Nejlepší hry, které kdy vyšly v české lokalizaci

Sháním inspiraci a docela by mne zajímalo, které hry jsou podle Vás NEJLEPŠÍ HRY (žebříček 10 her), které kdy vyšly v české lokalizaci. Do žebříčku klidně zařaďte i hry, které jsou bez textu a vyšly s oficiálními českými pravidly. Prosím uvádět jen základní krabice (ne rozšíření). 

 

Díky za Vaše příspěvky a přeji hezký den… :-)

21.6.2022 07:24:52

Za mě, bez pořadí:

#Duchové ostrova 

#Konec věků 

#Successors (4. edice)  / #Hannibal & Hamilcar 

#Paladinové Západního království 

#Ark Nova 

#Bios: Origins - druhá edice 

#Pax Pamir 

#Gloomhaven: Lví chřtán 

#Imperium: Dějiny a #Imperium: Legendy 

Pán prstenů LCG

+ honorable mention #High Frontier 4, ale ta se blbě dostává na stůl. I když naštěstí máme kamaráda, pro nějž je to u nás jednoznačná 1. volba. 

Tainted Grail je fajn, pokud hráči neadí neustálé opakování nebo výroba homerules. Já ho jednou (pomocí homerules) prolezu, ale hru, jejíž pravidla musím upravit, abych si ji užila, mezi nejlepší nezařadím…

23.6.2022 14:13:44

Pro mě osobně je Tainted Grail průměrná hra se slušným příběhem ve výborně vykresleném světě. Pokud si přečteš bbg fórum, nebo i zdejší diskuzi, zjistíš, že spousta lidí hraje lite příběhovou verzi nebo aplikuje houserules na obtížnost, menhiry, správu surovin nebo boj. Tím si hru každý narovnání tam, kde zrovna jemu drhne nejvíce. 

Edit. Koukám, že mezi tím odepsalo několik uživatelů s podobnými zkušenostmi :-)

23.6.2022 16:02:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Když se tak podívám do svojí sbírky a na svoje nejoblíbenější hry, tak bohužel musím konstatovat, že ty nejlepší hry v češtině nevyšly a kvůli svému stáří už nejspíš asi ani nikdy nevyjdou. 

Konkrétně mám na mysli hry El Grande, Tikal, Samurai, Castles of Burgundy, Troyes, Concordia, série Sherlock Holmes Consulting Detective, Antike II, Antike Duellum, Merchants & Marauders, Five Tribes, Maquis, Letters from Whitechapel, 13 Days: Cuban Missile Crisis, Targi nebo Hanamikoji.

Tak abych aspoň nějaké hry napsal, tak za mě jsou nejlepší hry, které se dočkaly českého vydání, Watergate, Cestou necestou a Blitzkrieg.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

26.6.2022 19:17:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

The Light in the Mist EN
The Light in the Mist EN
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas