co vas na zatrolene hry privedlo?

pokuste si vzpomenout a zapatrat v pameti, jak jste se na zatrolene hry dostali. nemusite psat zadne romany, staci, kdyz date vedet, zda-li to bylo treba kvuli popisu hry, recenzi, ci treba co jste googlili a co vas pak na zh privedlo? samozrejme si muzete i zavzpominat a s nostalgickou slzou v oku pridat svuj prvni styk s zh :-)
7.1.2012 09:48:58

decka
ac se to mozna nekomu muze zdat, ze touzim po svych deseti minutach virtualni slavy, byl bych rad, aby toto vlakno melo svou vypovedni hodnotu a zeus treba i podle nej mohl do budoucna planovat, na co se pri lapani novych dusicek zamerit. ale to nepujde, pokud se tu zacne resit stare zname tema euroXat, takze vam navrhuju souboj kostky vs drevene komponenty na deset metru, kteryzto muzete provest kdekoliv se vam zamane, ale NE TADY! dekuji za pozornost

7.1.2012 14:09:08

pro me za me
mi klidne ominusujte i me duvody, co me sem privedlo, kdyz to nekoho bavi, kdyz nekoho bavi rypat, ani bych se fakt nedivil.

7.1.2012 14:13:08

ozzy79
a je, ta moje hlaska v jinem vlakne nebyla na tebe, koukam ze sis to vzal osobne;-)

7.1.2012 14:13:53

Co mě přivedlo
Já už vám ani nevím, asi jsem hledal nějaké informace o nějakých hrách, které jsem si chtěl pořídit, nebo nějaký překlad hry, kterou jsem měl v němčině? Opravdu už netuším, je to dávno.
Každopádně si ale pamatuju, jak jsem se o tomto webu dozvěděl, protože první zmínku jsem slyšel od Caulyho, který mi říkal, že se tu mám regnout a nahrát sem svůj překlad Magdara, který jsem dělal pro Korunku. To mi připadalo zbytečné a řekl jsem mu, aby to klidně nahrál pod svým účtem, že nemám potřebu se tu registrovat.
A pak jsem něco sháněl a vzpomněl jsem si, že o Zatrolenkách Cauly mluvil a že bych to tu třeba mohl najít a šup, už jsem byl tu. A od té doby stále jenom melu a melu :-)

7.1.2012 14:42:06

Co mě přivedlo
Velmi stručně: nedostatek spoluhráčů.

Stolní hry mě vždycky hrozně bavily (úžasné začátky s PaN a samozřejmě Dostihy).

Nicméně ke společenským hrám je zapotřebí společnost.

Někdo tady psal, že domlouvání na herní akce tady funguje jen pro velká města, ale mě se podařilo najít spoustu herních příležitostí i v Novém Jičíně, což rozhodně velkoměsto není :)

7.1.2012 16:29:17

...
Eyron.

(když stručně, tak stručně :D )

7.1.2012 16:57:36

Co mě přivedlo
Touha po tom prohlédnout si fotky nových i starších deskoveka reference hráčů. Člověk si pak mnohem snáze vybere, kterou deskovku by si rád zahrál nebo pořídil.

Je fajn mít aspoň jednu pořádnou databázi deskových her!

Jediné co mi ještě chybí je Android Aplikace pro Zatrolené hry :)

7.1.2012 17:25:13

Co mě přivedlo?
Lumirius :-) Dík

7.1.2012 17:39:41

spíš kdo?
Cauly :-)

7.1.2012 18:52:27

som

náhoda
strýček Google, když jsem hledal podklady ke SPACE HULKu ...

7.1.2012 20:12:15

Přivedly mě
weby modernihry.cz a hrajeme.cz, které jsem bral tehdy za vrchol informací o hrách :-)
Díky za Zatrolene hry :-)

7.1.2012 20:31:47

dovolenka
dovolenka+Bang = nasli by sa lepsie hry? = Google => Zatrolenky :-)

7.1.2012 20:36:10

Cosmic Encounter
Pred cca 3 lety, jsem si koupil prvni deskove hry (Citadela, Bang, Carcassone) a zacal sledovat v hrajeme.cz. Pak me zaujalo video od Scotta N. o hre Cosmic Encounter...

Na hrajeme.cz jsem polozil v diskuzi dotaz, jestli se to da koupit v CR. Ozval se jisty Sydo, hru vzapeti koupil, zrecenzoval a zacal opevovat v diskusi. No a bylo :-) CE jsem koupil take a zabrouzdal na Zatrolenky, kde bylo o teto hre a dalsich mene proflaklych daleko vice.

Vtipne je, ze cela zminovana diskuze je stale to jedine co na hrajeme.cz o Cosmicu doposud je :-D K nahlednuti zde, at vite ze nekecam ;-) - http://bit.ly/z9fCa0

8.1.2012 11:13:00

2 věci
Jako registrovaná tu nejsem moc dlouho a k ní mě přiměl nový spoluhráč v našem herním klubu:-). A jsem za to moc ráda.
Jinak na deskoherní weby (hlavně hrajeme.cz, frodovy hry.cz, deskovehry.com apod.) mě před 6 lety přitáhla potřeba přísunu informací a fotek o hře, kterou jsme zamýšleli domů pořídit. Než my totiž koupíme nějakou tu dražší deskovku, potřebujeme přečíst recenze a ideálně i prohlédnout fotky, pokud si tedy nejsme něčím jistí a neměli jsme možnost hru vyzkoušet (což je nejideálnější způsob). Ze začátku to bylo právě hrajeme.cz, kde jsme hodně hledali a četli recenze, ale později jsem zjistila, že jedině zde na ZH je spousta fotek a občas sem zabrousila. Překlady jsou taky fajn, jenže když jsme je potřebovali k AoM a německému rozšíření karetních osadníků v roce 2006 a 2007, tak ještě nikde nebyly.
Ted nechápu, jak mi mohly ZH tak dlouho unikat, je tu obrovské množství her, fotky, překlady a zajímavé diskuze a možnost se poradit, což vyhovuje mé velké potřebě neustálého čtení a přísunu informací:-).
Chválím i velmi příjemný oko nedráždící vzhled, přehlednost a nepřítomnost blikajících a otravných reklam a jiných oken (tu jedinou na pravé straně jsem zablokovala, protože mě dost rušila). A zábavné diskuze, kde jsem spíš čtenářem než přispěvatelem.

8.1.2012 14:19:41

Elis a blokování reklamy
Chápu, že je reklama otravná, ale možná by vás mohlo zajímat, že je to to jediné, co platí alespoň nějak účty za provoz serveru.

Rozhodně proti tomu neplánuji nic podnikat, jen kdyby k tomu takto přistupoval každý, tak tu časem asi žádné ZH nejsou... Nebo aspoň ne v takovém rozsahu, protože jednoznačně nejdražší na ZH jsou soubory ke stažení, které tvoří většinu ročních provozních nákladů...

8.1.2012 15:02:13

...
na záčátku mě k Zatrolenkám přivedlo velké množství překladů, fotek a diskuzí a pořád mě to tu drží hlavně kvůli lidem i když hry jsou příjemný bonus

8.1.2012 15:02:45

hezké vlákno
Jó, to byly časy! Někdy před čtyřmi lety jsem propadl ve velkém deskovkám a objevil, že existují věci jako Twilight Imperium, Battlelore a Arkham Horror. Na hrajeme.cz se kolem těchto her vůbec nic nedělo a tak jsem našel ZH. A pak už to šlo s mou závislostí ještě víc z kopce, začalo se tady domlouvat i hraní atd. atd.

9.1.2012 12:07:02

Zeus
Ano já to chápu, však jsem žádný požadavek na odstranění nevznesla. Jen jsem napsala, že mě to ruší, tím myslím to blikání, ne přítomnost nějakého okna. I kdyby mi ale nešla blokovat, tak bych její odstranění nepožadovala.
Jinak myslím, že jsem ZH spíš chválila.

9.1.2012 12:31:37

ZH
intermezzo:
... než jsem začala milovat deskovky, tak si pamatuju, že jsem o nich neměla ani páru, a když se mě někdo zeptal kdy, jestli si nechci zahrát nějakou hru, třeba Carcassonne nebo tak něco, tak jsem vždy odmítla, protože to byla pro mě představa: nuda, nuda, šeď, šeď...

I. dějství
Objev

...jednou jsem kupovala cosi v Levných knihách a přibrala jsem s sebou takový karetní labyrint (karty s otázkama, na které, když dobře odpovíte, tak vás provedou labyrintem až do cíle. Doma jsem to vytáhla a moje polovička to začalla luštit a skončila až v noci, kdy se jí to podařilo komplet vyluštit. Mě na tom zaujalo v podstatě to, že ji to tak zaujalo a vtáhlo, že mě napadlo, že asi existují nějaké hry (znala jsem Monopoly a Dostihy a sázky), které by nám mohly zpestřit volný čas. Nejprve jsem objevila v Tescu karetní Monopoly, Labyrint card game a karetní Scrabble. Poté, co jsme si zahrály všechny jmenované hry nastalo něco, čemu říkám

II. dějstí
Herní šílenství

...doslova mě šokovalo, že já, která běžně chodí spát se slepicemi (setmí se a já bych spala), tak vydržím do 3 do rána hrát tyhle hry a skvěle se bavit! Uplně mě to nakoplo, doslova vystřelilo ze "světa všedních dnů a starostí" do...do ráje, ale to všechno vlastně až poté, co

III. dějství
"zatrolenky"

...jsem do vyhledávače dala kdoví co tenkrát. Hry? Společenské hry? Deskové hry? Těžko říct, ale objevila jsem Hrajeme.cz a poté Zatrolené hry. No a tak jsem sem přišla a začala zjišťovat, co že jsou to ty hry vlastně zač. Díky zatrolenkám a částečně také BGG jsem založila a rozšířila svoji sbírku her a tím také našla naprosto bezkonkurenční způsob jak trávit volný čas, skvělé zážitky, pár fajn lidí a tak teda tímto děkuji za vše všem, protože zatrolenky to jsme přece vlastně my, ne?

9.1.2012 12:50:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Eyron
jojo... nikdy nezapomenu na první partii Twilight Imperia :) doslova objeveni Noveho sveta :D

11.1.2012 02:28:55

Vybíráme z Bazaru

NA KŘÍDLECH DRAKŮ - NOVÉ
NA KŘÍDLECH DRAKŮ - NOVÉ
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas