Ztracený ostrov Arnak

xxxxxxxxxo hodnoceno 445x (Seznam vlastníků)

Ztracený ostrov Arnak - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Michaela „Mín“ Štachová
Michal „Elwen“ Štach
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Lze znovu "cestovat" s archeologem?

Prosím o radu. 

Nikde jsem v pravidlech a ani ve zdejší diskuzi nenašel explicitní zmínku o tom, zda mohu či nemohu znovu použít archeologa k prozkoumání/objevení lokality. Jde mi konkrétně o tuto situaci: po zaplacení příslušných nákladů včetně cestovních “cestuji” archeologem z hráčské desky na zvolenou lokalitu. Mohu tímto samým archeologem ještě ve stejném kole (v jiném tahu samozřejmě) a samozřejmě po zaplacení příslušných nákladů znovu “cestovat” a prozkoumat/objevit další lokalitu?

Díky předem komukoliv, kdo se toho chopí :-)

15.7.2023 06:50:35

jm

Ne, toto není možné s výjimkou situací, kdy to explicitně povolí efekt některé zahrané karty.

15.7.2023 07:42:03

@Šubrt Ještě upřesním, že v pravidlech to popsáno je, i když možná ne moc důrazně. :)

U popisu akce Prohledání lokality: “Pokud se oba tví archeologové již nacházejí na herním plánu, nemůžeš tuto akci zahrát. (Tzn. nelze s ní přesouvat archeology mezi lokalitami.)”

U popisu akce Objevení nové lokality: “Pak zaplať cestovní náklady na vybraném poli a přesuň na něj archeologa ze své desky.”

15.7.2023 08:29:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Nelze, jen některé efekty karet ti to umožní. A v pravidlech to je, i jak padlo níže.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

15.7.2023 09:28:35

Vybíráme z Bazaru

Nastupovat, prosím od Dino Toys
Nastupovat, prosím od Dino Toys
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas