obaly na karty

Nevíte někdo, kde sehnat čiré obaly Ultra Pro, ale ty pevné? Na planetě her mají jen ve velikosti Yu-Gi-Oh, ale já potřebuji ty standardní. V Černém Rytíři a Outpostu mají jen Platinum a Economy a ty jsou moc měkké :(
11.5.2009 19:23:58

rbx

Beholder
Tak jsem prave dokoncil kompletni sadu ceskych karet k Shadows over Camelot. Pouzil jsem oboustranny matny 170gr papir LOMOND, 80 mikronove folie z EM design velikosti 60x95mm. Vysledek je perfektni, ale boli me zada jak cert. Nedovedu si predstavit, ze delam Arkham. Tady je tech karet asi 180 a mel jsem toho plne zuby. Pokud nepocitam sken a retus vsech tech ornamentu co tam jsou a tisk, tak orez karet, jejich zakulaceni, zalaminovani, orez zbytku lamina a opetovne zakulaceni lamina byl tak na 4 hodiny :-(

3.7.2009 01:48:04

laminace
Byl jsem v tiskárně a říkali mi něco o studené laminaci. Udělá se tisk, ten se zalaminuje (z jedné nebo z obou stran), pak se to teprve nařeže a případně se zakulatí rohy. Zatím jsem to nezkoušel, ale mám to v plánu. Pak povím výsledek. Ale viděl jsem vzorky a vypadá to dobře. Rozhodně se tím ušetří tuna času a práce.

3.7.2009 10:56:01

rbx

Tangram
jj, vysledek je super a muze to byt bez okraju. Navic si muzes vybrat mezi matnym a lesklym laminem. Problem je jen v cene, protoze te to ve vysledku vyjde na strasne penize. Ale ta tuna prace je usetrena, to je bez debat.

3.7.2009 12:06:56

rbx
tak to je fajn...já pokud budu příště dělat CZ karty do nějaké hry, tak taky zkusím tu laminaci. Kapsy mám vyhlídnuté stejné jako ty, akorát papír vemu z jednoho shopu kde kupuju i barvy do tiskárny (180g Peach). Ještě trefit nějakou doboru laminovačku do 1000 Kč a bude to OK :). Ještě se mi nabízí jedna možnost jak to udělat bez toho abych kupoval laminovačku, ale to mi v součtu vyjde na stejno ne-li dráž než kdybych nějakou koupil. U nás je jedna firma, která dělá laminaci dokumentů. Kdybych tam přišel jen s vytisknutýma kartama, tak by jedna vyšla na 4,50Kč. Což je šílená cena. Kdybych si donesl i kapsy a potřebaval bych to jen přejet přes mašinu, tak by to bylo levnější, ale i kdyby to bylo dejme tomu za 2Kč jedna karta (což pochybuju) tak je to pořád moc a vyplatila by se mi tak udělat max jedna,dvě hry, ale kdybych laminoval do budoucna více karet, tak je výhodnější našetřit na nějakou laminovačku...

3.7.2009 12:47:29

to Beholder
Vůbec nedoporučuju to nechávat do kapes někde laminovat. Nikdo se ti nebude drbat s tím aby každá karta z takového množství byla v kapse strčená rovně s okrajem a aby okraje byly stejně široké. Njelepší když si to uděláš sám. A je to i mnohem levnější i s nákupem té laminovačky. Jedna laminovací kapsa na kartu tě přijde přibližně na 50 haléřů. Je to sice drbačka ale pokud chceš levný a velice kvalitní výsledek, tak jdi do laminovačky.

3.7.2009 12:58:02

kren
to je asi fakt...myslel jsem že když kartu strčím do kapsy tak už se tam nepohne, ale realita je asi jiná že :)

3.7.2009 13:06:42

obaly na karty o rozměru 120x70mm
Neviděl někdo ke koupi obaly, do kterých by se vešla karta těchto rozměrů? Marně sháním...

3.7.2009 13:21:20

to Beholder
No to se sice většinou nepohne, ale vstrčit to tam rovně a ještě tak aby byly okraje všude stejně široké (pokud to neořezáváš) vyžaduje trošku cviku a pozornosti a těžko ti to bude někdo dělat tak přesně, když mu na tom nezáleží.

3.7.2009 14:20:12

to Pippin
Takové obaly neseženeš. Budeš to muset zalaminovat do větších (třeba po dvou a pak ořezat. Já jsem teď laminoval pár karet Twilight Struggle, které proti kapsám mají trošku nestandardní rozměry a s dobrouřezačkou a zaoblovačkou rohů je výsledek na desetinu milimetru přesný.

3.7.2009 14:22:12

to kren
Oni se vyrábění, našel jsem je někde na zahraničním obchodě, ale s dostupností v ČR to bude asi horší, díky tomu že je to takový víceméně nestandartní rozměr ;-),... Díky za doporučení, ale takový nářadíčko ještě bohužel ve své výbavě nemám ;-)

3.7.2009 14:37:57

rbx

Beholder
Taky mam nejakou levnou laminovacku Peach z Alzy a v pohode.

3.7.2009 15:31:56

kren
já to myslel tak, že bych to do těch kapes pěkně naskládal a dal jim to už připravené, jen by mi to přejeli přes mašinu, ale asi máš pravdu, je to risk. A i kdyby to dělali zodpovědně, tak to nakonec vyjde dráž než koupit vlastní laminovačku

3.7.2009 16:29:40

rbx
a mohl bys sem nebo do pošty hodit odkaz na tu laminovačku prosím...

3.7.2009 16:31:02

rbx

beholder
http://www.alza.cz/peach-home-office-photo-d82269.htm ale je to novejsi typ, ja mam asi starsi. Kdyz sebou mrsknu, tak to stiham laminovat po dvojicich. To jen tak pro predstavu, jak rychly/pomaly pruchod to ma.

3.7.2009 17:05:33

rbx

beholder
ma to jen tlacitko zap/vyp a dve diody, jedna napajeci, druha jestli uz je to dostatek nahate. Nic vic. Zadne meneni intenzity apod.

3.7.2009 17:06:46

rbx

oprava :-)
nahrate :-))

3.7.2009 17:07:04

:)
Nahaté taky někdy nejsou špatné :)

3.7.2009 17:17:32

rbx
Opravdu roztomilý překlep. To by mě zajímalo, na co při tom laminování myslíš? :-))

3.7.2009 17:25:38

rbx
No, laminování je nudná práce, taky bych u toho myslel na nahotinky :)

3.7.2009 17:48:50

rbx
jo myslel jsem si že to je tahle. Nic extra předraženého, taky bych do ní šel...dík za info ;)

3.7.2009 18:17:42

Novinka z FFG
Tak konečně přišli obaly přímo na míru. Firma FFG přišla s obaly na karty všech svých velikostí a to i malých karet k Arkhamu nebo třeba TI3. Takže se už jen můžeme těšit až to tu bude. :D Když tak link:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=661

16.7.2009 12:47:24

re Novinka z FFG
Zajímavé ... škoda, že je nenapadlo ještě udělat i laminovací kapsy stejné velikosti :-)

16.7.2009 13:12:33

to SSZGSA
Vždyť to máme od rána jako novinku i zde ;-)

16.7.2009 13:31:35

To Zeus
Já jsem novinkám nevěnoval pozornost protože jsem tuhle novinku ani tady nečekal.:D No ale novinka zapadne a tady to bude! :D:D

16.7.2009 13:49:10

FFG vs. Mayday Games
Mohol by niekto porovnať obaly na karty od týchto dvoch výrobcov, prosím?
Vychádza mi to tak, že FFG balia po 50 ks, MG po 100 ks za približne rovnakú cenu 2,5 USD. Aký je rozdiel? Sú tie FFG obaly pevné a v obaloch MG karty plávajú? Alebo čo sa posudzuje? Je to "nebe a dudy" alebo je pocit a narábanie s kartami približne rovnaký u oboch typov obalov? Vopred vďaka.

9.6.2011 17:49:36

Vybíráme z Bazaru

Indonesia +
Indonesia + "upgrade pack"
Akt. cena: 1556 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas