Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 212x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Je někde recenze?

Snažil jsem se najít nějakou českou/slovenskou recenzi na tuto hru. Podíval se do hodnocení zde na ZH, proklikával dostupné youtubová videa. Našel spoustu unboxingu, let´s play s nějakými dojmy a když jsem objevil recenci, byla s dovětkem, který budu volně parafrázovat “… hra je ještě ve vývoji…".

Napíši rovnou mého “brouka v hlavě”. 
Proč u takto drahé hry nemůžu najít pořádné zhodnocení/recenzi? Počet hodnocení ani zde není velký. Pokud bych soudil podle délky vlákna ohledně doručení z KS, musí tuto hru mít polovina republiky. :-)
Žádné konspirační teorie o embargu na hodnocení nevyvolávám a ani prosím nevyvolávejme :-).

Možná to prostě jen znamená, že je teď na trhu spousta zajímavějších her a Zaklínače si člověk zahraje jednou a to asi na recenzi nestačí. A nebo blbě hledám (i to je možné). :-)

 

 

26.9.2023 12:55:45

Možná, že to tím, že recenzenti dostali kopie hry nedávno a nestilhi ji zrecenzovat

******
sváteční účastník JOUOB.castu

26.9.2023 13:08:38

Já natočil Let's Play s dojmy po X hrách. Chystám se ještě na video, kde s obecnými dojmy i představím a zhodnotím rozšíření, ta mi dorazila dnes… Nic hlubšího bych v tom nehledal. Hra se dostává více mezi lidi až teď.

...................................................................
Odvážný dobrodruh

26.9.2023 13:24:32

Hra s osmi krabicemi se z kickstarteru nekupuje proto, aby se hrála! Slušný člověk ji nechá pěkně ve folii a vystaví ji v kallaxu.

26.9.2023 13:24:46

No já jsem měl možnost testovat a svoje dojmy jsem sepsal tady:

https://deti-noci.cz/2022/08/jine/herni-okenko/zaklinac-stary-svet-the-witcher-old-world/

nebo tady

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid032tDXGJBP2udPy4A6vfkU3JALy1chaQiQXJ1rYJeHZmRgjwzAdpxn99ZehpsV2yKil&id=105798711970970

 

 

Tomovo herní okénko 
https://www.facebook.com/Tomovoherniokenko

26.9.2023 13:33:25

@tomasV  Děkuji a tvoji recenzi jsem četl.

@Kurdt57 Nehledám nic hlubšího, jen nechci vyhodit prachy za něco, co musí být v plné palbě za bambilión peněz. Zaklínače mám rád a mám někde v knihovně i první vydání v ČR. :-)
I na tvůj let´s play jsem se díval (opravdu jsme se snažil hledat poctivě :-)). Přiznám se, že jsem to nedal celé a musel přeskočit na konec na tvé dojmy. To je to, co mě odrazuje. Ne tvoje videa (ta sleduju pravidelně :-)), ale nuda při pozorování této hry. 

@microjelen možná… :-) :-) :-) opravdu to ber s úsměvem. Nicméně první videa se objevovala od června (třeba i  od Kubrta ;-), vy na Jouobcastu (s dovolením jsem tě hodil dojednoho pytle) máte unboxing až “teď ”. To beru, ale s ohledem, jaké hra budila očekávání, tak mi právě teď, když se lidem dostává do rukou chybí nějaké výrazné reakce. 
Např. u Assassin's Creed: Brotherhood of Venice unboxingy v srpnu a tady už třeba jasnou představu o hře mám. Proto jsem položil ten dotaz. 

Děkuji všem za reakci a možná položím otázku jinak, pokud byste subjektivně, po vyzkoušení/odehrání měli zpětně sami sobě doporučit nákup  v rozsahu od 1 do 10 (TOP = utíkej pro hru do obchodu). Kolik byste dali? 

A aby se @Varouch necítil ukřivděný, že mu jedinému jsem neodpověděl… :-D
Asi s tebou začínám tak nějak souhlasit ;-), možná s jedním doplněním, já bych nevydržel si neprohlídnou figurky, takže pak už jen bez fólie… :-D
 

27.9.2023 08:56:22

@meed007 
Snad nebude vadit pozvánka na oficiální Discord

https://discord.gg/FsQVpAyE

Je tam pár lidí, co mají nějakou tu partii odehranou

27.9.2023 09:03:15

Koupit retailovou standard edici u mě bez váhání. bambilion to nestojí, službu to udělá až až a pak můžete vyzkoušet rozšíření, když vás chytne. Když ne, prodáš. :)

...................................................................
Odvážný dobrodruh

28.9.2023 07:36:02

meed007: Já bych dal tak asi 6 bodů, jako není to špatná hra, rád si ji zahraju, tedy ne ve čtyřech a víc, maximálně ve třech, ale žádná pecka to taky není.. I když hrál jsem jenom základní verzi, s addonama se to může vyšplhat klidně na 7 nebo 8 předpokládám.. ale rozhodně bych za to nedal 17 tisíc, jak se to vyšplhalo v aktuální aukci All-Inu, LOL..

28.9.2023 10:38:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Dnes na deskoherním klubu hrála má skupina ve 4 hráčích. Obsluhoval jsem jim pravidla, protože je neznali. Prostoje nebyly znát, boje byly zajímavé i pro zbytek (hráli jsme se stezkami nestvůr) a hra působila strategicky a smysluplně. Lepší zážitek, než v solo variantě. Hodnocení dnešního hracího odpoledne se zaklínačem: 9/10.

29.9.2023 18:53:06

@meed007 pises dotaz v dobe kdy to teprve lidi dostavaji z PL a je to par dni kdy se dostala do obchodu. Recenzenti uz hru asi nejakou dobu maji, ale i zahrani nekolika partii a na sepsani dojmu je potreba nejaky cas. Nezapomen i na rozsireni, ktery je potreba pro nazor take odehrat.

Ja dnes rozbalil z KS All-in v Bigboxu a ze vsech figurek jsem paf. Myslim, ze v Taited Grail jsou mnohem hezci, ale tady jsou taky nadherny.

29.9.2023 20:16:36 | Upraveno autorem (porovnej)

@meed007 Co jsem měl možnost zkoušet základ tak bych dal zatím 7/10. Je to dobře odvedená práce ale je vidět, že buďto nechtěli moc riskovat nějaký pokusy anebo byli tvůrci limitování CD projektem (příběhově/Lore), takže že by tam byly nějaký super nápady, co v jiných hrách nejsou, se říct nedá. Snad jen vytváření komb je zajímavé. Dost mne zklamaly lektvary a události. Události jsou takové generické a třeba Arkham Horror je má lepší a zajímavější, protože jsou navázané na náhodné dobírání předmětů a kouzel. Navíc karet událostí je málo, takže hrozí, že se docela rychle ohrají. Dalším neduhem jsou příšery - v základu jsou dost nezajímavé a moc se od sebe neliší, což by mělo dost výrazně změnit Monster trail. Ten ale není zatím dostupný v obchodech a bude asi až za rok (?), takže zatím si ho užijí jen podporovatelé crowdfunding kampaně.

My právě přístí hru už Monster trail nasadíme…

29.9.2023 20:20:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Po první hře základu trochu zklamání, herně 4/10. Graficky je to skělé, tam 10/10. Uvidím co s rozšířeními až je zapojíme. Všechny mechaniky už jsem někde viděl a čekal jsem od toho asi větší komplexnost. 

1.10.2023 21:41:22

Po prvej hre tiez sklamanie, ja som hral KS ediciu a mali sme v hre par modulov z KS ale prave monster trail tam chybal. Hrali sme 3ja a hra trvala neuveritelne dlho a pritom sa nic zaujimave v podstate nedeje. Behanie po mape je ta najvacsia cast hry a pritom tam clovek 90% casu robi stale 3 veci. Akonahle niekto ide hrat poker s kockami alebo lov tak sa hra jednoducho zastavi a 3-ti hrac si moze ist pozriet cast nejakeho serialu. Vsetky questy co sme mali boli len o cestovani na nejaku lokaciu maximalne tam bol nejaky efekt k tomu typu zaplat mincu. A to bud poslalo hraca cez cely herny plan alebo to mal hned vedla a vybavene. Porazenie monstra hraca v podstate tresta kvoli tomu ze sa musi zbavit kariet a toto mi neprisiel ako benefit ako v klasickom deckbuildingu kedze karty = zivot hraca + celkove mozne poskodenie ktore dokaze sposobit. Dalsi lov potom nedava matematicky zmysel a zas hracovi ostava len behanie po mape. To co robi zaklinaca zaklinacom je lovenie monstier a tu je to jednoducho ta najslabsia cast hry, kazde jedno mosntrum je take iste a mal len viac ci menej zivotov a pripadne nejaku schopnost ktora sa uplatni este pred bojom, napr. nemozes pouzit lekvar. Inak ide len o to ci mam dat 12 alebo 14 zraneni. Monster trail ma toto zlepsovat ale stale sa moze stat ze tu specificku kartu ktora aktivuje monstum si hrac nepotiahne alebo potiahne len jednu. Lepsie ako nic ale stale slabe. Tiez mi prislo ze balanc boja proti monstam sa meni dost podla toho s cim hrac hra, ak ma k dispozicii aj petardy a mutageny tak su boje jednoducho lahsie, monster trail ich zas moze spravit narocnejsie. Zisk kariet trva strasne dlho a zas to len hraca nutit robit to co je na hre najvacia nuda, chodit po mape. Hra zabera neskutocne vela miesta na stole a set up tiez celkom dlho trval. Celkovo mi hra prisla velmi slaba a dal by som jej tak 4/10. Potom si spomeniem ze sme mali v hre par modulov co v Retail krabici chybaju a hodnotenie klesne na 3/10. Ano rozsirenie moze trochu zlepsich zaxitok z hry ale pri zakladnej krabici ktora uz tak stoji 72e pridat este dalsich 50-60e za jedno rozsirenie aby hra bola len trosku lepsia mi pride jednoducho hlupe. Za tieto peniaze sa da nakupit ovela viac a ovela lepsie.

2.10.2023 09:58:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Máme za sebou zatím dvě hry, první byla 4,5 hodiny ve třech (s jedním méně zkušeným hráčem), druhá nám zabrala 1,5 hodiny ve třech (řekl bych ostřílených hráčích a proběhl sprint na dvě trofeje za max vlastnosti a boj s monstrem 1. a 2. urovne). 

Hodnocení je těžké - must have pro fanoušky Zaklínače? To asi ano. Téma je z toho cítit moc hezky, zpracování je skvělé, s rozšířeními to bude ještě asi lepší.

Must have z čistě herního hlediska? To určitě ne. Jednotlivé mechanismy nejsou špatné, souboj mi naopak přijde skvěle udělaný. Ale je to utahané, downtime pro jednotlivé tahy je fakt dlouhý. Příběhové karty se otočí celkem rychle, v základu jich mnoho není (ano, zlepší to rozšíření, ale to tu ještě není, že?). Navíc pobíhání po mapě se časem scvrkne na "Půjdu tudy, sem a tam, protože tak rychle naskiluju, získám alespoň dvě trojefe a pak jsou to dva souboje a je konec. 

Pro fanoušky 8/10, pro nefanoušky, nebo rozumné fanoušky je to tak 6/10 - to jest neurazí, nenadchne :) 

Prosím, berte to jako mé vlastní dojmy, ty se mohou od jiných diametrálně lišit :D Jinak, máme v plánu ještě alespoň dvě hraní - jedno dnes ve 3, další ve středu ve 4. Ale nemyslím, že se ještě nějak můj názor změní. Pokud ano, tak sem rád ještě napíšu.

2.10.2023 10:38:30

Ja ti neviem. Ja aj priatelka mame precitane vsetky knihy aj prejdene hry. Ona dokonca Zaklinaca 3 presla uz 3 krat. Zaklinac je nasa najoblubenejsia fantasy seria. Must have by som to neoznacil ani z daleka. Skor ma to hneva lebo s temou zaklinaca by sa dali robit skvele hry a namiesto toho je to len dalsi cash grab. Polovica hry je len to pobehovanie po mape co je fakt genericka nuda a je to len o tom si zlepsit statistiky. Bojovanie proti monstram je mimo relativne zaujimaveho systemu boja tiez sklamanie. O tom ta praca zaklinaca je a pritom je uplne jedno ci ides proti utopencovi alebo Griffinovi, je to to iste.

2.10.2023 20:49:55

Proto taky píšu “asi ano”. Bude spoustu lidiček (je spoustu lidiček) co si to pořídili kvůli licenci. A dokonce bych řekl, že tam je i spoustu fajn nápadů. Ale souhlas, že to prostě drhne a není to dotažené. Z herního hlediska si troufám tvrdit, že to je asi i průšvih. 

Včera jsme hráli partii s rozšířeními Legendární Lov, Mágové i Skellige a bylo o ještě o fous horší. Snad jen Skellige dává smysl. Lov velkého monstra je fakt špatný.

Taky mám moc rád knihy i PC hry, ale tahle hra do sbírky určitě nepůjde.

3.10.2023 07:49:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Dneska nebo zítra budeme resetovat hru a zkusíme přidat 1-2 rozšíření. První hru jen se základem jsme pauzli v půlce s tím že už jsme vlastně všechno viděli a zbývá se jen honit po mapě kdo to zakončí :D 

Za kolik by se teď dal prodat CZ big box all in se vším bez soudropu? :D Asi ho ale stejně neprodám, nabarvím figurky a budu je používat při hraní TTRPG witchera, toho na druhou stranu hodnotím velmi kladně 

 

 

3.10.2023 08:00:04

Novej Zaklínač je stejnej průšvih jako Expedice. Populární značka, produkčně vypadají parádně, ale jsou neskutečně ploché a nudné.

3.10.2023 10:06:55

Moknik: Tak se sundropem aktuálně v aukci za 18 tisíc.. ;))
Já myslím, že ty ceny půjdou dost dolů, až lidi zjistí, že je to vlastně jednoduchej deckbuilding spojenej s chozením po statické mapě.. ale zase si můžeš zahrát poker s kostkama.. ;)

3.10.2023 10:23:44

Jak to tu čtu, asi bych taky chtěl, aby mě to nebavilo, prodal bych to. Ale po zahrání mám chuť na další hru. Jak byste udělali chození po mapě zábavněji - jinak? Propojení s kartami jako ukazatel  času, který investuji do pohybu po světě nebo se naučím složitější fintu za odhození karet). Trénujete statistiky, sháníte zlaťáky, stopujete potvory, na konci pohybu si okořeníte kolo nějakým minipříběhem. Jede další člověk a vy si vklidu dovyberete kartu z nabídky. Nejsou pak prostoje, i když hrají 4 zaklínači.

Boj - skládání komb nás baví hodně. Netrvá dlouho a je zajímavý na sledování (s trochou škodolibosti :))

Zajímalo by mě, v jakém formátu by měl vyjít zaklínač v deskoherní podobě, aby byl zajímavý, kvalitní a držel se předlohy. Párkrát jsem o tom přemýšlel. 

A co jejich nový zaklínač :)

3.10.2023 10:50:52

Souhlasím s @černý vlk . Jak byste si představili hru Zaklínač, tak aby vás bavila ? V téhle hře je zakomponovano všechno co v herním Zaklínačovi, tam taky behate po mapě, zlepšujete se, bojujete, plníte questy ve městech a okolí. Grafika z gwentu je za mě dobrá volba, figurky sice zbytečné, ale pěké  a dokreslují trošku atmosféru. Souboje s monstry řeší monster trail celkem dobře. Sice ho retail zatím nemá k dispozici, ale je to takový dárek exclusivity pro podporovatele KS. Počkejte si na rozšíření a pak to přehodnoťte. 

3.10.2023 11:54:48

Monster trail (z dostupných gameplay videí) skutečně přinese o něco více “zaklínač” feeling do hry, nutnost stopovat monstra, trochu košatější boj… Nicméně otázka je, zda je tedy základní krabice nedodělaná hra. Já jsem po první hře naladěný pozitivně, uvidíme, co budu říkat po 3-4 partiích :)

3.10.2023 13:01:08

Mám nahraný 4 Solo hry (dvě v základu a dvě Wild Hunt) a tři hry ve dvou hráčích v základu a mágy. Nakoukaný videa a lets playe během průběhu vývoje.

Mě a ženu to baví, hlavně i tím že tento typ deckbuildingu a kombení karet ve sbírce nemáme (směřuju svoji sbírku tak že chci mít od každé mechaniky řekněme to nej). Zaklínače máme rádi, figurky taky, příběhy…

Možná by, šlo jestě vymyslet rozumný pravidla či mechaniky na to aby se uměle nemusely zakazovat akce typu : “Hráč nesmí sejmnout zaklínače se kterým hrál kostky na stejné lokaci, nebo nelze vyhrát hru tím, že si zameditujete”

Nemohu ale souhlasit s názorem “a jak by ste si představovali hru o zaklínači, když se Vám tahle nelíbí” , mno právě bude další zaklínač z jiny perspektivy. Takže řekněme , že možností je teoreticky nekonečno, ale Old World bych podchycen tak jak je nyní. Mohlo to dopadnout líp a taky možná ne :)

Musím uznat že od první verze udělali hodně práce, sice ta práce je v addonech, které asi nejsou nyní dostupný. Bez toho by ta hra byla o dost slabší,… asi jako Duna Impérium.

Nerozumím těm herním časům, jak se dočítám tady nebo na bgg, herní dobu 3-4,5 hodiny ve třech museli počítat i cestu z Brna do Prahy a hrái The Witcher : Down world …

Každopádně hra má solidní základ, za sebe bych řekl 6/7 z 10 . Podle toho jak je člověk naladěnej, má nebo nemá zaklínače rád, jaké měl očekávání, jak je vyspělý mentálně (protože spousta hráčů zahrnuje i odklad hry do hodnocení) a taky jakou verzi má nyní na stole (jestli jako já all in, nebo základ z retail) a s kým to hraje.

Má pěkný figurky, grafiku, pravidla jsou řekněme ok.., s rozšířeníma sakum prdum kolem 1100 karet, hromada příběhových karet, Lovit legendární monstrum, bojovat o viteztví, popř kooperačka proti Honu dává solidní variabilitu.

Abych ale byl fér.. jestli tahle sranda stojí za cca 8000 co jsem za KS dal, jo to bohužel ještě sto pro nevím, spíše se stavím az to co mám odehráno, že ano. Co už ale vím na sto procent, že třeba takovej Nemesis Lockdown za ten RnG fest za ty prachy rozhodně nestál.

 

3.10.2023 13:53:43 | Upraveno autorem (porovnej)

@Belgarat  Hodnotit hru až vyjdou rozšíření je velice špatný přístup. 

Hra by se měla hodnotit čistá, tak jak ji autor zamýšlel. Rozšíření by se měli hodnotit zvláště a neměli by ovlivňovat hodnocení základní hry. 

Pokud byl, autorů záměr kompletní hra, kterou pak roztříhal na rozšíření tak si základní hra zaslouží tak špatné hodnocení jak ta hra je špatná. Tím mě totiž autor nutí koupit si rozšíření aby hra byla alespoń trochu hratelná…

Spoustu lidí koukne na hodnocení jestli hru koupit nebo ne. Pokud zde bude hra hodnocená se všema rozšířeníma, tak se jedná o zavádějicí informace, protože nikdo nečeká, že je hra hodnocená s rozšířeníma za cenu hry samotné.

 

 

Vzumm

3.10.2023 13:57:22

Také mám za sebou už několik partií.

Vlastním All-In Kickstarter edici, včetně bonusového Eredina.

Grafika: hra se mi neskonale líbí. 
Insert: Originální Insert se kvalitativně a funkčně nemůže vyrovnat neoficiálním insertům, ale musím vydavatele hry pochválit. Lepší nějaký universální insert než žádný insert.
Playmat: kvalita a barevnost výborná, ale jedna výtka by se našla ke krajní liště na Dagona. Stačí zhoršený světelný komfort a už musíte luštit čísla.
Figurky: Tady nemám opravdu co vytknout. Skvěle doplňují atmosféru hry. Čísla na vespod podstavce ulehčuje uklid. Konečně mám motivaci objevnat si barvičky a začít malovat figurky.
Karty: Slouží k pohybu i k boji. To je pro mě naprosto geniální mechanika. Skládání karetních kombinací a vymýšlení strategii je přesně můj šálek kávy. S velkým množstvím karet přichází i jedna nevýhoda. Pokud máte obaly (já mám 100 mikronové) tak Vám na stole vzniknou mrakodrapy. Stačí trochu drcnout do stolu a následují stejný osud, jako americká dvojčata. Ivestice do lízacích přihrádek přijde zajisté vhod.
Pravidla: jsou napsána velmi dobře, ale občas by se mi u některých kapitol hodil nějaký příklad navíc. V nějakých částech byl text celkem krkolomný a až let's play mi ukázal pravdu.
Hra: vyzkoušel jsem hru v 1/2/3 a 4 hráčích. V pěti jsem neměl zatím tu čest. Z těch X her nikdo zatím nenašel odvahu zkusit to za mága. Pokud hráč neplánuje svůj tah až když přijde na řadu. Hra celkem odsejpá. Mechaniky nejsou nijak složité a po jedné hře jste se stanete expertem. ;) Nedovedu si představit, že bych hrál pouze základní hru, bez rozšíření. Pak si dovedu představit, že po cca 20 partiích hra může omrzet, jelikož budete předem znát výhodné odpovědi na karty průzkumu.

Rozšíření:
Skellige - rozšíření mapy považuji za velké plus. Jen v sólo hře je to slabší. 
Divoký hon - kooperativní mód. Mě velmi příjemně překvapil. Rozhodně palec nahoru.
Legendární lov - zdá se Vám hra krátka. Honbou za legendární potvorou si jí prodloužíte.
Stezka nestvůr - Nové karty a tady taky nové karty. Mutageny, Petardy, nové útoky monster, nový zaklínač. Tohle rozšíření je pro mě nejzdařilejší.
Mágové - bohužel zde nemohu ještě hodnotit
Dobrodružství - víc karet hodnotím jako velké plus. Díky tomu Vám bude hra i po opakovaném hraní připadat jako byste jí hráli poprvé.
Ciri - sice mi do příběhu hry časově nezapadá, ale je to velmi silná postava.
Zbloudilý oř - pokud máte cinknutý kostky, tak je to pěkněj cheat. Až dva pohyby na mapě navíc oproti soupeřům. Hmm.
Mounted Eredin - je pro vyvolené
 

P.S.: Lovu zdar
 

3.10.2023 15:13:59

Vybíráme z Bazaru

12 říší + promo
12 říší + promo
Akt. cena: 90 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas