Změna vzhledu

Ve Zprávách se mi vždy změní vzhled webu:

https://prnt.sc/-5hGT1w0tBGi

a v odeslaných nevidím ikonu o přečtení.

To je příprava na nový web?

Používám aktuální Chrome na PC.

22.5.2023 21:07:09

Teď už jen sjednotit celý web, nechápu, proč je na titulce poslední příspěvek úplně nahoře. Hrozný nesoulad….

2.11.2023 18:49:09

Musím se také přidat k těm, které nový způsob řazení příspěvků v diskusi velmi nepříjemně zaskočil. Provádět pokaždé navíc y kliknutí mi nepřijde vůbec cesta správným směrem. Původní řazení jsem si hodně oblíbil.

-----------------------------------
Autor blogu Války v jednom
www.valkyvjednom.blogspot.cz

3.11.2023 10:03:19

@Richmond O čem to mluvíš? Žádné kliknutí navíc tam není.

3.11.2023 10:10:58

@kren Pokud je to vícestránková diskuse, musím kliknout na poslední číslo “stránky” a pak ještě sjet až dolů. 

-----------------------------------
Autor blogu Války v jednom
www.valkyvjednom.blogspot.cz

3.11.2023 10:19:51

V seznamu diskusí neklikej na název, ale v posledním sloupci na čas posledního příspěvku.

3.11.2023 10:25:23

@kjus Aha, takže beru zpět :) Díky. A to jsem měl dojem, že jsem na link s lastreply klikal…Stařecká demence :)

-----------------------------------
Autor blogu Války v jednom
www.valkyvjednom.blogspot.cz

3.11.2023 10:45:44

Teď se mi zrovna přihodila taková blbá situace - na poslední stránce byl 1 příspěvek. Na ten jsem se dostal hned klikem se seznamu témat. Ale když jsem si chtěl přečíst hned ten před ním, musel jsem kliknout na předchozí stránku a scrollovat stránkou úplně dolů. Mně prostě to předchozí řešení přišlo víc user-friendly…

Ale když už u aktuálního řešení zůstaneme - co takhle dát nějaký odkaz na začátku každé stránky (něco jako “Předchozí příspěvek”, nebo jen nějaká ikonka šipky zpět), která mě překlopí na předchozí stránku a zaskroluje úplně dolů ?

3.11.2023 14:03:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Kdysi jsem chodíval na fórum Lopuch kde bylo řazení jako původně zde a vím že mi oproti ostatním fórům přišlo naprosto parádní a user-frendly. Dnes jsem se  tam jen na pro zajímavost kouknul a je to tam pořád, pro mě prostě to původní bylo lepší. Neznamená že tady budu brečet nebo vyhrožovat že už jsem nepůjdu, zvyknu si, ale to původní za mě nemělo chybu. To je asi vše co k tomu řeknu.

3.11.2023 18:02:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Dúfam, že sa to vráti do pôvodného stavu. Táto zmena je hrozná, nelogická a otravná.

4.11.2023 00:37:29

Původní řazení příspěvku bylo lepsi

4.11.2023 09:43:23

přidávám se taky mě to neskutečně otravuje…dřív prostě novej na začátku a v poho

4.11.2023 11:19:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Přesně tak, řazení nejnovějších příspěvků na konec je nesmysl a akorát mě to odrazuje od toho vůbec něco číst.

4.11.2023 11:28:29

Notifikace o novém příspěvku mě pošle na správnou stránku, ale scrollovat musím sám.

4.11.2023 13:39:30

přidávám se k nespokojenosti s řazením nových příspěvků na konec, opruz

4.11.2023 14:15:36

Snažím sebýt novinkám otevřený, ale původní systém mi přišel lepší. Nahoře to nejnovější, proč jsem do diskuze šel. Teď to musím lovit. Úplně nejlepší, pokud nejnovější příspěvek je samotný na nové stránce…  

4.11.2023 21:39:50

Dotaz: to, že obraz na obrazovce vibruje, když se roluje na nejnovější příspěvek a sem tam mi od té změny řazení při otevření někde zavibrují i výpisy celé výpisy diskuzních témat - to je problém mého nedokonalého technického zařízení nebo to máte taky? Každopádně na jiných webech mi to ale nedělá.

Lze to nějak odstranit? 

Na to obrácené řazení si snad zvyknu - pravda je, že jinde to je taky - ale z toho třasáku mám po těch pár dnech už pomalu epilepsii…

4.11.2023 22:36:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Rada pro ty, kteří stejně jako já nevěděli, že v diskusi na konci stránky stačí kliknout na číslo stránky v modrém čtverci a vrátíte se na začátek ;-)

(pořád jsem řešil jak rychle se myší vracet na začátek bez použití klávesy HOME, kolečka myši nebo posuvníku)

7.11.2023 17:08:48

Tiez sa pripajam k taboru tych, ktori by radsej uvitali povodne zoradovanie prispevkov… Tento portal je podla mojho skromneho nazoru pomerne zivy, cize nepotrebuje kontinualne citanie v chronologickom poradi. Prave naopak, pre zive diskusie je vhodnejsie povodne zoradovanie, kde je najnovsi prispevok na prvom mieste… Priznam sa, ze teraz ma to trosku odradza, co by som nerad, mam to tu rad :)

7.11.2023 17:16:18

Link Poslední příspěvek neskočí na příspěvek, když je zakládajícím.

7.11.2023 17:58:03

Jak se nedávno změnila vedle názvu diskuse informace o posledním příspěvku z konkrétního časového údaje na před X hodinami, včera atd., tak bylo by možné u toho včera přidat i čas? 

Protože když např dnes sleduju nějakou diskusi a třeba ve 20:00 tam uvidím příspěvek, ten si přečtu, ale další den už pak je všechno vedeno jako včera. A dokud do diskuse nevstoupim, tak nevím, zda tam pak ještě někdo něco dopsal nebo ne. Ale když tam bude včera 20:00, tak hned vím zda tam něco je nového nebo ne. 

Díky 

8.11.2023 18:19:09

Chtělo by to nějakou anketu (pokud něco takového tento web umí. Protože zatím mi přijde, že ten nový systém se nelíbí skoro nikomu… :/ Mně také ne.

9.11.2023 08:27:34

Ty, kterým se to líbí, poděkovali třeba palcem nahoru u zprávy o změně řazení. Bylo jich poměrně více než komentářů proti této změně. :-). Mě to dává mnohem větší smysl tak jak to je teď. 

9.11.2023 09:09:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Opravdu jich bylo vice? Ja vzdycky volam po tom aby lidi nebyli negativni, a tak kazdy posun by se mel ocenit palcem.

Ale nasledne by to chtelo trochu sebereflexe a zvazit, jestli ta uprava je nebo neni povedena. A dat si treba nejaka pro a proti.

A tech PRO tady opravdu mnoho nepadlo (palec nahoru neni zadny argument PRO).

PROTI:

  • neintuitivni (ano ten klik na “cas” to trochu spravil, ale i to ma svoje nevyhody viz prispevek @darkw )
  • nutno vice kliknuti (ano ten scroll na posledni prispevek to trochu spravil). Ale zustal vizualne velmi neprijemny efekt, ktery je navic velmi pomaly, otravny. 
  • upravy rozbily notifikace (ano nejak se to zalatalo, ale jeste porad se bojuje s tim, pokud je prispevku malo nebo hodne) a totez na mobilu
  • ihned po zalozeni noveho prispevku ani sam autor nevi jestli se to odeslalo nebo ne - protoze to skoci buhvikam (EDIT: resp. vypada to ze to skoci na zacatek stranky - ted treba kdyz jsem toto odeslal tak jsem se ocitl na zacatku strany 8).

PRO:

  • ano je to razene chronologicky shora dolu
  • je to tak jinde (aka sjednoceni). No to je mi tedy vyhoda, kdyz jinde budou chtit pred kazdym kliknutim poslat SMS tak to taky udelame). Vzdyt na X dalsich mistech jsou veci razene od nejnovejsi (napr. na titulni strane nebo seznam diskusi). Takze naopak toto je krok presne proti.

Takze povedena uprava to opravdu NENI.

9.11.2023 09:37:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Za mě také změna není moc pohodlná na ovládání a čtení diskuzí - od té doby co tu je mi utíká dost příspěvků i v tématech co se snažím třeba jednou za den, dva sledovat, protože je to za mě celkově uživatelsky míň přívětivé - pokud kliknu na název vlákna, tak jsem zvyklý, že prostě nahoře mám nejaktuálnější věci a rychle si tak dohledám pokud vlákno sleduji často jen scrollem dolů o obrazovku o dvě, co jsem četl naposled.. 

Teď musím klikat na poslední stránku a doufat, že to je ta co jsem ještě viděl četl naposledy, jinak mě čeká překlikávání zase o stránku zpět a hledání příspěvku od vrchu až dolů..

Jediné co by za mě tenhle nový vzhled (řazení) někam posunulo na použitelnou úroveň by bylo, pokud by si to pamatovalo, co jsem četl naposledy a na ten příspěvek by mě to hodilo po kliknutí na vlákno 

Vím, že tohle už je složitější, ale co např možnost zaškrtnout “vytvořit záložku” u nějakého příspěvku a mít pak možnost, když kliknu na vlákno tak mě to vezme k němu - pokud bych ve stejném vlákně zašktl políčko u jiného příspěvku, tak se záložka přesune na něj..
V profilu by třeba bylo něco jako aktivní záložky - tam by se dalo rychle přejít přímo na ně, nebo je odtud rušit..

9.11.2023 09:45:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Mně ta úprava zase tolik nevadí, ale většinou souhlasím s tím, co napsali ti nespokojení.

Podle mě se tato úprava řazení diskuzí udělala příliš brzo. Nejprve se mělo zapracovat na tom, aby systém věděl, který příspěvek uživatel četl naposledy a při kliku na diskuzi by ho to nasměrovalo na tento příspěvek. Následně už by pak řazení bylo poměrně nepodstatné.

9.11.2023 09:52:45

Charitativní aukce

Velká kniha strašlivých čar - dobročinná aukce
Velká kniha strašlivých čar - dobročinná aukce
Akt. cena: 1350
Končí za: 2 dny

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

TIK TAK BUM Family
TIK TAK BUM Family
Akt. cena: 240 Kč
Končí za: 10 minut

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas