Barvení figurek - začátky

Zdravím, prošel jsem tady nějaká vlákna, ale můj dotaz je trochu jiný, tak zkouším nové vlákno.

Chci začít barvit figurky a rád bych pořídil nějaký "basic set", kde bude třeba 8-10 barev a budu s tím moci rovnou začít + asi nějaká bílý spray. Nechci nic profi a nečekám žádné zázraky, jen ať to trochu ty figurky "rozsvítí".

Co byste mi prosím doporučili?

Díky moc
27.3.2021 15:04:44

Děkuji, vyzkouším to

3.5.2021 14:09:10

Na plynulé přechody a poměrně i rychlé namalování figurky jsem dlouho (než jsem pořídil airbrush) používal “drybrush zenital”. Černý základ, na to hodně agresivní drybrush tmavá červená a pak stále lehčí a lehčí drybrush slonová kost, slonová kost + bílá, bílá. Pak jen namíchat průhlednou barvu a přetřít (případně je drybrush na edge highlight) a je hotovo. Fotky jsou staré a strašné kvality, ale náhled techniky zde - https://drive.google.com/drive/folders/0Bw6sEBZLDOlaNDhUVEF5Z3lkbDg?usp=sharing

 

Wet paletu mám navrženou vlastní pro 3D tisk. Vrchní paleta a spodek je PETG a víko je z flex materiálu. Skrz neteče nic, ale i tak to pro sichr vždycky přejedu lakem - https://cad.onshape.com/documents/8a74fcdc214fe316f70d70c6/w/e3b4480e05cb22a6b5422681/e/6b8b5008801139f1380546ee

4.5.2021 09:59:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Ta paleta mě zaujala, to udrží vlhké v těch mističkách?

4.5.2021 11:17:32

trochu mi uniká zmysel mať farbu v miskách a nie na rovnom povrchu, kde si ju vieš "natiahnuť" a primiešavať tóny + to čistene by mohlo byť peklo :-/ toť môj laický názor.

K wetblendingu - vôbec to nie je nejaká kruto-prísna advanced technika. To je asi prvá blending vec čo som sa naučil - natrieš surface viac nariedenou farbou a kým to je mokré dáš hustejšiu svetlú farbu na vypuklé miesta (alebo proste tam kde chceš svetlo) - zablenduješ štetcom vo vlkom prostredí. Necháš uschnúť - hotovo, už pridáš len highlihty svetlejšou a vybavené.

Robiť glazing je ťažšie ;)

Hlavne si nepovedz: “toto je asi ťažké, tak to ani neskúsim” - von z komfortnej zóny! Možno zistíš aké to je ľahké a ostaneš pri tej technike :)

 

----------
https://www.instagram.com/lacikmaj/

4.5.2021 11:30:35

Ty misky jsou na olejové a klasické washe (míchám si svoje dle potřeby) a dávám si do nich i barvu na drybrush. Jak je to lakované, tak umýt to jde úplně v pohodě. Jinak samozřejmě to jde vytisknout i s rovným víkem nebo jakýmkoli rozložením.

4.5.2021 14:19:39

Mohl by mi někdo poradit, jakou si koupit základovku? Měl jsem Corax white ve spreji, ale vypadá to, že asi kvůli Brexitu je teď všude nedostupný. Moc se mi nechce čekat kdy a jestli ho dodají. Rád bych si teda koupil něco, co bude mít podobný vlastnosti. Zbytek barev co používám na molovanání jsou všechny taky citedel, jestli to má vliv.

7.5.2021 11:23:06

zdravím, maľujem akurát scythe figúrky a stala sa mi taká vec

 

asi u 2 modelov vzducholodí mám mi lepia a chytajú jedna o druhu 

farby mam army painter a aj lak mam army painter anty shine,

spravil som pri lakovaní niečo zle?

ostatne modely mi nelepia len tie 2 vzducholode sú akoby lepkavé, a nechápem prečo, všetko som lakoval rovnakým lakom,..

16.5.2021 09:57:45

To Lucas : Čas od času se mi stane, že nějaká barva zůstává i po správné aplikaci “živá” a nikdy vlastně pořádně nezaschne. Bez vyjímky jsou to ale vždy metalické barvy, jiné to nedělají. Vysvětluji si to tím, že jde o nějakou vadnou sérii, která prostě není namíchaná ve správných poměrech. Částečně to řeší přelakování a úplně koupě jiné značky barev. 

16.5.2021 20:24:01

no len vsetky figurky som maloval metalickou gun metal takže tym to byť nemoze to by všetko lepilo,

navyše mi to lepi nie tam kde mam metalicku farbu ale komplet cely model - na jednom mam četvenu a na druhom čiernu farbu, vždy len vzducholod

mechovia od ruskej a saskej frakcie nelepia a na modely som použil tie iste farebne škály.

16.5.2021 20:29:59

@Jamesik11 

Ahoj,

 

Já používám tento a funguje v pohodě, mám bílý, ale šel bych asi příště do šedého.Čím tmavší, tím lépe kryje místa, kam se blbě dostává a rovnou je shaduje, což může být výhoda, ale zase jsou pak ty postavičky o něco temnější. Proto je ten šedý asi nejlepší kompromis, ale každému vyhovuje něco jiného

 

https://www.fantasyobchod.cz/barvy-army-painter-spreje

17.5.2021 09:40:59

Je nějaký zásadní rozdíl v barvách Army Painter, Vallejo a Green Stuff World?

Zatím maluji s AP, ale kdybych dokoupil nějakou od výše zmíněných značek, tak jestli se s tím pracuje stejně?

 

Díky

17.5.2021 10:03:26

@Infidus 

iné médium - army painter je taký low cost - not terrible not great. Ale zo skúsenosti Vallejo, Ak 3gen sú ideálne na všetky techniky. Army painter má také divné médium ako Scale75 (taká rozriedená želatína akoby), ale je to aj dosť o zvyku… 

----------
https://www.instagram.com/lacikmaj/

17.5.2021 11:22:21

Objednal jsem set 16 Vallejo barev, tak jsem na to zvědavý :)

17.5.2021 12:06:22

ja jsem s vallejo spokojeny, jen metaliky mi prisly naprd ty jsem nakonec zacal brat od green stuff world, kde mi vyhovuji vic, ale mam teda vallejo model color, nevim jestli treba game color tohle nema lepsi

17.5.2021 12:09:42 | Upraveno autorem (porovnej)

@Infidus no já jsem nakonec po poradě s obchodem, kde barvy kupuju, koupil bílý Army painter. Zatím jsem dostříkával jen pár figurek, ale první zjištění mám, že Army je teda oproti Citadel neskutečný smrad :D A přijde mi, že ten base postřík víc lepí, když figurku držím při malování, ale jinak se to zdá v pohodě, tak uvidím, jak to s tím půjde dál.

17.5.2021 13:49:41

@Jamesik11 

Ten bílý AP používám a nemám srovnání, ale trochu mě štve, že opravdu nedostupná místa “září" tou bílou. Dneska jsem objednal šedý sprej, tak snad to bude lepší. Ale smrdí fest, to je fakt :D

17.5.2021 14:34:26

Teda koupil jsem si barvy Vallejo a to se s Army Painter nedá vůbec srovnávat, jsem nadšený. Úžasně drží už po prvním nánosu, pracuje se s nimi lépe a skvěle vypadají.

20.5.2021 11:10:16

Infidus: Vážně? Já jsem žádný velký rozdíly nezaznamenal.. Army Painterama je potřeba víc třepat, ale jinak se mi nezdá Vallejo o moc lepší.. až teda na pár barev, jako žlutá nebo černá..

20.5.2021 18:37:02

Já jsem koupil tu heavy opaque sadu a kryje to úplně úžasně, i když to zředím. těmi AP jsem musel dávat 2-3 vrstvy, tady mi stačí jedna a je krytí je skvělé.

20.5.2021 19:42:46

Pozor spam :D 

Kdyby ste chtěli, sledujte moje barvení na Instagramu: peace_in_minis

Založil jsem ho před pár dny, tak mi je tam smutno :)

Ještě jednou sorry za spam a za mě aspoň pár poznatků:

Pro začátečníky podle mě lepší stříkat černým primerem než bílým, i když doporučuju co nejdřív začít používat zenithal highlights ( černej sprej, z 45stupnu lehce sedej, ze shora bílej) i bez toho bílého super pro lepší viditelnost detailů.

Určitě lepší valejho než AP,  vice vrstev pro krytí může vypadat jako otrava, ale do budoucna spíše ocenis.

 

20.5.2021 23:09:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Zdravím

aky je rozdiel medzi citadel technical a citadel textures paint?

 

chcel by som si spraviť podstavce, a neviem ktoré sú na to aby mi spravili taký ten 3D efekt,…

27.8.2021 09:49:48 | Upraveno autorem (porovnej)

@Lucas - Technical paints jsou ty, které zkrátka nezapadly do jiné katergorie. Je tam všechno možné - laky, média na ředění, různé efekty jako sníh / krev / sliz apod. Taky pod ně patří barvy na podstavce (jak říkáš ten “3D efekt”, někdo jim říká Textures, ale není to vyloženě GW název).

Nějaká reference třeba tady:
https://emsw9w6wsq2.exactdn.com/wp-content/uploads/2019/04/Citadel-Texture-Paint-Worth-It.jpg

A nebo video review zde:
https://www.youtube.com/watch?v=Vu5AtnPK0YE

2.9.2021 13:10:51 | Upraveno autorem (porovnej)

dakujem už mi to potom došlo, a objednal som čo som potreboval :)

2.9.2021 13:20:44

Já si do začátku koupil Essentials Set #1 od Scale75. Jsou to matné akrylové barvy a po zaschnutí vypadají docela dobře. 

2.9.2021 23:15:27

tabackej a kdepak si je u nás koupil? Pokud ze zahraničí, tak je to takový tip trochu na bramboru :)

6.9.2021 07:00:36

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror: Karetní hra
Arkham Horror: Karetní hra
Akt. cena: 810 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas