Ztracený ostrov Arnak

xxxxxxxxxo hodnoceno 445x (Seznam vlastníků)

Ztracený ostrov Arnak - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Michaela „Mín“ Štachová
Michal „Elwen“ Štach
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zkusit více kol

Ahoj, hru už chvilku vlastníme a hrajeme (10 her) , ale přijde nám, že 5 kol je velmi málo, že se hra moc nerozjede (nahrajeme, dle toho jak se komu daří, tak mezi 60-80 body). Konec přijde, když máme teprve pořádný potenciál. Samozřejmě 5 kol doma respektujeme, ale chceme zkusit hrát třeba s jedním nějak omezeným nultým kolem navíc, nebo přidat jedno dvě na konci. To samozřejmě zkusíme a uvidíme, ale mám dvě otázky:

1) Máte někdo nějaké podobné úpravy pravidel ve zvyku? A jaké?

2) Máte podobnou zkušenost a je to jen věc odehraného počtu her a vhledu do hry?

7.11.2022 14:21:06

Ahoj Jindřichu, celkově bych řekl, že pokud si s nějakými vlastními úpravami skupinka užije hru víc, tak proč si cokoli neupravit. Hraješ, aby ses pobavil, a ne abys měl pocit, že to nebylo ono.

 

1.) My doma hrajeme vesměs ve dvou a "home rules" moc nevymýšlíme, většinou podle mě autoři vybalancují pravidla tak, že to není potřeba. Když už zkusíme něco mimo pravidla, tak se zpravidla jedná o potřebný počet dosažených bodů, který končí hru.

 

2.) Zrovna u Arnaku si ale myslím, že je počet kol tak akorát. Ono zase čím víc budeš nakupovat hodně karet vybavení/artefaktů, tím míň konkrétní karty využiješ, protože je v tlustém balíčku zkrátka neprotočíš. A co se týká stupnice bádání, tak je docela výzva se za pět kol dostat až nahoru, případně ještě získat nějakou destičku chrámu (v případě hry s rozšířením je ta výzva ještě o dost větší). Ale proč ne – zkuste si doma jedno dvě kola přidat a uvidíte, jak vám to sedne. My máme ve dvojici momentálně odehraných nějakých šedesát her (polovinu z toho s rozšířením) a víc kol bych osobně hrát nechtěl – hlavně právě kvůli té stupnici bádání, kde by pak dosažení jejího nejvyššího stupínku už člověk bral jako samozřejmost.

 

Pokud vás tahle hra opravdu baví, vřele doporučuju rozšíření Velitelé expedic, které je jedním z nejlepších rozšíření, na jaké jsem zatím obecně u her narazil:-)

7.11.2022 15:09:10

Nejsem fanda house rules a jediný, co používám, je ve hře Duna: Impérium pro obnovování karet nabídky, což pomáhá řešit neduh, když se sejdou karty naprd, co nikdo nechce.

5 kol v Arnaku mi přijde akorát. Vždy končíme v chrámu a často i s žetony legend + prozkoumaných X lokací. Jediný minus může být to, že se ti karty v balíčku moc neprotočí. 

Doporučuju ti pořídit rozšíření, které hře hodně pomáhá. Přidává variabilitu, zvyšuje znovuhratelnost a asymetrické desky hráčů jsou prostě cool a každá hra tak může být zas o něco víc jiná. Vůbec jedno z nejlepších rozšíření, co jsem kdy hrál. Navíc za super cenu.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

7.11.2022 16:39:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Lord of the Rings TCG 2 balíčky
Lord of the Rings TCG 2 balíčky
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas