GMT, Blackbeard aneb kupujete podle designéra?

Jak tu většina z vás ví, mezi mé nejoblíbenější hry patří Pax Romana od designéra Richarda Berga a vývojáře Neila Randalla. Berg je známý velkým obsahem tzv. chrome (pravidla, která použijete třeba jednou za 10 her v určité situaci a která dokreslují atmosféru a historické reálie hry) ve svých hrách, za což ho někteří zbožňují, jiní nenávidí, já patřím do první skupiny. Kromě Paxu jsem od něj hrál i Gondor, v ČR známý jako Bitva na polích Pelennoru (dodnes nechápu, že ho Altar ve hře nekreditoval a jako designéři je uveden jakýsi Jeremi Kosinski).
Nyní mě velmi zaujala hra Successors (Berg&Randall) a rbx ve mě opět vybudil zájem o Blackbeard (zase ti dva). Jen skutečnost, že jsou tito dva uvedeni v kreditech mě přesvědčuje o tom, že se mi ty hry budou líbit, máte to takhle někdo s jinými designéry? Určitě se tu objeví Chvátil, který patří také mezi mé oblíbence a považuji ho za opravdu originálního designéra (i když Proroctví mu neodpustím) a vím, že Ringo má rád Kramera a Kieslinga.
Jinak mi v poličce poslední dobou rostou hry od GMT, mám Pax, Twilight Struggle a nyní přibudou Successors, Blackbeard a Conquest of Paradise. Začínám je mít rád víc než FFG a to je co říct. Jediné, co mi vadí jsou nekvalitní mapy (i když Successors prý mají pevnou), ale na druhou stranu mám moc rád klasické wargame žetonky a přehledná pravidla. Asi mě ukamenujete, ale třeba War of the Ring bych raději hrál s žetonky, takhle mě neláká, resp. je pro mě nepřenosná.
Tak, pojďte kecat, ať se tu něco děje :)
13.4.2009 10:56:34

aha
No, to bych též chtěl ale za tu cenu, pfff.

17.3.2010 16:32:44

FMP
Tjn, nasel jsem to nekde asi za 400 USD, takovy blazen zas nejsem, ale vypada to moc hezky. Ono se to da teda asi celkem bez problemu sehnat jako hra na PC nebo Amigu, ale to uz proste neni ono :S . A o PnP verzi se asi pokouset nema cenu ;( .

17.3.2010 16:40:39

A co tohle?
http://gmtgames.com/p-272-chariots-of-fire.aspx

Berg a Herman..:D Podle mě pěkná kombinace...Ke všemu období které mě láká...:) Jsem zvědav jak to bude vypadat...
Berg = Pax Romana atd..
Herman = Empire of the Sun

18.3.2010 09:18:51

Blackbeard
Já bych si velmi rád pořídil Blackbearda, ale odrazujou mě nepřehledné pravidla a taky lidi, se kterými hraju, řekli, že se jim to nelíbí a to jsem jim ještě neukázal ty zmíněné pravidla.

18.3.2010 10:57:40

to SSZGSA
na ty jsem už též koukal, ale zatím není moc vidět, jak to bude vypadat...to období přesně mi sedí též...snad ještě víc by mne lákali neadrtálci proti homo sapiens sapiens a inteligentním mamutům:)

18.3.2010 11:09:01

To Raven
Tak lidi jsou asi to nejhorší... Na takové maga hry se blbě shání. Pak dalším problémem jsou právě pravidla, která když ukážeš, tak ti spolehlivě vyklidí hrací stůl..:D
Já mám naštěstí lidi, co jim to nevadí.. spíše naopak..ale dlouho mi trvalo v tak malém městě jako je Liberec, nějaké sehnat... :) Nevzdávej to! :D A rozhodně Černovouse kup.., taky se na něj chystám... Kurděje, úplatky, klálovské loďstvo a mizerní Guvernéři.. Prostě parádní atmoška..

18.3.2010 11:18:36

Blackbeard
je super! Jen se prokousat těmi pravidly a vytisknout a zalaminovat lodě od Universal Head, pak je to paráda.

18.3.2010 11:28:52

To Sydo..
Někdy zase přijedu a dáme Piráty..:D Ne... kecám.. dáme Pax.. :))

18.3.2010 13:40:55

to Sydo
Sydo, tyto hry jdou sice mimo mne, ale mám na tebe jeden dotaz, na který se chci zeptat už dlouho. Vůbec mi není jasné jak se totiž používají ta chrome pravidla. Princip je mi jasný to jo - že někdy jednou za uherskej salám nastane situce, kde se ta chrome pravidla použijí. Chápal bych to kdybych měl doma jednu dvě hry, ale vůbec mi není jasné jak se tím člověk může řídit, když hraje desítky různých her. Já mám problém si oživit základní pravidla u nějaké jednoduché hry, když ji měsíc nehraju. Natož se věnovat nějakým niancím, které můžou a nemusí nastat u nějaké hry, která má pravidla jak manuál k raketoplánu. Buď jsem už starý a paměť neslouží, nebo jsem úplně blbý. Posledně když chtěla Julča mermomoci hrát Heckmeck z žížalek, tak jsem se musel koukat do pravidel.

18.3.2010 13:54:00

To Kren
Nebudu odpovídat za Syda, jen spíš ti napsat, že to není o stáří. Musíš být asi maniak jako je Sydo. :D Já třeba tahám všude pravidla sebou.. čtu je kdekoli.... a přiznám se, že dokud tu hru nehraji třeba3-10x tak v tom stejně dělám občas zmatek.:) Třeba pravidla na CoH jsou jednoduchá a mají jen 12 stránek.. stejně mi pár věcí uniká..
Rozhodně si jednou budeš muset k takové hře sednout.. pak pochopíš, že to je vlastně jednoduché..:)

18.3.2010 13:59:00

kren
No, ona ta chrome pravidla jsou většinou tak ujetá, že si je člověk pamatuje více než ta normální a ještě se díky nim naučí historii :)

18.3.2010 14:06:36

To kren
Ještě doplním, že tě hra většinou na to navede. Tzn. že třeba na kartě máš napasné číslo (třeba: 13.6 )a to pak najdeš a podle toho pak už jedeš dál..:)

18.3.2010 14:13:47

Chariots of Fire je In Final Production :)
a pár obrázků...vozíčků http://www.gmtgames.com/gbcof/Chariots-1F.jpg

"Hyjé hyjé ty starý mezku, už jsou před námi i malomocní" "Iha" památný rozhovor Tklti-Nnrty a jeho 1. mezka, před drancováním Babylonu.

25.3.2010 10:10:05

wallace martin
můj oblíbený autor. a přiznám se, že při volbě 2010 Favorite Board Game Designer jsem hlasoval i proti vlaaďovy :-D , aby Wallace postoupil. Ale když ho vlaaďa, vyřadil tak jsem mu naoplátku dal potom hlas a nakonec to dotahl na 3 příčku :)))

25.3.2010 11:38:33

Vybíráme z Bazaru

Jízdenky, prosím!: Londýn
Jízdenky, prosím!: Londýn
Akt. cena: 260 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas