Nejlepší hry, které kdy vyšly v české lokalizaci

Sháním inspiraci a docela by mne zajímalo, které hry jsou podle Vás NEJLEPŠÍ HRY (žebříček 10 her), které kdy vyšly v české lokalizaci. Do žebříčku klidně zařaďte i hry, které jsou bez textu a vyšly s oficiálními českými pravidly. Prosím uvádět jen základní krabice (ne rozšíření). 

 

Díky za Vaše příspěvky a přeji hezký den… :-)

21.6.2022 07:24:52

Když se podíváš do místního žebříčku nejlepších her, tak v TOP 20 najdeš, jestli jsem se nepřehlédl, jen 2 hry, které nejsou lokalizované. Takže se můžeš inspirovat klidně tam.

21.6.2022 07:32:47

Za mě:

Duchové ostrova

Res Arcana

Cthulhu I smrt může zemřít

Scythe

Gizmos

Vampire the Masquerade Vendeta

Obludarium

Time stories

Zima Mrtvých

7 divů

21.6.2022 07:34:41

to daevin: Spíš jsem čekal, že objevím nějaké “špeky”, které v žebříčku na prvních pozicích nejsou. ..přece jen má každý jiné preference.

21.6.2022 07:36:10

To DoubleM: Díky moc. Překvapil mne ten Gizmos, jdu se na to mrknout… :-)

21.6.2022 07:37:43

pro mě to jsou (řazeno abecedně a cíleně vloženo něco eur, něco ameritrashe, něco pro rodinu, něco kooperativního, něco konfliktního, něco na párty i něco malého):

Cthulhu: I smrt může zemřít

Duchové ostrova

Duna: Impérium

Great Western Trail: Cesta na západ

KABO

Kemet

Kmotr: Impérium Corleonů

Krycí jména – Duet

Kvedlalové z Kvedlinburku

Mars: Teraformace

 

Ivo

21.6.2022 07:52:39

to iwen: super, přehled, díky moc…

21.6.2022 07:55:27

Za mě takto:

Blood rage

Vinohrad

V pasti

Ztracený ostrov Arnak

Příšerky z podzemí

Rising sun

Settleři

Vítejte ve vašem vysněném domově

Břink

Nemesis (při dobře naladěné partě)

21.6.2022 08:23:56

Star Wars Rebelie

Nemesis

Střet civilizací

Scythe

Na křídlech

On Mars

Imperium Dejiny/Legendy

Divukraj

Great western trail - cesta na západ

Twilight Imperium

(a je jich ještě spousta :D )

(Brass, Pamir, Messina, Pomořská města… a spousta dalších) 

Máme tu výhodu že u nás většinou vychází ty světově nadprůměrné hry..

 

21.6.2022 08:27:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Brass
Střet Civilizací
Pax Pamir
Pax Renaissance
Res Arcana
Blood Rage
18CZ
Gaia Project
Imperium Dějiny/Legendy
Duchové ostrova

21.6.2022 08:46:53

#Duchové ostrova 

#Cthulhu: I smrt může zemřít 

#Bloodborne: Desková hra 

#Pán prstenů: Karetní hra 

#Zombicide (2nd Edition) 

#Panství hrůzy: Druhá edice 

#Pandemic 

#Marvel Champions: Karetní hra 

#Dreamscape 

#Arkham Horror (třetí edice) 

 

(no ale ještě na mě z poličky vyčítavě koukají #Malé velké zombie, které jsou sice blbost, ale nahrála jsem je jakožto oddechovku možná víc než některé ty hry ze seznamu a #Zima mrtvých: Cesty osudu, která se mi hrozně líbí, ale nemám je s kým hrát. Podobný případ je také #Watergate, který jsem hrála a je podle mě super, ale který jsem kvůli absenci vhodného spoluhráče ani nepořizovala)

21.6.2022 10:07:08 | Upraveno autorem (porovnej)

  1. Agricola
  2. Clash of Cultures
  3. Eclipse
  4. TI 4
  5. Starwars: rebelie
  6. Root
  7. Spirit Island
  8. War of the ring
  9. Dobyvatelia vesmíru

V takom to poradí, ale  desiatu hru už nevyžmýkam :) 

-------------------------------------------------------------------
".. dobré, dobré, len v tých súbojoch mi chýbajú kocky..."

21.6.2022 10:09:19

Safra na Eclipse a Root jsem zapomněl, a asi i na něco dalšího, deset her je málo :)

21.6.2022 10:31:10

Omezím se na ty, které jsem měl možnost zahrát (a nutno dodat, že příběhové hry moc nemusím), TOP6 v pořadí:

#Through the Ages: Nový příběh civilizace 

#Podmořská města 

#Great Western Trail: Cesta na západ 

#Inovace 

#Ztracený ostrov Arnak 

#Caverna: Sedláci z jeskyní 

…a dál by to bylo o dalších desítkách o level níž, ale víc než moc fajn her, pořadí už bych si cucal z prstu :-)

 

 

21.6.2022 15:00:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Můj TOPík

 

  1. Mars Teraformace
  2. Gloomhaven Lví chtřtán
  3. Odysea - Společně k deváté planetě
  4. Kroniky Avelu
  5. Andor - Dobrodružné legendy
  6. Hrdina v Kostce
  7. Zima mrtvých
  8. Divukraj
  9. Blood Rage
  10. Nejsme tu sami

22.6.2022 22:21:59

Nevím, ale není lepší se pro inspiraci podívat do žebříčku nejlépe hodnocených her. Tady v diskuzi odpoví svým žebříčkem jednotky lidí. V žebříčku jich hodnotilo u některých her jako nejlepší i několik set lidí. Celý žebříček “NEJ” jsem nestudoval ale na prvních deseti místech jsou hry, které v češtině vyšly.

22.6.2022 23:02:58

to kren: Ano, máme tady oficiální žebříček, ve kterém jsou TOP hry, o kterých se mluví. Mne však zajímalo (a taky se mi to tady potvrdilo), že je spousta jiných velmi zajímavých her, které stály za zmínku a které v TOPCe nejsou úplně nahoře. 

 

Všem přispěvatelům moc děkuji za Vaše žebříčky - našel jsem tam pár zajímavých tipů.

 

A nakonec bych chtěl poděkovat všem českým vydavatelům za spoustu zábavy a úžasných chvil, které nám svou každodenní prací přinášíte. Díky moc!! 

23.6.2022 09:54:29

mě třeba překvapilo na tomto hodnocení, že nikdo nezmínil velmi dobře hodnocenou hru Tainted Grail. stále přemýšlím o koupi, obracím koruny a čekám na správný okamžik….jenže pokud tu z přispěvatelů nikdo nezmínil…je to opravdu tak dobrá hra?

23.6.2022 11:39:50

Tainted Grail je dobrá hra, má třeba zajímavý systém bojů - ale je dlouhá, což ji u mne vymezuje pro sólo hraní - které není mojí prioritou. Proto se nedostala do mého seznamu.

23.6.2022 11:49:04

@stubby pokud tě baví koop nebo single adventury,tak tohle určitě patří k lepším. Já na tyhle hry moc nejsem a odradilo mě, kdy jsem dvě hodiny sháněl věci a informace,abych se mohl na mapě posunout dál a pak mi padla špatně kostka a musel jsem to dělat znovu. Samozřejmě to jde obejít různými house rules a dělat si třeba checkpointy,ale to z toho už dělá trochu jinou hru a alespoň mě ubírá na zážitků.

23.6.2022 13:28:14

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Starý svět - exkluzívny KS PLAYMAT CZ
Zaklínač: Starý svět - exkluzívny KS PLAYMAT CZ
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas