Bazar: Návrhy na změny k lepšímu + otázky do diskuse

Ahojte, mám několik postřehů a otázek, které budu rád, když nezapadnou a někdo s k nim vyjádří. Chybí mi tu následující funkcionalita:
1. Když si v Bazaru otevřu jakýkoli profil (i toho kdo prodává nebo i sebe) nevidím to, co zrovna nabízí. Abych to zjistil, musím složitě otevřít přesně tu věc, co dotyčný nabízí a tam je link na jeho další prodeje. Nešlo by to prolinkovat přímo z jeho profilu do řádku: ? Ten kdo zrovna nic v nabídce nemá, tak by tam měl větu: tento uživatel právě nic nenabízí.
2. Je možné řadit výsledky vyhledávání i podle abecedy nebo ceny? Měl bych třeba zájem o nějaké strategické hry a mám na ně vyčleněný rozpočet, ale probírat to jen podle data zveřejnění je poněkud frustrující.
3. Lze implementovat mechanismus, který by přihazoval sám za mě bez toho, že bych se musel při každém přehození o 5kč znova přihlašovat? Je to docela otravné. Ne aby to hned napálilo tu moji maximálku, co to dělá teď.
4. V přehledu na kartě Moje příhozy není vidět jestli jsem aktuální vítěz nebo musím přihodit.
5. K čemu je wishlist, když to třeba neinformuje dotyčného, že se objevila nějaká hra, kterou shání? Nebo naopak prodávajícího, že by tohle někdo rád koupil.
6. Šlo by implementovat funkcionalitu Vystavit znova - tzn. když se hra neprodá, tak vytáhnout data z ukončené aukce, něco změnit a vystavit to znova, ať není potřeba celé vyplňovat znova?
7. Šlo by v přehledu mých aukcí ty, které už jsou staré a zkončené smazat - nebo aspoň zneviditelnit. Stalo se mi, že mi už někdo napsal zprávu a dohodli jsme se v mailu, tak jsem aukci zrušil. Teď tam ale pořád čumákuje a znepřehledňuje orientaci mezi tím, co chci vystavit znova :( A to co už není aktualní a zkončilo a já to vystavil znova, taky znepřehledňuje orientaci. Šlo by to taky nějak řadit, jak to co se prodalo, to co se neprodalo a taky časová osa tam chybí.
8. Proč není v hodnocení vidět i číslo aukce/odkaz, kterou ti dva spolu provedli?
9. Jak je to s podvoj(d)nými účty? Našel jsem tu za své krátké fungovaní například: http://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/morpheus-5007/
Uživatel byl bohužel přistižen při podvádění (přihazování si ve vlastních akcích). Jeho další účty: Fufík, Konec Co to znamená?
10. Viděl jsem tu už, kterak tu někdo na jeden účet nakoupil za 450 Mutant Chronicles:
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64368/
a obratem na druhém prodává přesně to stejné, když si ponechal, rozšíření, co se mu hodilo na jiném účtu za 650
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64960/
Je to tedy košér?
11. šlo by někde zobrazit, kolik už lidí se na aukci dívalo?
23.4.2018 12:11:56

Kren
100perctne suhlasim. Ja som z déskovkami zacal aktivnejsie nedavno, a co myslis kde som nasiel prve informácie o nich? Ktorú stranku mi naslo ako prve ked som do Googlu dal nieco co som v spojení s deskovkami hladal? ZH. ZH sú najväcsí a najznamejsí ceskoslovensky portál. Obsahu je tu neskutocne vela. Vela informácii sa dozvies. Je tu strasne vela dobrých a ochotných ludi ti poradit, napr. takemu Froggery-mu by som mal uz poslat nejaku flasku, tolkokrat mi nezistne poradil. Ale to a po mne pride dalsich 100000 novácikov na tento web ktori budú mat mozno podobne prvé dojmy ako som mal ja. A to je velka skoda :( . ZH su velmi uspušné ale s úspechom prichádzaju aj povinnosti. A tie su presne také o ktorích si Kren pisal ty. V prvých dnoch som si zacal vsimat velke diery a nedostatky serveru. Ked som sa ozval bol som poslany na iné stránky :)). Ja si ZH neskutocne vazim, za to co mi ponúkajú, len vdaka ZH hram, niektoré hry ktoré hrávam. Zálezi mi na tom ako tento server vyzerá, ako funguje bazár, ako funguje hodnotenie. Lenze server nepatrí mne, ani niesom admin aby som nieco mohol zmenit. Ale chcem aby to tu vyzeralo a fungovalo lepšie a neviem co mam pre to urobit. Rád sa zapojím, rád budem diskutovat, ved tolko ludí tu poukazuje na spravne veci a nehybe sa to. Ved si len zoberme zakladnú vec co sa týka fór, ako je citovanie konkrétneho prispevku, ktorý zase mozes citovat. Sak ked sa chces vyjadrit k prispevku das odpoved, potom zase a zase a cela strana sa stava neprehladnou. Ja si myslim ze server je tak plný uzivatelov ze ludia co to maju na starosti to bud nezvldajú, alebo proste nemaju cas riesit vsetky poziadavky publika. Co je naskodu, chapem ze vlasník ZH asi nezije z profitu tejto stranky a nieje to jeho primarna nápln práce. V tom pripade by sme sa mali mi dáko zdruzit a pokusit sa o zmenu, najst medzi sebou ludi ktorý by pomohli. Jeden vie programovat, jeden vie grafiku, dalsi vie hento a dalsi zas tamto. Ako pisal Kren, podla mna by to chcelo novú koncepciu, prekopat celý web, spravit velky zoznam veci, ktoré chceme zmenit, ktoré nam prekazaju a ktore sa daju vylepsit ku prospechu nám samým. A vprvom rade zacat na tom robit. ZH si zasluzia ovela viac podla mna práve preto v akej su pozicií. Top cz-sk server o deskových hrach kde, ked sa vo vlakne diskutuje, a reagujes na príspevok, potom nan reaguje niekto iny, a uz je to cele neprehladne, uz clovek nevie kde a naco nadvazuje. Aby, ked das palec ci srdiecko uz sa dalej neda diskutovat, neda sa citovat príspevok, diskusie su neprehladne, a hlavne citas z dola hore po casovej osi, a musis listovat zo strany 3 na stranu 1(nelogicky opacne) atd. atd. To su take veci, ze ked to clovek vidi prvý krát, tak mi naozaj az rozum miestami zastával, ze na tak velkom fore, s tolkymi uzivatelmi takéto základy chýbajú, a ked sa ozves poslu ta inam. Ale diskutovat o jednorozcovi to hej. Ale skusit to tu niekam posunut dalej? Keby mi nezalezalo na tom , tak som potichu, obcas si predam alebo kupim cez bazar, vysosam vsetky informácie co som hladal a na vsetko prdím. Ale ja chcem lepsie ZH pokial je to v nasich/vasich(amini-majitelia) moznostiach.

24.4.2018 14:29:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Je to tak...
Máte pravdu chlapi, je to přesně tak. Každopádně co sem pochopil nějaké změny jsou v běhu, tak se to třeba začne zlepšovat.

Já sem už někde navrhoval, že by se dala i udělat crowdfundingová sbírka na nový engine. Je jasné, že to co tu beží dalo strasně práce, ale je znát, že je to letité a předělat to, může být stejně náročné nebo náročnější než napsat nový engine a bude to tuna práce. Což by mohl řešit právě crowdfunding a následné použití vybraných peněz na development. Jen by to chtělo nejdřív sepsat nový koncept a dát tomu nějakou formu.

24.4.2018 15:17:39

ad Koncepce webu a majitel
Jenže to celé stojí a padá s majitelem webu, který je na takové změny příliš konzervativní, nebo se mu do nich nechce, nevím. Z minulosti jsou zkušenosti, že jakékoliv rozumné návrhy smetal ze stolu. Uvítal bych kdyby se namísto sranda příspěvku do crazy diskuze o jednorožci v záhlaví raději zapojil do těchhle koncepčních diskuzí o budoucnosti webu.

24.4.2018 15:26:39

zh
Jak už jsem jednou napsal - ZH - je v této době nezkutečný web. Žádné reklamy,všechno přehledné a jednoduché+ bazar.
Ať kren říká co chce.Vlastně kvůli tomu vznikl Deskožrout ,kde je super duper moderní fórum ,propojené se vším,ale je tam vlastně jen uzavřená komunita pár desïtek lidí a toť vše.Osobně nic proti DŽ nemám.
Prostě někomu vyhovuje jiný styl,ale pro mě jsou ZH super .A jen se bojím doby ,aby se tu nezačly objevovat bannery a reklamy.

24.4.2018 15:35:33 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk - body za recenze
V zahlavi pod svou prezdivkou klikni na "Moje prispevky" -> "Moje clanky" a uvidis, jaky je stav tvych recenzi. Bud je jeste nikdo nezkontroloval, nebo ti je vratili z nejakeho duvodu, ktery tam je uveden, akorat sis toho nevsiml (chodi o tom ale zprava).

24.4.2018 15:45:43

@Bastacka
Nový engine přeci neznamená hromady nesmyslů a reklam, vždyť by to byl pořád Zeus, který by měl rozhodující slovo při sestavení koncepce a při samotné realizaci a zůstal by vlastníkem a pánem nového webu.

To co je super by se nechalo, to co chybí by se přidalo. Změnila by se kód, aby byl web víc flexibilní případně modulární.

A crowdfunding sem navrhoval mimo jiné právě proto, aby se pokryly náklady a nemuselo se to řešit nějakou monetizací webu.

24.4.2018 15:51:43

@Bastacka
Píšeš naprosté nesmysly, nevkládej do úst někomu něco, co vůbec nenapsal nebo neřekl, Miner to vystihl úplně přesně. Pro mne za mne vizuálně to může zůstat tak jak je, jde ale přesně o modularitu, provázanost jednotlivých modulů a jejich spolupráce, standardy editace v diskuzích, atd. atd. Teď když se chce něco vylepšit nebo udělat, tak je to silně svázané zastaralou koncepcí a mnohé přínosné věci nejdou udělat vůbec.

24.4.2018 16:00:38

JAHMANsvk
Recenze mám na starosti já a žádná od Tebe mi ve frontě nevisí. Takže ano, asi byly špatné a zamítl jsem Ti je - vždycky k tomu napíšu, co je potřeba zlepšit. Právě jsem si zkusmo zamítl popis a přišla mi zpráva od uživatele Trol "Vrácení článku 'popis společenské hry' k dopracování". Projdi si staré systémové zprávy od uživatele Trol, jestli jsi třeba zprávu nepřehlédl. V menu Moje příspěvky (které zmiňoval stady) máš všechny zamítnuté články za celou existenci Tvého účtu i s důvodem zamítnutí.

A tady: http://www.zatrolene-hry.cz/clanek/o-zatrolenych-hrach-136/ (dostupné dole v patičce jako odkaz "Více o Zatrolených hrách") je kontakt na všechny adminy a jasně tam svítí, že nějaký Kew se stará o články ke hrám. Tzn. problém? Napiš. Už to tak udělalo X lidí a se všemi jsem se nějak domluvil.

Pokud by byl další dotaz k popiskům/recenzím, poprosím, aby se přesunul sem: http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/namety-a-pripominky-1/popisky-recenze-1167/

a neplevelil vlákno, které je primárně o změnách v bazaru.

24.4.2018 16:09:51

kren
Jednoduše , ty máš problém se ZH(jak to pořád píšeš), já ne ,mě vyhovují.

24.4.2018 16:17:05

@Bastacka
Mně taky vyhovují, ale to neznamená, že nevidím nedostatky.

Příklad: Je spousta lidí co mají nastudované pravidla nějaké hry a spousta lidí co má dotazy na právě na pravidla, u každé hry je na to speciální sekce. Jak myslíš, že se člověk pravidel znalý a ochotný poradit dozví, že někdo vznesl dotaz na pravidla u hry XY?

Nebo diskuze kde jsem pár dní nebyl, myslíš že se mi otevře na posledním přečteném příspěvku?

A můžu pokračovat dál a dál a tohle jsou věci, které udělají web lepší. Spousta těch návrhů tu padla a byla odmítnuta, ale ne proto, že by to byly špatné návrhy, ale protože jsou na současném webu nenaimplementovatelné nebo by implementace obnášela neakvátní množství práce/času.

24.4.2018 16:24:33

bodování jsem našel celkem snadno :)
www.zatrolene-hry.cz/clanek/system-bodovani-uzivatelu-754/

V komentech dole je i další info (o článcích, ale nevim jestli je přesné).

A bodování za obrázky máte napsané u každé hry...tedy pokud u ní kliknete na "Přidat obrázek" v galerii :)
např.: http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/handful-of-stars-4061/obrazky/upload

24.4.2018 16:55:16

Peet
Komentář přibyl dnes před hodinou a pár minutami. Navíc je to další argument proti omezování bazaru na základě bodů uživatele, protože strašně znevýhodňuje nováčky, ty co se rozhodli nepřispívat a ty, kteří přispívají jinak než bodově (například přidávání her, odpovídání v diskuzích apod.). Trvalo by jim strašně dlouho dostat se na nějakou použitelnou úroveň. Takže takto opravdu ne prosím, fakt to je strašně špatný nápad za současného systému. Pokud by to mělo nastat, buď bych to tu zaspamoval kvůli bodům, ať si admini užijí, nebo bych si tu zrušil veškerý obsah a ze Zatrolenek zmizel.

24.4.2018 17:05:02

zruda
Mě to přijde stále jako dobrý nápad vzhledem k charakteru webu (komunitní) a tomu, že body jsou tu jen tak pro okrasu (škoda, že nejsou využity nějak konstruktivně)... maximáně doposud sloužili k tomu, že padaly návrhy jak omezit "otazníčky" v bazaru uplně.

Třebas já bych měl X aukcí zdarma, ale využil bych tak jednu/dvě za půl roku :)
Navíc já navrhoval i "otazníčkům" dát aukce zdarma...třeba dvě. To je podle mě ok - jednička by jich už měla víc atd. atd.
A "jednička" je už za 10 bodů, a to si myslím není nijak ukrutný číslo. Já mám 424 bodů a trvalo mi to 6 let (z toho cca 40 bodů jsem dostal když 1a2a3a4 spustil svou "obrázkovou kampaň", těch 40 bodů mi trvalo vytvořit cca dvě hodiny) :)
Pokud sem přijde nováček s úmyslem jen využívat bazar, tak za mě může jít klidně jinam :)

návrh:

Já bych přiděloval body i za odpovědi v sekci "otázky". Třebas 1 bod za každý přidělený palec u odpovědi nebo tak.
Tím člověk taky přispívá a pomáhá ostatním :)

24.4.2018 17:23:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Peet
Úroveň 1 je za zhruba 7-8 obrázků, které musí projít poměrně přísným okem, což je ukrutně vysoké číslo. Ono vlastně všechno poměřuju nějak právě přes ty obrázky, protože předpokládám, že vše ostatní je také hodnoceno podobně náročně.

Pro mě by to problém byl, protože jsem zvyklý dávat najednou 5 her, ať to pěkně odsýpá a nemusím se každou chvíli mrcasit s jednou dvěma hrami :-)

24.4.2018 17:31:33

Bodování a omezení bazaru
Tak sem zvědavej, jestli se tu s vaničkou nevyleje i dítě :).

Jestli je cílem, aby se hry spíš než tady prodávaly jinde, tak na to jdete asi ze správného konce.

Mimochodem, pár obrázků jsem kdysi nahrál, někam zmizely aniž bych věděl kam a proč. Což je přesně to nejhloupější, když člověk podniká nějakou dobrovolnou a pozitivní akci, čeká reakci, když ta nepříjde, přestane to dělat. Takže žádná reakce, žádná další snaha. Skóre nula.

Poslal sem návrh na zařazení asi 10 her do katalogu a skutečně se tam objevily, ale jinak zase žádná reakce, žádnej auto email "Díky, hra byla přidána", prostě nic. Skóre v bodování? Stále nula.

Když sem někde narazil na otázku co jsem uměl zodpovědět, zodpověděl jsem jí (nebylo jich určitě moc). Skóre? Stará dobrá společnice nula (už sem si na ní zvyknul na holku kulatou).

Své jediné body mám za novinku (kam zmizela moje kámoška nula :(). A teď po cca osmi letech co tu mám účet, za to budu po zásluze potrestán a omezen na možnosti obchodovat, což je to co je na tomhle serveru to zdaleka nejlepší. Bude mě to motivovat k nějaké aktivitě zde? Nemyslím, ale třeba ožije víc právě Deskožrout a rozjede se bazar tam :).


24.4.2018 17:44:37

zruda

No, fotil jsem telefonem a žádný z obrázků (z těch posledních 40ti bodů) nebyl zamítnut kvůli kvalitě. Když byli zamítnuty, tak kvůli bezpředmětnosti což chápu.
Očekával jsem, že to bude horší a zamítnuto jich bude hodně (kvůli kvalitě), ale byl jsem mile překvapen. Buď Špatňák slevil z nároků po mnohých diskuzích nebo už stačí prostě foťák z telefonu (před 6ti lety jsem fotil taky telefonem ale úroveň foťáků v nich byla oproti dnešku hrozná).

A jak řekl i Křen a 1a2a3a4, tak je to o nastavení úrovní. Nikde se neřeklo, že např. "jednička" nebude mít 4 - 5 aukcí zdarma. Ztím byli jen návrhy, které je třeba dopilovat a doladit :)
A navíc to vše půjde udělat až po četných změnách, které ani možná nepřijdou :D

24.4.2018 17:53:44

@Bastacka
Nevím proč se zase do mne navážíš. Já nemám problém se ZH, jen chci, aby byly lepší a v takovém množství uživatelů a kvantu obsahu to opravdu do budoucna se systémem, který vznikal někdy před 15 lety, nepůjde. Nebo půjde, ale sám Ondra se z toho za chvíli zblázní. Neřekl jsem proti ZH teď v téhle diskuzi ani slovo a pokud máš problém se mnou, tak si pročti názory i ostatních, kteří píší o tom samém a nemají takovou pověst "hatera ZH", jakou mám u tebe já. Jsem trošku z oboru IT, a opravdu to není o nějakých banerech, reklamách, desítkách vychytávek, které nikdo nepoužije a jenom znepřehlední web. Je to o jasné koncepci tohoto rozrůstajícího se webu do budoucna. Co šlo dělat nějakou technologií před 15 lety pro pár stovek uživatelů a 10 nabízených her v bazaru, tak to už s desítkami tisíc uživatelů a stovkami ne-li tisícovkami her v bazaru už dělat nepůjde. Je krásné, že ty si řekneš, že ti to tak stačí, ale asi nevidíš co spravování jádra takového webu obnáší.

24.4.2018 18:38:33

JAHMANsvk
To co tu běží je diskuze, nápady. Nikdo nezavádí a myslím si, že ani nezavede limit aukcí podle bodů. Vidíš sám, že názory se tříští, ale občas se vykřeše myšlenka, která je dobrá a kterou se podaří prosadit, ale nečekej, že to bude často. Pro mě osobně byl tvůj komentář velmi přínosný, protože byl upřímný a podnětný. K tomu nepotřebuješ žádný body. Bazar je jedna ze silných stránek tohoto webu, zvlášť pro určitou skupinu uživatelů. Silnější stránkou Zatrolek jsou překlady her a otázky, popisy a další materiál, který zpřístupňuje hry českým a slovenským hráčům. To je pro mě trochu zázrak. Dělat něco pro druhé v podstatě za nic. Je skvělý, že něco takového funguje. Máš-li chuť přispět, prosím nenech se odradit. Nicméně kvituji, že nějaká jasná pravidla, informace chybí. Jsem rád, že to zaznělo.

24.4.2018 19:15:15

re: rukavička
Ja viem, ja sa ani nebojím, lebo ani nemám preco, nie som tu kvôli bazáru, cize aj keby to tak bolo, tu jednu hru co som cez bazar predal a dve kupil by ma nijak neovplivnili. Ale presne kvôli tomu co si napisal, informácie a rady su na nezaplatenie! Kde inde sa ti moze stat ze sa hras vecer o 22.00 nejaku hru, ktoru este nemas nahranú, zrazu si zaseknuty lebo nevies ako dalej, napises na ZH do otázok, ked vacsina ludi uz spi, ides na wc, vratis sa a uz tam mas odpoved (od Froggery) na tvoju otazku, ako to mas hrat a ideš dalej bez toho, aby si to dohraval dalsi den kym si zistis co a ako. Toto je na nezaplatenie!! To má pre mna hodnotu neuveritelnu. Ja som sa nebal o limit na bazar, len som sa vyjadril v spojení bodový system a bazar, ked sa to tu zacalo spajat, az sa mi rozum zastavil. Ze ked nefunguje poriadne jedna zlozka z dvoch, ked ich dame dokopy, tak nebudu dobre spolu fungovat ako celok. Skor ako bazár ma mrzi ten bodový systém. Povedal som len ako to na mna ako novacika vsetko vplývalo a aky som mal z toho pocit ako nezaiteresovaný a úplne novy clen ZH. Potom ako sa rozbehla diskusia a pochopil som, ze server vlatní jeden clovek, ktorý je panom a sefom vsetkeho, tak chápem kde moze byt "chyba" . Potom by som sa mozno vyjadroval inak, ale s rovnakou pointou. Neviem ci ste niekto aj vašnivý bajker a poznate www.mtbiker.sk. Je to o z iného súdka, ale pribeh toho webu je rovnaký. Na zaciatku len ubohá stránka, vizuálom aj funkciami tejto. Lenze majitel pozorne pocúval kazdeho clena, ked pride navrh na zlepsenie fora okamzite sa diskutujel ak ak je vacsina robia sa zmeny, ta stranka dnes vyzera uplne inak, kvalitou a co sa tyka funkcionality a vsetkeho má neskutocnu. Radost diskutovat, reagovat na prispevky, citovat ich atd. Vsetko prehladne vsetko na jeden klik, tak ako web v 21. stor. ma vyzerat. Casom sa tak stalo forum popularne, ze majitel si mohol dovolit otvorit eshop, spojeny z tymto forom a bez problemov konkuruje najznamejsim eshopom sk-cz s bicyklami a prislusenstvom. A to vdaka hlavne tomu fóru, a pristupom k zmenám a neustálemu vylepsovaniu. Len tak pre srandu si stranku prezrite, prezrite si ako sa diskutuje ako sa da reagovat a citovat na príspevok, pozrite si kolko maju denne nastev. Ten chalan vyuzil maximalne potencial toho fora. A ja vidím velký potencial tohto fóra, skoda ze ho nevidí majitel. Netvrdím ze si ma otvorit teraz eshop s hrami a spojit ho z tymto webom, ale zbytocne by nemal brzdit rozvoj niecoho co ma tak velky potenciál, a dá sa vyuzit pre blaho nie len jeho samého, ale aj pre blaho hracov, co vlastne znamena, ze by to prinieslo aj blaho jemu samému keby to vedel správne vyuzit. Ale ak je niekto neprístupným novým a lepsim veciam, lebo je to jeho, a on je pán, tak to by mal radsej tu domenu predat, nech sa moze pohnut web dopredu, alebo mne za odmenu zrušiť úcet :)

24.4.2018 19:43:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Jahman
Neviem či vášnivý, tento rok som horák vytiahol 7x, zajtra to bude ôsmy. Všetko v lese. Mtbiker poznám :-)
Takže pozdravujem kolegu.
Prepáčte za off topic.

24.4.2018 21:19:30

Bazar
JAHMANsvk: Pěkně jsi to vystihl a napsal. Já se přiznám, že jsem jen běžný konzument zatrolenek a pro vás nové, co chcete něčím přispět ke kráse zdejšího webu to může být poněkud problematické. Jsem zde každý večer po práci, i proto abych si pročetl právě tyto diskuse. Když se kouknu na úvodní stránku, tak mám pocit, že se zvýšil obsah popisů u jednotlivých her, fotky vypadají taky moc pěkně a určitě je za tím spousta práce těch uživatelů, kteří to i přes veškerá úskalí nevzdali a přispívají i nadále. Budu určitě rád, když zachováš Zatrolenkách věrnost i nadále a nezanevřeš na ně;)

Možná to nic neznamená, ale mám za sebou už přes 200 inzerátů, kdy jsem zde v bazaru jak nakupoval, tak i prodával hry. Až na jeden podvod, jsem nenarazil na žádný velký problém a vše proběhlo v pohodě a taky jsem vždy jasně stanovil podmínky aukce. Proto nevidím důvod, proč měnit pravidla kvůli zadávání nových inzerátů, či snad někoho omezovat nějakým limitem. Koukám na bazar každý večer a sleduju, zda se tam nevyskytne hra, kterou náhodou nepotřebuju mít ve sbírce. Přiznám se, že mi tam ani nevadí jeden dotyčný přispěvovatel, který tam nabízí stále dokola ty samé hry.

Podobný problém tu myslím byl už jednou s přispěvovatelem JanPavel (pokud jsem se spletl, tak se omlouvám) a podařilo se ho myslím zdárně vyřešit. To je takový problém pro admina napsat přímo Jirickovi a domluvit s ním nějakou nápravu? I když si myslím, že v podstatě nic neporušuje, ale než tu zavádět pro ostatní nějaké omezení?

A ještě k těm konspiracím ohledně cen her, které někdo koupí a hned je v jiném inzerátu prodává za vyšší cenu. Je to každého věc, za jakou cenu to prodává. Já si nedávno pamatuju hru Údolí králů ještě zabalenou ve folii a vydražila se asi za 750Kč (tedy pro někoho pěkný dárek a už téměř nesehnatelný a jen s jedním příhozem) a hned měsíc poté byly v aukci 2 hry, obě už rozbalené a hrané a jedna se prodala za 950Kč a druhá za 1000Kč (každá po několika příhozech). Takže ceny některých stejných her tu někdy mohou být dost rozdílné ;)

24.4.2018 21:55:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Trochu Mimotémy odo mňa...
Ak má byť motiváciou pre aktivitu na ZH bodový systém, potom je to nesprávna motivácia. Za každých okolností by tou motiváciou mala byť ochota pomôcť spoluhráčom, podeliť sa o vedomosti, skúsenosti, rady, nadšenie!

Tak to vždy bolo a nechce sa mi veriť, že by sa to malo akokoľvek zmeniť. V tomto vnímam tú komunitnosť a otvorenosť - nikdy som nemal pocit ani tu ani inde na herných weboch, že je to o uzavretej spoločnosti alebo nefér praktikách voči komukoľvek, vrátane nových členov.

Z môjho pohľadu, ZH fungujú bezvadne v 3 hlavných oblastiach, v poradí dôležitosti:

1. Preklady pravidiel a textov na herných komponentoch. Toto je informačná gigadatabanka a sprístupňuje to hranie množstvu ľudí jazykovo menej zdatným. Len toto keby si Zeus nechal platiť, každé stiahnutie súboru, tak má vystarané, a preto má môj absolútny obdiv, že to drží na nekomerčnej báze.
2. Otázky a odpovede na pravidlá. Ako už bolo spomenuté, takmer ako na BGG, online odpovede od skúsených hráčov, radosť sa niečoho takého účastniť, a to bez ohľadu na bodový stav v profile, predsa.
3. Bazár, ako odovzdávka hier od niekoho, kto ich už nehráva k niekomu, kto ich má potenciál hrávať. Hovorím najmä o starších kúskoch, častokrát nezohnateľných. Myslím si, že je to "iba" nadstavba k hlavnému poslaniu tohto webu, ale takisto obdivuhodný počin v dnešnej dobe držať takú úspešnú záležitosť bez finančnej odplaty. Navyše keď to tu zákerne sabotujú kadejakí "precovrhy"-ovia, však áno? :-)

Možno, že to designovo trochu zaostáva za inými webmi, ale je to plne funkčné, dobrovoľné a to najdôležitejšie, k informácii, sa tu človek pohodlne a prehľadne dostane, vždy. Vďaka za to.

Samozrejme, evolúcii ZH by som nijak nechcel prekážať, urobiť vynikajúci web ešte lepším, to by bola fantázia.

24.4.2018 22:51:14

Moje trocha do mlýna
Pokud budeme chtít, tak na každé věci můžeme najít co zlepšit. Třeba u bazaru by se dalo přidat do „třídění-hledání“ kategorie jako počet hráčů, cenový interval atd. Ale to už by z komunitního webu směrovalo k e-shopu nebo něčemu jako aukro. Což pokud si pamatuji, není to, kam se chtějí ZH posunout …

S bazarem jsem spokojený, prodal jsem přes něj část sbírky kamaráda, který už šoupá meeplíky někde na obláčku (pro jeho přítelkyni). Jednou jsem dokonce dostal pozitivní hodnocení za hru, kterou jsem nakonec nedodal. Děti mi zašantročili po skončení aukce herní plán. Poslané peníze jsem vrátil s velkou omluvou a přihodil jsem nějakou částku navíc za komplikace. Vše je o komunikaci a oboustranné dobré vůli.

Část z toho co se tu řeší (ruku na srdce), mi přijde jako marginální problémy. Někdy mi to připadá, že se vymýšlí restrikce kvůli 0,1% uživatelů, které budou ale mít dopad na všechny uživatele. Neboli postup „na vrabce s kanónem“.

OT k tomu co bylo řečeno jako OT v diskuzi:
ZH jsou, jaké jsou. Se všemi svými nedostatky a místy, které by se daly vylepšit. Ale to nejdůležitější ze všeho je, že jsou funkční pro to, k čemu slouží a že jsou živé. Je tu DZ, který je technologicky lepší, mám učet i tam. Nicméně těch pár „fičurek“ co je tam navíc prostě nemají takovou váhu, aby mě to tam táhlo. Takže pokud je pro někoho problém s technickým fungováním webu má alternativu, což je fajn.

Co se týká Zatrolenek, tak mi v poslední době přišly na mysl dvě věci. Snaha po neustálém vylepšování mi někdy připomíná situaci kdy si člověk, který jezdí po okreskách, pořídil maserati. Máte super stroj, ale stejně ho pro svůj běžný provoz všechny jeho fičury nevyužijete. Druhý moment je, že web neobstojí v aktuálním prostředí. Vždycky si vzpomenu na AC/DC, kteří jsou „stejní“ od začátku své kariéry a prostě obstojí, protože jsou to AC/DC.

Na závěr ještě velké poděkování adminům, protože na znovuzrození ZH mají obrovskou zásluhu hlavně oni. Systém fungování ZH za těch x let prokázal, že pokud je rozumně spravován, tak je prostě životaschopný a dokáže hráčům zprostředkovávat nové kontakty a informace.

24.4.2018 23:31:08

Pecovarhy
Keby si zeus pytal peniaze za stahovanie suborov ako pises Ty , tak nik by mu tam nic nenahral :) . To ma druhy zarabat na robete niekoho ineho? Niekto to pracne preklada hodiny, a niekto z tohto ho bude profitovat? Pekna blbost. Ked si zeuz prelozi vsetky tie preklady, a stravi nad tym polku zivota, potom mozes mat take napady :)

25.4.2018 09:18:24 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk
Keď si sťahuješ hudbu alebo film z nejakého serveru a musiš za to platiť, tiež je majiteľ toho webu skladateľom a producentom všetkých tých diel? Ja nehovorím, že by to mal Zeus robiť inak, naopak, obdivujem ho, že to drží v takomto stave, napriek dnešnej dobe a zvyklostiam, necháp ma prosím zle.

25.4.2018 09:41:35

Vybíráme z Bazaru

Lords of Ragnarök (EN)
Lords of Ragnarök (EN)
Akt. cena: 1700 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas