Popis hry zo ZH na eshope

Dnes ráno som si pozeral popis hry Wrath of Ashardalon na slovenskom eshope. A čo nevidím? Môj popis hry zo Zatroleniek. Nejak extra mi to nevadí, ale vzhľadom na to, že som pod svojím popisom uvedený na ZH, si myslím, že mi mohol dotyčný aspoň napísať správu, že by to tam chcel uverejniť. A mohol som mu dať ten popis aj v slovenskom originále, keďže je to slovenský eshop. Chcel by som vedieť váš názor na takéto preberanie textov bez vedomia autora :), keď je možnosť autora kontaktovať.
18.10.2011 08:49:06

zlé zaradnie vlákna
Ospravedlňujem sa, mal som vlákno založiť do "Ostatní témata". Mohol byt niekto prehodiť? Ďakujem :).

18.10.2011 08:57:32 | Upraveno autorem (porovnej)

hmm
na jednu stranu tě to může potěšit, že si vybrali zrovna tvůj popis. Na druhou stranu by měli uvést zdroj a autora, když už využívají práce jiných k prezentaci prodávaných produktů. Každopádně by měli zažádat o povolení ke zveřejnění, zda se chceš třeba propůjčit k prezentaci produktu v nějakém shopu.

18.10.2011 09:18:17

No
veď ja som sa aj potešil :) a ako píšem, rád by som poskytol aj slovenský originál. Len si skrátka myslím, že by bolo slušné buď uviesť autora resp. dať mi vedieť o zámere, to tam zavesiť.

18.10.2011 09:24:06

to acedrac
Tak můj názor je jednoznačný (reaguju na tvoji prosbu ze soukromé pošty)

Kdo mne o mé zdroje slušně požádá a řekne mi, kde a za jakých okolností je chce uveřejnit, tak tomu je rád poskytnu.

Pokud to ale někdo uveřejní bez mého vědomí, tak bych se mu ozval a just bych mu řekl ať to stáhne, že si nepřeju aby to tam měl. Když někdo nemá ani tolik slušnosti aby se zeptal, tak já budu reagovat podobně.

18.10.2011 09:44:00

...
ono je to docela stejne zvlastni v dnesni dobe jen tak vzit na webu neci text a pouzit jej pro komercni ucely bez zeptani. Uz treba jen z toho hlediska, ze prece nikdo nemuze vedet, zda za dotycny text neni autor treba nejak honorovan u konkurence.

18.10.2011 09:48:20

kren, Ringo
Ok, chcel som len uistiť, či to nepreháňam. Rád podporím šírenie hier, ale v tom duchu ako napísal Křen (dík za vyjadrenie). Dám im teda vedieť a uvidím ako zareagujú :).

18.10.2011 09:51:48

ještě dodatek ...
Jiná věc je, když tam někdo dá přímý odkaz na Trola - to je myslím v pořádku. Ale uveřejnit okopírovaný text je fakt nefér.

18.10.2011 09:57:25

kren
No odkaz tam nebol. S priamym odkazom by to aj podľa mňa bolo v poriadku.

18.10.2011 09:59:09

acedrac
Mě se stalo něco podobného. Řešila jsem to ze Diem. Ten to dořešil s majitelem e-shopu.

18.10.2011 10:11:23

sappho
A ako to dopadlo?

18.10.2011 10:15:00

acedrac
Popis byl stažen.

18.10.2011 11:11:50

acedrac
Souhlasím s Křenem, když člověk jedná slušně a zeptá se, tak se vždy dá rozumně domluvit. Pokud na to člověk přijde takto náhodou, neváhal bych a požadoval okamžité stažení obsahu.

18.10.2011 12:33:20

acedrac
Požadoval bych provizi z prodeje každého kusu :D
Je to svinstvo a ubožáctví. Takový e-shop bych nikdy v ničem nepodpořil.

EDIT: Po vysvětlení celého nedopatření beru zpět, ale kdo to dělá cíleně a nemá žádné zábrany je u mě šupák.

18.10.2011 20:13:04 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Taky by se mi to nelibilo, ale pokud by se me ten clovek zeptal, tak bych mu to dovolil. Jina vec byla, kdyz nekdo pouzival nase planetni texty na svych shopech, to se mi uz 2x stalo a vytocilo me to dobela;)

19.10.2011 00:01:16

acedrac
Taky by se mi to nelibilo, ale pokud by se me ten clovek zeptal, tak bych mu to dovolil. Jina vec byla, kdyz nekdo pouzival nase planetni texty na svych shopech, to se mi uz 2x stalo a vytocilo me to dobela;)

19.10.2011 00:01:17

"odškodné"
Keďže je to obchod so stolnými hrami, tak žiadaj nejakú hru napr z tvojho wishlistu. Možno by ich to tak "nebolelo", aby sa zdráhali a hru ti poslali. Ten majiteľ je príjemný a slušný človek aj keď som si vedomý, že v súvislosti s tým, čo je predmetom "sporu" to tak nevyzerá. (len na doplnenie, ja s ním nie som nijak spriaznený)

19.10.2011 01:01:18

miso
"Ten majiteľ je príjemný a slušný človek" - veď práve. Ale má problém odpisovať na mail :). Som zvedavý, kedy na môj mail zareaguje. Nejaká hra ako ospravedlnenie by bola super, vo wish-liste ich mám 12 :).

Havelock: Keď by si mal v republike 2 e-shopy s hrami, tak bojkot nie je moc reálny.

19.10.2011 14:02:30 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
a nie je v Essene? na stránke písali, že idú...

19.10.2011 14:19:09

miso
Ale to nie je prvýkrát, čo dlho odpisujú, ak vôbec odpíšu :). Akoby tam nebol nikto, kto by vybavil poštu resp. keď je vedúci preč, komunikácia so zákazníkmi viazne?

Mne to teraz nesúri, ale pre ostatných zákazníkov sa dá nastaviť automatická odpoveď "Prepáčte sme v Essene, ozveme sa vám XX.XX.2011", nie? Nie každý vie, že sú v Essene na festivale :).

19.10.2011 14:27:56 | Upraveno autorem (porovnej)

essen
ok, ja ti zlú skúsenosť nevyvraciam. len som myslel, aby si sa zbytočne nedožadoval odpovede, keď sú preč. Prajem ti vybavenie k spokojnosti. Daj vedieť ako si dopadol.

19.10.2011 14:40:01

miso
Prepáč, viem, že som sa toho chytil a chápem, čo si tým chcel povedať. Ale tu nejde ani tak o rýchlosť odpovede, ale o to aká bude reakcia :).
Na druhej strane je vedúci skoro vždy dostupný na telefóne a ochotný, ale toto som nechcel riešiť rozhovorom.

19.10.2011 14:55:34

acedrac
Také by se mi to nelíbilo. A dotyčnému bych to jasně napsal.
Sám jsem několikrát hodil do aukce na aukru odkaz na recenzi či popis hry, takže si myslím že potencionální zájemce našel tento web a určitě to bylo jen ku prospěchu. Nedovolil bych si ale tam hodit kopii a tvářit se, že je to v pořádku.

20.10.2011 12:54:14

reakcia eshopu
Tak dnes, krátko po návrate z Essenu sa mi "vedúci" ospravedlnil s tým, že zistí, kto z jeho ľudí to nahadzoval a skontroluje aj iné hry, aby neboli prebraté. Môj popis zo ZH stiahol a možno sa dohodneme na uverejnení popisov, tentokrát už aj s mojim vedomím a v slovenčine :). Týmto považujem vec za uzavretú :).

25.10.2011 13:37:21

acedrac
no, fajn. a nie je ten svet zasa trochu krajší? :)

26.10.2011 20:22:35

ukradnuty popis
ahojte, ten "veduci" som ja a ten obchod je moje ihrysko.sk. pisem to, aby bolo zrejme, ze preberam plnu zodpovednost za celu vec a je mi to luto. co sa stalo sme uz stihli zistit detailne - kolega nahadzujuci hry v nejakom skrate pouzil popis zo zatroleniek mysliac si, ze pouziva popis z nasho skamarateneho eshopu (kde to mame pausalne dohodnute). proste skrat, viacnasobny - vsetko co ten den nahodil spravil takto. pisem to na vysvetlenie, neospravedlnuje ma to.

boli sme v essene a co sa odpovede tyka, kedze moji ludia nevedeli ako odpovedat, nechali to na mna, ked sa vratim (teda, ostala v bratislave z celeho timu iba lucia, takze mala ledva sily poriesit ine veci).

tu je moja odpoved acedracovi (pisem sem az teraz, lebo az teraz mi kamarati povedali, ze sa to tu prepiera :)), ktoremu zaroven dakujem za pochopenie:

Ahoj,

prave som sa vratil z Essenu a okrem stovky dalsich nasiel aj Tvoj email. Odpisujem dnes len na Tvoj (a pisem to, aby si vedel, ako je to pre mna dolezite).

V prvom rade - velmi sa za iHRYsko ospravedlnujem.

A teraz na vysvetlenie: netusim, ako sa to stalo. Tieto hry som nenahadzoval ja a isto zistim, kto to bol, aby som veci dal do poriadku. Pri popisoch totiz mame jasne pravidla - idealne dat nas, vlastny popis. Ak to nejde, pouzit ako zdroj ***.cz, kde to mame dohodnute a povolene (vzajomne). A ak ani to nie, tak volne prerozpravat popis z BGG. Ak sa tam dostal Tvoj popis, je to zle. Prieci sa to hodnotam, ktore su pre mna dolezite a snazim sa ich zit aj cez iHRYsko. Hned ich dame dole, zaroven dam tomu z mojich ludi, kto tak hry nahadzuje, prejst vsetky nahodene hry a overit, ci sa nestala podobna vec aj niekde inde (nie len s Tvojim popisom, vseobecne).

Dakujem Ti za spravu.

Peter

P.S. Ak by si mal chut nam poslat niekedy nejake popisy k hram, velmi sa potesime, usetri nam to pracu a casto aj lepsie ludom priblizi, o com ta ktora hra je.

29.10.2011 11:57:11

Vybíráme z Bazaru

Waldschattenspiel -
Waldschattenspiel - "Stíny v lese"
Akt. cena: 280 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas