Ztracený ostrov Arnak

xxxxxxxxxo hodnoceno 445x (Seznam vlastníků)

Ztracený ostrov Arnak - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Michaela „Mín“ Štachová
Michal „Elwen“ Štach
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pomocné kritérium

V českých pravidlech je (pro mě podivná) vsuvka:

Remízu vyhrává hráč, který dosáhl Ztraceného chrámu. Pokud to není ani jeden z nich (nebo pokud tam došli oba), vyhrává ten, kdo má vyšší skóre za bádání. Jestliže mají stejně, zůstává remíza.

V Aj pravidlech je pomocné kritérium pořadí hráčů ve Ztraceném chrámu a pokud tam není ani jeden z nich, pak body za bádání. Dle českých pravidel se však druhé pomocné pravidlo aplikuje i při přítomnosti obou hráčů v chrámu. Co je tedy správně?

Osobně bych řekl, že správně je anglický výklad, ale třeba se mýlím…

---------------------------------------------------------------
překladatel deskovek na volné noze a ZOD club member

20.3.2024 11:25:30

Já to chápu úplně stejně v češtině i angličtině asi… Prostě vždy remízu rozhodne to, kdo má více bodů za bádání (protože když je v chrámu někdo dřív, tak těch bodů získá víc, žejo). Ale možná jen nechápu otázku.

_____________________________________________
· od ledna 2024 admin sekce Novinky
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

20.3.2024 12:08:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Bádání je součet za oba žetony…

---------------------------------------------------------------
překladatel deskovek na volné noze a ZOD club member

20.3.2024 12:37:31

Zajímavá situace, rozhodně to ENG a CZE nemají stejně, přesně jak píše Pelly, tady o tom není ani pochybnost. Spíše to vypadá, že v české verzi chybí “dosáhl chrámu !jako první!” nebo obdobně “!první! dosáhl chrámu”. 

Řekl bych, že ENG verze dává větší smysl, už jen z nějakého “prestižního” významu.

20.3.2024 16:07:32

I když se bavíme o hodně okrajovém případu (Kolikrát se vám stalo, že dva hráči měli stejně bodů a ten, který dorazil do chrámu později, tak ještě stihnul předběhnout deníkem toho, co dorazil dříve?), tak v takové situaci to skutečně podle českých pravidle dopadne jinak, než podle anglických. Nicméně jak je to správně, nám může odpovědět asi jen @Elwen.

20.3.2024 16:27:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Ale my se nebavíme o okrajové situaci, ale o tom, že jsou zde dvě odlišné verze pravidel. Kdyby četnost daného jevu byla větší, rozdíl by byl, že by se k téhle problematice dospělo jen dřív.

W razie remisu wygrywa gracz, który jako pierwszy dotarł do zaginionej świątyni.

Tot polská verze, totožná s ENG

Troufám si říct, že pokud se více verzí shoduje, tak jen došlo k překlepu nebo špatnému překladu u té verze, která nezapadá. 

20.3.2024 16:57:05 | Upraveno autorem (porovnej)

@Pelly To mi nedošlo, díky.

_____________________________________________
· od ledna 2024 admin sekce Novinky
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

20.3.2024 17:46:31

Tuším, že šlo o chybný překlad v prvním tisku, který byl později opraven, aby reflektoval originál.

https://czechgames.com/files/rules/lost-ruins-of-arnak-rules-cz.pdf

21.3.2024 07:32:27

@Elwen díky moc - já měl evidentně i staré PDF. 🙃

21.3.2024 07:36:38

Vybíráme z Bazaru

 Concordia + Concordia: Balearica / Cyprus
Concordia + Concordia: Balearica / Cyprus
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas