EN pravidla v PŘEKLADECH

@Herb  V rubrice s názvem PŘEKLADY se začaly hojně rojit pravidla v EN.

V záhlaví rubriky je stále ještě uvedeno: 

Info: Děkujeme za sdílení cizojazyčných materiálů, nicméně dle interních pravidel budeme schvalovat pouze materiály v CZ/SK/PL. V ostatních případech pouze pokud je autor uživatel ZH nebo jsou tyto jinde nedostupné. Děkuji za pochopení.”

Zajímalo by mě, jak to tedy je? 

20.9.2023 01:47:51

Také by mě zajímalo z jakého jazyka jsou tyto materiály překládány do angličtiny? :-D

 

 

20.9.2023 06:27:18

Kopíruji interní odpověď:

“schvalujeme, pokud nejsou k dispozici jiné, popř. pokud nejsou k dispozici Česká či Slovenská.”

Jinak řečeno PŘEKLADY už nejsou PŘEKLADY.

Je to asi fuk, tak holt tu bude mraky souborů z BGG. 

Jen se přiznám, že v mém případě to bude asi sem tam zdroj zklamání, bo člověk se doteď mohl radovat, když u hry viděl soubor ke stažení, že tam je překlad, a teď holt musí začít počítat s tím, že není.

PS: to info v záhlaví rubriky byste si tím pádem měli přepsat. ;-)

 

20.9.2023 10:21:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Zdravím,

co se týče anglických pravidel, tak je to jednoduché - schvalujeme, pokud nejsou k dispozici jiné, popř. pokud nejsou k dispozici Česká či Slovenská. Pokud jde o mě, tak přiznávám, že rubrika překlady je poněkud zavádějící, ale i přesto jsem raději, když jsou k dispozici raději anglická pravidla, než žádná.

S pozdravem,
Herb

20.9.2023 10:45:46

Předpokládám, že člověk, který nemá schopnosti na internetu najít anglická pravidla hry, zároveň nedokáže tato pravidla přečíst. Takže k čemu mu bude je najít tady? Já osobně hlasuji za ponechání rubriky čistě v češkoslovenštině. 

A “Překlady” nikdy nebyly jen překlady, jsou tam i české návody na české hry, ne? ;-)

20.9.2023 10:59:25

@Herb Tak podobně jako ostatním mi teda taky nedává smysl, proč by měla být na Zatrolenkách anglická pravidla. 

Na Zatrolenkách hledám čeká pravidla. Anglická mám u hry, nebo je případně můžu najít na BGG. Jediné, kde bych to chápal, je neanglická a nečeská hra (třeba německá nebo francouzská), kde ani v originále hry nejsou anglická či česká pravidla.

20.9.2023 13:23:59

Proč by musel někdo chodit na BGG, když třeba hledá věci o hrách nejradši tady na Zatrolenkách? Proč vás tak moc trápí, že budou u hry 1 nebo 2 soubory navíc?

20.9.2023 13:43:23

Jelikož zatím jsou všichni proti, otočil bych otázku, proč ty jsi pro? ;-) @Herald 

- Já chodím na český web proto, že je tady český obsah. Jinak bych byl zcela logicky čistě na geeku. 

- Pokud bude přidání za body, tak tady lidi během týdne udělají kopii bgg v poměru 1:1, snad na to mají servery místo a admini čas; něco jako zdejší oblíbené přidávání 100 fotek po jedné komponentě do galerie.

20.9.2023 13:58:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Já jsem také pro, aby tu byly i EN pravidla, pokud nejsou dostupná v CZ nebo SK. Některá v EN také nejsem schopen najít a když je někdo najde a nahraje sem, tak super. 

20.9.2023 15:13:01

@Herald protože EN pravidla budu i tak chodit stahovat tam. Protože BGG je ohledně EN pravidel komfortnější, protože PDF materiály mohu prohlížet aniž bych je stahovala a podle toho se až rozhodnu, zda má pro mě smysl to stahovat. Krom toho u nejedné hry tam je víc verzí pravidel, aktualizace, různé FAQ a custom vychytávky. Stahování ze Zatrolenek mi dává smysl pouze proto, že to je překlad.

Ale netrápí mě to (!!!) - i když nezapírám, že pro mě osobně tu jsou EN materiály plevel. Popravdě jsem si jen kladla otázku, zda se to tu neobjevuje nějakým nedopatřením, když to dřív nebylo zvykem. Neobjevuje - je to záměr - tak OK.

20.9.2023 20:01:48 | Upraveno autorem (porovnej)

@jankie Co se týče této záležitosti, tak za anglická pravidla přidělujeme minimálně bodů (max 3).

22.9.2023 10:50:13

musím se zastat @zacinajici, protože většina těch nově přidaných pravidel jsou jen překopírované soubory z BGG (nebo od jinud ale vůbec není těžké je najít) a taky mi tady ta pravidla trochu vadí - strašně to plevelí soubory ke stažení, pokud chci pravidla v ENG hledám jinde, tady jsem vždy chodil na jistotu pro pravidla v CZ a chápu, že když nejsou k sehnání jinde tak ať tu jsou, ale tohle co zde přibylo za posledních cca 7 dní (přes 60 souborů ENG pravidel běžně dostupných jinde) mi přijde trochu přes čáru. A když už jsme u bodů je to stejně jako za fotku, ale udělat a nahrát pěknou fotku je o něčem jiném než stáhnout 60 souborů a sem je nahrát (ano taky mohu nacvakat 60 fotek a nahrát je sem, ale bude stejné jako u těch pravidel - akorát to zaplevelí ty pěkné a podstatné fotky). Všem se omlouvám za delší příspěvek, většinou se do takovýchto diskuzí nepouštím, ale tohle se mi také nelíbí.

22.9.2023 12:45:15 | Upraveno autorem (porovnej)

@Herb @Zeus prosím, nešlo by tedy přidat do rubriky Překlady před soubor vlaječku, jako je v záložce Ke stažení přímo u hry?

Ono jde jazyk materiálu sice většinou zjistit z názvu, ale taky ne vždy:

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/disney-sorcerer-s-arena-epicke-aliance-mrazeni-v-zadech-14999/k-stazeni/casto-kladene-otazky-15265/

Ta vlaječka moc hezky urychlí orientaci. ;-)

22.9.2023 14:01:41

@zacinajici Ono to (vleječky) tam “bylo”, ale bylo to rozbité (takže ano, chyběly). Již je to fixnuté a zobrazují se tak, jak mají.

22.9.2023 18:34:15

Super - dík moc. :-)

22.9.2023 19:19:23

@totalpan - To že jsou pravidla dostupná teď, neznamená, že budou vždy. Už se mi párkrát stalo, že jsem hledal pravidla ke starší hře, vydavatel už nefungoval nebo už dávno hru vyřadil z katalogu a pravidla nebyla ani na BGG. Byl jsem vždy rád, když jsem je našel na nějaké obskurnější stránce.

Anglická pravidla tu nejsou na úkor CZ/SK pravidel. Mohou existovat paralelně a pokud budou rychle rozlišitelná, nemělo by to nikomu vadit, ne?

23.9.2023 00:27:10

@Miner ano, pokud se to podá takhle tak souhlasím, jen mě totiž trochu zarazil ten úvod (že pokud budou pravidla v cizích jazycích jinde tak nebudou tady) a pak to že se nejedná jen o pravidla ale i o jiný materiál 1:1 okopírovaný z BGG, ale nechci do toho zabředávat, pokud je to podáno takto a je to záměr tak to akceptuji a nemám s tím problém.

24.9.2023 15:51:27

Tak teď jsme zase ve fázi, kdy EN pravidla neschvalujeme…

29.11.2023 02:54:32

Ahoj,

omlouvám se, že nezvládáme teď příliš komunikovat o různých změnách, které se dějí. Včetně diskuse, kterou jsme vedli ohledně schvalování souborů různých “typů”.

Dohodli jsme se nakonec, že to vodítko pro schválení / neschválení je následující.

Schvalujeme hlavně autorský obsah (= nahrávající obsah sám vytvořil) s výjimkou pro oficiální materiály v CZ/SK/PL jazyce.

Věříme, že tím zajistíme stále schvalování relevantního obsahu a přitom jisté omezení obsahu, který je relevantní výrazně méně. Prosím neberte to černobíle, protože málokdy něco černobílé je. Je nám jasné, že někdy a pro někoho mohou být relevantní i EN pravidla (nebo něco jiného neodpovídajícího vodítku výše).

V množném čísle píši proto, že věřím, že mluvím i za ostatní adminy, se kterými jsme to právě diskutovali.

29.11.2023 06:44:07

Supr, díky za vysvětlení.

29.11.2023 06:53:37

A já děkuji za to, že vidím, že jste i sem implantovali, že se po klinutí na soubor nejdříve ukáže v prohlížeči a já si ho nejdřív můžu prohlédnout nž se rozhodnu, zda ho chci stahovat. To je prima. :)

29.11.2023 11:40:48

@zacinajici  u .pdf souborů to šlo už před změnou, kliknutím pravým tlačítkem na soubor a pak na “Otevřít odkaz na nové kartě”

používám to všude na webu ;-)

 

29.11.2023 11:58:35 | Upraveno autorem (porovnej)

@Bandy75 vyšší level je už len klik stredým  myšítkom. Rovnaký efekt, o klik menej =)

29.11.2023 13:41:55

@Curuj Také mne to pravé tlačítko trochu zarazilo :) určitě to uměla už Mozilla, když jsem na ni 2002 přecházel z IE kvůli tabům.

29.11.2023 13:54:28

@Curuj  Mohl bych alibisticky napsat, že mám myšítko bez kolečka, ale stejně bys mi nevěřil :-D

Popravdě jsem to nevěděl…člověk se učí stále ;-)

Tlačítko pod kolečkem používám asi jen v 3D programech…

29.11.2023 14:59:24

@zacinajici Vidíš a mě vůbec nenapadlo, že je to vlastně chtěná vlastnost. Já jsem to bral trochu jako znouzectnost vyvolanou přestěhovám na subdoménu, kde se to automatické stáhnutí nedá vynutit (nebo jsem zatím nepřišel na to jak). A jak už jsem asi na některé věci slepý, tak mi ani nedošlo, že by mě to samotného asi na jiných webech štvalo a naopak bych chtěl přímo v prohlížeči spíš otevřít i třeba DOCX soubor a tak…

Díky za přiotevření očí :-).

30.11.2023 11:21:35

Vybíráme z Bazaru

Prokletá Stezka
Prokletá Stezka
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas