Za hranou - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi, Post-apokalypsa
Herní kategorie: desková hra, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Daryl Chow
Josh Cappel
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy: interakce-sólo-vítězství

Jaká je interakce mezi hráči?

Z hlediska výchozí situace děje/tématu by hráči měli spíš kooperovat proti Syndikátu, ale koop to není. Jak se pak tedy hráči ovlivňují přímo ve hře?

Jak to pak funguje v sólu? Je plnohodnotné nebo jen “z nouze ctnost”?

Jak funguje závěr a vítězství? Není opruz to vyhodnocovat? A nenastávají rozpaky z toho, že tam jsou některé ty konce dějově ve smyslu, že sice jsi vyhrál, ale celkově je situace na prd, bo jsi za hranou?

Já to jen z pravidel nepoznám…

16.11.2021 17:26:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Hral jsem zatim jednou takze nemuzu moc porovnavat ale z meho pohledu bych rekl ze interakce bude zavisla na poctu hracu. My jsme byli ve dvou a ukoly nam vychazeli tak ze jsme jeden druhe moc neotravovali ale verim ze uz ve trech by to bylo uplne jinak. 

k solo hre se nebudu vyjadrovat to nevim jake je no a zaverecne hodnoceni mi i pri prvni hre neprislo nijak zvlast otravne nebo zdlouhave, proste kdyz clovek kouka do pravidel bylo to v klidu. Za me muzu tuhle hru opravdu doporucit je to moc zajimave a tesim se az ji dame ve vetsim poctu.

27.11.2021 16:40:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Kopírujem tu moje dojmy ktoré som posielal súkromne @Jonashovi

Hrali sme to 3 krát v dvojici a 2 krát v trojici. Mne sa hrá páči, aj keď je možno trošku dlhšia. Prvá hra v dvojke šla cez 2 hodiny, posledná v trojici, keď už sme vedeli čo robíme, tak 1:45 hod.
V podstate ovládaš zločincov, ktorých sa snažíš dať do polohy, aby si vedel splniť zločin, ktorý máš na ruke. Tie malé zločiny si vieš pripraviť aj v rámci svojho ťahu, v neskorších fázach hry ak máš niekoľkých hrdinov v poli nadvlády vysoko a máš viac akcií tak tie menšie zločiny sa robia ľahko.
Jednotkové zločiny sa dajú tiež pripraviť celkom v pohode, aj keď na to poväčšine potrebuješ 2+ ťahy. Dvojkové sú už trošičku ťažšie a musíš mať aj šťastie na to ako ťahy urobia tvoji protihráči. Trojkový zločin sme zatiaľ neurobili ani raz.
Variabilita zločinov je fajn, tých malých nie je veľa a pri väčšom počte hráčov to bude asi ešte citeľnejšie, ale vždy je to forma buď so zločincom A buď v mieste B, poprípade aby tam bol ešte niekto iný, držal predmet a podobne. Pri veľkých zločinoch sú tie podmienky zložitejšie a je ich viac.
Treba sledovať dôkazy a ak je možnosť tak si ich pozerať a pamätať, aby si vedel, ktoré más filovať a ktoré si nechať na ruke, aby si mal na konci čo najviac bodov, resp. aby si vedel, či bude plán zmarený, alebo nie. Taktiež podľa dôkazov si ukladať karty dilemy.
Nečítal som negatívne komentáre na bgg, takže neviem čoho sa týkajú, ja k tomu snáď okrem dĺžky hry žiadne výhrady nemám. V štyroch si to ešte viem predstaviť, ale v piatich hráčov, už ani veľmi nie, lebo kým príde na rad tvoj ťah, tak sa na pláne zmení toľko vecí, že tu hru ani nemusíš sledovať, ísť na kávu a keď príde tvoj ťah tak až potom rozmýšľať čo urobíš. Traja sú asi ideál.
Príprava hry je tiež v pohode, aj keď žetóny dôkazov mohli byť vymyslené inak, keďže sa zle miešajú a zamiešavajú ak ich máš v stĺpčekoch poukladané. Lepšie by bolo vyťahovanie z vrecúška, ale to by museli byť urobené tak, aby sa vedelo hmatom ktorá strana je ktorá.
Variabilita hry je tiež fajn, síce zóny sú stále tie iste, len inak poprehadzované, ale je tam 10 zločincov, ktoré majú podľa mňa dostatočne rozdielne schopnosti, aby bola každá hra iná.
Aj keď pre hráčov hráčov to asi až také terno nebude, keďže zvoliť nejakú sofistikovanú taktiku na výhru bude ťažké vzhľadom na náhodnosť. Ja som s hrou spokojný a od kedy som ju na začiatku decembra dostal sme ju na stôl dostali 5 krát.
A na čo si dať pozor? Podmienky zločinov sú celkom zložité niekedy a všetko si to v hlave spočítať a opraviť, že kto a čo ma byť kde a kto ma čo držať a mať položené. Nám sa často stáva, že sa pomýlime a až pri vyložení zločinu zistíme, že aha tak toto nepôjde a tým pádom odhalíš ten zločin spoluhráčom (môžeš ho na konci ťahu odhodiť) a môžu ti to začať kaziť, aj keď u nás sa to nestávalo. Ale skôr je to o náhode a náhodnej interakcii medzi hráčmi, že ti súper posunie veci tam kde potrebuješ/nepotrebuješ, ako o nejakom zámernom kazení si navzájom, čo je ďalšia vec čo môže vadiť hráčom.
A ďalšia vec, že po veľkom zločine si musíš odháknuť všetkých zločincov, na čo sme prvé 2 hry úplne zabudli a aj neskôr sme na to sem-tam zabúdali. 

Automu sme neskúšali, aj keď je možné ju použiť aj pri hre dvoch hráčov, tak určite skúsime.

 

5.1.2022 18:21:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

The 7th Continent: A Prison of Clouds
The 7th Continent: A Prison of Clouds
Akt. cena: 115 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas