hladám karetku

Zdravím hladám kartovú hru ktorá sa podobá na Citadelu ale na citadele mi chýba ten fakt že kedže stavám mesto tie budovi poväčšine nič nerobia a nedá sa nimi dost ovplyvniť hra napríklad mám tam cvičisko ale nemám armádu s ktorou by som mobol škodiť protihráčovi alebo sa s nou brániť a tak aj ostatné budovy ako hospody kostoly a tak.
A hladám takú hru kde budujem dajme tomu mesto a popri tom aj prostredníctvoj kariet súperím s ostatnými hráčmi. Myslím že niečo podobné je aj warhammer invasion ale niesom si istý.
A hra by mala byť predovšetkým preložená do čestiny (slovenských hier nieje mnoho a tak nedúfam že sa nájde takáto)
pretože niesme tu doma neaký velký odborníci na ENG alebo nemčinu ( aj ked by sme s apri hraní nepreloženej hry aj niečo naučili).
Dúfam že som to neako neskomolil a že to každý s rozumom pochopí :)
ďakujem za vaše postrehy :)
23.5.2010 21:28:53

Citadela do každé rodiny
Citadela ve dvou, to je báječný poker ! Dle mého nejlepší. Ve třech dobrá, ve čtyřech a více párty nasírací hra s velkým emočním nábojem, kdy většinou dva se perou a třetí se směje. Jo a se mnou se syn a manželka většinou pere, tedy nevyhrávám (už když zahajují hru slovy "Jdem do něho...".

24.5.2010 17:13:24

to Balorok
jinak k tvému hledání - doporučil bych možná hru Castle for all Seasons.
Co z tvých požadavků splňuje:
- styl výběru povolání jako citadela - vybíráš tajně za koho v kole hraješ
- získáváš suroviny, stavíš části hradu
- není dlouhá cca 60-80 min
- má český návod a bez karet obsahujících cizojazyčný text (krom názvů povolání)

Co z tvých požadavků nesplňuje
- poměrně velký hrací plán (i když graficky nádherný)
- s nikým tam nebojuješ, předháníš se ve stavění a škodíš soupeřům
- budovy a stavby kupuješ hlavně kvůli závěrečným bodům, takže také nic neprodukují během hry, i když na konci hry mají konkrétní stavby svůj význam

Zkrátka jak psali už ostatní níže budeš asi muset jít nějakou cestou kompromisu, pokud totoiž takové karetky dle tvého zadání budou, zcela jistě ne v češtině (slovenčtině).

24.5.2010 17:24:57

Vlaada

to Kren
Sorry, já nechtěl hanět Citadelu, možná jsem se špatně vyjádřil, psal jsem, že je na hranici, tj. že nepatří do těch skupin, které popisuju, ale už si nemůže dovolit být složitější a strategičtější, ani si nemůže dovolit více přímé interakce, aby do nich nespadla...

Navíc jsem mluvil o hře pro takových pět šest hráčů, v menším počtu hráčů se samozřejmě posouvá těžiště, jako u většiny her (je to více o hře a méně o interakci).

V tom počtu je o něco delší, než kolik je potřeba na odreagovávací hru... a nejde jen o délku, ale spíše o jistou zdlouhavost - když tě vrah tě zapíchne, tak jedno kolo vůbec nehraješ... a když se ti to stane podruhé v řadě (a nemusí to být tvá chyba, třeba si vezme vraha nějakej chaotik, který nevidí, která postava si to zaslouží :), a v dalším kole ti Magier vezme karty, protože jako jedinej jsi ještě neměl šanci je zahrát, tak si brzo začneš přát, aby ta hra byla tak třikrát rychlejší :)

Ad přímá interakce - za tu považuju jen vojáka a čaroděje, kteří jsou zaměřeni přímo na hráče. Vrah a zloděj imho nejsou přímá interakce, je to spíš blafovací/odhadovací mechanismus. I ten čaroděj je v pohodě, vybereš si obvykle hráče, který má hodně karet, a děláš to primárně proto, abys pomohl sobě. Jedině ten voják je fakt nepříjemný prvek. Nelíbí se mi, že můžu vyhrát hru tím, že méně zkušeného hráče ukecám, aby si vzal vojáka a zbořil někomu třetímu budovu, čímž se oba navzájem oslabí...

A co se týče vojáka - chápu tvůj argument, ale obvykle nastane situace, že jeden hráč uteče v počtu budov, a několik dalších by ho rádo zastavilo. Ten z nich, který si vezme vojáka a zboří ji, pomůže všem, ale zaplatí za to sám (zlatem, pokud boří budovu aspoň za 2, i promeškanou příležitostí vzít si užitečnější postavu...) Proto říkám, že to není cesta k vlastnímu vítězství...

24.5.2010 17:26:11

panzer
to mi pripomína Piliere zeme :) a tomu hry podobné

24.5.2010 17:35:50

Balorok
Pilíře znám jen z recenze, ale principem hry je to v podstatě stejné. Akorát v CfAS volíš vždy opravdu z několika různých karet povolání jako v Citadele (i když každý hráč má svůj balíček povolání) a těch povolání je tuším 5.

24.5.2010 17:45:00

Balorok
Už to na konci jednoho ze svých příspěvků řekl Vlaada a má pravdu. Tedy, že zřejmě hledáš hru jako jsou CCG nebo LCG. Přesně to co očekáváš je ve mnou uvedeném Warhammer Invasion, (jde hrát až ve 4 hráčích) jen v češtině není a stejně jako všechny ostatní LCG ani nikdy nebude.
Proto buď se smiř s angličtinou, nebo slev ze svých požadavků na ostatní aspekty hry.

24.5.2010 19:00:58

WI
WI vyzerá velmi pekne a rozhodne by som si ho chcel niekedy skusiť ale neviem či na neho nahovorím ludí sktorími hrávam :)

24.5.2010 19:16:40

balorok
no a já bych ti doporučil summoner wars - v poslední době je to z karetek to nejlepší co jsem si zahrál. Je to boj takže interakce 100% a ten zbytek požadavku tak jistou měrou taky je.

24.5.2010 19:40:21

to Vlaada ad Citadela
Jo samozřejmě tyhle tvoje připomínky beru. Já osobně na tuhle hru mám malinko jiný náhled než ty, ale pro lidi co Citadelu neznají je dobré si přečíst víc pohledů na tu samou hru :). A i já jsem docela rád, že jsem se dověděl tvůj náhled na tuhle hru, kterou já osobně mám celkem rád. Jinak samozřejmě jsem na tebe nereagoval proto, že bys nějak haněl mou oblíbenou hru :), to vůbec ne. Reakce byla čistě "bezemocionální" k věci, že jsem jen nesouhlasil s tvým pohledem.

24.5.2010 21:58:16

Citadela
Bude to sice offtopic, ale neda mi to, abych nereagoval. Citadelu mame u nas doma celkem dost radi a jan zasnu, jaka diskuze se tu nad ni rozjela ;). Obecne si myslim, ze zalezi (jako u kazde hry) na tom, s kym hrajete a s cim do toho ti hraci jdou, s nekterymi lidmi (hraci) se proste nejaka hra hraje bezva a jina hra je nuda, s jinou to muze byt celkem naopak.

A hlavne jsem se chtel pousmat a rict, ze je hrozne dobre, ze kazdy ma trosku jiny vkus a rad neco jineho. Vemte si treba Agricolu, spousta lidi ji ma rado (vcetne mne), spousta ji zatracuje. Ale kdyby ji meli vsichni jen radi a byla tedy "nej", nebyla by to nuda, pokud byste vedeli, ze nic lepsiho uz neni? Mne treba bavi hledani neceho noveho a kolikrat se naramne bavime treba i u her, ktere podle recenzi stoji naprosto za houby.

A predevsim - predstavte si, ze by se vsem libilo jen par stejnych holek, o ktere by se vsichni prali, to by ale byla otrava!

25.5.2010 09:17:59

další nápady
Guillotine - čistě karetní, rychlá. Aktivně škodících postav tam je pár, ale škodíš všelijakým přesouváním pořadí postav. Navíc jsou tam i postavy dávající mínus body. Myslím že celkem odpovídá požadavkům. Jen tuším nevyšla v oficiálním překladu.

Dominion Intriky - sice jsem zatím nehrál, ale myslím že je tam zvýšená interaktivita. V češtině už za týden. :)

25.5.2010 09:22:40

to Bluda
Máš naprostou pravdu, ale když hru neznám, tak jsem rád když si přečtu vícero různých názorů, i když se pak rozhodnu podle svého vkusu. Dneska je už tolik her, že ne všechny je šance si vyzkoušet a tak předběžné třídění toho co bych si rád zahrál probíhá podle recenzí a názorů z diskuzí.

25.5.2010 09:32:14

to Bluda
jen bych smutně podotknul, že mě se zrovna líbí těch "pár stejných holek o který se všichni perou" (prsatý blondýny..?) akorát se bohužel asi tak nějak podobně nelíbim já jim :(

25.5.2010 16:07:22

Vlaada

to Bluda
Eh, srovnávat hry a holky je trochu za vlasy přitažené :) Zvlášť v kontextu s tím, co píše Kren... Nepřijde mi, že je ideální počkat, až holku pár desítek lidí vyzkouší, a napíše na ni své názory :)

25.5.2010 18:37:33

Vlaada a panzer
to Vlaada ... :D:D:D
to Panzer ... nechci být v opozici za každou cenu a možná mi to nebudete věřit, ale mě se vždycky líbily a doposavad líbí tmavovlásky s malýma prsama. Blonďaté a velkoprsé mne spíše odpuzují ale štíhlé sportovní brunetky s lehce se rýsujícími malými ... pod tričkem mne fakt dokážou dostat ... v tomhle na žádnou recenzi nedám :D.

25.5.2010 18:44:23

:D
tak tomu hovorím diskusia :D namiesto hladania karetky sa to tu rozvinulo na debatu a naších nežných polovičkách :D
Vlaada tak to si ma dostal :D ale priznajme si že takých dievčat čo si ich vyskúša 10 a viac ludí tu behá velmi vela tak bacha na choroby :D
Kren - dobrý vkus :)

25.5.2010 18:59:24

to kren
Joooo, tak s takovou bych si taky rád zahrál... Samozřejmě deskovku ;-)

25.5.2010 19:09:19

Kavader
ale no tak neprehánaj :)

25.5.2010 19:12:40

:D
Koukám že téma "hledám karetku" se změnilo na "hledám kamarádku". No ale co, vždyť je máj, lásky čas... :D

26.5.2010 08:58:25

Vybíráme z Bazaru

Bad Bones
Bad Bones
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas