Válka v Říši divů

xxxxxxxxxo hodnoceno 25x (Seznam vlastníků)

Válka v Říši divů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Ben Eisner
Ian Moss
Tim Eisner
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hraní ve dvou

Jaké to je ve dvou hráčích? Někdo nějaké dojmy? Podle tabulky na BGG to vypadá, že nic moc..

16.8.2023 11:03:28

@Conan70 Pokud ti nevadí polština, případně si zapni automatické titulky, tak na youtube je gameplay od výborných polských deskoherních youtuberů Planszówki online – https://youtu.be/vJq1SWfIuAg. A tam jde jednoznačně vidět, že ani náhodou. Ona ta hra má sice mód pro 2 hráče, ale je tam hromada modifikací, některé mechanismy ani nejsi schopen hrát, navíc základním mechanismem je vlastně area control, což mluví samo o sobě. Takže minimum 3 a ideál 4 a plný počet 5 hráčů.

16.8.2023 12:07:00

Je to area control, ve fázi války se bojuje o pět území, které se připraví v první fázi. Ve dvou to podle mě musí být o ničem, nejlepší je to ve čtyřech. 

16.8.2023 12:07:06

@Azifaral Proč to mluví samo o sobě? Area control automaticky neznamená, že to ve dvou není dobré. (Střet civilizací, Caesar: ovládněte řím, Northgard, svým způsobem i Carcassone, Širé pláně, Válka květů, moožná i Král je mrtev, i když to už není typický AC, ale i tak by se dalo ještě pokračovat…)

16.8.2023 14:30:49

Každopádně díky za odpovědi, toho jsem se právě bál, že ve dvou to bude nic moc, když jsem viděl ty čísla na BGG. :(

16.8.2023 14:31:43

@Conan70 No tedy Střed civilizací bych zrovna za typického zástupce area control nepovažoval a v případě Carcassonne to už chce extrémně velkou fantazii. :D Jistě Caesar!: Ovládněte Řím, nebo Širé pláně, ale to jsou čisté dvojkovky, ta hra je na to našitá i s tím systémem area controlu. Ale to je spíše na akademickou debatu u spousty piv, než takto diskutovat na internetu.

16.8.2023 15:49:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Musíte Conana chápat. Proste hru chce a nejspíš nejčastěji hraje ve dvou. Jsem na tom obdobně a na válku v říši divu jsem se fakt těšil, no ale pravé kvůli počtu hráčů do ni nepůjdu :(

16.8.2023 16:49:51

Vybíráme z Bazaru

Sherlock Holmes Consulting Detective
Sherlock Holmes Consulting Detective
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas