Joe
Joe - avatar

Vojenská terminológia - otázky

Páni, verím, že aspoň zo traja militaristi sa tu nájdu :)
Takže sem s tým:

Foxhole - je nejaký termín iný, ako zákop? (Myslím, že je to zákop pre jedného človeka, taká diera v zemi...)

Assault - v češtine je "zteč", ale je aj v slovenčine "seč"? Mne sa zdá, že áno, ale nie som si istý...

(ostatné možno prídu neskôr...)
19.3.2010 10:13:14

rally
Tak s tímhle pojmem mám též problém. Zotavení je nepřesné, jelikož je to spíš vybuzení morálky kryjících se nebo jinak demoralizovaných jedinců, ale lepší český ekvivalent mě nenapadá. Leda vyburcování, ale to zní divně.

23.3.2010 12:23:48

rally
znovuuspořádání poraženého vojska, nebo shromáždění, seskupení, přeskupení, v CCA rally karta umožňuje doplnit padlé a doplnit tím jednotky kolem velitelů doplna.

23.3.2010 12:36:21

ocasek
Shromáždění! To je ono!

23.3.2010 12:39:03

ad rally
No v téhle souvislosti se mi teda zdá vhodnější z hlediska vojenské terminologie "přeskupení" jak "shromáždění". Přeskupení vojsk se běžně používá při ztrátách a nebo změně ve vedení bitvy.

23.3.2010 12:48:54

rally
Takže pokud dám stávající názory dohromady, vychází mi z toho:

(morální) povzbuzení morálně skleslých (příp. dezertujících) vojsk + opětovné zaujetí bojové formace (přeskupení?).

Lze to vyjádřít jedním slovem? Docela pochybuju. Takže zbývá kompromis.

Nejdřív rally a pak rallye (na nepřítele) :-).

23.3.2010 13:12:21

laredo
My tomu pracovně říkáme buzerace :) Ono taky záleží na situaci - sovětští comissaři v ASL mají své specifické metody jak jednotku "přeskupit" - když se nechtějí hnout, začne do nich střílet a to by bylo, aby se nerozběhli na fašisty :)

23.3.2010 13:19:51

Joe

Hmnmm
Ja osobne som zatiaľ používal "zhromaždenie", ale "preskupenie" mi príde o niečo presnejšie a vhodnejšie.

Kren winz (for now)! :)

23.3.2010 13:39:03

ad Sydo
Jo jsou různé metody na pozvednutí morálky mužstva.Doufám, že tuhle nebudeš používat na Zatroconu až bude někdo usínat u hry :D.

23.3.2010 13:39:27

Vybíráme z Bazaru

Dobyvatelé jednotek pozornosti
Dobyvatelé jednotek pozornosti
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas