Tapestry: Arts & Architecture

xxxxxxxxxo hodnoceno 2x (Seznam vlastníků)

Tapestry: Arts & Architecture - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Tapestry: Hra o vzestupu civilizací
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra
Čeština: není
Vydavatelé: Stonemaier Games
Autoři: Jamey Stegmaier
Mike Young
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ překlad

Tak jsem pustil do překladu pravidel. Následně je vysázím i do grafiky.
 

23.1.2022 17:41:36

paráda, díky

24.1.2022 07:56:07

Hledám člověka s dobrou znalostí EN (ideálně deskovkářské EN), co by mi pomohl s překladem záludných vět a termínů.

 

1.2.2022 21:02:49

Povídej :)

Rozšíření doma mám, terminologie mi vcelku jde (pár zářezů mám).

_________________________________________
www.kalkared.eu, aneb když v poličkách není místo
Diskuze: https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

2.2.2022 06:53:46

Tady je asi nejdůležitější držet se toho přeloženého základu, aby ty termity byly konzistentní. Ale jinak sem s tím, rád pomůžu.

2.2.2022 10:54:56

Prosím o vyjádření k překladu. Aneb který je správný, neboť herně jde o významný rozdíl.

EN:

MASTERPIECE CARDS

... Multiple masterpiece cards canbe placed there in a stack, revealing the benefits atthe top of each card.
Masterpiece card benefits are gained at thebeginning of each of your income turns. Additionally,when you gain the Broadcast benefit (<?>), you maygain the benefit of 1 of your masterpiece cards.

KARTY MISTROVSKÝCH DĚL

CZ 1:
Pro přehlednost můžete karty umísťovat přes sebe tak, aby byly vidět pouze jejich přínosy.
Přínosy ze všech vašich karet mistrovských děl získáváte na začátku každého zvýšení blahobytu, ještě před využitím schopnosti vaší civilizace. Když navíc získáte přínos "Vysílání“, můžete získat znovu přínos z jedné ze svých karet mistrovských děl.

CZ 2:
Můžete umístit více karet mistrovských děl na sebe, ale výhody získáte pouze z horní karty. 
Přínos z jedné karty mistrovského díla získáváte na začátku zvýšení blahobytu. Když navíc získáte přínos "Vysílání“, můžete získat přínos z jedné ze svých dalších karet mistrovských děl.


Díky

6.2.2022 19:28:35

@Mata_ Podle mě jednoznačně variant CZ 1. V tom originálním textu se nepíše nic o tom, že by se využil efekt pouze horní karty. Stejně tak významově tam nevidím, proč při využití “Vysílání” by nebylo možné využít i tu horní kartu. Je možné, že to je jinak popsané jinde v pravidlech, ale pokud srovnám jen zde uvedený anglický text, je varianta CZ 2 špatně.

7.2.2022 07:32:04

Za mě také varianta CZ 1. Ta druhá je v mnoha ohledech nepřesná.

7.2.2022 09:50:11

Díky moc.

Mě zmátlo, že podstatné jméno CARD není v množném číslo CARDS.

 

7.2.2022 21:03:47

@Mata_ Teď tomu nerozumím. Množné číslo od slova Card je Cards. 

8.2.2022 09:14:37

@Mata_ Už asi chápu, co mohlo zmást…

 

První věta originálu říká, že lze položit karty přes sebe tak, že jsou vidět nějaké benefity, co jsou na vršku každé karty.

Pak tam je pojem “Masterpiece card benefits”. Problém je v tom, že v angličtině se v tomto spojení nepoužívají dvě množná čísla za sebou. Proto je význam takový, že jde o výhody toho typu karet obecně, nikoliv o výhody jedné karty. Pokud by mělo jít o jednu kartu, bylo by to asi popsané přibližně jako konec té posledné věty (Benefit of 1 of your masterpiece cards).

8.2.2022 09:23:06

@zruda Děkuji za vysvětlení. Tohle jsem fakt nevěděl.

8.2.2022 18:01:31

JM3

Hodně v tomhle můžou pomoci videa s vysvětlením, jak se to hraje. Tam těmi díly překrývají Tvůrce ohně (až na Heraldy je to totiž nevyužitelný prostor) a řadí si to pod sebe podobně, jako si řadíš technologie vedle sebe, tj. dlabat na obrázek, ukazuješ jen proužek s přínosem.

V 2.-5. zisku blahobytu bych tedy očekával zisk všech přínosů těchto děl. A - bez znalosti kontextu - bych tipoval, že vysíláním prostě zopakuješ jinou kartu vyloženýho díla.

Těším se na tvůj překlad :)

15.2.2022 11:18:44

Překlady pravidel a karet jsou hotovy a nahrány.
Postupně dodělám i referenční list a další.

Hraní zdar

8.3.2022 19:23:32

Přehledový list a úpravy civilizací (balanc) z ledna 2022. už jsou také hotovy a nahrány. Ještě jsem našel v pravidlech chybějící ikonu, co utekla kontrola. Po zveřejnění přehledového listu by měla být pravidla již aktualizována.

Hraní zdar

PS: balanc civilizací je (bude) u základní hry.

18.3.2022 13:28:07

Ahoj vdaka za preklad, akurat subor z civilizaciami a subor z malymi kartami civilizacii je ten isty, v oboch su len male karty civiek.

18.3.2022 13:46:32

Opraveno. Vyčkej(te) na další vlnu schvalování souborů (cca 14 dnů).

19.3.2022 09:40:22

Tak už je vše ke stažení.

Hraní zdar

21.3.2022 19:13:42

@Mata_  .. perfektné, ďakujeme.

15.12.2023 23:23:31

Vybíráme z Bazaru

Kingdom Rush: Elemenace Hoard Pledge
Kingdom Rush: Elemenace Hoard Pledge
Akt. cena: 1800 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas