hra podobná Dobyvatelům vesmíru

Potřeboval bych poradit nějaou hru principy podobnou Dobyvatelům vesmíru. Snažím se syna nalákat na hry které baví mě (Duel in the Dark, Axis and allies, obecně wargames..) ale bohužel strategie "nezaujme jedna hra, zkusím uspět s další v této kategorii" se zatím nedaří. Dobyvalé jsou hrou která syna baví, je v ní i dobrej a tak jí chce hrát stále dokola. Chci změnit strategii a pořídit naopak hru této hře podobnou. Díky za typy.
29.10.2010 01:27:22

PJ

Vlaada
Jestli to není tím, že jsou pro Tebe jako pro autora rozhodující jiná kritéria než pro hráče, kteří hry hrají kvůli zábavě a ne "designové čistotě".

Možná Tě zarazí, že jsem povrchní až to bolí, ale pro mě je nejdůležitější grafika, téma, originalita, jazyková (ne)závislost a pak až teprve zkoumám mechanismy, vyváženost, znovuhratelnost. Ošklivých, netematických, ale herně dobrých her už mám doma dost...

29.10.2010 16:39:11

Vlaada

to PJ
Myslím, že je zbytečné posouvat to do této roviny. Nebo myslíš, že fakt, že dělám hry, diskvalifikuje můj názor jako hráče?

Jako autor dělám hry spíš směrem k RtfG, složitější a tematičtější. Jednoduchý a čistý design oceňuju jako hráč - např. Feldovy hry v tomto směru excelují.

Prostě jen na rozdíl od některých z vás soudím, že RftG není hra, která ve všech ohledech předčí San Juan, ale prostě trochu jinak, líbivěji postavená hra. A že její existence neznamená, že to, co nabízí San Juan, už nadále nemá smysl.

29.10.2010 17:15:39

PJ

Vlaada
Neměl jsem pocit, že diskusi posouvám do jiné roviny, pořád mám dojem, že přátelsky debatujeme. Vím, jaké poslední dobou děláš hry a ani si nemyslím, že Tě Tvé autorství diskvalifikuje v názoru jako hráče, ale domnívám se, že autorství Tě zcela stoprocentně ovlivňuje - profesionálně je deformován snad každý, kdo se něčemu intenzivně věnuje, a je celkem jasné, že jiná kritéria budeš mít Ty jako velmi zkušený hráč a známý autor a jiná kritéria člověk, který hrál třikrát Citadelu, dvakrát Osadníky a jednou Aktivity :o) A na to jsem narážel...

Jinak s Tebou zcela souhlasím, co se Felda týče; je to mimochodem jeden z mých nejoblíbenějších autorů (hlavně díky Notre Damu a Roku Draka, které patří dle mého názoru k nejlepším eurovkám). I když Macao už mě moc neoslovilo a Lunu teprve zkoumám - tady mě trochu (spíš dost) zklamala výtvarná stránka hry, ale za to Feld nemůže. Téma je ale celkem originální :-)

29.10.2010 17:45:14

PJ
Těší mně, že i takové hráčské eso přizná, stejně jako já, že ho hry přitahují svou podobou a až potom vyvážeností atd. S tímto názorem už jsem tu tvrdě narazila :)

29.10.2010 18:12:38

to Vlaada
Já bych hrál na jistotu a zahrál ten Výzkum, protože bych si nemohl být jistý, že protivník má nějakou šestkovou technologii, která se mu bude hodit, takže bych tím pádem ani nevěděl, že třeba Výzkum chce hrát. Tím pádem se z mého pohledu snižuje pravděpodobnost toho, že protihráč zahraje právě Výzkum.

29.10.2010 18:30:23

Vlaada

to ikri
Tenhle problém mám svým způsobem taky. Čím dál víc mám chuť hrát krásně vypadající výpravné ameritrashe. Jenže problém je, že pak během hry zjišťuju, že mě moc nebaví. A naopak, nemám poslední dobou moc chuť hrát eurovky, ale když už se do nějaké pustím, zjistím, že ve skutečnosti mě fakt baví... je to nějaký prokletý :)

29.10.2010 19:11:44

Vlaada
Není to prokletý (aspoň pro mě), to je z mé zkušenosti rozdíl mezi eurem a ameritrashem :)

29.10.2010 21:01:17

Euro vs Ameritrash
Akorát když prohraji v ameritrash hře tak i tak mám většinou dobrý pocit za hry (holt kostky jsou nevyzpytatelné), v euro hře je prohra většinou spojena s tím, že něco podělám.

29.10.2010 21:07:03

PJ

€ vs. AT
Začínáme být silně OT, ale nemyslím si, že aby byla hra dobrá, musí nutně vypadat odpudivě a naopak. Uvedu příklad: Cyclades - to je jedna z nejkrásnějších letošních her a je to spíš euro, i když tady se ty kategorie prolínají.
Naopak skvěle vypadající eurovka Tobago zase tak moc herně nenadchla. Asi se to nedá takhle škatulkovat...

29.10.2010 23:14:40

PJ
Jasně že ne. Mám taky rád od každýho něco.

panzer: mě těší prohra i u eura (když není moc častá), protože vím že příště to zahraju líp a těším se na odvetu.

30.10.2010 00:34:45

Vlaada aj.
V tom případě jsem pro hraní vybavená dobře, protože mně odpuzuje kýč ameritrashe a naopak žeru euro :)) Akorát si je vybírám hlavně podle přitažlivosti 8-)
Snad se tím kýčem nikoho nedotknu, tady jeden nikdy neví

30.10.2010 06:25:06 | Upraveno autorem (porovnej)

to ikri
Kýč?!? No toto! Jak vůbec můžeš?!? :-D

30.10.2010 07:44:12

Pardóón
Chichi :)

30.10.2010 07:52:59

chudák Panzer...
ste mu to tu pořádně zaspamovali...

pokud by vám nevadila angličtina, tak mně přijde Dobyvatelům docela podobný Gosu, oboji hrajeme furt a máme je rádi, co máme ale nejradši je Ascension... ale ten teda není Dobyvatelům tak podobnej... (ale není tam tak moc třeba ta angličtina a je to podle mě hrozně návykový)

30.10.2010 09:31:13

rekapitulace
Takže díky za náměty. Jenom připomínám, že hledámn hru, která mě asi nebude bavit, ale bude něčím podobná RftG a bude bavit synátora :)
Prozatímní závěry:
1. 51 state - budu ale muset počkat na překlad, hutná pravidla (největší kandidát)
2. San Juan - po výměně názorů zde jsem stáhl PC verzi a otestuji (horký kandidát)
3. 7 Wonders - pár videí na BGG, dodatečná pravidla pro 2, vysoká cena (třetí kandidát)
4. Gosu - krásné karty, jednoduchá angličtina, jednoduchá pravidla, hodně karet , ale už je dál od RtfG -a vzhledem k tomu že hra by se mi fest líbila může trochu negovat zadání

Takže po zralé úvaze, navzdory pořadí, bez ohledu na cíl akce, asi nejdříve pořídím Gosu :)) A budu spoléhat že zabere.
51 Strate, stejně jako 7 Wonder, má čas (minimálně do českých pravidel) a San Juan asi stejně časem pořídím, dá se sehnat za cca 300 kč

Takže ještě jednou díky všem za náměty a inspiraci

30.10.2010 11:19:18

Az ted...
...jsem si cetl tuto diskuzi a dobre jsem se pobavil:) Musim rict, ze me taky na RftG po prvni hre nejvic zklamal prave vyber akci a doted to povazuju za hodne velky krok zpet. Asi to melo zrychlit hru, kazdopadne to ubralo na hrackosti. Obe hry mam hodne rad a kazdou beru jako jinou. Obe hry jsou u vyrovnanych hracu pomerne o nahode kvuli kartam, ale mam je fakt rad kvuli variabilite (tady zas boduje RftG) a jejich rychle hraci dobe.

Jinak Notre Dame a Rok Draka taky povazuju za jedny z nejlepsich a nejcistsich Eurovek a uz se moc tesim az vyzkousim Macao, ktery mi nejak kvuli nemcine v klubu unikalo a ted jsem hodne zvedavej na Lunu.

31.10.2010 21:01:04

Vybíráme z Bazaru

Root: Rozšíření Říčního lidu
Root: Rozšíření Říčního lidu
Akt. cena: 709 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas