hladám karetku

Zdravím hladám kartovú hru ktorá sa podobá na Citadelu ale na citadele mi chýba ten fakt že kedže stavám mesto tie budovi poväčšine nič nerobia a nedá sa nimi dost ovplyvniť hra napríklad mám tam cvičisko ale nemám armádu s ktorou by som mobol škodiť protihráčovi alebo sa s nou brániť a tak aj ostatné budovy ako hospody kostoly a tak.
A hladám takú hru kde budujem dajme tomu mesto a popri tom aj prostredníctvoj kariet súperím s ostatnými hráčmi. Myslím že niečo podobné je aj warhammer invasion ale niesom si istý.
A hra by mala byť predovšetkým preložená do čestiny (slovenských hier nieje mnoho a tak nedúfam že sa nájde takáto)
pretože niesme tu doma neaký velký odborníci na ENG alebo nemčinu ( aj ked by sme s apri hraní nepreloženej hry aj niečo naučili).
Dúfam že som to neako neskomolil a že to každý s rozumom pochopí :)
ďakujem za vaše postrehy :)
23.5.2010 21:28:53

Joe

Hm, to ťažko...
Tak s tou češtinou to je biedne. Nie je veľa kartoviek, ktoré vôbec do češtiny preložené sú, tobôž nie z okrajovejších žánrov, aký zrovna spomínaš.

Inak v angličtine existuje napríklad zberateľské Sim City Card Game, ale to je skôr o stavaní mesta ako takom.

Ale v češtine/slovenčine pravdepodobne nič také nenájdeš.

23.5.2010 21:58:04

škoda no
a čo taký Dominion mám ho už dlho v hladáčiku hier ale bojím sa ho kúpiť :)
Vôbec netuším ako to celé prebieha či sa tam dá škodiť a podobne viem len tolko že vykladáš karty podla vlastného balíčku a tvoríš neakú provinciu alebo ako to nazvať :)
Ale dá sa tam škodiť na iných provinciách?
V teme pre dominion je toho velmi vela ale komu sa to chce čítať? :D

23.5.2010 22:38:12

Balorok
Toho Warhammer Invasion se neboj, texty v EN jsem jednoduché a slovíčka se na kartách opakují.
Sám jsem se anglicky neučil nikdy v životě ani jako samouk a i tak tuto hru hraji a je výborná a naplnila by tvá očekávání.
Zkus se mrknou na můj web: http://sites.google.com/site/dethinvasion/preklad-karet---core-set , kde jsou překlady karet i karty samotné a zjistíš, že ač nejde o hru v češtině, je plně hratelná i pro neangličtináře. Já to hraji se 3 lidmi a angličtinář je z nich jen jeden.

23.5.2010 23:02:32

WI
no ten WI vyzerá super krásna grafika a určite aj skvelá zábava len mi vadí tá angličtina. Viem že to až taký velký problém neni pretože ked sa chce tak sa dá všetko ale tu ide skôr o ten zážitok z hry a dalej aj fakt aby som si mal s kým zahrať. Mám jedinú karetku Citadelu a tá je fakt super jednoduchá a zahrá si ju každý rád a to v prípade WI pochybujem to skor luxusnejší hráči :)
No ale stále som od vás nepočul názor na ten Dominion :)

23.5.2010 23:52:40

Dominion
zkus si projet diskuzi co je u hry Dominion, to ti snad dá reálnější háhled na věc. Mohu doporučit a pokud jsi spíše fanda do fantasy a hrdinských her volil bych karetku Thunderstone, který by snad časem měl vyjít i v CZ.

24.5.2010 07:33:42

Vlaada

to Balorok
Budu možná trochu nepříjemný, ale co se týče Dominionu, že "vôbec netušíš, ako to prebieha" je tvůj problém. Tři lidi si dali tu práci a napsali recenze v češtině, Albi poskytlo oficiální česká pravidla, ale pánovi "sa to nechce čítať", a ještě mu není blbý otravovat s tím...

24.5.2010 08:54:05

to Vlaada
Aspoň se k tomu přiznal. Nač ta silná slova tady. Zatím si nikdo na otravování nestěžoval. Však kdo nechce tak mu neodpoví. Od toho tu ten server je.

24.5.2010 09:19:04

Vlaada

to Sappho
Se omlouvám, pokud vám to nevadí, budiž, mě tihle lenoši, co radši založí další diskusi, než aby si přečetli stávající, obecně vadí dost, protože to zapleveluje internet a je to neúcta k času ostatních (nemluvě o těch, kteří píšou recenze). Ale já jsem tu jen chvíli, takže pokud místním přijde takové chování zcela v pořádku, budu zase mlčet :)

24.5.2010 09:35:59

to Vlaada
To zas ne. Taky je někdy na zabití, když se někdo ptá na něco co je jasně v pravidlech a tak. Jen mi to přišlo trošku drsnější upozornění po ránu:)

24.5.2010 09:42:15

Vlaada
tie tri recenzie som si pravdaže čítal aj niektoré diskusie ale je pravda že je tam toho strašne vela a povečšine sa tam aj tak len ludia hádajú o to kto má pravdu chcel som len aby mi niekto dominion priblížil takým štýlom aby bolo z toho jasné usúdiť či to má niečo spoločné s takou karetkou akou hladám.

24.5.2010 09:53:45

ešte raz Vlaada
a ešte jedna vec nie každý je tu vývojár a super progamer niektorý ludia sú tu vážne len taký čo milujú spoločenské hry(moderné :) ) a musia sa pýtať aj ked je to jasne niekde napísané pretože bud je tam toho napísane privela že to v podstate moc jasné njeje lebo jeden píše to druhý zo a tretí zase hento a dokola sa hádajú. Vieš radšej sa spýtam v novej diskusii na to čo presne hladám ja ked si neviem urobiť obrázok o diskusii s milion nezmyslami. A Sappho má pravdu ked ta to otravuje prečo sa s tým trápiš aby si vôbec odpísal? Možno si sa len zle zobudil tak to berim z rezervou že si hned tak na mna vybehol :)

24.5.2010 09:59:34

Joe

Balorok
od toho sú tu RECENZIE, nie diskusie. Keď hľadám hru, čítam RECENZIE. Diskusie až potom.

Dominion ich má až 3, čo je vyšší štandard.

24.5.2010 10:19:55

nj
viem viem len neviem čo je natom zlé sa spýtať o hru ktorú hladám prostredníctvom toho sa spýtať ci je neaká hra tomu podobná? chcel som len aby mi niekto napísal či to je neičo také ako hladám. Jasné že recenzie som čítal čítam recenzie všetkého čo s ami pozdáva

24.5.2010 10:26:37

To Balorok a Vlaada
To Balorok:
Síce to vyznie možno trochu ironicky po príspevkoch od Vlaadu, ale myslím to smrteľne vážne - skús sa pozrieť po Vlaadovej hre Through the ages - Story of Civilization.
1. Je to vo svojej podstate kartovka
2. Hlavným cieľom je postaviť, využívať a vylepšovať civilizačné budovy
3. Existuje interakcia a škodenie medzi hráčmi
4. Je to do češtiny plne preložená hra

Pravda, sú tu faktory proti:
1. Nestaviaš fantazíjné mesto ale "reálnu" ľudskú civilizáciu od staroveku po súčasnosť
2. Na Citadelu sa "Cívka" nepodobá herným mechanizmom ani trochu
3. je náročná na podrobné štúdium pravidiel a na čas odohratia jednej partie.

Avšak kompenzuje to neskutočným herným zážitkom. Určite odporúčam ako ďalší vyvojový krok na Tvojej ceste svetom MSH, možno niekedy v budúcnosti.

To Vlaada:
Prečítal som si toto vlákno a Balorokovu požiadavku považujem ako plne legitímnu na debatu. Ak by si odpovedal takto zostra v diskusii mne, určite by si sa nedočkal takej miernej odpovede, akú Ti dodal Balorok...

Všeobecne si myslím, že si postupne treba uvedomiť, že pred takými 5-6 rokmi tu ešte na poli MSH nebolo takmer nič. Teraz je situácia opačná, informácie sa hromadia a začína byť ťažké ich selektovať. Nechápem teda Tvoju reakciu na podľa mňa úplne slušný príspevok, a očakával by som úplne normálne ospravedlnenie (ak by som bol, samozrejme, Balorok)...

24.5.2010 10:48:44

Joe

Balorok
nemyslel som tvoje otázky o hľadaní hry.

Myslel som tvoje otázky ohľadne toho, ako sa hrá Dominion - stačí si prečítať jednu z troch recenzií a hneď vieš, ako sa Dominion hrá. Kvôli tomu nemusíš čítať diskusie.

Peco,
v podstate súhlasím. Aj keď v určitom aspekte má Vlaada pravdu, ale zase jeho reakcia bola o takých 15% ostrejšia, ako mohla byť...

24.5.2010 10:52:46

no myslím, že reakce byla na příspěvek 23.5.2010 22:38:12 škoda no
"a čo taký Dominion mám ho už dlho v hladáčiku hier ale bojím sa ho kúpiť :)
Vôbec netuším ako to celé prebieha či sa tam dá škodiť a podobne viem len tolko že vykladáš karty podla vlastného balíčku a tvoríš neakú provinciu alebo ako to nazvať :)
Ale dá sa tam škodiť na iných provinciách?
V teme pre dominion je toho velmi vela ale komu sa to chce čítať? :D"

což celkem chápu byť byl trošku ostřejší, protože všechno o tom na co se Baldorok ptal by se na diskuzi o Dominionu dočetl
jinak rádi poradíme, ale myslím si, že je zbytečně vysvětlovat něco, co je někde obsáhle popsáno... howgh

24.5.2010 11:04:57

OT
Ve srovnání např. s diskusemi u počítačových her, kdy se ptá horda hráčů i stokrát v jednom vlákně na to samé (a přesto jim většinou někdo odpoví) bych toto považoval za zcela legitimní dotaz který může pouze rozšířit komunitu deskovkářů. A lepší je se po hře poptat a jít ji na základě vychválení koupit než dělat nějaké domaniko kopie na zkoušku a v podstatě hru šlohnout, to by mělo být vývojáři dóst jasné :)

24.5.2010 11:13:24

pecovarhy
dakujem za podporu.
No tá civka hmm čo k tomu dodať aby som neurazil niektorých ludí len takto mna tá hra vôbec ale vôbec nepritahuje či už grafickým prevedením alebo tým že je hra celkom dlhá. Herný systém môže byť super nehovorím že je to blbá hra mna osobne celkom láka staviať civilizáciu mám ju rád v PC forme :) Ale ako som povedal grafická stránka s ami nepáči to si ju môžem rovno sám doma nakresliť a tá dĺžka. Keby si idem zahrať tak dlho tak si zahrám Doom alebo mutant chronicles a nie karetku ktorá je náročná ako ty vravíš(ja som ju nikdy nehral),a graficky mna ani nikoho tu od nás nepritahuje.

Joe a máš aj pravdu zle som sa vyadril v celku že neviem ako sa hrá no myslel som to tak či mi nieje niekto schopný priblížiť pojem lízni,lízni,lízny zahoď ako je to v diskusii k Dominion :) predstaviť si to viem ale o čom potom je tá hra ked lízaš a vyhadzuješ pripadá mi to ako solitér dokonca pre 4hráčov s možnostou drobného škodenia :)

24.5.2010 11:15:17

to Ella
áno všetko tam je už som si to prečítal ale je rpavda že je tam toho velmi vela a kazdý si melie svoje . Tieto moje otázky ohladom Dominionu boli asi trocha blbé ale hladám hru. A tak som len chcel aby mi niekto poste stručne napísal napr o tom dominione:
Áno dá sa tam trochu škodiť.
Staviaš tam akože královstvo.
V podstate solitérka pokial nemáš rozšírenie ktoré zvyšuje interaktivitu v hre.
Je tam takýto a takýto princím hrania v podstate aj niečo čo ty hladáš.

Takto to stačilo napísať a nemuselo tu dôjsť k rozporom.

24.5.2010 11:21:00

řekla bych
, že radši budem řešit co ti doporučit...

pokud by sis chtěl počkat tak by měl vyjít Thunderstone v češtině (princip jako Dominion, ale s fantazy prvky), jinak Civilizace od Vládi je super, ale něž se jí člověk naučí, tak to chvíli trvá a jinou karetku? to fakt netuším
ještě jsou Dobyvatelé vesmíru, ale nehrála jsem, takže nemůžu soudit

24.5.2010 11:34:08

Thunderstone
hmm vyzerá to pekne no ale neviem čo si mám o tom mysliet. To aby som siel do dungeonu zabiť príšeru to si môžem zahrat aj Descent kde sa ovplyvnujú všetci hráči navzájom. V Thunderstone niekto písal že je tam dokonca menej interaktivity medzi hráčmi ako v dominione a tam je toho málo kakže podla mna kartový descent pre jedného hráča s tým že ak hrajú viacerý tak sa ti nemusí ujsť takého vybavenia a takých vecí ako majú ostatný lebo ti to stihnú zobrať skorej z lízacieho balíčka

24.5.2010 12:14:10

Vlaada

to pecovarhy
"Omlouvám se" je doufám docela dostatečná omluva, ne? I když uznávám, že byla mířena spíš komunitě obecně, ne přímo Balorokovi...

A omlouvám se znovu - především komunitě, za započetí zbytečné diskuse, protože osobně si pořád nemyslím, že přístup: "V teme pre dominion je toho velmi vela ale komu sa to chce čítať?" je v internetových diskusích v pořádku, protože:
- přestože diskusích je toho hodně, a s tímto přístupem toho bude ještě násobně více.
- jsou tam tři recenze, které imho dají o hře obrázek celkem dobrý... řekl bych, že to je přece účel recenzí, ne?

Ale to je můj pohled na věc, nebudu ho nikomu vnucovat. A Balorokovi se omluvím aspoň za tón reakce... přišlo mi tvé vyjádření "komu se to chce čítať" hrubé vůči těm lidem, co recenze psali, a na hrubý pytel hrubá záplata :)

Takže sorry za off topic. Jen podotýkám, že jsem reagoval jen na tohle konkrétní vyjádření o Dominionu, ne na dotaz celkový, ten je myslím naprosto korektní...

24.5.2010 12:16:04

Vlaada offt opic
V pohodě. To se tady občas stane každému. Něco ho naštve a trochu se nachá unést emocemi.:)

24.5.2010 12:20:02

Vlaada
trocha sme sa asi nepochopili ja som hovoril že sa mi nechce čítať tá diskusia o dominione kde je milion príspevkov a nie že sa mi nechce čítať recenzia. Recenzie treba čítať a treba dávať palce aks a páči predsa len sa ludia snažia napísať pekný článok a aspons a tam neprekrucujú v názoroch ale je to jednotný názor jedného človeka.

24.5.2010 12:32:54

To Vlaada (ale najmä Ella)
Odpoviem (radšej) takto: Ďakujem, Ella, že si to vrátila do roviny, kde to chcel iniciátor diskusie mať (predpokladám) od začiatku...

24.5.2010 12:44:03

Vybíráme z Bazaru

Mortum - Středověká detektivka
Mortum - Středověká detektivka
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas