Válka v Říši divů

xxxxxxxxxo hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Válka v Říši divů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Ben Eisner
Ian Moss
Tim Eisner
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Jaké to je? :D

17.4.2022 13:58:13

Sú to #Kvedlalové z Kvedlinburku s pridaním jednoduchého area controlu. Famózna produkcia, kvalita na najvyššej úrovni, ale herne sú to Kvedlali. Ten area control prvok len pridáva nejaké body navyše, nič iné v tom nie je. Úprimne, Kvedlali ma bavia viac, možno práve kvôli tomu, že je to čistý dizajn bez toho area controlu. :)

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

17.4.2022 17:00:12

Já můžu s Kardinálem souhlasit v tom, že bag building má dost podobného s Kvedlaly (postupem času získáváte více chipů, lepší chipy, trošku si pytlík čistíte, taky můžete “vybouchnout”), ale hra má na začátku kola i zajímavě řešený draft karet a následný area control jsou podle mě dostatečně silné prvky, aby vedle bag buildingu jako nosné obstály. Za vítězství v oblasti je celkově nejvíc bodů. Já se suprově bavil, zatím hráno jen ve dvou, ale je to mnohem větší závar na hlavu, než Kvedlalové, zároveň tahání z pytlíku to příjemně odlehčuje. A zpracování tomu samozřejmě ještě hrozně moc přidává. Já jsem velice spokojený.

21.4.2022 19:30:54

Kvedlaly jsem nehrál, tak v tomhle směru neposoudím. Ale za mě bych to přirovnal (asi mě tu někteří ukamenují) nejvíc k #Rising Sun (jako z toho co jsem hrál), ale s tím rozdílem, že je to o něco svižnější (přišlo mi) a víc family friendly? 

Ty podobnosti…každý věk je fáze taktická, kdy se rozhodujete jaké karty vezmete s cílem, vylepšit schopnosti hrdiny/pasivky, dobrat questy, rozmístit bojovníky do oblastí pro boj, najímat speciální jednotky a vylepšovat "pytlík". Mno a pak je fáze vyhodnocování bojů, které (opět trochu podobně jako v Rising sun) někteří prostě chtějí vyhrát pro majoritu, někteří blafují a chtějí se zůčastnit aby si splnili tajný úkol, a ti co se neúčastní se snaží tipnout, kdo teda vyhraje. Boje jsou push you luck systém, s tím, že pokud vytáhnete blbé žetony, tak přijdete o jednotky, a tím pádem to totálně projedete. Za mě je to právě dobrý v tom, že celý ten boj může být napínavý do poslední chvíle. To přirovnání k Rising sun fakt berte s rezervou:D, ale já to v tom trochu cítím:D.

Produkčně naprostý luxus, ale za sebe musím říct, že si neumím představit to hrát bez těch upgradovaných chipů. Ty se přece jen neomlátí tak rychle jako karton, když je pořád v tom pytlíku mícháte a podobně. Ale možná se pletu a je to i tak v pohodě.

Celkově za mě velká spokojenost. Šel jsem do toho právě s tím, že to je hlavně area control trošičku jinak. Protože mi normální area control hry nejdou tak dobře, a tohle je prostě…fajn. Hráno v pěti něco málo pod 3 hodiny (ale byla to první hra, tak to trošičku drhlo, a někteří trochu brzdili:D).

22.4.2022 09:39:52

@Kame Jo já v tom určitě taky cítím něco light z Langových area controlů, ať už to postupné vyhodnocování bojů ala Rising Sun (v Tea party se člověk stejně jako v mandate fázi v RS snaží nasadit do co nejvíce oblastí, zajistit si dobrá “monstra” a ability). Taky to připomíná Blood Rage, ten draft na začátku, skryté informace při vyhodnocení boje (karty v BR, žetony v WW). Už jsem hrál víc her a fakt mi to sedlo jak prdel na hrnec. Plus pro nás CTGfily je to prostě láska :D

25.4.2022 22:33:45

Souhlas s @Luke , to je pro fanoušky Chip Theory Games skoro nutnost. Ten pocit z upgradovaných chipů je prostě skvělý. 

Já to hrál už se třemi rozdílnými skupinami a pokaždé nadšení. To vyvážení jednotlivých mechanik prostě sedí. Neumím si to představit bez upgradovaných částí, obzvlášť si chválím inzert. Vše krásně zapadá do krabice a je to paráda na pohled i funkčně. Rozhodně zůstává ve sbírce.

26.4.2022 01:13:37

Vybíráme z Bazaru

Vlci insert
Vlci insert
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas