Bottom 10

Tak když tady máme žebříček nejlepších her, co tady dát taky ty nejhorší kousky co jste kdy hráli ? :)
22.6.2010 10:01:31

raziel
symphatetic cylon je v podstate obdoba sympatizanta ... ale je z nej pokazde odhaleny cylon s agendou z "friendly" decku ... takze aspon odpada ta snaha dostat budik do cervneho, ale jinak je to porad hrac, ktery jak slepy k houslim prijde k cylonovi ktery je rovnou odhaleny. (Aspon myslim ze si to pamatuju dobre)

22.6.2010 13:51:45

Pilíře země
Abych na ně nezapomněl:) Hra, kterou fakt nemám rád a hrát ji už nikdy nebudu:) Trpěl jsem jen kvůli tehdejšímu 4poháru. V zásadě by stačilo dodat jen pytlík s figurkama a člověk by se nemusel obtěžovat s celou hrou;)

22.6.2010 14:00:46

Siaron
To jo, ale alespon máš ukol, nejspíš budeš pomáhat lidem a taky můžeš infiltrovat a můžeš používat všechny cylonské akce, je to mnohem zábavnější než mít odhaleného cylona co může používat dvě lokace ...

22.6.2010 14:03:51

Vlaada

to Aneken
Pilíře jsou fajn hra ve dvou... Nemůžeš si totiž dovolit brát všechno třeba "za sedm, za pět a za čtyři", tolik peněz nemáš, takže tvé rozhodování hraje mnohem větší roli, než pytlík. Trochu to ještě funguje ve třech. Ve čtyřech je to rozbitý, a můžeš to hrát jen lidmi, kteří to hrají poprvé (nebo hrám moc nerozumí).

Z hlediska desginu imho velmi zásadní a snadno opravitelná chyba - ve hře je a teče do ní ve více hráčích mnohem více peněz, celkové výdaje jsou však stejné, protože maximální suma zaplacená za akce však zůstává téměř stejná. Chytře hrající hráči tak mají přebytek peněz a vždy využijí akci, když jsou vytaženi z pytlíku. Přitom by stačilo udělat to dražící kolečko delší, a v méně hráčích zvýšit startovní cenu (třeba na devět a jedenáct, možná i více - to by se muselo vyzkoušet),

Nevím, jestli to ovšem nebyl záměr z marketingového hlediska, udělat hru rodinnější (v tomto případě náhodnější a hloupější).

22.6.2010 14:17:18

Vlaada
Jo, na tom se asi shodnem, ze v min je to hratelnejsi, ale se zenou si to stejne nezahraju. Jeste je to pak design nekterych karet. Treba ten menic jednoho dreva za 4 zlaty je desne prestrelena karta a jde po ni kazdej, kdo hru trochu zna. Obdobne jsou na tom i nektere jine karty...

22.6.2010 14:28:51

Re
No tak já nemůžu nezmínit naprosto tragickou záležitost Mágové z Hexanu. Jinak taky dost negativně hodnotím "ždímačky na prachy", třeba Černé histroky mám rád, ale ve druhém a třetím díle jsou tak absurdní a nesmyslné historky, že bych autory třískal šlauchem hlava nehlava. Ze stejné kategorie jsou pak libůstky typ Last Night on Earth: Zombies with the Grave weapons, nekonečná série zbytečné hry Carcassone atd.
A pak je tu několik her, které jsou "objektivně" dobré, jen mi nesedly a nechci je hrát: Taj Mahal, Hystery Coach, Reality Show, Evo, Summoner wars, Munchkin, Střelené kachny, Crash by Crash...

22.6.2010 14:48:40

tak já nevim
mě nezáleží na tom co hraju, ale s kým. takže i ptákovina může být zábavná.
určitě si nezahraju Dostihy a sázky s lidmi odtud (kosi, mart, eli, atd.) je to škoda času, který se dá věnovat něčemu lepšímu. na druhou stranu, nikdy v hospodě s nehráči nevybalím Starcraft, narozdíl od Bang!u, při kterém se osm lidí u píva nádherně zabaví.

asi opravdu nic nevymyslim

22.6.2010 15:51:11

Boldrick
Zjevnes jeste nevyzkousel Risi snu;)

22.6.2010 15:57:02

ad Boldrick
Moje slova !!! Dlouho jsem přemýšlel, jestli tady můžu uvést nějakou hru, kterou nemusím ani náhodou (a kterou jsem hrál) a přišel jsem na to, že ne. A Boldrickův příspěvek mne utvrdil v tom, že nemám takovou hru a jsem na tom stejně jako on.

22.6.2010 15:57:39

kren
Ani Žížalky?!! :))

22.6.2010 16:07:35

to Richmond
Budeš se divit, ale ani Žížalky ne, protože je máme doma a hrával jsem to s dcerou, když byla malinká a dodnes vidím její zářící očička, když dojela do cíle a já několikrát spadl ze žebříku na nižší úroveň. Dnes už je jinde a v jejich 9 letech mi dává na zadek v blafovacích i taktických hrách. Ve čtvrtek vyhrála Ad Astru (hrála to poprvé). Včera byl u nás na návštěvě Savager se ženou a chtěli jsme dát ve čtyřech partii dospělých, ještě s moji ženou. No ale Julča hodila smutná očička a že jestli by si taky nemohla zahrát a tak jsme to dali nakonec v 5 ... a samozřejmě, že zase vyhrála :).

22.6.2010 16:14:31

...
... jojo, kde jsou ty doby, kdy jsem schválně nepozorovaně fixloval v můj neprospěch, aby děti měli radost, že nademnou vyhráli. Přišla doba, kdy jsem přestal fixlovat, hned následovaná dobou kdy se snažím vyhrát ... a Julča furt vyhrává. Tak nevím, nevím, nevím ...

22.6.2010 16:17:32

aneken
rise snu je fakt strasna .. nevim jak, ale povedlo se me ji dokonce i prodat :)

22.6.2010 16:24:55

kren
No já chápu, že ta hra mohla bavit Tvou dcerku. Taky jsem to hrával s dětmi, ale já přitom prostě strašně trpěl a pořád je přemlouval na člobrdo, kde přeci jen jsem byl něco platnej :)

22.6.2010 16:28:52

rbx

kren
pockej az prijde doba, kdy bude fixlovat Julca a sem tam te necha vyhrat, aby mel stary pan otec radost :-)

22.6.2010 16:34:06

to rbx
Velice se obávám, že ta doba už přišla. Když něco zapytlím a řeknu "já jsem pako, to jsem měl zahrát jinak, nebo použít jinou kartu", tak už se mi párkrát stalo, že Julča blahoskloně prohodila, "No tak to zahrej znovu jak jsi chtěl". Můžu říct, že se pak cítím jako totální blbec.

22.6.2010 16:37:36

Vlaada

Mecenáš trolíků

Říše snů...
Ve skutečnosti ta hra byla docela zajímavá, a netradiční, byla to docela dlouhá a komplexní hra pro dva týmy asi po čtyřech lidech, z nichž jeden byl vždy snář (nebo co to tam maj) a zbylí ovládali hrdiny... Jenže díky těm svým vlastnostem byla (tehdy určitě) nevydatelná... Jsem jim tehdy nezávazně radil, ať to nechají tak, jako fanovskou hru, protože kvůli vydatelnosti by museli udělat příliš mnoho kompromisů...

22.6.2010 16:50:30

Několik her
Vyloženě nesnáším Člověče nezlob se, vždycky se rozčílím když vidím nějakou novou variaci této hry. Pokaždé si totiž říkám jak je zdejší trh "zaprděný" a babička která jde koupit dárek vnoučatům nakonec stejně sáhne po tomhle, protože těch možností moc nemá a na druhé straně firma která za Xté vydání toho samého shrábne své peníze.
Dálší hra je Talisman která mě možná nezaujala proto, že jsem jí chtěl nahradit dračák, stejně tak Proroctví.

22.6.2010 18:08:15

LoTR
ale není to ani jeden zde uvedený. Jedná se o neskutečný paskvil (s pár docela hezkými obrázky) od firmy EFKO, kde je takový otočný kruh rozdělený na jakési události. Hráč má karty které představují ony události (podle filmu) a musí vždy vyložit kartu která přesně odpovídá události na kruhu. Až skončí s vykládáním tak začíná další hráč. Nikdy jsem to nehrál, koupil jsem to normálně v hračkářství skoro hned po tom co proběhl první film trilogie. Stálo to tuším 600 a ty karty, bez kterých to vůbec nešlo hrát tam vůbec nebyly. Musely mi je poslat dodatečně. Ale jak říkám nikdy jsem to nehrál - přísahám, hned po přečtení návodu to skončilo na půd. Jo a ten návod byl nějak divně ofocený či co, byl natisknutý zešikma na papíru co už někdo používal (nechci ani raději vědět na co). Druhá hra je Říše snů - tu jsme dali jen jednou a po necelé hodině putovala k LoTRovi na půdu.

22.6.2010 18:31:48

aneken
říši snů jsem opravdu nehrál:-) a znám ho jen ze ZH
takže mám asi to štěstí, že mnevšechny deskovky co jsem poznal, bavjej :-)

22.6.2010 21:58:11

ad Člověče a "zaprděný" trh
no já zas dneska koukal u nás v novém obchodu s hračkami na to, že tam mají Dostihy a sázky, dokonce víc jak jedno balení !... to ta hra má fakt tak velké jméno ? že se prodávala dřív, to je jasné, zas tak špatná není ... ale proč dneska, když existuje tolik lepších her !!! ???
probuďte se, marketingoví experti herních firem, a protlačte na trh i jiné hry !!!
když to dokážete protlačit na trh v podstatě cokoliv (stačí se podívat na tři náhodné reklamy, dvě z nich sou reklamy na kraviny), protlačte na trh i kvalitu !!

22.6.2010 22:12:11

hračkárny...
Naše hračkárna v našem malém městě je doslova přecpaná nejrůznějšími variacemi na člobrďa, žížalky a podobné...Carcassonne se mezi nimi vyjímá jako zářivá hvězda na obloze...mimochodem, přes tyhle hry jsme se dostali k "deskovkám" v zatroleném slova smyslu, když jsme si na dovolené koupili pro hraní s tehdy malými dětmi nějakou podobnou hračkárenskou variaci za tři stovky a v krabici našli přeložený papír, čtyři umělohmotné figurky, jednu kostku a systém dojdi odtud tam...ani domů jsme ji nedovezli, pak jsme po dlouhém rozmýšlení koupili Carcassonne a to bylo zjevení! Kvalita materiálu, zábava...a už to jelo.

22.6.2010 22:32:33

ehm
To neměla být kritika samotného člobrďa (to je řádným členem mé sbírky), alébrž nespočtu jeho variací...
A od EFKA jsme kdysi dávno zkoušeli Noemovu Archu a Staré pověsti české...skončily na smetišti dějin...vlastně stejně jako jedna z variací Harryho Pottera, koupená z hecu někde za ve výprodeji za paďocha, klasický příklad, jak se bez velké námahy přiživit na jménu...ale o tom, že to tak vždy nemusí být, mě přesvědčil Vlaada na ZatroConu :)

22.6.2010 22:41:23

stejné to bylo i u nás
Přesto, že jsem už kdysi (cca před 10 lety) znal Osadníky (pouze na PC) Talisman a Vláďovu Arenu a v roce 2002 si koupil svou první deskovku - Proroctví, tak právě až Carcassone před 2 lety mi otevřel bránu do světa deskovek, protože jsem netušil, že existují i jiné deskovky než ty výše zmíněné :) a už to jelo :). Zároveň však tito průvodci a služebníčci museli podstoupit velkou oběť :) a to takovou, že už je nemusím nikdy hrát poté co jsem objevil nové a lepší hry. Jediná vyjímka je Arena, která kdysi předběhla dobu a zároveň se vyhla podstoupení oběti a já si ji nedávno pořídil z druhé ruky a jen čekám až si přítelkyně nastuduje šermířku a můžem se pustit do bitev :)

22.6.2010 22:52:22

...
nevím sice proč, ale člobrdo a jeho variace, žížalky, karty (prší, žolíky, kanasta...) a spousta jiných prkotin, které jsem jako dítě měl, nepočítám, to nejsou moderní deskové/karetní společenské hry :)

Pak je tam ještě jedna kapitolka - Magic: The Gathering, ale to je už jiný příběh :)

22.6.2010 22:57:07

Vybíráme z Bazaru

Starship Captains (ENG)
Starship Captains (ENG)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 12 dnů

Offcanvas