Hry sváteční, s Vánoční tématikou nebo zimní

Chvíli jsem se odhodlával, ale nakonec jsem se rozhodl napsat, značně inspirovaný Vánočním Trolíkem, co se na mě dívá ze záhlaví těchto stránek. S jistou nostalgií jsem si u toho vzpomněl právě na již stařičkou PC hru Warcraft II - Tides of Darkness, kde pokud jste hráli zimní/sněžní mapu, tak se vzhled budov změnil na takový Vánoční, přibyl na nich sníh, světélka a byli prostě takové hezčí, tématické :) Taky se mi ale zdá, že se jaksi takové to Vánoční kouzlo vytrácí (třeba supr-romantické Vánoční filmy bez sněhu, kde k té celoroční šedi na kterou jsme zvyklí, přibydou stromek, světýlka a ta-dá jsou tu Vánoce; nebo v hrách, kde tyto svátky (dle mě) jaksi absentují, možná kvůli nějaké náboženské korektnosti, snad aby nebyl nikdo dYskriminován…).

Proto bych zde chtěl uvést - a snad mi s tím i někdo pomůže - nějaké Vánoční deskové či karetní hry (nebo doplňky), z kterých by mohla na nás dýchnout taková ta sváteční atmosféra nebo alespoň hry, které nám přiblíží (jakýmkoli způsobem) Zimu, sníh a věci tomu podobné, které máme rádi.

* * * * *
Board games klub, Trenčín

19.12.2022 23:27:21 | Upraveno autorem (porovnej)

No a začal bych asi hrou #Dům snů, pro kterou vyšlo krásné promo - Vánoční stromek a tím bych asi i skončil. Protože mě zrovna nenapadá další hra/nebo jsem takovou ještě nehrál, kde by byly například ty Vánoční stromky, uvedu alespoň hry, kde se hraje v Zimě nebo je tam alespoň sníh.

 - možná by sem šlo zařadit i hru #Sněhurka , která alespoň tematicky (když už ne vizuálně) se pojí s Vánočními pohádkami

- Castle for all Seasons  (překrásný zimní herní plán)

- #Dobrodružné výpravy: Vinland (odehrávající se na "dalekém" severu)

- #Riverside (kde se plavíte lodí zamrzlou krajinou a pěkně barevný bodovací list mi připomíná Vánoční světýlka :)

- bohužel nepřeložené rozšíření k Temnému znamení - #Elder Sign: Omens of Ice (odehrávající se myslím někde v tundře na Aljašce)

- The Artemis Project (zima zimoucí na zamrzlém měsíci Jupitera - Europa)

 

Klidně mě opravte, nebo dejte své tipy.

* * * * *
Board games klub, Trenčín

19.12.2022 23:31:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Mě napadá snad jen #Carcassonne: Zimní krajina , #Biatlonmánie a ještě #Věc  :-D

19.12.2022 23:35:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Mně pod stromeček přistane hra s velmi zimní tématikou, ale takovou jsi asi na mysli neměl :-D

#Coldest Night, The 

v poličce už mám ještě tvrdší kalibr:

#Zima mrtvých: Dlouhá noc , #Zima mrtvých: Cesty osudu 

a na dveře klepe 

#Frosthaven 

a

#Frostpunk: The Board Game 

kdo chce zimu hned, tak:

#Věčná zima: Paleoindiáni 

…ale takovouhle zimu asi nechceš, že?

20.12.2022 01:09:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Našla jsem - ale neznám (ani znát nechci :D):

#Christmas tree 

#Christmas Lights: A Card Game 

#Munchkin: The Nightmare Before Christmas  (tohle by mohlo být prima)

https://boardgamegeek.com/boardgame/26163/christmas-game

Podle mě jsi našel díru na trhu ;-)

Umím si představit takový hustý euro z lyžařskýho střediska, závodní hru v zimních sportech, nebo závod psích spřežení, a koneckonců i hru na způsob #Fronta o shánění vánočních dárků nebo něco tematicky o doručování předvánočních zásilek. A když už něco milého, tak nějakou tetrisovku o pečení cukroví či nějakou hru, kde tematicky řešíš co nejhezčí vánoční výzdobu. Anebo naopak nějakou párty hru o tom, co všechno se na Vánoce může podělat. A kooperačka proti Grinchovi by taky mohla být prima atmosferická.

Tak co, jsou tu nějací herní designéři? ;-)

 

20.12.2022 01:20:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Já bych mezi zimní hry rozhodně zařadila #Věčná zima: Paleoindiáni :-) 

20.12.2022 01:27:00

Catapult kingdoms - Holiday ammo a secret Santa :D

20.12.2022 01:31:37

Hra o závodě psích spřežení už na světě je, jen si bohužel nevzpomenu na název ;)

20.12.2022 04:11:52

Jinak stačí se zeptat strejdy Google a zadat “christmas board game” a najde jich to hromadu, dokonce i přímo vánoční (např. Letters to Santa, Unstable unicorns christmas special, monopoly elf, santova dílna atd. atd.)

20.12.2022 05:48:54

Tučnáčí cvrknání #Ice Cool: Ledová škola 

Temná vyprávěcí hra od FFG #Winter Tales 

Kostkový souboj Dice Throne: Santa VS Krampus

Velmi realistické umrzání v pravěku a v Grónsku od Eklunda #Neanderthal: Lovci mamutů #Greenland (třetí edice) 

---
Pomáhám s korekturami překladů pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

20.12.2022 08:54:11 | Upraveno autorem (porovnej)

@zacinajici , @secretfranta 

Proč ne. The Coldest Night, Zima mrtvých nebo Věc taky splňují požadavek, byť jsou to “jen hry zimní” a ne Vánoční. Koneckonců by se k nim taky mohla zařadit i #This War of Mine: Desková hra, kde se hráči pokouší zateplit tu barabiznu ve které se postavy snaží přežít nadcházející zimu (a válku). Tu bych ale kvůli tématu asi moc na Vánoce nedoporučoval - i když hra je to jinak skvělá.

@El Ďábel 

Přesně, i takové mini-proma jsem měl na mysli. Pak mě ještě napadlo také Zooloretto: Christmas Gift; Christmas Tree nebo The Reindeer. Vím, že lze jednoduše zadat do googlu, spíš jsem ale doufal v ověřené tipy, co někdo zná nebo hrál a ty pak doporučí.

@Mitogar

To by mohla být hra #Snow Tails (miluji psí spřežení, na tu krásu se dá dívat do nekonečna). A také mi přišla na um hra #Yeti :)

@Pizin 

Hodně dobré tipy b.

 

Díky všem za příspěvky a tipy. Některé i znám jen mě nenapadli.

* * * * *
Board games klub, Trenčín

20.12.2022 12:58:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Doba kamena má Winter edici 

root ma zimní mapu 

ticket to ride nordic 

20.12.2022 14:47:46

Ještě jsem našla pro prťata sněhuláky #Snow Snow 

a při té příležitosti na mě vykoukla i #Snow Time.

A vzpomněla jsem si, že milým zimním obalem mě nedávno v obchodu zaujala novinka https://boardgamegeek.com/boardgame/359857/winter takže jsem ji tam i oňuchávala, ale na mě je příliš abstraktní.

20.12.2022 16:07:52

A v bazarovém okénku na mě právě příhodně vykoukli #Settlers: Vládcové Severu 

Tučňáků je taky k nalezení vícero:

#SMART - Tučňáci na ledu 

#Tučňáci 

20.12.2022 16:11:52

A jednu krááááááásně zimní vlastně mám, ale ještě jsem nehrála - jde o rozšíření k Dreamscape: #Dreamscape: White as Snow - úplně mě to navnadilo ji prubnout…

20.12.2022 16:15:11

Děkuji Vulcano, to je ono ;)

 

20.12.2022 17:05:25

Ještě jedna tučňačí: #Penguin Pile-Up  :D

* * * * *
Board games klub, Trenčín

20.12.2022 17:16:31

Skoro mě překvapuje, že nikdo nezmínil #Scythe , tam je toho sněhu také dost :-D.

20.12.2022 23:59:07

Zombicide!

Musíte posbírat předměty náhodně rozseté po celé mapě, ta má pravoúhlé koridory jak bludiště, a těmi koridory se plouží hordy agresivních bytostí. No a když už to vše máte, z pravidla se musíte probít k Exitu. 

Nic vám to nepřipomíná? Jasnej obchoďák 23.12.

21.12.2022 06:26:51

Vybíráme z Bazaru

Dva Bratři
Dva Bratři
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas