcat Já jsem ale mluvil o knihách scénářů ke kampaním v nových boxech, ne o kartách…

3.8.2022 08:38:02

@olney jop, už to vidím :-) 

3.8.2022 12:55:06

Díky za info hned jsem objednal. Jsem zvědavý jaká bude kampaň. Pro mě je stejně top Dunwitch. A power level očekávám přestřel jako u edge of earth.

24.9.2022 14:01:43

Mě se u nové kampaně líbí, že na mapě bude přímo i začleněná možnost odcestovat na sidequesty,pokud člověk ty standalone balíčky má a celkově to vypadá že při jednom průchodu zůstane dost míst i na příští zahrání + nějaké ty secrety a skrytá místa. Power level,tomu se asi postupem času nevyhne většina karetek,zas dost věcí se řešilo s posledním taboo listem. 

24.9.2022 15:28:28

Vybíráme z Bazaru

Papírové moře
Papírové moře
Akt. cena: 120 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas