Revell KLAR

zdravíčko ludia mám problém. Kúpil som si k vianociam warhammer fantasko štartér. A neskôr aj farby Revellky. Farbí sa s nimi celkom fajn akurát mi vadí že musím dávať viac náterov. Podla origo videi čo su na youtube ako malovať figurky tak tam ked to pozerám malujú citadelkami a chytajú super hned na prvý krát.
Ale to nieje ten hlavný problém. Problém mám s farbami typu KLAR.
Kúpil som si 2 aby som mal krv a zlato. Takže :
Revell KLAR 730 a 731
S tým sa vôbec nedá malovať neviem či to treba neako špecialne zriediť alebo čo ale proste čo.
Malujem a výsledok žiadny. Bud to nemaluje vôbec alebo to maluje hrozne. Nehovoriac že na čierny podklad to vôbec nechytí. Na striebro a svetlý podlklad to ide ale hrozne. Najskôr som myslel že su to washky tak som to trošku nariedil lebo sú dosť lepkavé a hustejšie ako ostatné farby od revell, a výsledný efekt 0. Ešte menej to farbilo ako predtým. Poradte ale asi my opviete že ich nemám kupovať a na warhammer kupiť citadelky :)
DAKUJEM
11.1.2011 18:49:18

barvy
Co asi nechceš slyšet, ale je to pravda: vykašli se na revelky, pořiď si citadelky nebo vallejo - každopádně akrylové. A k tomu nějaké washe od citadelek, ty nové jsou fakt super. Ale ani valleja, ani citadelky ti nejspíš nebudou dokonale krýt prvním nátěrem , třeba taková žlutá je opravdu osina v ...
Jinak Revell Klar jsou průhledné, používají se třeba na poziční světla u letadel.
Když projdeš tohle fórum, tak kdesi (mám pocit, že z nějakého důvodu je to v obecně o hraní...) je celkem obsáhlá diskuse, kde se spousta věcí ohledně barvení probírala.

EDIT: Diskusi najdeš tady: http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/malovani-figur-80/

11.1.2011 19:18:05 | Upraveno autorem (porovnej)

klar
no aj som si myslel že to bude mať takú nejakú úlohu :)
Ale dakujem aj tak a idem presť to fórum snád to nájdem

11.1.2011 19:21:03

klar
mě se osvědčily Humbrol,nehledě na spoustu odstínů které nabízejí,a nejdřív nástřik tmelem a na to teprve barvu

11.1.2011 23:36:35

vance
Nástřik tmelem??? Myslíš surfacer??? Co to dělá s drobnými detaily,nezalívá je to??? osobně tohle řeším základovou bílou Skull White od Citadel.

12.1.2011 09:21:56

Loselfos
Jj,Mr.surfacer. Detailúm to nijak neublíží. Vem si že se stím stříkají letadla třeba v měřítku 1/72. Tam se hodně dbá na detaily a musí odpovídat skutečnému vzoru.což u figurek do hry není zas až tak zapotřebí. Nástřik bílou je asi také dobrý ale třeba sem dělal figurky do WoW a na tom materiálu barva moc nedrží. A to právě řeší ten tmel.

12.1.2011 09:49:42

vance
Stavím modely,takže surfacer používám,jen mě zarazilo to použití na figurkách.Už jsem o něm několikrát uvažoval jako o podkladu,ajen jsem měl obavu o ty detaily,i když je taky pravda,že na modelech bývají menší detaily a surfacer jim nevadí.
Holt to aspoň můžu někdy s čistým svědomím použít :-)

12.1.2011 10:10:53

Loselfos
No,to co děláš ty je asi také dobré,ale mám strach o to aby to drželo. Já je pak ještě stříkám lakem: Anti-shine matt varnish...The Army Painter. Jak říkám,dělal sem WoW,a to na štětec Humbrolkama a měli snahu se loupat. A to je před barvením odmastím v tech. benzinu. Ten surfacer lehkým nástřikem toto odstraní,jo a používám na to starou pistoli Aerograf,a v pohodě.

12.1.2011 10:18:32

Vance
co jsem zatím kdy odzkoušel,tak mi bez laku nedržela žádná barva na figurce,ať měla jakýkoliv podklad, nebo byla dělaná akrylovkami,nebo syntetikou.Jedině lak tu barvu dokáže udržet,každá jiná se dřív nebo později začala loupat.
Surf používám zatím ve spreji,ale musím koupit na stříkání, s pistolí mám mnohem větší kontrolu nad tloušťkou vrstvy,než nad sprejem.

12.1.2011 10:24:57

Loselfos
A ta bílá Skull White co děláš ty je dobrá? Chci dělat figurky do Talismanu 4rd že bych to zkusil.

12.1.2011 10:41:21

Vance
Nemám s ní jediný problém,klidně by se dala asi použít jakákoliv jiná barva,nejen Citadel, ale když už je dělaná přímo figurkářskou firmou,tak mám jistotu,že pak s jejich barvami nebude dělat neplechu.

12.1.2011 10:54:11

vance
Na světlejší figurky je dobrá Skull White. Naopak na tmavší je dobrá Chaos Black - už sama o sobě usnadňuje stínování. Pak tuším existuje i šedá podkladovka, ale jméno si nepamatuji.

12.1.2011 10:58:39

Morthe
S tím stínováním bych si u herních figur moc hlavu nedělal,stačí zesvětlit vystouplá místa a pak použít suché křídy a lak. Tak to dělám já. Na modelové figury do vitríny by to nestačilo ale do toho já se pouštět nebudu.na to bych neměl. Budu se držet svých letadel:-))) Jo dík za ty karty Runeboundu cos mi před chvílí poslal,doufám že to budu mít nejpozději v pondělí doma a pustím se do toho.

12.1.2011 11:09:01

Morthe, Loselfos
Pánové,najdu tu někde ukázky Vaší práce,rád bych se poučil.

12.1.2011 11:10:27

Vance
Já mám pár věcí na coolminiornot.com, jinak se nikde raději moc neprezentuju :-)

12.1.2011 11:25:46

Loselfos
Pošli odkaz

12.1.2011 11:29:07

rbx

vance
co se tyce podkladu, tak firma Army Painter dela tech zakladovek ve spreji uz asi 15. Specializuji se na rychlobarveni armad, takze jejich filozofie je nastrikat figurku zakladovkou, ktera je co nejpodobnejsi vysledne barve, dokreslit detaily a pak to ponorit do jednoho z jejich quickshadu, oklepat a nechat uschnout. Divil by ses, jake dobre vysledky s tim dosahuji.

12.1.2011 11:31:42

rbx
Zní to dost divoce ale věřím. Techniky jdou rychle kupředu. A mám pocit že jsem na to už někde narazil,jistý si ovšem nejsem:-(

12.1.2011 11:43:45 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

vance
no, ja ty spreje vsechny mam, quickshade taky, takze vim o cem mluvim :-) Jen jsem to vyzkousel pouze jednou, jinak barvim porad po staru.

12.1.2011 12:03:32

Vance
Odkaz asi nejjednoduššeji takhle http://www.coolminiornot.com/244508 a když pod obrázkem klikneš na All My Pictures,tak ti vyjedou moje věci.

12.1.2011 12:14:15

Loselfos
Máš to pěkný,jak sou ty figury velké?

12.1.2011 12:37:02

rbx
Nějaká ukázka? Myslíš že by s tím šli udělat armády v Runewars,ty figurky jsou dost malé. Nedávno sem ho tu koupil,čímž prodejci tímto děkuji,a nějakou úpravu by si zasloužil.

12.1.2011 12:39:01

Vance
Všechno to jsou věci z Warhammeru, takže oficiální měřítko je 32mm - je to udávaná velikost lidské podstavy od země po oči.Takže Orkové jsou trochu větší,než mariňáci,zase Eldaři jsou o něco menší,pořád je to ale kolem těch 32mm.Budova a skavení Doomwheel jsou samozřejmě větší.

12.1.2011 12:40:22

Loselfos
Aha,tak v tom případě moc povedené,na tu velikost....Myslím že to můžeš klidně prezentovat,třeba i tady,jestli tu Warhamer tedy je.

12.1.2011 12:45:33

Loselfos
Je:-))),našel sem to.

12.1.2011 12:47:01

Vance
Ajo vidíš,vlastně jsem to sem taky dával,nějak jsem na to už zapoměl :-)

Já si akorát nemyslím,že to je na nějaké vystavování,pořád se to všechno teprve učím,vlastně teď ani to moc ne,protože jsem utekl k modelařině,takže figurky doma stojí,některé více,některé méně rozdělané a já si místo toho hraju s tanky,nebo letadly.

12.1.2011 12:49:47

Vybíráme z Bazaru

Too many bones Undertow
Too many bones Undertow
Akt. cena: 1900 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas