Zeměplocha: Ankh-Morpork

xxxxxxxxxo hodnoceno 444x (Seznam vlastníků)

Zeměplocha: Ankh-Morpork - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Devir
IELLO
Kosmos
Mayfair Games
Phalanx Games Polska
Treefrog Games
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Objednávka Zěměplochy (řecká mutace + CZ lokalizace)

Ahoj vespolek. Rozhodl jsem se založit nové diskuzní vlákno pro objednávky řecké mutace hry Zeměplocha: Ankh-Morpork. Cena hry, která je teď v akci, vychází na cca 850 Kč bez dopravy. Jinak je za cca 1025 Kč. Při objednávce nad 3100 Kč je doprava zdarma. S ohledem na počet zájemců s cenou dopravy nepočítám.

S ohledem na tak velký zájem i mimo brněnských deskohráčů jsem se rozhodl rozšířit předobjednávky pro všechny, ne jen pro Brno.

Většina z vás, se kterými jsem si psal, už nějaké info má, ale tady to dávám znovu, uceleně a s aktuálními informace.

S dotazy na českou mutaci jsem začal i já přemýšlet, že by česká lokalizace nebyla ku škodě. Snaží jsem se spojit s původním koordinátorem pro českou lokalizaci, avšak zatím neúspěšně, proto jsem se rozhodl uskutečnit český lokalizační balíček sám. Ovšem je to běh na dlouhou trať, už co se jen výběru vhodné tiskárny týče. Nyní je vše v jednání, ale předběžná cena na tisk karet a pravidel je cca 800 Kč. Bohužel se mi nedaří sehnat tiskárnu, která by zvládla vyrobit karty v původním rozměru, tj. 59 x 92 mm. Takže buď se to vytiskne na běžný křídový papír (ten ale po sobě tak hezky neklouže), nebo se upraví rozměr na nože, které vlastní tiskárna a karta se vytiskne na karetní papír, který je pokryt karetním lakem, aby karty po sobe hladce klouzaly. V případě první varianty bych asi volil si ty karty obalit do obalů z Tlamy (Diamond Blue: European Standard (59x92 mm)), a tím se problém vyřeší. Ale vše je stále v řešení, vaše názory a tipy uvítám.

Pro zájemce o objednávku hry jsem vytvořil poptávkový formulář. Ten bych rád požádal vyplnit i ty, kteří mi potvrdili zájem o objednávku hry v PM, ať mám vše hezky na jednom místě (info o formuláři dostanou PM, ale pro jistotu, kdybych na někoho zapomněl). Ovšem chci UPOZORNIT: FORMULÁŘ JE NUTNÉ VYPLNIT DO 23. 2. 2022 do 23:59. Platbu musím mít na účtu do 28. 2. 2022 do 12:00. Pak chci odeslat objednávku. Opozdilci dostanou peníze nazpět (dořešíme individuálně). Bližší informace jsou ve formuláři. Snad jsem zde i ve formuláři odpověděl na drtivou většinu dotazů.

Jinak chci tímto strašně moc poděkovat uživateli @Blázen , za neskutečně rychlou a bezbřehou pomoc při realizaci tohoto projektu i ostatním, kteří se dříve na tvorbě české obsahu pro individuální lokalizaci podíleli.

21.2.2022 11:09:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Dobrý den, také mám zajem o jeden výtisk

29.11.2022 18:58:41

@DaftPunk je to vůbec ještě aktuální? Lidi tu stojej frontu jak za sociku :D

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

29.11.2022 23:33:52

Ahoj všem vespolek.

Díky @Havelock za popostrčení si přečíst diskuzi.

Upřímně teď diskuzi moc nesleduji, jelikož mi minimálně jednou týdně přijde zpráva / email týkající se právě Zeměplochy.

Mám obavu, že jsem při mém posledním updatu neřekl zcela jasně, jak se to má se samotnou krabicí s hrou, takže se o to pokusím ještě jednou.

Krabice se samotnou hrou se již nedá sehnat. V češtině už to je pár let, ta řecká krabice s řeckou hrou od 07/2022. Situace je taková, že hra již nejde nikde koupit. Žádný z obchodů ji nenabízí a pokud ano, objednávku nevyřídí.

Do zpráv se ke mně dostala zmínka od dvou lidí, co objednávali na okami.gr. Důrazně nedoporučuji nakupovat u okami.gr! Hra je skladem, do košíku si dáte i 2000 krabic s hrou, ale zbytečně budete mít u nich vázané peníze, než vám je vrátí. Byl zde jeden případ, že se musela platba nechat vracet přes chargeback. Pokud budete platit kartou v korunách, tak po vrácení platby přijdete o kurzový rozdíl. Domnívám se, že je důležité, aby to tu zaznělo.

Do konce týdne plánuji spustit “průzkum” zájmu o tisk českého lokalizačního balíčku (české hrací karty, české fanouškovské rozšíření, česká pravidla, české lamakarty, české přelepky na mapu, ale žádná krabice s hrou). Na základě toho se uvidí skutečný zájem o český lokalizační balíček. Doposud je zájem dosti zkreslený tím, že velká část zájemců, která se v diskuzi objeví, počítá i s pořízením krabice s řeckou hrou. Průzkum pojede do konce roku. V novém roce 2023, pokud najdu dostatečné množství zájemců (minimálně 40 balíčků), nechám udělat rekalkulaci ceny zhotovení. Poté bych spustil předobjednávky na český lokalizační balíček. V rámci hromadné objednávky budou balíčky prodávány zájemcům za náklady.

Co se týká fanouškovského rozšíření. Psala mi uživatelka @Mišák48, která zhotovila velké fanouškovské rozšíření a nyní chystá redesign / update. Všimla si, že se s hrami začalo kupčit vč. jejího rozšíření, které si přeje šířit ryze jako fanouškovské. Za poskytnutí tiskových dat nic nechce, ale zároveň si nepřeje, aby na jejím díle někdo bez předchozí domluvy profitoval. V případě realizace českých lokalizačních balíčků bude stanoven limit na objednávku jejího fanouškovského rozšíření.

Od @Havelock jsem takovou prosbu sice neobdržel, ale jsem připraven řídit se i jeho přáním, jak nakládat s jeho rozšířením.

Upřímně bych byl rád, kdyby se nám dařilo její přání respektovat. Protože právě taková práce, jakou musí (kdokoliv) vynaložit na vytvoření jakéhokoliv nového obsahu, nám všem přináší fanouškovské rozšíření, počeštění cizojazyčných pravidel a mnoho dalšího obsahu, který by bez úsilí a práce jiných nevznikl.

Nicméně, je předvánoční čas a já mám pro vás jednu… ne, šest dobrých zpráv.

Je to již delší dobu, co jsem zrušil část objednávek, které byly sice zaplacené, ale nikdo si je nepřevzal a/nebo přestal komunikovat a/nebo nezaslal údaje pro odeslání. Tyto objednávky jsem s postupem času rušil a objednatelům vracel 100% zaplacené částky zpět na jejich účet. Nicméně aktuálně mi zbývá k prodeji 5 řeckých her ve fólii, jedna se sundanou fólií a 4 české lokalizační balíčky. Takže čistě teoreticky tedy zvládnu vytvořit 4 krabice s hrou a s českým lokalizačním balíčkem. Nicméně po delší úvaze bych hry rád prodal, ale s ohledem na okolnosti to již nebudu prodávat za náklady. Tuto skutečnost jsem probíral i s @Mišák48  a hry budu prodávat i s jejím rozšířením. Ve skutečnosti krabic s hrou bylo více, ale pár lidem jsem se zmínil přes zprávy o mém plánu prodeje a některé jsou již zarezervované. Nicméně šest krabic k prodeji aktuálně platí.

Díky všem moc za trpělivost i za pochopení.

30.11.2022 10:02:37 | Upraveno autorem (porovnej)

KZ

Dobrý den, chtěla bych tu sadu, pokud je možné s hrou tak taky. Děkuji KZ

30.11.2022 10:43:07

Děkuji všem za projevený zájem. Nicméně se během dvou hodin sešlo tolik zájemců, že bohužel nebudu schopný všechny uspokojit. A jelikož to nemá být soutěž ale prodej, tak chci prodat větší část přes bazar. Mrzí mě to vůči těm nejrychlejším z vás, ale v rámci prodeje tím dám šanci více lidem najednou (někdo je po noční a tak si diskuze hned ráno nemůže všimnout et cetera).

Tímto se omlouvám všem, kterým jsem ještě neodpověděl.

30.11.2022 13:41:56

Díky moc @DaftPunk. Mě by se vlastně taky hodilo to mít pak v novější verzi, takže si mě tam můžeš taky přidat na tu sadu karet. 

Mimochodem, pokud máte k rozšíření nějaké připomínky, které by mělo smysl zapracovat, prosím o info do vlákna k rozšíření.

Díky! M.

2.12.2022 17:14:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Dobrý den, 

kde najdu průzkum? 

Je ještě ke koupi těch 6 vydání, nebo už jsou rozebraná i z bazaru?

14.12.2022 19:17:24

Ahoj všem vespolek.

Objevili se drobné komplikace s prodejem, které budu nucen řešit zvýšením požadavků na kupující. Tedy VIP bazar, který je pouze pro VIP uživatele. Tj. pro ty, kteří mají svůj účet ověřen emailem i telefonním číslem.

Ač jsem plánoval mít vše prodáno a odesláno do Vánoc, nejspíš to nestihnu vše prodat.

Nebudu zde jmenovat, ale bylo by fér, aby nikdo, kdo nemá o hru reálně zájem, na inzeráty nepřihazoval. Ani nepsal zprávy. U inzerátů se například objevil/a uživatel/ka, který/á si až po příhozu všiml/a, že hra není v češtině a/nebo mi po příhozu oznámil/a, že hru zakoupil jinde, ať mu/jí zruším příhoz. Jen bych rád připomněl, co je psáno v pop-upu u příhozu:

 

"Pamatujte, že:
1. váš příhoz je závazný!
2. zadaná částka se ihned stane novou cenou (pokud je tedy vyšší než aktuální cena)."

 

Veškeré informace o prodeji jsou sděleny v inzerátu a v mém osobním profilu (po kliknutí na můj nickname DaftPunk). Tedy i to, že příhozy neruším. Není to fér vůči nikomu. Zejména ne vůči těm, kteří jsou přehozeni, hru si seženou nebo shání jinde a najednou by měli vyhrát hru, se kterou už nepočítali.

Nicméně věřím, že se jedná jen nedorozuměnín uživatelů a nejedná se o “actus humanus malus”. :)

 

A nyní už se dostanu k tomu podstatnému.

Je spuštěn formulář s průzkumem zájmu. Jen připomenu, že se jedná o průzkum. Zvolené odpovědi tedy nejsou závazné, nebudou považovány za závaznou objednávku. Dále připomínám, že samotnou hru již nebude možné samostatně poptávat, jelikož se od 07/2022 neprodává. Formulář s průzkumem bude dostupný do 31. 1. 2023. Samotný poptávkový formulář by měl být spuštěn v průběhu března, pokud průzkum ukáže dostatečný zájem o tisk lokalizačních balíčků a/nebo českých fanouškovských rozšíření.

Odkaz pro vyplnění formuláře s průzkumem naleznete pod odkazem níže:

https://forms.gle/ALFgimJXrYTd6DPU9 

Každopádně děkuji všem za vstřícnost, pochopení i důvěru v tomto roce a budu se na vás těšit s další aktualizací v roce příštím. Do té doby přeji všem krásné svátky, ničím nerušenou vánoční pohodu a splněná přání pod vánočním stromečkem.

14.12.2022 21:21:38

Ahoj všem vespolek.

Vítám všechny v novém roce a pevně věřím, že bude minimálně stejně tak produktivní, jako ten loňský.

Věřím, že většina z vás v průběhu prosince řešila cokoliv jiného, než jsou jen hry a tak toto diskuzní vlákno lehce zapadlo. Dovoluji si jej tímto znovu posunout na viditelnější místo, aby se mohli přidat i další případní zájemci. Aktuálně je kapacita zájemců někde na necelých 25%. Věřím, že se podaří kapacitu naplnit.

Aktuálně mám k prodeji už jen dvě hry s český lokalizačním balíčkem. Nicméně nechci předjímat ani házet flintu do žita. Takže věřím, že se realizace uskuteční, byť už bez samotné hry.

Přeji všem do nového roku pevné zdraví a mnoho pohody v okruhu svých nejbližších.

1.1.2023 16:51:42

Tak. Uplynula lhůta pro průzkum zájmu. A jak se dalo předpokládat, vlivem absence samotné krabice s hrou výrazně propadl zájem o tisk českého lokalizačního balíčku. Nezávislý průzkum ukázal cca 36% zájem pro naplnění minimálního požadovaného nákladu pro realizaci.

Jelikož aktuálně nemám lepší zprávy, musím s ohledem na zjištěné skutečnosti oznámit, že další vlna tisku lokalizačního balíčku se nebude realizovat.

Tímto tedy končí celý tento projekt, jako takový.

Ještě jednou chci všem moc poděkovat za podporu, důvěru, trpělivost i spolupráci a budu se těšit u nějakého jiného projektu.

3.2.2023 15:58:02

Vybíráme z Bazaru

Jízdenky, prosím!: Londýn
Jízdenky, prosím!: Londýn
Akt. cena: 210 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas