Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 213x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Výcvik v zaklínačské škole

Jde o činnost, za kterou se musí platit. 

Nicméně jak si mám vyložit český text (čili mám lokalizovanou verzi hry) na str. 31 manuálu, kde je úplně nahoře na začátku stránky následující věta:  

Protože nejde o sídlo jeho zaklínačské školy, může zaplatit zlatem, aby si vycvičil Boj, Obranu nebo Alchymii. 

7.10.2023 21:56:07

Moje pochopení: Trénink speciální vlastnosti zaklínače si můžeš zaplatit pouze u pevnosti své školy, ostatní vlastnosti můžeš v jakékoliv škole. 

7.10.2023 22:03:03

@Moknik Takhle, ohledně cvičení speciální vlastnosti je to rozepsané jinde a je to jasné.  

Výše napsaná věta mi však evokuje pravidlo, že ve vlastní škole se vlastně nic platit nemusí… ale OK, tebou naznačený výklad dává v širším kontextu smysl! 

 

7.10.2023 23:34:06

Ta věta je myšlena tak, že jelikož nejde o jeho školu, může tam vycvičit pouze boj, obranu a alchymii,ale ne specializaci. Je to trochu nešťastně napsané, jako ostatně velká část pravidel, kde jsem musel některé části číst vícekrát,než mi to došlo a pak jsem si říkal, že snad nemohli vymyslet komplikovanější popis jasné věci 

7.10.2023 23:43:14

mh

Zrovna v tomto případě nechápu, v čem je problém. Jedná se o konkrétní příklad, zmiňovaný text je vysázen kurzívou, takže popisuje konkrétní situaci hráče na hracím plánu. Žádné nové pravidlo z toho textu nevyplývá. Dokonce bych ani neřekl, že je to nešťastně formulováno, je to formulováno dostatečně srozumitelně.

9.10.2023 07:16:41

musí souhlasit s tím že v pravidlech to není úplně jednoznačné (nebo aspoň při prvním přečtení), ale na mapě je to úplně jasně vyznačeno ikonkami - v každé škole je přesně ikonka dané specializace kterou tam lze vycvičit

9.10.2023 07:56:32

Vybíráme z Bazaru

Křížovky
Křížovky
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 8 dnů

Offcanvas