Deskoherní rande - Olomouc

Sezóna 3 (datum vzniku 8.4.2024 20:44)

Chtěl bych zase toto vlákno oživit, stále žiju a stále hraji deskovky. Ale herní vkus se mi docela změnil. Už nejsem zastáncem těžkých a suchých euro her, stále jsem však nadšenec do her od Phila Eklunda. Co se změnilo je to, že hraji i konflitkní, či válečné hry. Proč tato proměna? Uvědomil jsem si jak povrchní jsem a jak mě i kdejaká maličkost vytočí. Přitom na světě lidé umírají na hlad, mor, nemoci, či války. Když jsem s tím více konfrontován, tak mi to pomáhá se povznášet nad maličkostmi. Ego je však silné - je to boj, ale i cesta. Klidně si ale také zahraji hru, kterou mám ve své sbírce. Stačí se mrknout. Dalším mým kamenem úrazu je to, že díky určitým okolnostem nejsem schopen se učit moc pravidel, tak u mě zůstávají ležet velice zajímavé kousky jako #Stellar Horizons nebo #SpaceCorp: 2025-2300AD a jiné. Snažím se ale s tím něco dělat a věřím, že i nadšení dalších lidí by mi pomohlo to změnit. Pište, nebojte se. Jediná podmínka je, abyste byli více pohodáři, než jsem já, což zase tak vysoká laťka není :D

  

Sezóna 2 (datum vzniku 20.7.2022 18:48)

Zdravím všechny nové, i ty, co už o toto vlákno zavadili dříve. Rád bych ho totiž oživil a přidal i nové informace, ale zároveň nechal zde i ty staré. Za ty roky, co jsem založil tuto diskuzi se mi herní vkus poměrně změnil. Přestal jsem hrát konfliktní záškodnické hry, možná až na pár vyjímek jako je Bios: Megafauna, kde se přece jenom požíráte a soupeříte o ten kus souše, či šelfu. Ale vize zůstala stále stejná. Utvořit partu lidí 2-3 plus já, aby jsme se párkrát do měsíce (většinou o víkendu) sešli, zahráli hry a pokecali. Klidně můžeme vyrazit i někam na tůru. Asi základ je si dobře sednout (jak u stolu :D, tak hlavně lidsky). Rád bych hrál spíše náročnější hry, jako je třeba zmíněná Megafauna, tak High Froniter nebo Lacerdovky (CO2, Kanban). Či méně náročné jako Castles of Burgundy, Doba kamenná, Bunny Kingdom… asi to shrnu, ty co mám u sebe doma :D, ale nevadilo by mi se naučit i nějaké jiné. 

Vím, že mi pár lidí psalo, ale zrovna jsem diskuzi založil v době, kdy nás přepadla pandemie Covid a já jsem byl velmi opatrný, tak jsem se s nikým nescházel. Takže klidně můžete napsat znova a můžeme se domluvit. Nejspíše ze začátku někde v hospodě, či v klubu. Pak třeba u mě na chatě. Uvidím, jak tento projekt bude úspěšný. Nebojte se tedy napsat. Cílem je se seznámit, něco zahrát a pak uvidíme, jak jsme si sedli a jestli má smysl se dál scházet. 

 

Sezóna 1 (datum vzniku: 8.11.2019 11:51:00)

Zdravím všechny deskoherní nadšence, i náhodné kolemjdoucí.

(Berte tento text jako upřímným hledáním party lidí, kteří jsou dobrého srdce a mají stejnou zálibu hraní deskových her jako já)

Mám takový problém, a to seznámit se s lidmi, kteří jsou na tom podobně jako já. Mají spousty her, které nehrají (minoritní kritérium), zvláštní (ale vkusný) smysl pro humor (pohyblivé kritérium), široký záběr her, tudíž nepohrdnou jakoukoliv hrou (stěžejní kritérium), jsou přátelští a čestní. Mým kamenem úrazu je, že nakupuji hry, které jsou daleko od mainstreamu, který nejsou ale vůbec špatné, ale už teď jsou mnohými odsouzené (Ekloundovky, Posthuman, City of Remnants, Neuroshima, Vengeance apod.). Proto bych rád našel lidi, kteří neodsuzují a rádi zkoušejí nové hry. Ale nejvíce hledám lidi, s kterými bych si i měl po hraní co říci, proto ten název rande. Takže vytvořit partu lidí, kteří si sednou a rádi se spolu setkávají. Má vize je takové, že s případným zájemcem o tuto nabídku se sejít, zapařit nějakou hru a buď to si sedneme anebo ne (což je v lidské společnosti úplně normální). Takto bych chtěl vytvořit skupinu čtyř lidí včetně mě, protože je to nejideálnější počet na hraní složitějších her. Zájemce by měl mít i čas se scházet, alespoň jednou do týdne. Aby jste měli malou představu o mne, tak zde jsou nějaké informace.


Je mi 28 let, jsem šťastně ženatý a mám zakrslého králíčka s kterými skáčeme králičí hop.
Pár nejoblíbenějších her: Mars:Terafomace, Pax Renaissance, Blood Rage (i když kdo hraje na Lokiho, tak většinou vyhraje, což je proti mému vkusu hrdinství, ale i tak se mi stále líbí), Hrdina v kostce, ale těch her je daleko více.
Odmítané hry: Monstrum:Frankensteinovi dědicové a jiné zvláštní tituly, ale záleží titul od titulu
Oblíbená barva: žlutá
Vyznání: věřící
Jedny z nejoblíbenějších filmů: Inetrstellar (vážný), Walter Mitty a jeho tajný život (komedie), Žhavé výstřely a Utopenec na útěku (parodie)

Nevím vůbec, jestli tento projekt bude úspěšný a jak ho zdejší komunita lidí přijme, ale věřím, že za zkoušku to stojí. Zájemce prosím, buď mi napište soukromou zprávu nebo hoďte komentář do tohoto vlákna. 

Všem lidem, kteří si přečetli tuto zprávu až do konce přeji požehnaní do každodenních činností vašeho života. Mějte se fajn a hrajte hry :)

8.11.2019 11:51:00 | Upraveno autorem (porovnej)

@Mercatino Buhužel Bios Origins ještě jsem nehrál (nikdo to nechtěl hrát :D), ale jak říkáš, podle všeho to bude parádní, tak doufám, že brzy zahrajeme. Jinak Brass Birmingham je asi moje nejoblíbenější a nejhranější hra. Skvělé téma, vizuál, hratelnost… Takže jak jsem psal, klidně tím můžeme příští týden začít, třeba společně s GWT… 

fajn neděli,

Tom 

 

24.7.2022 17:17:13

@Jumbo @Mercatino @Bobotom Když to vše klapne, tak se zítra všichni uvidíme v klubu v 16:30. Beru ten #Great Western Trail: Cesta na západ. I s pravidly to bude nejspíše kolem tří hodin, možná i více. Tak ten Brass můžeš vzít, ale nevím, jestli se na něho dostaneme. Rád bych tak o půl deváté šel domů. Uvidím, podle situace. 

27.7.2022 16:19:59

Ahoj,

budu se snažit zítra dojít, ale určitě na 16:30 to nestihnu. 

Dorazím tak 18:00. 

Klidně zahrejte první hru beze mě, ať nečekáte a potom když bude čas, zahrajeme něco dalšího.

Předpokládám, že budete hrát v učebně 1.037 na Tř. 17. listopadu 12.

Jumbo

 

27.7.2022 16:38:33

Ahoj @Jacob , tak to Brass brát nebudu. Postačí mi zahrát si ten Great Western. Mohli bychom jej zahrát příště. Já tam tedy dorazím na 16:30. @Bobotom to stihá na 17:00, tak prozatím než dorazí bychom to mohli připravit a ty bys mě s tím alespoň trošku seznámil, ale ještě dneska se podívám alespoň zhruba jak se to hraje. Jinak také bych končil nejpozději v 21:00.

27.7.2022 17:45:54

@Jumbo @Bobotom @Mercatino vidim, že každý může trochu jinak, tak jak to vidíte? Necháme to na těch 18 hodin? Nebo začneme hrát bez Jumba, který se už pak těžko připojí..? Což je asi nesmysl. Dejte vědět, ať vím, v kolik tedy mám dorazit. Díky moc

27.7.2022 20:29:17

Myslím, že se na mě nevažte. Já určitě dorazím, ale opravdu nevím přesně v kolik.

Když naopak začnete co nejdřív, tak myslím, že jednu hru nebudete hrát až do devíti, tak na druhou hru to snad už stihnu.

28.7.2022 08:47:38

@Jumbo jestli je hra na 2,5 - 3,5 hodiny, tak nevím, jestli stihneme odehrát dvě partie.

28.7.2022 10:41:07

@Jumbo ale určitě se stav. Rádi tě poznáme :)

28.7.2022 11:46:00

@Jacob tak já bych nakonec dorazil na těch 17:00 ať se většina z nás na ten Great western sejdeme nějak stejně.

28.7.2022 13:14:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Kluci já se stavím nakonec taky v 17:00, ale jen na chvíli, abych vás pozdravil. 

Nějak nestíhám s prací, tak budu muset jít zase domů a večer dodělat práci co nestíhám. 

28.7.2022 16:06:44

@Mercatino @Bobotom jsem tam do deseti minut. Omlouvám se.

28.7.2022 17:01:37

Nová sezóna je tu, a proto chci oživit i toto vlákno :) nebojte se vstoupit do nové generace s člověkem, který… je možná trochu zvláštní, ale věřím, že i přátelsky naladěný. 

____________________________
Mé životní zjištění: Sám sobě hádankou. Jsem statistická chyba. Nemám rád asymetrii. 
*Lidi, buďme na sebe milí, já jsem občas (v mnoha ohledech) blbej jak tágo.*

8.4.2024 21:02:01

Vybíráme z Bazaru

Sleeping Gods + Tides of Ruin (EN)
Sleeping Gods + Tides of Ruin (EN)
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas