Herní stůl

Zdravím všechny kutily,

Už nějakou dobu si pohrávám s myšlenkou, že bych si vyrobil vlastní "convertible" stůl pro hraní deskových her, který by se dal využít i jako obyčejný (kuchyňský) stůl. Způsob provedení, i nástroje nejsou problém. Ale měl bych pár dotazů se kterými mi snad pomůžete. Nejpalčivější problémy jsou v tom jaký typ sukna zvolit, aby se na tom pohodlně hrálo, zvedaly karty, etc... a další dotaz, ten hlavní, jaké udělat rozměry hrací plochy? Zatím jsem uvažoval o 800x1400, ale plně to tom nejsem přesvědčen.

Stůl by byl pro 6 lidí (2 na každé straně plus po jednom v čele)

Stůl je zatím v projektové fázi, a plánuju si to na dlouhé zimní večery (snad), takže za jakékoli konstruktivní rady vám budu vděčný.

31.10.2017 10:04:17 | Upraveno autorem (porovnej)

@Golom sezen si vicka k ledlistam a mas rozptileno…

 

19.8.2022 22:53:56

@Toneckrmelec díky za dobrý nápad - na ty difuzory jsem teď na netu koukal - ale nikde tam nepíšou rozměr (vejšku). Budu to muset někde okouknout naživo…

21.8.2022 11:51:08

@Golom 

Ty rozmery budou cca 2000x10(12)x3 mm

27.8.2022 12:47:49

@Golom koukni na FKT.cz mají jak ledky, tak difuzory. Pro lepší rozptyl světla jsou lepší difuzory mléčné. Nejsou pak vidět jednotlivé ledky. Mají i poradenství. Rozměry profilů  tam určitě najdeš. Mají tam napsané i jaké ledky a difuzory jsou k tomu vhodné.

28.8.2022 11:49:36

Já se rád pochlubím svým multifunkčním deskoherním stolem :-)

https://photos.app.goo.gl/mQG72VGaweiM179s6

Kdo ho u mě vyzkoušel, byl nadšen :-)

Vyrobil jsem ho na míru, je z stabilní, z masivního dřeva v rustikálním stylu.

Variabilní držáky na pití, na karty a na komponenty samozřejmostí.

Můj má velikost 110*200cm.Děcka na něm rádi hrají ping pong :-)

Zájemcům jsem schopen stejný stůl vyrobit na míru podle přání.

5.10.2023 13:38:09

Vybíráme z Bazaru

Zákon ulice
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas