Trollí Aréna 23 - Šachy vs. Go

Dvacátá třetí trollí aréna je tu - každý týden dvě hry v souboji o vaši přízeň! Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští čtvrtek hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Dvacáté třetí kolo je zde:

Šachy vs. Go

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.
8.7.2010 10:30:01

Šachy
Jednoznačná záležitost. Král (královna) všech deskovek. Staletími prověřená záležitost (to ovšem i Go) a získala si celý svět, v dřívějších dobách používána dokonce k výuce taktického válečného myšlení. Všechny hry, které dnes dominují žebříčkům prodeje a oblíbenosti, budou mrtvé, když šachy tu stále ještě budou. Zkrátka srdcovka.

8.7.2010 21:07:41

GO
Šachy vůbec nemusím, přijde mi to, že bez nastudování půl metru teorie není šance uspět.

Go je klasická ukázka rčení, že v jednoduchosti je krása. Pravidla jsou na 2 minuty, ale zábava na hodiny.

8.7.2010 21:11:50

šachy
i když v nich už nemám nad kým bych vyhrál, všechny děti do tří let už jsem porazil :-)
bod mají za figurky
ale nehraju je jelikož bez náhody nemám nejmenší šanci vyhodit ani jednu figurku natož dosáhnout remízy
go jsem nehrál a nebudu, ze stejného důvodu jako šachy

8.7.2010 21:12:44

Go

Jelikož, jak Sydo upozorňuje, žádný argument není slabý, budu vycházet z momentálních asociací:

Šachy - neustále se jich dožadují starší synové, pokud možno v naprosto nevhodných okamžicích, kdy na ně nemám čas a jsem myšlenkami zcela mimo.

Go - nostalgické vzpomínky na středoškolská léta, kdy jeden ze spolužáků, vášnivý hráč Go, chodil ve svetru, který mu upletla maminka a na tom svetru byla vyobrazena nějaká slavná goova koncovka

8.7.2010 21:40:30

Šachy
hra mého mládí...

8.7.2010 23:02:38

husak
s tím půl metrem teorie souhlasím - platí to ale hlavně když hraješ s profi hráči ... na normální hru tu teorii nepotřebuješ

a proto jsou dobré šachové varianty, stačí malá úprava pravidel a hra je úplně jiná (ale při zachování většiny principů šachu - příklad za všechny, atomové šachy, sebraná figurka vybuchuje a zničí vše na okolních polích) ... takže pak když si proti tobě sedne někdo kdo nastudoval kopec teorie, tak mu je ta teorie úplně k ničemu, protože prostě na tu variantu neplatí, a šance máte stejné

8.7.2010 23:21:20

Šachy
U mě je to vcelku jednoznačné. Go jsem zatím nehrál a na šachy mám velmi intenzivní vzpomínky z dětství. Byly jednou z prvních her, které jsem hrál a v podstatě se okolí předhánělo, kdo mě je naučí "správně" hrát :)

9.7.2010 08:18:32

Go
ovšem dobrovolně bych dnes již nehrál ani jednu z nich.

9.7.2010 08:31:49

husak
No ja mam pocit, ze je to naopak;) Sachy jsem nikdy nestudoval, ucil jsem se hranim s dedou a kamaradama. Kdyz jsem pak hral s jednim kamaradem, ktery je mezinarodni velmistr slepou partii (on naslepo, ja s deskou), dokazal jsem se branit hodne dlouho a trikal mi, ze to bylo na urovni hrace III. tridy. A to znam jen par klasickych vyjezdu a partie jsem nikdy nesprtal.
V go jsem se snazil nejakou teorii pobrat, trochu to trenovat, ale nebylo to dost, abych do taju te hry pronikl (a to jsem celej gympl hral na ctvereckovanem papire v hodinach "Zidy":)), zvlaste na vetsich deskach.

9.7.2010 08:48:59

aneken
Já tedy pravidla Go neznám, ale jde v podstatě o to samé jako "židi"? Alespoň tak mi to přišlo, když jsem to někde viděl.

9.7.2010 09:20:06

sydo
Mno tak je to dost podobne, nicmene je to daleko taktictejsi, jelikoz se hraje vetsinou 13x13 a 19x19. Takze taky hooodne jine;) A mrtvne kameny se ze hry ostranuji, coz je vyhoda hrani na desce.

9.7.2010 09:40:00

sydo
Nejvetsi rozdil je asi prave to obklicovani s odstranovanim kamenu a moznost zahrat uz do obkliceneho prostoru za urcite situace.

9.7.2010 09:45:36

šach
klasika a ešte raz klasika :)

Go som sice nehral ale chcem si to skusiť len nemám kde :(

9.7.2010 10:40:29

Sachy
Chudak Sydo, jak strasny osud ho ceka, az se ho chopi jedna ze stran...

Jinak samozrejme a jedine Sachy.

9.7.2010 12:51:51

go
protože šachy jsou nuda

10.7.2010 12:42:13

Go

10.7.2010 20:32:36

Šlauchy
Go neznám, ale jestli to jsou židíci, tak by mě to určitě bavilo. :)

10.7.2010 21:27:55

Go
V šachách mě nebaví zahájení, protože i naučený malý skrček, vás může chytnout na nějakou vychytávku a vy prohrajete celou hru. To se v G nestane ani náhodou.

10.7.2010 22:49:18

šachy
mam rad 10 minutove partie na cas ne ze bych vyhraval ale aspon nemusim cekat:)

11.7.2010 19:09:07

Joe

Go
Pretože je elegantnejšie ako šachy, krajšie ako šachy, má jednoduchšie pravidlá a...

...a nie sú to šachy :)

11.7.2010 22:26:10

Šachy
Kdekoliv, kdykoliv, klidně i o 20Kč s místním alkoholikem avšak výtečným šachystou :-)

15.7.2010 03:10:25

Šachy vs. Go - 23:15!
ŠACHY:
hike
sappho
raziel
eyron
ringo
trohat
longshanx
falco
kren
vlaada
kody
madcat
singer
stiso
pekische
boldrick
kaerdrak
deathmers
balorok
stevensonjunior
elenistar
csf.loser
cholerus

GO:
elissa
tangram
bajn
aneken
aradraug
ta"jemná"
savager
pj
husak
sodovka
deth
ella
raven
parxel
joe

15.7.2010 09:20:13

Vybíráme z Bazaru

Vesnička
Vesnička
Akt. cena: 555 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas