co vas na zatrolene hry privedlo?

pokuste si vzpomenout a zapatrat v pameti, jak jste se na zatrolene hry dostali. nemusite psat zadne romany, staci, kdyz date vedet, zda-li to bylo treba kvuli popisu hry, recenzi, ci treba co jste googlili a co vas pak na zh privedlo? samozrejme si muzete i zavzpominat a s nostalgickou slzou v oku pridat svuj prvni styk s zh :-)
7.1.2012 09:48:58

ozzy79
Když u mě začala mánie deskovek, tak jsem prohledával český net, hledal jsem všechny možné deskovky (tak nevím která přesně mě přivedla na ZH) a narazil jen na pár webů:)

Vždycky jsem sem chodil primárně kvůli komunitě, nikdy jsem sice moc nepřispíval, ale rád si čtu:) tehdy před 3 lety (neregistroval jsem se hned) to byly tedy hlavně diskuze a pak i popisky - ale i dnes, když chci zjistit něco o hře, tak se podívám spíš na názory ostatních než na popisek

Edit: překlady potřebují spíše moji spoluhráči, takže dnes jsem rád, když můžu něco komplet počeštit - proto "tak" vysoké hodnocení v sasově anketě

7.1.2012 09:58:27 | Upraveno autorem (porovnej)

těžko říct...
pro mě to byla alternativa k hrajeme.cz, protože se tu začlo více a častěji diskutovat než tam, zároveň mě iritoval design stránek a řazení příspěvků na hrajeme.cz. Takže ano, asi to byla v prvé řadě diskuze a recenze.

Ale protože jsem začal postupně (díky tomuto webu) objevovat i jiné hry než eura a protože zde dokonce byly i tyto jiné hry přeloženy nebo začaly být postupně překládány (jinak bych si je prostě nezahrál i kdyby se o nich diskutovalo a recenzovalo nonstop), tak se můj zájem začal přelévat hlavně k těm překladům. Navíc jsem se v té době začal postupně orientovat na BGG, který byl pro mě primárním zdrojem fotek a také informací.

Dnes už jsem v podobném stavu jako kren, kdyby se diskuze omezila jen na dotazy ohledně pravidel, dotazů na názory ohledně her apod, tak by mi to vůbec nevadilo. Možná je to tím, že kvůli geografickým podmínkám nepatřím do těch skupin v Praze a Brně, které se tu utvořily a pořádají společné hraní a akce.

Takže na ZH mě přivedla asi diskuze (čistě ohledně jiných her než o kterých se diskutovalo na hrajeme.cz), ale dnes jsou pro mě ZH hlavně zdrojem překladů pro hry, které bych si jinak neměl šanci zahrát. Samozřejmě i diskuze pro mě mají stále určitou váhu, ale jsou to pouze diskuze týkající se pravidel, nebo názorů na hry.

7.1.2012 10:02:26 | Upraveno autorem (porovnej)

moje prvni zkusenost
ja se musim obratit do minulosti :-) kdyz nepocitam talisman, osadniky a dostihy, tak jsem byl stolnimi hrami nedotknut. pak vysel WoW v cestine a mel jsem moznost ho videt v nejakem mainstreamovém obchode (myslim, ze to byl bontonland). cume jsem jako puk a hned si ho koupil. poridili jsme si prave s manzelkou barak a ja tak vedel, ze budu mit na takovyhle blbosti spoustu prostoru, vzdycky jsem mel rad draci doupe a tak a ted jsem mel moznost drzet neco podobneho fyzicky v ruce, byl jsem na to natesenej jak rano po antosovi na misu (for pro modre). no nicmene me WoW jako hra dost zklamalo, ale to uz jsem tak nejak tusil, ze tam nekde bude i neco pro me a zacal jsem googlit a diky tomu jsem objevil tomovky a planetu, kde byl prehrsel her a ja netusil, co s tim mam jako delat? tolik veci a tak malo informaci. nakonec jsem selekci dosel k runeboundu, ktery mi hned za tri dny pristal na poste a ja se zacal zajimat, co udelat s tim, aby to mohli hrat i moji neanglictinarsti kamaradi. a tak jsem zkusmo zadal runebound preklad a uz to jelo, pac se objevily zatrolky a ja mel najednou pocit, ze jsem umrel a dostal se do nebe! :-) takze ja se na zatrolky dostal diky prekladum

7.1.2012 10:06:07

Beholder
Kdyby se ta diskuze omezila, tak by to pro mě byl suchý web o překladech a už bych sem skoro nechodil, což by asi tak nevadilo :D (nejsem moc vidět). Také nepatřím zrovna k těm herním skupinám, ale je pravda, že díky ZH jsem poznal skvělé spoluhráče a přátele, za což jsem strašně rád:)

7.1.2012 10:09:42

re
Když mě začaly zajímat hry, nějak jsem se dostala na Hrajeme, kde mě občas zaujala nějaká hra, ale bylo tam o ní minimum informací. Hledala jsem na webu a vždycky mi tam skočil jako jeden z prvních odkaz na ZH. Když to takhle šlo asi potřetí, tak jsem pochopila :), že užitečnější bude jít rovnou sem a tady už jsem zakotvila. Takže já hledala nějaké info v kostce o hrách - popisy a fotky. To tu hledám i dneska. Překlady mě začaly zajímat až když jsem okruh svého zájmu rozšířila i o hry nelokalizované.

7.1.2012 10:23:06

warcraft tbg
a bylo

7.1.2012 10:27:42

Moje poprvé :-)
Na zatrolenky jsem se prvně dostala, když jsem si v akci koupila Pilíře země, a to odstartovalo můj kolotoč. Zjistila jsem, že na desce existuje i Warcraft, kterýho můj brácha miluje nade vše v počítačové verzi, navíc se blížily jeho narozeniny. No a tak jsem prohledala aukro a byl můj - ano, opravdu jsem si ho pak přivlastnila. Když sem krabici otevřela, chyběla v ní jedna kartička. To mě donutilo k registraci. Napsala jsem jednomu uživateli, jestli by mi kartičku nemohl naskenovat... No a od té doby jsem tady. Pak už to byl jen krůček k dalšímu objevování. Objevila jsem Planetníky a jejich hernu, strejdu Eyrona, s kterým si koukáme do oken, a ostatní strejdy z Planety. Je to, jako by to bylo včera, když jsem nervózně postávala před Planetou a přemýšlela, jestli mám vejít :)

7.1.2012 10:31:13

PJ

Tak to si pamatuju naprosto přesně:
bazar :-)

7.1.2012 10:31:19

Co mě sem přivedlo
Jsem tady registrovaný relativně krátce, ale zabrousil jsem sem několikrát už dříve, když mi vyhledávač vyhodil Zatrolenky jako místo, odkud stáhnout nějaká ta pdfka s pravidly. (O překlady mi nejde, angličtina pro mě skoro není cizí jazyk.)

Přestože jsem vyložený eurař a do místní komunity tudíž zapadám trochu hůře :-), jsou pro mě ZH spolu s BGG hlavním zdrojem informací o hrách, především místní diskuze jsou to, proč sem pravidelně chodívám.

Zmíním ještě místní bazar, přes který už jsem pořídil a prodal pár kousků.

7.1.2012 10:36:00

google
Takže v prvom rade ma sem priviedli spoločenské hry :) A hlavne ich vyhľadávanie na google, keď som potreboval získať dáke info. Najprv som sem chodil iba ako pozorovateľ ( neregistrovaný ) hľadať info o carcassonne ako som postupne kupoval rozšírenia, a potom ako som postupne začal objavovať nové hry a chuť diskutovať o nich som sa tu zaregistroval..

7.1.2012 10:46:03

Za sebe
Pokud me pamet neklame, tak to byl prave Arkham, ktery me privedl. Po prvni partii v AH jsem tu hru musel nutne mit a na internetu jsem koukal, kde ji sehnat. Tehda jako jediny obchod mi vypadlo Billiard centrum na Andelu. Nejsem si presne jisty, ale pri te prilezitosti hledani mi mozna vypadnul i tento web a mozna i BGG. BGG jsem automaticky zavrhnul, protoze jeho prehlednost a chaos me odradily + nutnost nejake registrace, pokud chci prispivat atp. Narazil jsem i na hrajeme, ale tam o AH nebyla ani zminka a ten web na me pusobil rovnez trochu chaoticky (ja obecne nemam rad fora a nevyhledavam je, takze uz to, ze jsem na ZH je velky pokrok). Takze privedla me sem hra, udrzela me tu prehlednost, moc pekna grafika, pomerne velka databaze zajimach her a ze zacatku moznost diskutovat i bez registrace, az jsem se nakonec zaregistroval, protoze pozdeji uz neslo prispivat bez registrace.

7.1.2012 10:47:00

Co mě přivedlo
Když jsem ve své hráčské kariéře překonal startovní Osadníky z Katanu a Bang, tak jsem se začal pouhlížet i po něčem jiném a zavítal jsem na BGG. A začal kupovat i hry bez českých pravidel. Právě v tuto chvíli na scénu vstoupily ZH, ze kterých jsem začal stahovat překlady pravidel. Když jsem koupil TS, zjistil jsem že jeho překlad neexistuje tak jsem ho udělal nejdříve pro sebe a později jsem ho nahrál na ZH. Trpěl všemi neduhy prvního pokusu, takže později jsme ho s Křenem doladili, přidaly se karty a už se to rozjelo. Pro mě ZH byly a jsou hlavně zdrojem překladů a místem kde mi zodpoví otázky týkající se pravidel nebo pochybností v případě koupě nové hry.

7.1.2012 10:50:08

Počátek
Na zatrolené hry mě přivedl vlastně Blackfire, od nich jsem totiž koupil svoji první hru Railroad Tycoon. Nejprve jsem poměrně často využíval hrajeme.cz ale postupně, jak už tu někdo psal, jsem začal hledat další informace a objevil jsem právě zatrolené hry. A jak šel čas, tak jsem svoji sbírku her rozšiřoval a rozšiřoval, až jsem ji rozšířil dodnes a rozšiřovat budu dál. Díky ZH (především tedy díky překladu karet) jsem si třeba včera poprvé zahrál Middle Earth quest s přítelkyní. Takže díky všem, kteří se podílejí na tomto webu a díky, že ho Zeus založil.

7.1.2012 11:11:45

Co mě přivedlo
Pátrání po překladu nějaké hry - už ani nevím jaké.

7.1.2012 11:16:04

Takhle to bylo u nás
V dobách mého mládí jsem hrával hodně MtG, pak přišli Osadníci a dlouho nic. Nový impuls přišel až v manželství. Chtěli jsme si pořídit nějaké hry a první na co jsme narazili byly: www.hrajeme.cz. Když jsem tam začal šmejdit po různých hrách, narazil jsem odkaz tady na Zatrolenky a bylo rozhodnuto, Víc informací, diskuze a hlavně seznámení se i s jiným stylem her a veledůležité překlady :D Bez nich to s anglicky nemluvícími moc nejde hrát.

7.1.2012 11:25:07

Dve veci
1. jine nez ty drevene eurohry. Po te, co jsem si koupil Age of Empires 3 (byt je to svym zpusobem taky eurovka), pochopil jsem, ze ty drevene hry nejsou mustr, ktery ma kazda hra a ze i ty figurkovky a hry s planem pres dva stoly jsou pristupne. Pak me Sydo natuknul na hrajeme.cz na hry jako je Nexus Ops, Duna a Arkham Horror - hry, ktere jsou na hrajeme.cz naprosto ignorovany.

Takze za 2. diskuse, tehdy konkretne se Sydem, pak jsem postupne poznaval dalsi lidi kteri sem zacli chodit taky vice kecat a uz se to rozjelo.

Strucne tedy - orientace tohoto webu na AT a wargamesy a diskuse. Zdejsi preklady uz byly pro me jen naslednym produktem toho, ze jsem se tu zacal chodit. Takze jsem privital i nejake ty pravidla v cestine, dokonce jsem si obcas i koupil hru se slozitejsi anglictinou na popud toho, ze lze pres ZH pocestit.

Co se tyce stylu vedeni diskuse - nekteri tu volaji po diskusich ciste o konkretnich hrach a nicem jinem. To by skutecne udelalo tenhle web suchym, zdejsi komunita by se stala neosobni, robotickou, sterilni. a ja se mchodim posledni dobou vlastne jen kvuli kontaktu s lidmi, co hraji hry, pokecat uplne o vsem moznem. Treba o behu tohoto webu:-) Kdyz jsem sem pred lety prisel kvuli diskusi s zivou komunitou, nerad bych, abych z tadyma odchazel prave kvuli diskusi (i kdyz k tomu mnohdy nebylo taky daleko:-)

7.1.2012 11:36:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Ani nevim
Kdyz jsem sem pred lety prisel ja, nebylo tu nic. Byla to uplne prazdna databaze par her bez popisku, bez recenzi, bez jakekoliv diskuze. Pak jsem daval linky na Planetu na pravidla, ktera se tu objevila a pomalu sledoval, jak se to tu rozjizdi. No a ted sem chodim primarne kvuli lidem, z nichz spoustu znam osobne a mam je rad;)

7.1.2012 11:45:09

No
v prvom rade iný typ hier, euro a hrajeme.cz mi už začalo liezť pomaly krkom a tu som našiel, čo som hľadal: prehľadný web s iným typom hier a aktívnou a ochotnou komunitou!
Na začiatku som čítal veľa recenzií, čítal prvé dojmy a pýtal sa na fóre. Keďže viem anglicky, preklady som moc nevyhľadával, ale naplno som využil najmä preklad MeQ od Sappho, sčasti PJov Smallworld a Cyclades.

7.1.2012 12:15:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Vím naprosto přesně
ZH jsem objevil, když jsem dostal zcela neočekávaně hru WoW Adventure game a pátral jsem po překladu pravidel. Když jsem prolétl stránky a viděl co existuje her, které se do naší "běžné" obchodní sítě ani nedostanou a ke kterým je zde možno nalézt překlady a ještě v diskusích probrat nejasnosti v pravidlech, okamžitě putovaly do oblíbených položek. Od té doby je otvírám několikrát denně, sleduji novinky, diskuse atd. a doufám, že to tak bude fungovat ještě dlouho a dlouho.

7.1.2012 12:15:40

Co mě sem přivedlo + reakce na Ringa
Když jsem začal hrát stolní hry téměř ihned jsem jim propadl a jelikož jsem chtěl i ty v angličtině kterou příliš nevládnu, musel jsem hledat překlady a našel právě ZH. Navíc jsem zde našel spoustu informací které mi pomáhali při rozšiřování mé sbírky, dříve jsem znal pouze Moorboyz kde to nebylo špatné, ale postupně přešli do úpadku a pak hrajeme kde bylo informací poskrovnu. V současnosti navštěvuji ZH občas i několikrát denně :) a i když nepatřím mezi hráče kteří jsou hodně vidět, už si tu připadám skoro jako doma ;)

Ringo:No, poměrně dlouho jsi tu byl za nekompromisního zastánce euroher pokud si dobře vzpomínám, tak se mi nezdá že by tě sem přivedla orientace tohoto webu na AT.
Sry, ale musel jsem si rýpnout :)

7.1.2012 12:32:28

recenze
Trpim permanentnim informacnim hladem, takze prvni co me sem privedlo byla PJ recenze na Pilire Zeme, diky ktere jsem jim dal prednost pred Dobou Kamennou (bylo to dost narychlo, dalsi rozsireni ke Carcassonne vetsi zabavu neslibovalo, ale potreboval jsem se v Blave nejak odmenit za uspesnou zkousku a vyplaz za to rovnou v Brlohu neuveritelny prachy:-)). A pak uz to byl frkot...

7.1.2012 12:51:32

Jouda
zbytecny rypanec. Co to znamena zastancem? Ze jsem jich mel docela dost na sznamu a nektere jsem jeste do nedavna hraval nebo jak jsi to myslel? To co jsem napsal v mem postu mi tezko nekdo vyvrati, protoze sam proste vim nejlepe, co me osobne sem privedlo. Takze asi tak. A vyraz "nekompromisni zastance", to bych snad nazval az smyslenou lzi. Nebo sis me proste s nekym spletl.

7.1.2012 12:58:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Projed si diskuzi k Sydovu clanku Ameritrash vs. Euro z 6.2.2009, pamet webu je znacna :-)

7.1.2012 13:30:05

Ondra
Jednoho dne jsem napsal recenzi na Arkham Horror na hrajeme.cz. Sam velky Zeus mi pak napsal, jestli ji nechci hodit na jakesi Zatrolene hry. Tak jsem to udelal a uz jsem neodesel :)

7.1.2012 13:46:55

Polylux1
ja si zase pamatuji, ze v temze roce jsem zalozil vlakno Ameritrash vs. Euro a tam je docela muj flame prave z Joudou, ktery me osocil, ze delam z hracu euroher blbecky (nebo tak nejak podobne to bylo) . Mohl by si to tedy pamatovat;-) Se Sydem jsem se vesmes prel vzdy o kostky a premiru nahody. Samozrejme v dobe, kdy jsem jeste nejake ty Eura kupoval jsem je nehazel uplne pres palubu, takze jsem se sem tam i Euroher zastal, v uplnych pocatcich jsem proste i psaval, ze me bavi Agricola a caylus. To je holt vyvoj. Myslim ze sam Sydo kdysi Agricolu na hrajeme taky velmi vychvaloval. Takze jedna diskuse, kdy jsem se se Sydem na necem neshodl jeste jaro nedela. Ale kdyz chce nekdo rypat, tak si samozrejme vypichne z historie co se mu hodi.

To vlakno v podstate zacinam jeste jako Eurohrac, vlastne vychazelo z toho sporu se Sydem a je to vlastne presne to, co me sem privedlo, i to, ze jsem se s nim o mnoha vecech prel. Postupem toho vlakna se postupne dobiram k tomu pravemu. Nikde jsem nenapsal, ze jsem sem prisel proto, ze se tu bavilo o hrach, po kterych jsem prahnul. Psal jsem, ze me sem privedla orientace tohoto webu na hry, o kterych se na hrajeme.cz nepsalo a postupne jsem se dobiral k tomu, ze mi zde prefeovane hry vyhovuji nakonec vice i pres nektere prehmaty, kdy mi nektere AT hry nesedly.

Zkusme se zase nepopotahovat za sluvka. Proc ma potrebu nekdo porad neco, co jiny napise, negovat. Tohle vlakno ma byt prece o tom, co nas se mprivedlo a nechapu, proc ma nekdo potrebu zpochybnovat to, co sem privedlo me. Kdybych tu mel kazdemu pripominat, co rekl pred tremi lety a dnes mluvi jinak, tak tady nedelam nic jineho. Spousta hracu sem prislo jako zapaleni eurari a prerodili se zde v AT hrace se spoustou zmen v nazorech a tvrzenich. V cem je problem? Kdybych mel citovat jednoho naseho znameho politika, tak reknu "jen blbec nemeni nazory".

7.1.2012 13:47:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Predam Massive Darkness 2 EN + expanzie
Predam Massive Darkness 2 EN + expanzie
Akt. cena: 400 €
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas