Trollí Aréna XXII - Nexus Ops vs. Small World

Tak tedy ano :)

Dvacátá druhá trollí aréna je po dlouhé době tu - každý týden dvě hry v souboji o vaši přízeň, tentokrát souboj rozšíření! Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští úterý hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Dvacáté druhé kolo je zde:

Nexus Ops vs. Small World

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.
22.6.2010 08:54:18

Small World
Je to hezke ....

22.6.2010 13:07:38

Small world
teď ho nějak nehraju tak často, jak bych chtěl, ale i tak je to král. Nexus Ops mám na wishlistu ... hmmm ... bude převrat?

22.6.2010 13:09:34

Nexus ops
Small World jsem nehrál,ale ani mě neláká.
Jinak na Nexusu se mi líbí,neočekávatelné zvraty v průběhu hry a bitev díky energize kartám :-)

22.6.2010 14:19:01

Nexus ops
Small World jsem nehrál, Nexus Ops teda taky ne:-), ale je to AT scifíčko :-)

22.6.2010 14:58:12

Smallworld
I kdyz jsem to finale na EM projel. Zatraceny Fin.

22.6.2010 15:45:54

Aneken
Pokud mohu soudit, tak obcas jsou prsa korejske zeny i pomerne velke. Jen uz na ni pak neni tak pekny pohled.

22.6.2010 15:47:56

krapnik
:) No ja tam nikdy nebyl:)

22.6.2010 16:03:48

Nexus ops
Ani jednu som nehral ale Nexus mi pride sympatickejsi temou i hernym mechanizmom

22.6.2010 17:22:32

Nexus ops
SW mám a má ho rád, ale Nexus mi přijde při hraní "šťavnatější". Obě dvě hry mají velkou výhodu, že si je poměrně snadno zahrajete s nehráči a baví je to.

23.6.2010 10:30:06

Nexus !
ani jednu sem nehrál (ale to v trolí aréně nevadí !!! :D) a Nexus je mi od pohledu a i od prolistování pravidel sympatičtější

23.6.2010 12:39:40

Jsem překvapen
vývojem této arény. Myslel jsem že Small World jednoznačně převálcuje Nexus Ops a vida, není to tak jednoznačné. Překvapije mne to, protože Nexus je ve zdejším žebříčku sice před Small Worldem, ale jen s 31 hodnoceními, kdežto Small World hodnotilo 95 lidí.

23.6.2010 13:32:47

kde
je sakra Ringo?!

23.6.2010 13:36:35

Smallworld
U mně asi nejhranější hra od vánoc kdy jsem si ji pořídil. I když na Nexus ops si taky brousím zuby.

23.6.2010 14:18:49

Nexus Ops
Nehrál jsem ani jednu ale konečně "můžu" vyjádřit svůj velký odpor k hnusnému grafickému zpracování Small Worldu.

23.6.2010 14:42:55

Kaerdrak
Ano! Konečně někdo!

23.6.2010 14:53:21

Vlaada

to kren
Co tě překvapuje? Vidíš snad v této aréně 95+31 vyjádření? Uvědom si, že aktivní jádro ZH se navzájem ovlivňuje, a trendsetteři mají poměrně velký vliv :)

23.6.2010 14:56:52

to Vlaada
No jo no, však máš pravdu :). Já bych za normálních okolností asi hlasoval pro Small world, ale tak nějak pocitově jsem dal spíš ten Nexus, protože mne na Zatroconu dost oslovil. Přitom je Small world asi objektivně propracovanější a vymazlenější hra, ale to taky nemusí být vždycky argument, že jo.

... a hlavně mám strach, že když bych dal Small World s Elfem čichajícím ke květince, tak už se mnou Sydo nikdy nebude chtít hrát žádný Ameritrash :D.

23.6.2010 15:02:46

Vlaada
Moc nerozumím té logice "95+31". Já jsem například neudělil hodnocení ani jedné z těchto her, protože Nexus Ops jsem nehrál ani jednou a Small World pouze jednu partii. Navíc 1 uživatel může ohodnotit obě dvě hry.

To nemluvím o tom, že Aréna nemusí s hodnocením daného hráče vůbec souviset. Můžu bodově ohodnotit jednu hru lépe než druhou a i přesto mohu dát v Aréně hlas té druhé. I když to může znít nelogicky, tak Trolí Aréna prostě už je taková. Mnohdy iracionální.

23.6.2010 15:22:04

Nexus Ops
Jednou, až to přijde, tak si ho koupím:-)

No a Small World jsem miloval a hrál obden a teď mne už vůbec nebaví a naopak mne ta grafika rozčiluje ... fakt nevím jak se to stalo:-)

23.6.2010 15:37:19

...
No.. je pravda, že Elfové jsou opravdu Hoši z hor..:D O grafice moc nevím.. sice vím jak vypadá ale pro mě je lepší grafika v TS, Blackbeardovi, která opravdu vtáhne do hry.
SW je pro mě hra, která není až tak záživná a bohužel nepřináší ani moc mechnik. ( teda doufám.. :D ) A dost mi na hře vadí,m že když už konečně se mi s národem začne dařit, musí umřít.. To je takové divné.. mám rád, když mé hordy neopouštěj bojiště a drží se zuby nechty... ( V Paxu to byla nštastná náhoda! :D:D )

23.6.2010 15:41:27

Vlaada

to Parxel
To mělo být spíš řádově, nejde o přesná čísla - na ZH je pár lidí, kteří tvoří aktivní jádro, hlasujou v arénách, přizvukujou si (nebo se hádaj) na fórech atd., a zdaleka jich není tolik, kolik lidí hodnotilo Smallworld.

Pro Nexus Ops jako méně rozšířenou, méně známou, obecně hůře hodnocenou (bgg) hru je to výhoda. Kdyby si ji hned někdy na začátku Sydo nebo rbx nebo někdo takový zahrál, nesedla by mu a napsal by, že je to kravina, tak by ji tu imho znala půlka lidí, co ji zná teď (včetně krena :), ne-li méně. Když napíšou, že je super, dostane se k mnohem více lidem, a to právě k těm aktivnějším, a k těm, jejichž názor rezonuje (a do jisté míry je formován) tímto jádrem. Proto má Nexus Ops na ZH méně hlasů, ale vyšší hodnocení, než Small World, který je mnohem rozšířenější a má a zná spousta lidí.

Chci říct - Nexus Ops má mnohem menší šanci dostat se k lidem, které nejsou jeho cílovou skupinou, než Small World (stačí se kouknout na google dotaz [Smallworld koupit] má destinásobně víc výsledků, než ["nexus ops" koupit]). Proto také bgg zohledňuje ve výsledném žebříčku tak drsným způsobem počet hlasů.

23.6.2010 15:44:23

ad Vlaada
Pregnantně zhodnoceno a vysvětleno. Je vidět, že jsi z oboru :D.

23.6.2010 15:55:56

vlaada
Takže je to pravda? Je tohle matrix? Nikdo z nás nemá svůj názor? Všichni posloucháme agenta Syda? oh ne. Já to veděl. Proč jsem mu věřil, když každému tvrdí, že je Vyvolený a ani se za to nestydí. Konečně jsem prozřel.

23.6.2010 16:12:44

Elenistar
no jo, všichni jsme ovlivnitelní

když jsem po ZatroConu četl několik nadšených reakcí na Titan, a všechny vesměs pocházely od ženské části hráčské komunity, tak jsem přemýšlel, jestli se jim opravdu líbil Titan a nebo to bylo tím, že kdyby jim sydo představil cokoliv tak by tím byly nadšené ;-)

23.6.2010 16:18:10

no nevím
Zrovna můj seznam her je naprosto jiný, než třeba Sydův. Jinak Elenistar to trefil.

23.6.2010 16:18:34

Vybíráme z Bazaru

Královské Rošády - Chybí 3 karty kukuřice
Královské Rošády - Chybí 3 karty kukuřice
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas