Dobrá hra pro 2 ?

Chtěl bych koupit nějakou hru, kterou bych mohl hrát se svou slečnou - her mám sice dost, ale většina se dá hrát až od tří hráčů :-/ Hra by měla:
- nebýt kooperativní (mám Ghost Stories i Last night on Earth, a zatím bohatě stačí :)
- ne úplně jednoduchá (ale s mírou, Battlelore ani podobné wargame zatím nechci)
- hrací doba maximálně dvě hodiny, ideálně ještě méně
- nebýt jen karetní (chtěl bych nějakou vážně "stolní" hru)
- no a hlavně, aby byla opravdu dobře hratelná ve dvou.
(Cena nehraje roli)

Máte nějaké tipy ? Líbí se mi hlavně Small world, Snow tails a Stronghold, ale vůbec nevím, jak je to s hratelností ve dvou a recenze se taky často rozcházejí. A nápadem se mi líbí i Khronos, ale z fotek se mi moc nezdá zpracování.
19.11.2009 19:09:41

pro 2
To je můj stálý problém. Hra pro dva. Za sebe Battlelore není bůh ví jak složitá wargame, a slečny to chytá. Navíc základní sada ti vystačí na moooc dlouho a jde zahrát do hodinky. Příjemné svižné. Dál jak psal Kadaver MEQ ale to není uplně krátké,ale zase mi to nepřijde až tak složité. Po nějaké době co mám Pílíře bych spíš navrhla Vysoké napětí, a určitě Through the Ages. Sice delší ale docela jednoduchá.

20.11.2009 06:33:10

to PJ
My jsme zářná vyjímka. V Battlelore se řežeme jako koně:) Prapory se kácí jeden za druhým :)

20.11.2009 06:35:28

Děkuju všem
takovou diskuzi jsem nečekal :) Nemám sílu reagovat na všechny návrhy... Pilíře máme už docela ohrané, Vysoké napětí jsme hráli jednou u kamaráda, a nějak nás to ani jednoho nechytlo, AH mám sice v hledáčku už dlouho, ale jednak kooperativních mám teď dost a pak, pokud vím, není to hra zrovna krátká ani svižná. Tak nakonec asi pořídím Smallworld, líbí se mi tématem. Battlelore uvádím jako příklad proto, že jsem někde četl, že má pravidla o několika desítkách stran, nicméně rád slyším, že není až tak složitý - přítelkyni se na pohled líbil, ale já jsem si říkal, jestli to není pro začátek moc hardcore... (i když... po Ghost Stories je hardcore už asi máloco) asi přehodnotím a pořídím Battlelore pod stromeček :)

20.11.2009 07:16:58

moje tipy
Je otázkou, jak je slečna herně zaměřená a kolik her už zná. Já osobně poslední dobou preferuji spíš kratší hry, protože jich prostě za večer stihneme více. Moje nápady:
Smallworld - bez debat
Carcassonne: Lovci a sběrači - ve dvou příjemná odpočinková rychlovka
Ubongo - jednoduchá, rychlá, dynamická
Halali - na první pohled dětská, ale s překvapivými strategickými možnostmi a různými rolemi obou hráčů
Scrabble - jediná deskovka hra, kterou hraje moje žena

... no a pak celá škála abstraktních her od prastarého Go, přes Project GIPF, Abalone až po dřevěné skvosty od Gigamic (Quixo, Quarto, Quoridor...)

20.11.2009 07:32:21

pravidla Battlelore
Mají sice asi 60 stran ale to jen proto, že tam jsou obrázky a obrázky s mraky příkladů. Jedna z mála her, u kterých jsme zatím neřešily žádnou větší nejasnost. Možná to přeženu ale ty pravidla by šla zkrátit tak na třetinu, kdyby tam nebyly ty obrázky s příklady. Však se tady dají stáhnout, jsou na dvě části. Sám můžeš posoudit.

20.11.2009 08:06:47

Ghost Stories
Jestli považuješ Ghost stories za hardcore, tak si Battlelore rozhodně nepořizuj, to je mnohem složitější hra. Pokud ale myslíš hardcore složitostí vyhrání té hry, tak to je jiná, to Ti pomůže jakákoli kompetitivní hra. A tím pádem si nepořizuj Arkham :-)

20.11.2009 08:23:09

PJ

Mr. Jack
Vím, že už jsem tu jednou na tuhle hru upozorňoval, ale po dalších partiích musím říct, že je to opravdu jedna z nej. deskovek (s deskou) pro dva. Vliv náhody je tam, ale spíš převažuje strategie a logické uvažování.

20.11.2009 08:32:48

PJ
vidis, a me zase Mr. Jack prisel postaveny vylozene na nahode, obzvlaste po 4 kole, kdy zalezi jen na tom, jestli si detektiv vytahne kartu detektivastojiciho u Jacka, nebo si vytahne Jacka primo a k detektivovi si s nim dojde.

20.11.2009 09:59:52

Mr.Jack
Rozebírejme Mr.Jacka spíše u hry než tady. Nejdříve jsem měl podobný názor jako Ringo, ale postupem času jsem zjistil, že strategické možnosti jsou tam nečekaně velké. Jen to chce otevřít hlavu a začít využívat mimo jiné možnosti dvojtahů (nepravidelného střídání hráčů) a podobně.

Navíc jeho mírná nevyváženost umožňuje srovnat rozdíly mezi hráči.

20.11.2009 10:10:29

husak
no, napsal jsi to jako bysme to nevyuzivali nebo co

20.11.2009 16:04:40

Ringo
Samozřejmě že to využíváš, jelikož je to v pravidlech. :-)

Ale využít všech strategických možností, které to dává, to už tak jednoznačné není. A pokud argumentuješ náhodností, řekl bych že to nejspíš není využito na 100%.

Jelikož jsme spolu Jacka nehráli, tak nechci soudit. Jen upozorňuju na věc, kterou jsem nevymyslel, ale musel jsem si ji přečíst aby mě trtkla do nosu. Mr.Jack opravdu neodhalí svá tajemství na první ťuk.

20.11.2009 16:20:24

to PJ kdesi dole:-)
párkrát jsem s holkama hrál :-), a musím, říct, že moje zkušenost je opačná. Je pravdou, že většinou doma nevysvětlím rozdíl mezi bitevní lodí a křižníkem:-), u axisů by klidně mohli být figurky od člověče nezlob se, ale když má naději, že mě může (zaplať zeus, ve hře) ublížit tak hraje i axise a SH a baví jí, když prohrávám. Což se často stává:-)
A jelikož moc eura nemusím, zjistil jsem, že holky rády násilí ve chvíli, kdy ho můžou herně aplikovat na klucí

20.11.2009 16:44:54

husak
co je to prvni tuk, treba 20 partii?

20.11.2009 17:45:40

ringo
21 partií :-)

20.11.2009 17:52:39

za poslední dobu
dvě skvělé hry pro dva:
hive-není to úplně deskovka, ale rychlá hra s kameny, trochu abstraktní a hodně strategická. holky se na to moc tedy netváří, ale třeba budeš mt štěstí :)

wasabi: tahle naopak u přítelkyně a kamarádek sklízí úspěch, je pro 2-4, i ve dvou se hraje moc pěkně a je hezká na pohled, není složitá, ale není hloupá.

20.11.2009 18:16:20

tipy na hry pro 2
Jelikoz tu mam taky babu, takze doporucuju

Dreamblade (koupis za par korun)
Day and Night
Dungeon Twister
Okko (fakt pekne tema)
Dracula
Hero: immportal king
Dungeoneer

Zena chce nejakou nekrvavou peknou hru, co neni typickej eurotrash chce neco ma story a hloubku a ma to peknej design.

20.11.2009 18:23:39

No pridavek
No.. a fakt pokud se bavime o tematu a hratelnosti, tak moje zena ma rada magic.

modro-bily ji vyhovujou. Obrazky nejsou vylozenne osklivy (ve smyslu, agresivita, brutalita apod)

Jo a pokud si rada povida vytasil bych na ni mozna Anima a Střepy času.

20.11.2009 18:29:32

hry pro me a pritulku
Prvni uspech jsem mel s Jambem a pak s Ubongem, kde jsme skoncili na Ubongo Duellu, protoze cokoliv mene sloziteho uz ji nebavi.
Taky jsem s ni hral Day N Night, ale u te jsem narazil na zvlastni problem - ta hra nebavi me, ji se libi.

21.11.2009 13:27:01

Hmmm
A co třeba karetní Osadníci z Katanu? Je to už trošku profláknuté (myšleno stará a ohraná), ale zato podle mě asi nejlepší hra vyloženě pro dva.

23.11.2009 19:13:30

Doba kamenná
Ještě jsem si vzpomněl na tuto hru. Mám ji sice jen půjčenou ale už jsem ji hrál asi 6x a to zatím pouze ve dvou hráčích a dostalo se mi překvapivého výsledku. Sice ve vícero hráčích lze více škodit a taktizovat ale i ve dvou je míra strategie docela slušná na tak jednoduchou hru.

23.11.2009 19:27:12

TTR a Postovy kurier
Tak u nas jednoznacne vedie Ticket to Ride a Postovy Kurier :)
TTR je v 2 malo konfliktna co ale priatelke velmi vyhovuje, PK je rovnako hratelny v 2-4 hracoch (takisto mechanizmus nekonfliktnosti)

24.11.2009 16:56:04

Small World
Jednoduché, pěkné a dobře hratelné ve dvou, spousta možností...
U karetních osadníků by se tedy dalo diskutovat, rozhodně bych zvládl doporučit lepší karetky (Jambo, Blue Moon)...
Trošku z jiného soudku bych mohl doporučit třeba Hej, to je moje ryba! (logická rychlovka dalo by se říct) nebo třeba Fearsome Floors (docela pěkně hratelné i ve dvou)...
Určitě je toho spousta, záleží na vkusu.

24.11.2009 17:12:25

troška do mlýna
mě se jen ztěží podaří přimět druhou polovičku k nějaké hře
a učit ji novou to tak jednou na půl roku mám povolení ale z toho co jsem ji úkázal ji třeba hrozně bavil Řím nebo ticket to ride.
a třeba jumbo odmítla podruhé hrát.
takže za mě můžu doporučit první dvě zmíněné.

24.11.2009 21:40:48

doporučení vs. nedoporučení
když už jste i u toho vyvracení doporučených her, tak se mile rád přidám :). Jumbo a Ticket to Ride spolehlivě asi po 2,3 hrách odradil mě i přítelkyni a netroufnu si říct která z těchto her je horší :), prostě děsná nuda...

24.11.2009 21:51:13

Jumbem myslíte asi Jambo ne?
Jinak Ticket to Ride - Švýcarsko, je speciálně určené pro 2 až tři hráče a moji spoluhráči a spoluhráčky to mají rádi. Jinak Ticket To Ride klasické mapy pro více hráčů může být ve dvou opravdu nuda. Jinak ten Řím je opravdu pro dva super a už se těším na nový Řím II, který je vylepšený a lépe odladěný. Někdo tady zmínil Dobu kamennou ve dvou. Tak tam bych naopak oponoval. Jestliže je Doba kamenná taková rodinná hra, podle mne dost nevyvážená, tak ve dvou je už úplně o ničem, protože si myslím, že té taktiky tam zas až tak moc není.

24.11.2009 22:02:09

Charitativní aukce

Bylo nebylo - dobročinná aukce
Bylo nebylo - dobročinná aukce
Akt. cena: 777
Končí za: 14 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Star Realms EN + 3 rozšíření + krabička, obaly
Star Realms EN + 3 rozšíření + krabička, obaly
Akt. cena: 640 Kč
Končí za: 14 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas