Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 180x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

6th cycle - The Innsmouth Conspiracy

The Innsmouth Conspiracy
Announcing the Sixth Deluxe Expansion for Arkham Horror: The Card Game

“You can bet that prying strangers ain’t welcome around Innsmouth.”
–H.P. Lovecraft, The Shadow Over Innsmouth

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2020/4/30/the-innsmouth-conspiracy/
30.4.2020 21:32:44

Tokeny

Na prvý pohľad pekné nové tokeny :)

30.4.2020 22:32:26

Expanze

Uz jsem se zaprisahal ze dalsi expanzi nekoupim, nevim zda odolam..

1.5.2020 07:53:43

Sethseth
Neříkej že tě neláká prozkoumat Innsmouth a jeho přilehlé břehy a okolí.

1.5.2020 09:05:49

Vitek

No jasne.. ale probouzi se ve me matematik. Za podobny love jako za kompletni cyklus muzu mit Frosthaven.. :)) GH sem ted v karantene dohral a pomer cena/vykon je pro me u GH neprekonatelny..

1.5.2020 12:31:39

Sethseth
No jo, ale tam si nepokecáš s rybolidma. Případné se nesetkáš s Dagonem :D a vůbec matematika je přeceňovaná věda :D

1.5.2020 13:04:04

Rybolidi
Jeste uvidim, vyjit to ma za dlouho.. :))

1.5.2020 14:14:05

Hra
Už se na to těším jen by mě zajímalo co tam bude za vyšetřovatele krom sestry Marie a Silase
Nebo kdo bude prastarý

1.5.2020 14:34:00 | Upraveno autorem (porovnej)

easterlingi
No, vzhledem k Insmouthu bych čekal Dagona. A všichni investigatori uz byli ohlášeni

1.5.2020 15:13:20

vyšetřovatelé

Já jsem s nákupem na začátku Forgotten Age. Ale plánuju kupovat dál. Minimálně i Circle Undone.

Na svého 2. oblíbeného vyšetřovatele zatím čekám. Jednička je Diana čekám na fotografa Darella Simonse. Ze sestavy z Eldritch Horror (a knihy) už vydali nebo oznámili skoro všechny. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vLWJuuHRKsEihuLsTWIryO4eC-wnTljTyNhiKc6j7o4/edit#gid=272115284

1.5.2020 18:40:03

vyšetřovatelé
Z oznámených jmen zbývá vydat 18. Z toho 5 bude na podzim ve starter balíčcích a 5 v Innsmouth.

1.5.2020 18:40:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Gloomhaven vs Arkham horror
Jám mám rozehraný GH, a zároveň jsme nedávno dohráli Dunwich horror a musím uznat, že radši AH než GH.

GH je hezká hra ale strašně repetetivní a se strašně jednoduchým příběhem. Zato AH nám v ani jednom scénáři nepřišel stejný a s originálním příběhem. Máme prozatím koupeno vše co vyšlo a nemůžu se dočkat dalšího hraní. Přitom GH stojí ve skříni a když se k němu jednou za čas vrátíme nikomu nechybí zapomenutý příběh.

1.5.2020 21:57:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Medvidek
Souhlas, mě teda GH celkove moc nezaujal, a jsem zvědavý jak zaujme Carcosa,tu mám já nejradši :-)

1.5.2020 23:08:44

Pátrači
tady jsou nový hledači pravdy:
Dexter Drake
Silas Marsh
Trish Scarborough
Sister Mary
Amanda Sharpe

1.5.2020 23:51:28

VitekS
Silas Marsh je ohlášený celkem logicky do Innsmouthu co bude v říjnu, ale v arkham db už je pro něj hromada balíků :-) Komunita je tedy zatraceně rychlá. A kde vůbec vzali druhou stranu tý kartičky?

22.5.2020 15:58:56 | Upraveno autorem (porovnej)

louza
Už před delší dobou vyšel jako promo v knížce.Aspoň já ho mám doma už dlouho a hrál jsem s ním. U noveho budou jen jine ty doplňkové karty co se vždy přidávají do jeho balíčku a ilustrace na jeho kartě.

22.5.2020 16:05:49 | Upraveno autorem (porovnej)

re : Froggery
Aha. Takže to vlastně není tak úplně nová postava? Mrzký kapitalista se ani podvodu neštítí. A co je v těch knihách co k arkhamu vychází? Nějaký příběh? Říkal jsem si, že by bylo hezké vydat některé artworky z karet, protože třeba ty ze ztraceného Kadathu jsou opravdu úžasné. Neexistuje nějaké takové album?

22.5.2020 21:40:20

louza
Tak není,ale takhle už bylo s předstihem představeno víc vyšetřovatelů, třeba Carolyn Fern,je to prostě promo jako se to dělá u jiných her, dostaneš dvě karty které jinak nezískáš a alternativní ilustraci u vyšetřovatele. Kniha je příběh ze světa Arkhamu,podle mě nic extra zajímavého. Pokud chceš publikaci s artworky,mrkni se po knize Investigators of Arkham Horror.

22.5.2020 22:12:21

re : Froggery
Mrknu, díky za tip.

22.5.2020 23:18:54

Arkham knihy
Mám a četl jsem knihy se Silasem, Dexterem i Normanem. Jako kus literatury to snad ani za zmínku nestojí, jsou to krátké (

edit: lol, tak znak "menší než" rozbil diskuzní formulář a odmazal 90% příspěvku.

Psát to znova nebudu, TL;DR jako kniha to za to nestojí, ale člověku to dá nový vhled do hlavy té které postavy, a pokud jste za Arkham jako já už utratili mnoho tisíc, tak poměr cena/výkon za nový obsah asi stejně neřešíte.

23.5.2020 00:31:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Knihy
Jedinou knihu kterou mám je o Jenny. No příběh nemá smysl popisovat, ale mohlo to být horší. Já to hlavně kupoval kvůli těm kartám, které stojí za to. Podobné to bylo i u L5R, ale tam ten příběh alespoň za něco stál.

23.5.2020 08:32:15

re : knihy

Trochu mě překvapuje, že ty knihy nejsou nic moc. Právě příběhy v Arkham karetce jsou snad příběhově nejlépe napsané hry co znám a i sám mistr H.P zase není ve svých nejlepších pracech o tolik lepší než třeba Dunwitch Legacy a pokud připočítáme i extrémně povedenou Carcosu, kterou vlastně ani nenapsal, tak jsou jeho nejlepší práce dokonce znatelně horší. Čekal bych že si FFG ty knihy líp pohlídá.

23.5.2020 22:25:09

...
Já myslím že na tom ani není moc co pohlídat. Jsou to všechno v podstatě trochu delší povídky (do 100 stran) které zasazují zvolené postavy do tématu mythosu. Není tam moc prostoru pro to něco vymýšlet a ani to vlastně není žádoucí, jestliže smysl je přiblížit postavu ze hry, akorát v jiném médiu.

Každá ta kniha by vlastně mohla být převyprávění scénáře ze hry, a sic je Arkham asi nejlepší příběhová hra, pořád jsou ty příběhy založené na [dnes již] schematických a ohraných stereotypech a v širším porovnání s literaturou moc neobstojí. Nepomáhá, že moderní pojetí Mythosu (aspoň u FFG) je akčně laděné, narozdíl od všeobjímajícího nihilismu v Lovecraftových dílech, a tak tkde Lovecraft má bezmoc nad hororem mimo lidské chápaní, FFG Arkham má hrdiny kteří přežívají a dokonce mají i nějaká ta vítězství proti naznámu.

24.5.2020 01:10:15

skladem
už je skladem na Svet-deskovych-her ;)

1.10.2020 10:00:36

Ohlasy
Hral uz nekdo rybaky? Jaky to je?

2.10.2020 16:49:20

Rybáci
Já bohužel to ještě nemám. Čekám jestli to nebude mít svět-her.

2.10.2020 21:21:24

Vybíráme z Bazaru

Escape Room: Úniková hra
Escape Room: Úniková hra
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas