GameCon

Pozvánka na GameCon 2010


Zdravím deskovkáři!
Jsem si jist, že ve Vašem herním kalendáři je i letošní ročník GameConu, tentokrát konající se v České Třebové. Tedy o další krok blíže vám.
Letošní ročník konající se 15. - 18.7.2010 je podstatně rozšířen o deskovou část. Dříve byl GameCon zaměřen především na Dračí Doupě. V poslední době je deskovkám přikládán stejný význam jako Dračímu doupěti. A tento rok deskovky hrají na našem herním festivalu prim. Nové prostory v České Třebové nám nabízí, velkou desko hernu, která bude zaplněna hrami od MindOk, Albi a Blackfire.Hry budou pochopitelně volně k zapůjčení a prodávat se budou za skvělé ceny. Setkat se zde budete moci i s hrami, které nejsou na trhu v České republice. A bude zde i možnost se setkat s jejich tvůrci. Minulý rok festival poctil Láďa Chvátil, který zde představil svou hru Space Alert.
Pro oddechnutí zde bude nabídka larpových her, rpg, wargamening, DrD a samozřejmě hromada přednášek a dílen. V sobotu je v plánu velká párty. Která zcela naplňuje základní myšlenku našeho festivalu. Tedy přátelství, kamarádství a setkávání.
Rádi bych při vaší návštěvě uspořádali malý meating deskových klubů, při kterém bychom probrali možnost turnaje deskových klubů. Budeme se tišit na vaši účast. S přáním všeho dobrého. Skála
30.5.2010 11:42:49

Láďa Chvátil?
To má Vláďa vážně nějakého jmenovce?

30.5.2010 15:13:41

hmm
Já se spíš těším na ten meating, maso já rád.

30.5.2010 15:40:32

Dili
Ano, jistěže má, jen Skála popletl jméno jeho hry "Space Warning". Mezi další herní pecky Ládi patří "Dungeon Masters", "Through the history" nebo party hra "Jelen, jelen, králík, králík"

30.5.2010 20:54:09

to Eyron
Zapomněl jsi na jeho simulátor vesmírného bičování Galaxy Cracker ;-)

30.5.2010 21:46:30

Dodatek
Případně jeho alkoholický epos Zelenáland :-)

30.5.2010 21:47:44

taktak
Já mám asi nejraději jeho dobrodružnou pecku "Předpověď"

30.5.2010 22:30:03

Teď ještě,
aby Altar udělal reprint Colossea!

30.5.2010 23:01:25

to Sydo
To myslíš tu oblíbenou hru každého středoškoláka Morituri te Simulant?

30.5.2010 23:03:12

Vlaada

No ty vole...
... minulý rok festival poctil... ať s tím jdou do háje, já jezdím na každej Gamecon snad od tý doby, co to začalo... a obvykle si to užít, a ne to poctít :)

30.5.2010 23:18:01

rbx

Vlaada
Holt jsi selebryta, takze ted uz jen poctivas, zapomen na nejake jezdeni jen tak pro zabavu a uzivani si :-))

31.5.2010 12:26:06

Láďa Chvátil
Ne nemá jmenovce :-), opravdu k nám přijel a svou novou hru předvedl. Byla radost se s ním bavit o hrách a plánech. Všichni se těšíme na jeho návštěvu v červenci.

9.6.2010 18:53:15

...

SkalaGC
ale on se jmenuje Vláďa, s V na začátku

9.6.2010 19:07:01

gamecon
Jsou to deskové hry, ze kterých znáte třeba Osadníky z Katanu nebo Carcassonne, ale naše nabídka je mnohem širší, můžete si zkusit, jaké je to stavět vlastní raketoplán a dobývat vesmír, starat se o svou farmu nebo učit želvy závodit. Ve spoustě deskových her se také konají turnaje a vy můžete vyhrát skvělé ceny.

Na druhou stranu já třeba osadníky ani carcassone nikdy nehrál

9.6.2010 19:12:01

:D
Blackfire bude prodávat za skvělé ceny.. :D To znamená, za poloviční? Tím by se totiž dostal na cenu normální...:)
Omlouvám se za rýpnutí.. :D

9.6.2010 23:06:11

to SSZGSA
no, nejsi moc daleko od pravdy.

10.6.2010 14:56:15

smrt
Panove prave jste me skomolenymi nazvy odrovnali :D. Co takhle Galaxy cracker: velke roztanceni

11.6.2010 22:39:18

SkalaGC

vide GC2010
Podívejte se strhující pozvánku na GC2010

http://vimeo.com/12709571

21.6.2010 12:04:27

to SkalaGC
Musím říct, že se mi provedení té pozvánky vůbec nelíbí. Je to příliš pomalé na to abych se nesnažil očima zachytit texty nebo fotografie a příliš rychlé na to aby se mi to vůbec podařilo. Pro tvůrce se to může zdát graficky efektní, ale uživatele to podle mne musí dost iritovat, že tam nestihne očima zachytit vůbec nic, natož atmosféru. Píšu za sebe a za můj první dojem z téhle upoutávky. Možná je to tím, že nemám rád takovou tu rychlou klipovou kulturu, kterou nestačí člověk ani sledovat a pak ho z toho bolí oči. Možná, že všeobecně to bude přijímáno pozitivně, mě se to ale nelíbí.

21.6.2010 12:27:59

video
No je to sice efektní, ale kromě toho, že jsem z toho měl závrať :), tak jsem stihl přečíst možná třetinu nebo polovinu a fotky jsem nestíhal už vůbec

21.6.2010 12:39:22

video
Naprostý souhlas s mými předřečníky. Mám z toho videa pocit, že jste vlastně nechtěli vůbec nic z conu ukázat, jen říct, že existuje. A když už se dostanu na stránku s tím videem, tak asi vím, že existuje. Takže informativní a vypovídací hodnota nulová a pocity rozporuplné.

21.6.2010 12:52:26

Vlaada

video
U mě dobrý... Tohle nemá být informativní, jde o dojem, jde o to, že akce, kvůli které si někdo dal práci udělat takovouto reklamu, může stát za to... Sice jsem texty stíhal v pohodě, ale i kdyby ne (nebo kdybych si chtěl prohlídnout ty fotky), tak si to můžu pauznout... A kdyby mi šlo o informace, tak ten nejdůležitější text (více na www.gamecon.cz) tam je vidět dost dlouho

21.6.2010 12:55:15

rbx

Skala
u me taky dobry, tyhle veci se mi libi a provedeni super.

21.6.2010 13:02:43

ad Vlaada
To já chápu, že ta upoutávka nemá být "informativní", ale že má být "dojmová" a právě, že dojem to ve mě vyvolává značně negativní. Dejme tomu, že pokud by se tam rychle střídaly texty a fotky, ale byly by na místě a nelétaly by po ploše, tak bych to akceptoval a nevyvrátlily by se mi z toho oči. Nebo kdyby tam létaly jen grafické symboly, písmena nebo herní komponenty, tak bych to taky akceptoval, ale létání a přesouvání množství fotografií a delších textů je z hlediska grafického a z hlediska působení na člověka, kterého to má zaujmout podle mne značný nonsens. A to i závěrečné vytvoření názvu z různě postavených textů. Ty texty tam v tom drobném jsou už prakticky nepostřehnutelné a tedy zbytečné, kdežto kdyby to bylo složeno z nějakých grafických symbolů, tak je to pro mozek a vnímání o hodně přijatelnější. Vyvolává to nepříjemný pocit a to by upoutávka rozhodně neměla dělat.

21.6.2010 13:03:23

kren
vtip je v tom, na první pohled to vypadá jako létání a chaotické přesouvání textu a fotek, ale ono to je vlastně o tom, že kamera kopíruje písmena GAMECON, která jsou složena s textů a fotek. Jak jsem psal je to sice efektní, ale souhlasím s tebou. Mě se z toho zatočila hlava a musel jsem si to pustit 2x abych všechno přečetl v "pohodě" jak píše Vláďa :)

21.6.2010 13:08:22

ad rbx
Ještě taková poznámka, protože rbx je grafik, tak do toho má co mluvit. Celá koncepce by se mi hodně líbila, pokud by to byla statická upoutávka někde na billboardu, kde by po sérii tzv. "navnaďovacích" billboardů nebo plakátů, kde by byly vždy ty různé texty s fotkami v různých zakřivených pozicích. Nakonec před akcí vylezl na veřejnost závěrečný plakát, kde by bylo všechno co dosud lidi viděli shrnuto v závěrečnou grafickou upoutávku.
Ale tahle dynamická videosměs na mne opravdu působí dost negativně a rozhodně nemám pocit, že bych si to chtěl pustit znovu, jak se mi u nějakých pěkných pohybových upoutávek někdy stává.

21.6.2010 13:11:34

Vybíráme z Bazaru

Splito
Splito
Akt. cena: 70 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas