M

sken karet

Poradí zkušenější nějaké tipy ke skenování karet?
Já se potýkám hlavně s kladením více klouzajících karet naráz - ať dělám, co dělám :) buď si do nich drbnu sám nebo nejpozději při zavírání víka se mi krásně umístěné karty (9ks na A4 plochu) rozsypou, takže obrázek pak neobratně musím "narovnávat" v editoru :( Nějakou radu bych fakt uvítal...
24.7.2009 09:54:17

corel - s křížkem po funuse
chtěla bych se zeptat jestli tušíte proč občas nehce vkládat PDF a píše, že jsou chybná či co
jinak mám corel ráda, protože je velmi intuitivní, ale musím taky šáhnout i po jiných programech

23.11.2010 11:34:32

ella
způsobuje to průhlednost některých objektů v dokumentu - například pokud byla transparence vytvořena v InDesignu oříznutím obrázku pomocí masky. Dá se to obejít (někdy), ale je to docela pracný.

23.11.2010 12:16:45

aaha
tak to radši nechám koňovi, díky za vysvětlení

23.11.2010 12:28:52

font
Tak se taky zeptám:
Je nějaká možnost, jak v pdf nahradit font jiným? Dost často člověk potřebuje nahradit "anglický" font "českým", kvůli diakritice. Funguju vesměs v AI (kde musím font nahrazovat na každé stránce zvlášť, což je dost opruz), nicméně nebráním se jakékoliv špatnosti...

23.11.2010 18:57:03

aradraug
CorelDraw by to umět měl (v celém dokumentu), nicméně když jsem to tuhle zkoušel, tak to nějak nezafungovalo... ale sázel bych spíš na chybu někde mezi židlí a klávesnicí, než na chybu programu. Když vydržíš do zítra, tak to zkusím otestovat.

23.11.2010 21:15:52

aradraug
Tak kulový, corel to umí taky jen po stránkách...

25.11.2010 10:06:53

Corel
Aha, škoda. Ale díky za info...

25.11.2010 10:49:07

Sken pravidel
Zdravim,
muze mi nekdo poradit prosim ?
Potrebuji si udelat zalohu - sken pravidel pro Arkham Horror CZ. Bohuzel rozmerove se mi do A4 skeneru nevlezou.Premyslel jsem jeste o reseni fotak+stativ, ale tam jsou potreba dobre svetelne podminky. Jak by jste to resili vy ? V Copy centru chteji za sken A3 - az 30kc/stranu. to by mel veslo pekne draho :-(
Diky

19.6.2012 08:46:25

to BladeBrown
Naskenovat to na půl stránky a pak to v nějakém nástroji, který umí spojovat více fotek do panoramatické fotky spojit. Photoshop to umí perfektně, nicméně myslím, že jsou i nějaké freeware nástroje. Jinak to samozřejmě jde spojit i ručně ze dvou fotek - v tom případě bych to ale doporučoval skenovat pootočené o 90° aby dělící linie procházela mezi řádky písma a nedělila stránku svisle. Běžný skener nikdy neskenuje přesně 1:1 ve všech místech plochy a jednotlivé rozdělené řádky bys pak ručně asi nenapojil na sebe.

19.6.2012 08:52:48

Vybíráme z Bazaru

Duna Impérium + Vzestup Iksu, Nesmrtelnost a proma
Duna Impérium + Vzestup Iksu, Nesmrtelnost a proma
Akt. cena: 4200 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas