Věčná zima: Paleoindiáni

xxxxxxxxoo hodnoceno 64x (Seznam vlastníků)

Věčná zima: Paleoindiáni - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Stan Kordonskiy
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Presílená strategie?

Ahojte, nemáte z hry pocit, že stratégia “lovenie zvierat” je presilená?

23.1.2024 09:55:36

@pillgr1m hrajeme teda jenom ve dvou a ne.

 Spíš jsem vypozorovala, že prohrál vždycky ten, který se méně soustředil na mapu. 

 

23.1.2024 10:12:12

@pillgr1m Zajímavý dotaz. Při hraní v naší skupině se nám to jeví spíše přesně naopak. Aktivní lov zvířat u nás ještě nikomu hru nevyhrál, ba právě naopak. Sám jsem zvědavý na zkušenosti dalších hráčů. :-)

@Zuuuzan S tou mapou naprosto souhlasím. Kdo zanedbal tuto oblast, zatím nikdy nevyhrál. Hrajeme tedy nejčastěji ve třech.

23.1.2024 10:13:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Základní sada zvířat k vítězství dle mých zkušeností nevede. Nejsilnější strategie je mapa, kdo ji ignoruje, je odsouzen k záhubě :-) A hodně udělá i první místo a extra monolit. 

24.1.2024 08:10:46

Základ je hned na začátku zašlápnout na mapě nějaké body, protože do konce hry je to celkem zajímavé množství. Lov zvířat mi přesílený rozhodně nepřijde. Je to pěkný doplněk, ale ani v našich partiích nikdy nevyhrál ten, kdo se soustředil hlavně na něj. U téhle hry je třeba od každého trošku. A proto se mi taky dost líbí.:-)

_____________
liščí pohůnek

24.1.2024 08:29:57

Lov zvířat mi přijde spíš jako nejslabší strategie. Taky nejvíc závisí na náhodě.

24.1.2024 09:18:30

@pillgr1m preco mas pocit ze Lov je najsilnejsi? A hovoris o zakladnej hre ci zvieratach z predkov?

Osobne som skusal strategiu co najviac tlacit na lov (zakladna hra), ale vobec sa mi to nevyplatilo a prehral som o 20 bodov. Kamene 2. ery pridu neskoro na bonusove body a o dost vyhodnejsi je prijem surovin/bonusov z mapy/kamenov (stvorcovych), mal som aj vhodne karty kultury, ale prehral som s velkou stratou (+-25b). Lov mi pride prave dost slaby, kedze za 1 silu + tool vies chytit len 1 zviera a este k tomu zabit za tah(workera) vies vzdy len 1 zviera, ak nemas kulturu. Takze tie lovecke kamene z 2. ery v nasich hrach skoruju strasne malo bodov. 

Lov mi skor pride ako zalozny plan ak mas blokovany prijem z mapy.

19.2.2024 16:47:02

Vybíráme z Bazaru

Zámky šíleného krále Ludvíka + rozsireni
Zámky šíleného krále Ludvíka + rozsireni
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 14 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas