Dobrá hra pro 2 ?

Chtěl bych koupit nějakou hru, kterou bych mohl hrát se svou slečnou - her mám sice dost, ale většina se dá hrát až od tří hráčů :-/ Hra by měla:
- nebýt kooperativní (mám Ghost Stories i Last night on Earth, a zatím bohatě stačí :)
- ne úplně jednoduchá (ale s mírou, Battlelore ani podobné wargame zatím nechci)
- hrací doba maximálně dvě hodiny, ideálně ještě méně
- nebýt jen karetní (chtěl bych nějakou vážně "stolní" hru)
- no a hlavně, aby byla opravdu dobře hratelná ve dvou.
(Cena nehraje roli)

Máte nějaké tipy ? Líbí se mi hlavně Small world, Snow tails a Stronghold, ale vůbec nevím, jak je to s hratelností ve dvou a recenze se taky často rozcházejí. A nápadem se mi líbí i Khronos, ale z fotek se mi moc nezdá zpracování.
19.11.2009 19:09:41

kren
jo jasně Jambo, mám pořád tendenci to psát s U. Jo v TTR bude ve více hráčích určitě více interakce (ve dvou se skoro hráči na mapě nepotkají), ale ten easy (a tím easy myslím spíš neskutečně primitivní :) ) mechanismus zůstane v jakémkoli počtu hráčů - nabrat kupu karet, vyhodit kupu karet a postavit na mapu vagónky a tak pořád dokola a raději nemluvím o tom co se stane jak dojde balík :). Než balík znovu připravovat (VELMI dobře ho zamíchat), tak to se oplatí s ním zajít do nějakého kasína za profesionálním krupiérem aby ho zamíchal :-D

24.11.2009 22:14:59

tak mi este napada..
stara altarska ARENA je pre dvoch fakt super!!.. a ak sa priatelke paci bodanie, sekanie, vypady, bloky, priskoky a pod., moze to byt aj uletena metafora ci 'postup' na nasledny 'tanec lasky' hehe:)))
a okrem toho, samotny subojovy system utuzuje partnerstvo, prehlbuje vzajomne poznanie a prispieva ku duchovnej spriaznenosti;) fakt nekecam!

24.11.2009 22:34:53

.klopčík
a tak to zase jo :). Arenu jsem kdysi hrával s bráchou a teď si ji po x letech pořídil. S přítelkyní jsem zatím hráli jen 2x a reakce více méně pozitivní :). Akorát se neshání zrovna lehce...

24.11.2009 22:37:05

Khronos ?
Těžká volba, jsem v pokušení koupit hned několik her najednou :D Přítelkyni se hodně zalíbilo Snow tails, mě padl do oka Mr.Jack a Dominion (sice je to karetní, ale trochu jsem přehodnotil postoj :))... a Smallworld mám v hledáčku už dlouho.

Ale zajímalo by mě, jestli má někdo zkušenosti s Khronosem... ta hra je pro mě pořád velká neznámá.

24.11.2009 23:02:02

ve 2
Nam se s pritelkyni ve 2 hodne osvedcil TTR. Hrali jsme dlouho Evropu a ted jsme presedlali na Svycarsko. Sice Evropa je mene konfliktni (mene neznamena vubec), ale stale nas to bavi. Krasa hry je prave v jednoduchem mechanizmu a pritom skvele hratelnosti. Hrajeme momentalne nejvic.

Hraju s prytelkou hodne ve 2. Osvedcuje se nam jeste Doba kamena, Agricola a naposledy Dobyvatele vesmiru nebo treba Galaxy truckers (to jsem mel pujcene takze jsme hrali jenom parkrat). Vse plnohodnotne hrani ve dvou. Dominion jsem hral pouze jednou a taky bavil. Snow tails me teda moc neoslovili, neprijde mi, ze je to az tak znovuhratelne. A hlavne zavodni hra mi prijde ze je nejlepsi v hodne lidech.

25.11.2009 09:15:05

TTR Nordic
Teď jsem našel TTR verzi Nordic... na jednom nejmenovaném :) shopu na netu píšou, že je to asi ze všech nejvíc dělané pro dva hráče. A má to bonus v tom, že mám rád severské země :)

25.11.2009 12:33:00

Nordic
má nejkrásnější kartičky, ale doporučím Evropu plus Švícarsko...a pak Command&Colors: Ancients, ale nevím jak moc wargames jste:)doba hrací splňuje, do hodiny není co řešit a počet pro dva taky...přítelkyni jsem ale ani já nedonutil :)

25.11.2009 13:45:10

DD

TTR SwitzerLand
Jj, mame TTR: Europe a pak jsme prave kvuli lepsi hratelnosti ve 2 hracich poridili TTR: Switzerland a jsme spokojeni. Urcite je hratelnost ve 2 lepsi nez samotna Europe.

25.11.2009 13:53:36

TTR Nordic
U Nordicu je vyhoda ze je to "stand alone" hra, tzn. ze netreba kupovat nic jineho. Kdezto Svycarsko obsahuje jenom plan a tickety, zbytek pouzivas z nektere zakladni verze hry.

Podle me jsou obe co do hratelnosti ve 2-3 podobne. Zalezi co preferujes za zeme. Ja jsem se u nazvu mest nordicu stracel vic nez u svycarska. A hlavne svycarsko obsahuje tickety i do okolnich zemi. Proto nakonec vyhralo. Plus investice do Evropy je taky dobra :)

25.11.2009 15:50:15

TTR
No ono zalezi ci preferujes interakciu ("zaskodnicenie") alebo skor mierumilovne hranie. Specialne pri tom TTR zalezi ci chcete hrat nadoraz tj. pri hre si budete (hoc i neumyselne) obsadzovat trate a tym padom sa niektore z uloh nesplnia alebo preferujete "menej konfliktnu" variantu. Mne osobne trocha toho zaskodnicenia vyhovuje, ale mojej priatelke nie. Ak teda chcete hrat nadoraz tak TTR Switzerland alebo Nordic countries, ak vyhovuje nekonfliktna varianta tak TTR Europe, TTR Amerika, a pod.
Btw. myslim tym samozrejme hru pre 2. Vo vyssom pocte su viac konfrontacne aj europa a amrika :)

26.11.2009 10:29:08

chjo
tak máme doma BatteLore, Twilight Struggle a spoustu jiných her dobrých pro dva hráče a ten můj smolíček mi teď oznámil, že hrát ve dvou je na ... tak nevím jak na něj

25.6.2010 10:51:06

Ella
Pošli na něho jezinky.

25.6.2010 11:09:18

Ella
Zahraj si sním v 8-mi lidech Twilight Imperium a uvidíš jak ocení hry ve dvou. :)

25.6.2010 11:12:57

...neviem ci to tu uz nebolo spomenute
Ja za seba odporucam Day & Night, ale jedna sa o vysoko zaskodnicku a strategicku hru pre dvoch:) Nie je az tak znama ako nizsie spominane tituly, ale rozhodol som sa ju vyskusat, a mne aj mojej priatelke sa pacila. Kazdy hra za inu stranu (Lady Day, Lady Night), a kazda tato strana ma inu strategiu a ine kuzla. Len ten hraci cas sa vie niekedy pretiahnut na 90-120minut, zalezi...

25.6.2010 11:15:17

:-)
pošlu ho se 7 jeziňkama hrát Twilight Imperium a bude a na Day & Night kouknu...

25.6.2010 11:24:02

Hra ve dvou
Ač tady beholder napsal, že Jambo je nuda.. já to tak nevidím aq moc se mi líbí... Ale tuhle hru beru spíše na chatu, k vodě.. prostě tam, kde si chci jen rychle zahrát a není to náročné na čas a prostor. Hrál jsem to dokonce v letadle, takže prostor ok. :) Rozhodně bych Jambo alespon zkusil.. :)

25.6.2010 11:26:33

Day & Night
Hrál jsem a moc zábavní mi to nepřišlo, protože je tam omezený výběr možností a to hodně tak prakticky každý tah máš jeden tak optimální. Nemůžeš počítat s ničím dopředu a víceméně celá hra záleží jak ti chodí karty - jsou tam komba zvlášt pro toho kdo hraje za den. Moc se mi to nelíbilo díky té malé možnosti volby a vysoké náhodě, ale dá se to odehrát v pohodě za půl hodky. Na vyplnění času než se dostaví ostatní hráči by to použít šlo :)

25.6.2010 11:35:03

Ella
Pošťák zlobí???

25.6.2010 11:36:54

ta"jemná"
jo jo je děsnej, ještě se nevzpamatoval ze Zatrolconu, asi budu hrát solo hry - ještě, že to jse jak u Arkhamu tak u Agricoly a u BattleLore budu obíhat bitevní pole a za jednoho házet pravou a za druhého levou rukou a bude pokoj

25.6.2010 11:42:18

ella
Musíš mu říct:

"Hraj, nebo ťa vyměním" :)

25.6.2010 11:44:43

Ella
škoda, že nebydlíte blíž :-)

25.6.2010 12:04:47

ta"jemná"
to je fakt škoda

25.6.2010 12:26:44

Raziel: Day and Night
No podle mě tahle hra zraje jako víno. Při prvních hraních jsem měl úplně stejný pocit jako ty, ale čím častěji ji doma hrajeme, tím se nám líbí víc a radši se k ní vracíme. Omezenost ve výběru možností je spíš taktická a je dána relativně malým počtem karet, které můžeš držet v ruce, ale z dlouhodobého hlediska je možností jak hrát určitě víc a časem jsme zjistili, že nezáleží ani tak na tom jak dobré karty ti přichází, ale spíš v tom jak hraješ na plánu a jak dobře se ti daří kombinovat s kartami. A s tou půl hodinkou je to docela málo. My někdy otočíme balík karet i dvakrát a to se do půlhoďky určitě nevejdeš. Když hraje den hodně agresivně, což je v jeho zájmu, tak se doba docela i protáhne, klidně až k té hodině a půl, jak zmiňoval onimko.

25.6.2010 12:54:57

dalsi nazor
jako vzdy musim propagovat
Tannhauser - lehce receno varianta na dungeon twister, ale v soubojich se pouzivaji kostky
Dungeon twister (mam prison, figurky ftw) - tuhle si pritelkyne radeji zahraje nez Tannhauser, protoze ma radeji fantasy tema, jinak zde je vetsi hrozba Analysis paralysis, uz ostatni take doporucovali
Twiligth struggle - hra je to vyborna, tema nemusi lakat kazdeho. Ve skutecnosti me nejdrive tolik nelakalo, ale pote co jsem si ji zahral tak je to narez.
Doba kamenna - oblibena hra pritelkyne, sice ve dvou je to uplne jine nez v plnem poctu, ale ty drobne upravy v pravidlech pro dva hrace jsou dobre, a bavi me to i ve dvou. (Pritelkyne hraje nejdardsi prave dobu kamennou)
Wings of War - velice jednoducha hra s letadylky, vic nez deskovka tak to ma blize k miniaturam (sice jsou to jen karty, ale neni to karetka klasicka). Krasny priklad jak jednoduchost neni prekazkou zabavnosti.
Agricola - je to sice moznost ale vzhledem k tomu ze kdyz budeme ve dvou hracich, sahnu po vyse zminenych radeji.
Fightball - tohle je velice narez hra pro dva hrace, akorat u nas ji tezko sezenes, nicmene stoji to za to. Skoda ze u nas neni tolik rozsirena, rozhoden si to nezaslouzi.

25.6.2010 13:05:10

To Ella
Byla jsi prilis dobra nebo uspesna, byl ponizen a zlomen, ztratil viru v sebe a bazi po zakernem politikareni, v nemz primeje ostatni spoluhrace, aby se vrhli na Tebe a spolecne dosahli nemozneho vitezstvi nad Dokonalosti?

Zkuste nejakou kooperativni hru s nekooperativnimi hraci, hned se bude chtit vratit zpatky ke hram pro dva. Anebo hru skvelou, lec velmi dlouhou, treba Titana ve vice lidech.

Drzim pesti!

25.6.2010 19:17:01

Vybíráme z Bazaru

Nemesis Lockdown + stretch goals (Kickstarter)
Nemesis Lockdown + stretch goals (Kickstarter)
Akt. cena: 4321 Kč
Končí za: 8 dnů

Offcanvas