Zoo Vadis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Old Dawg
Bitewing Games
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

ZOO Vadis vs. Quo Vadis

Nedokazal by tu nekdo posoudit, jak moc jsou tyto hry rozdilne (popr. lepsi/horsi)? Vim, ze je to dlouho. Ale ja Quo Vadis mam a princip je bezva a tema je mi mnohem blizsi nez nejaka zviratka (posledni dobou je dost "prezviratkovano" :-/ ) 

Takze jestli je to predevsim o grafice a jemnych nuancich mechanik, tak bych si vystacil s puvodni …

Diky za info

---------------------------------
x - Everything is nothing - x

15.4.2024 22:54:22

@Block https://www.youtube.com/watch?v=AXnwBvMlGlU

Vrchní slouha v Přístavu hrdinů

16.4.2024 08:08:57

@foxthetox Moc diky za odkaz. Moc me (i pri tom saskovani) nepresvedcili. Myslim, ze jsem rad, ze mam Qou Vadis i s jeho “historickym” designem nez tu zviratkovou “modernu” :-)

---------------------------------
x - Everything is nothing - x

16.4.2024 21:17:32

@foxthetox Moc diky za odkaz. Moc me (i pri tom saskovani) nepresvedcili. Myslim, ze jsem rad, ze mam Qou Vadis i s jeho “historickym” designem nez tu zviratkovou “modernu” :-)

---------------------------------
x - Everything is nothing - x

16.4.2024 21:17:49

https://www.old-dawg.cz/zoo-vadis/

Tady můžeš mrknout na pravidla a porovnat si to. 

---
Time Slug Studio

16.4.2024 22:14:00

Ahoj, ZOO Vadis je je rozhodně odladěnější, zajímavější a maximálně se snaží vyhnout dead-lockům. Pár zásadních poznatků:

  1. Pávi přidávají skvělý strategický element do hry, potenciální páku vůči ostatním hráčům, který funguje také jako “zahustění” prostoru při hře méně hráčů
  2. Hra doslova vybízí k podpoře a uzavírání dohod díky odměně hráče poskytující podporu (1 vavřín za každý poskytnutý hlas)
  3. Velmi zajímavé asymetrické schopnosti, které nemůžete použít na sebe, přidávají šťávu a obohacují množinu možných obchodních pobídek :)
  4. Výborné odškálování počtu hráčů - nyní opravdu hratelné rozmezí 3-7 oproti teoretickému 3-5 u QV (reálně 4-5)

6.5.2024 17:08:18

Vybíráme z Bazaru

Exit: Úniková hra - Faraonova hrobka
Exit: Úniková hra - Faraonova hrobka
Akt. cena: 90 Kč
Končí za: 11 dnů

Offcanvas