Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 213x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Souboj s nestvůrou

Ahoj, dává někomu smysl pravidlo vybrat typ útoku nestvůry ještě před tažením této karty zranění? :D podle mě je naprosto zcestný, náhodný. Je úplně jedno, který hráč typ útoku vybere (tudíž nějaké posouvání hráčů u stolu zbytečné, umělé rádoby zapojení se do tahu aktivního hráče) rovnou můžu jako v solo variantě házet kostkou :D vidíte to jinak?

2.10.2023 17:43:06

Nevidime

2.10.2023 18:02:55

Ano, výběr hráče funguje jako takový randomizér. Může to působit zvláštně, ale je to nejrychlejší varianta. Jakýkoliv hod kostkou nebo nějaký další způsob by to akorát zpomalil. (teoreticky by se dalo pracovat s tím, že třeba záda karet na vrchnu balíčku útoků vždy vyberou aktuální volbu, ale autoři tady asi fakt hráli na to “zapojíme další hráče”)

---
Time Slug Studio

2.10.2023 19:13:18

no za mě by dávalo daleko větší smysl nechat mechaniku takovou, jaká je. Pouze prohodit pořadí. Napřed otočí soupeř kartu a až pak si vybere typ útoku :) nemusí to být vždycky ta, která má největší počet zásahů. Někdy může být zajímavější snížit např. vlastnost zaklínače apod. 

V Lords of Hellas je defakto úplně stejný systém vyhodnocování karet nestvůr a myslím, že to funguje..

2.10.2023 20:01:14

V Lords of Hellas praveze ten system na 99% nefunguje pretoze tam je vzdy jedna z volieb lepsia. Tu je to to iste ani raz som si nepovedal ze tie volby boli vyvazene vzdy jedna silno prevysovala tu druhu. Je to tam ako mechanika len z toho dovodu ze tahy hracov sa neskutocne vlecu a chceli dat aspon nejaku agendu druhemu hracovi. Kludne by ale hrac na tahu mohol sam sebe otacat karty a nic by to nezmenilo.

2.10.2023 20:39:26

Mně to hraní za nestvůru dost chytlo a chopím se toho rád, i když nejsem zrovna hráč po pravici :-) Výběr nátlak/kousání před otočením mi přijde dobrý, je v tom napětí pro obě strany a po dvou hrách můžu říct, že ke konci souboje se dá odhadnout, která varianta způsobí víc zranění. Když jsem v průběhu boje již otočil 2 karty s kousáním za 5, tak zvolím raději nátlak, kde je větší pravděpodobnost většího damage a ten pocit škodolibosti, když to vyjde, je pak skvělý :-)

3.10.2023 11:14:44

Vybíráme z Bazaru

Fallout Shelter: desková hra
Fallout Shelter: desková hra
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas