Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 180x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

6th cycle - The Innsmouth Conspiracy

The Innsmouth Conspiracy
Announcing the Sixth Deluxe Expansion for Arkham Horror: The Card Game

“You can bet that prying strangers ain’t welcome around Innsmouth.”
–H.P. Lovecraft, The Shadow Over Innsmouth

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2020/4/30/the-innsmouth-conspiracy/
30.4.2020 21:32:44

...
Koupeno včera, možná se do toho zítra pustíme. Ale musím říct už teď, že z té bless/curse mechniky nejsem vůbec nadšený, přijde mi blbé tak hluboce a zároveň bezvýznamně modifikovat základní systém. Když máš v pytlíku bless, je ti to, aspoň na normální obtížnost, v podstatě jedno (těží z toho tak možná akorát rogues kvůli 2+ úspěchům), když tam máš curse, rázem se ti o kus zhorší nejhorší možný scénář.

Jen to zvyšuje rozptyl náhody aniž by to zavádělo (zatím) nějaké zajímavé rozhodnutí.

Plus ty nové karty, které s tím skoro všechny pracují, jsou obvykle tím lepší, čím se s těmi žtony pracuje. A zdaleka na všechny je tam strkají. Tudíž nemá smysl mít v balíku jen jednu dvě takové karty, ale rovnou se na to zaměřit víc, což zas omezuje deckbuilding.

Ale na potápějící se lokace a rybáky se těším :-)

3.10.2020 05:01:36

Nove zetony
Ta mechanika by byla zajimava, kdyby byla kompatibilnejsi se starsimi kartami. Mystik ma treba spoustu karet navazanych na liznuty zetony, ale s novymi symboly ty stare karty nepocitaji a nove karty zas budou k prdu se starsimi cykly. Menit za behu zakladni mechaniku je fakt divny... :(
Potapeni bude podobny jako "spectral" v TCU?
Skoda ze spolu s rybakama neprisel i dotisk. Aktualne v CR vypada Arkham jako mrtva a nesehnatelna hra.

3.10.2020 08:22:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Dansemacabre
Za me musim rict ze se mi asi :) podarilo z te zavislosti na Arkham LCG vystoupit. Misto dalsiho cyklu za, kolik, 3500ka? uz si radeji vemu jinou hru - mam 5 kompletnich cyklu asi mi to staci. Nicmene me porad zajima po herni strance.. :))

3.10.2020 09:41:39

mechanika
Tak ty bless a curse tokeny pracují jenom z kartami hráčů, takže je klidně můžeš použít ve starších kampaní.

3.10.2020 10:26:59

VitekS
Jasne ze muzes... ale pointa je ze nijak neinteraguji se starsimi kartami a pokud je chces nejak rozumne vyuzivat, nestaci ti jen par karet v baliku, zu proto ze nektere karty je ani negeneruji ale jen konzumuji. Ve srovnani se vsemi ostatnimi kartami ktere takove zavislosti nemely, je tady mensi potencial pro komba.

Nebo naopak, takova Sestra Mary (jejiz schopnsot je pasivni pridavani bless kazde kolo)... nevim jak moc je jeji schopnost dobra pokud mas balik postaveny jen z ne-Innsmouth karet. Ty +2 podle me samy o sobe moc casto impakt mit nebudou.

3.10.2020 12:08:59

Mary
No to uvidíme u Team Covenant, ty chtějí hrát Dream-Eatera z vyšetřovateli od Rybáků, včetně bless tokenů. Co se týče mě problém by být asi neměl z interakcí, vyzkouším až mi přijdou.

3.10.2020 13:04:11

Sethseth
Já zas právě nastupuji :D Za týden jsem dohrál skoro celé The Cirle Undone, teď se chystám na Dunwich (mínus muzeum, nejde sehnat). Zatím pure solo s jedním vyštřovatelem a dobrý!
Sister Mary vypadá docela libově, kdyby se jí dal postavit balík čistě na hackování chaos tokenů. V kombinaci s Jacqueline , která si až 2x za kolo může tokeny vybírat, by to mohlo být zajímavý.

3.10.2020 14:52:56

Sestra
Myslím že jde, zejména s tím kterak ona může mít i mystic karty. Takže se od rybáků dostane na nějakých 20 karet co kšeftují s tokenem.

3.10.2020 15:55:32

re : Borghal Rantipole
Podepisuji. Na nové tokeny jsou zaměřené hlavně nové postavy a pár karet pro každou frakci. Těch karet je zatím vážně ale moc málo, než aby se na práci s nimi dal založit balík. Věřím, že do konce cyklu se to zlepší, jak budou hráčské karty přibývat. Ale upřímně...taky se mi to moc nelíbí. Přesně jak říkáš. Nabourává to čistou a elegantně jednoduchou mechaniku hry a zanáší to zážitek proměnlivým balastem. Možná je to ale otázka zvyku, než se s tím člověk trochu naučí hrát. Za dvě hry se to nedá moc hodnotit.

Vyšetřovatelé jsou super (kromě teda skutečnosti, že tady s těma true solo fakt ne). Nejvíc mě asi zaujala Amanda, která se na každou situaci dokáže náležitě našprtat. Super. Silas je taky dobrej ranař. No a příběh vypadá opět dokonale. Začíná se po amnézii ležící v jeskyním jezírku, postava si postupně v závislosti na hře vybavuje předchozí události. Jen překladatelé zapláčou, protože nová pravidla mají asi stránku a zbytek scenario booku vychází na první dvě dobrodružství na cca 18 stran. Celý dunwitch měl 30. Takže tohle bude opět fascikl 60+. Ou jéé ;-)

3.10.2020 18:01:15

tokeny a karty

FFG se drží pravidla nechávat nové mechaniky pouze v jednom cyklu, aby nikoho nenutili kupovat komplet hru. Takže k tokenům ještě vyjde pár karet v balíčcích, ale to bude vše.

11.11.2020 15:48:40

Vybíráme z Bazaru

DIVUKRAJ FUNKARTY-CZ ZDARMA 2 x KARTA VÝSTAVIŠTE
DIVUKRAJ FUNKARTY-CZ ZDARMA 2 x KARTA VÝSTAVIŠTE
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas